Nová in-line plocha

Zimní stadion v Příbrami najde své uplatnění i mimo hokejovou sezónu. Malá hala má zbrusu novou in-line plochu.

Sportovní zařízení města Příbram zprovoznila novou in-line plochu, která bude sloužit nejen sportovcům, ale v příštím roce i široké veřejnosti. Mobilní plastový sportovní povrch určený pro vnitřní použití lze využít pro in-line hokej, hokejbal a florbal. Momentálně jej testují mládežnická mužstva HC Příbram.

O využití prostor zimního stadionu mimo sezónu se již v minulosti mluvilo. Impulzem pro zakoupení mobilního plastového povrchu bylo mimo jiné i nedávné soustředění hokejbalové reprezentace mužů i žen, které proběhlo na zimním stadionu v Příbrami jako poslední soustředění před mistrovstvím světa v Pardubicích. Reprezentační tým žen ČR po napínavém finálovém zápase získal zlato a titul mistrů světa v hokejbale.

„V rámci spolupráce s výkonnostními týmy jsme v úzkém kontaktu s Českou asociací in-line hokeje a Českomoravským svazem hokejbalu, které zatím předběžně přislíbily budoucí využívání této plochy pro reprezentační utkání, soustředění a tréninky,“ uvedl k dalším možnostem využití nového povrchu manažer zimního stadionu Karel Manhart.

Sportovní povrch bude zprovozněn v malé hale zimního stadionu v Příbrami vždy po ukončení provozu ledové plochy, což je zhruba na konci března. Po rozpuštění ledu a vyschnutí betonového povrchu bude plocha položena na místo a v provozu bude až do zahájení sezóny ledů, která začíná cca v půli července.

„Letní povrch zimního stadionu momentálně slouží mládežnickým mužstvům hokejistů HC Příbram jako tzv. „suchá příprava“, využívat se bude i na soustředění, zápasy a utkání výkonnostních a reprezentačních týmů,“ uvedla místostarostka města Příbram Alena Ženíšková s tím, že pro širokou veřejnost budou termíny bruslení vypsány až pro příští rok.

V případě veřejného bruslení budou muset návštěvníci dodržovat jistá pravidla. Zcela zásadní pro bezproblémové fungování a údržby plastové plochy je dodržování zákazu vstupu na plochu v bruslích s brzdou. Jediné povolené brusle tak budou in-line brusle bez brzdy.

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí
pavlina.svobodova@pribram.eu 
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 Počet zobrazení: 3217 | Aktualizováno: 03. 07. 2017