Na Flusárně vznikne záchytné parkoviště

 

V rámci řešení parkovací politiky města se mimo jiné připravuje záchytné parkoviště, které vznikne na Flusárně.

Připravované záchytné parkoviště na Flusárně má za úkol uvolnit v centru města parkovací místa. Parkoviště bude sloužit především těm, kteří své vozy odstaví ve městě a dále za prací pokračují autobusy. Již nyní je vyjednáno, že přímo u parkoviště vznikne autobusová zastávka Pražské integrované dopravy. 

„V současné době probíhá tvorba projektové dokumentace na záchytné parkoviště, kde by mělo vzniknout přibližně sto parkovacích míst, a nezapomene se ani na výsadbu zeleně,“ uvedl k projektu starosta Jan Konvalinka. 

Zpevněnou plochu na Flusárně nyní mimo jiné využívají řidiči kamionové dopravy. Tento stav je možný udržet do okamžiku, než začnou práce na výstavbě nového záchytného parkoviště.


„V nedávné době se na nás obrátil jeden z řidičů kamionů s tím, že nesouhlasí s výstavbou záchytného parkoviště a že by tento prostor měl být určen právě jim. Parkování kamionů zde bude umožněno pouze do doby výstavby záchytného parkoviště. Ve městě je k dispozici soukromé parkoviště kamionů v lokalitě Za Balonkou, kde parkovné vyjde na 100 korun za den nebo 1000 korun za měsíc. Není v silách a ani povinností města, zřídit na Flusárně parkoviště pro kamiony na úkor samotných občanů,“ dodal k parkování kamionů Jan Konvalinka.

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 Počet zobrazení: 546 | Aktualizováno: 23. 07. 2020