Oleje a tuky patří do sběrného dvora

 

Povědomí o ochraně životního prostředí se stále zlepšuje. Třídění odpadu je pro vás již samozřejmostí. V souladu s novou legislativou přichází Technické služby Příbram s další možností recyklace. Tentokráte se jedná o sběr použitého oleje a tuků z domácností.

Co děláte s olejem po smažení či fritování? Zřejmě každý může odpovědět, že alespoň někdy tento tuk skončil ve dřezu. To je ovšem zásadní problém. „Lití oleje a kuchyňských tuků do odpadu působí velké problémy na čističkách odpadních vod. Tyto mastnoty se usazují, nabalují na sebe další nečistoty, které v odpadech také nemají co dělat – vlhčené ubrousky a další hygienické potřeby. To vše dělá problémy pracovníkům ČOV a zbytečně zvyšuje náklady na stočné,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.

Od příštího roku bude povinností obcí postarat se o likvidaci olejů a tuků z domácností. V současné době jsou ve sběrném dvoře umístěny nové nádoby, do kterých můžete přepálené jedlé oleje a tuky z domácností ukládat.

Zde malá rada, jak tento odpad ukládat. „Nejlépe je přepálené tuky a oleje slévat po vychladnutí do PET láhve. Ta se pod dřez vždy někam vejde. Má to tu výhodu, že petku lze neprodyšně uzavřít, a když spadne, nebudete mít doma mastnou pohromu. Jakmile láhev naplníte, pečlivě uzavřete, a až budete mít cestu, odevzdáte ji do připravených nádob na Sběrném dvoře. Tam už si s tímto specifickým odpadem obsluha poradí,“ říká Libor Michvocík, zástupce ředitele TS Příbram.

Sběrný dvůr Příbram, provozovaný TS Příbram, má otevřeno ve všední dny v čase od 9 do 17 a v sobotu od 9 do 13 hodin. 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 Počet zobrazení: 1179 | Aktualizováno: 17. 07. 2019