Odhalení pomníku obětem holokaustu

0 0 0

Město Příbram a Federace židovských obcí v ČR si Vás dovolují pozvat na slavnostní odhalení POMNÍKU OBĚTEM HOLOKAUSTU V PŘÍBRAMI. Akt se uskuteční ve středu 3. června 2015 od 10 hodin v Parku přátelství v Příbrami I, poblíž místa, kde stávala příbramská synagoga.

Pomník byl vytvořen k připomenutí památky příbramských a březohorských Židů zavražděných v nacistických koncentračních táborech, a také jako připomínka synagogy zbořené v roce 1969. Pomník odhalí starosta města Příbrami Jindřich Vařeka a místopředseda Federace židovských obcí v ČR Jiří Daníček za účasti významných hostů. Židovskou modlitbu El male rachamim pronese vrchní zemský rabín Karol Sidon.

Zároveň si Vás dovolím upozornit na fakt, že slavnostního odhalení pomníku by se měly zúčastnit tři dámy z Ameriky: Susan Fisher Boyer z Los Angeles, dále Judy Mannaberg Goldmann, která je členkou kongregace Bnai Brit ze Santa Barbara v Kalifoniii, kde mají židovskou Tóru z Příbrami. Třetí dámou, která přislíbila účast, je Beverly Karp z Ohia. Její kongregace má název Temple Shomer Emunim, a je ve meste Sylvania, Ohio, kde mají také židovskou Tóru z Československa, a to ze Slavkova.

Všichni jste srdečně zváni.

 PozvánkaPočet zobrazení: 3414 | Aktualizováno: 29. 05. 2015