O typu nových vozidel MHD Příbram je rozhodnuto

 

Město Příbram vybralo firmu, která bude dalších deset let zajišťovat služby městské hromadné dopravy.

V polovině března podepsal starosta města Příbram Ing. Jindřich Vařeka a ředitel firmy Arriva Střední Čechy, s. r. o., Ing. František Soumar smlouvu o zajišťování služeb městské hromadné dopravy. Smlouva je podepsaná na následujících deset let s tím, že v platnost má vejít 1. prosince letošního roku.

Kromě jiného určuje smlouva podmínky průměrného a maximálního stáří vozového parku. Nad rámec smlouvy hodlá firma Arriva splnit své povinnosti právě v tomto bodě. Dopravcem byl přislíben nákup čtrnácti zcela nových vozů značky Mercedes Connecto. Jedná se o bezbariérové autobusy o délce 12 metrů, s naftovým pohonem s emisemi v kategorii Euro 6, tedy téměř bezemisní.

Ze stávajícího vozového parku v Příbrami bude dále jezdit jeden dvanáctimetrový autobus Iveco Crossway LE z roku výroby 2017, a pět autobusů Sor LE (10,5 m) z roku 2013 a 2014, které splňují podmínky výběrového řízení. Tyto autobusy budou podle dopravce v blízkých letech nahrazeny novými.

Všechny autobusy provozované MHD Příbram budou mít navíc stejný design. Setkávat se budeme s červeno-černými autobusy, na kterých bude logo města. Změna nastane také v možnosti umístění reklamy. Ta se bude na autobusech objevovat pouze výjimečně a rozhodovat o ní bude město, nikoliv dopravce.

  

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

  

 Počet zobrazení: 1225 | Aktualizováno: 04. 04. 2019