Novým starostou je Jan Konvalinka

 

V pondělí 20. května 2019 při veřejném zasedání Zastupitelstva města Příbram rezignoval na svůj starostenský post Jindřich Vařeka. Novým starostou města Příbram se stal dosavadní místostarosta Jan Konvalinka.

 

Záměr rezignovat sdělil Jindřich Vařeka zhruba před měsícem. „K tomuto kroku mě vedly velice osobní důvody, kdy bych se již nemohl práci starosty věnovat na plný úvazek. Z tohoto důvodu cítím, že je správné post starosty opustit. Práce v této funkci mi dala životní lekci, které v žádném případě nelituji,“ řekl odstupující starosta Jindřich Vařeka.

Veřejným hlasováním byl novým starostou města zvolen Jan Konvalinka, který od listopadu 2018 v Příbrami zastával post místostarosty. „Za dobu funkčního období Jindřicha Vařeky prošla Příbram výraznou obměnou jak vizuální, tak ekonomickou, kulturní i společenskou. Příbram díky Vám, pane Vařeko, nabrala nový kurz a začala být městem, ve kterém má smysl žít a za které se ve srovnání s jinými městy nemusíme stydět. Určitě nemluvím jen za sebe, když slíbím, že v tomto směru budeme pokračovat,“ uvedl po volbě nový starosta Jan Konvalinka.

Volbou Jana Konvalinky na místo starosty vznikla potřeba zvolit také nového místostarostu. Tím se stala podruhé v historii žena, radní Zorka Brožíková.

Vedení města tedy nově pracuje ve složení starosta Jan Konvalinka, 1. místostarosta Martin Buršík a Zorka Brožíková na pozici místostarostky. Jindřich Vařeka byl zvolen členem rady, takže Rada města Příbram bude i nadále pracovat ve stejném složení.

„S vědomím toho, že nejsem tím původním kandidátem na starostu, kterého si občané města ve volbách vybrali, budu o to více usilovat o blaho a rozkvět Příbrami,“ slíbil starosta Jan Konvalinka.

 

Mgr. Jan Konvalinka, 35 let, ženatý, jedno dítě
- vystudovaný speciální pedagog
- do března 2016 zástupce ředitele Základní školy Jiráskovy sady Příbram
- od března 2016 do listopadu 2018 ředitel Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbram
- od listopadu 2018 do 20. května 2019 místostarosta města Příbram
- od 21. května 2019 starosta města Příbram
Zájmy: hudba, cestování
 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 Počet zobrazení: 3974 | Aktualizováno: 21. 05. 2019