Optimalizace středního školství

 

Zřizovatelem středních škol v našem městě je Středočeský kraj. V současné době se hovoří o optimalizaci, která se dotýká také příbramských gymnázií.

 

Mezi středními školami na území města jsou také dvě gymnázia – Gymnázium Příbram
a Gymnázium pod Svatou Horou. Středočeský kraj v současné době připravuje optimalizaci středního školství, ve které se diskutuje také osud příbramských gymnázií. 

Jelikož se jedná o záměr, který se přímo dotýká občanů Příbrami, vyvolalo vedení města setkání s krajským radním pro oblast školství Milanem Váchou. „Jedná se o záležitost středního školství, které není v rukách města, ale Středočeského kraje. Radního Váchu jsme požádali o vysvětlení, proč by mělo dojít k optimalizaci u nás ve městě, a zároveň jsme ho informovali o tom, jakým způsobem se ke zmíněnému kroku staví příbramská veřejnost,“ uvedl k důvodu schůzky starosta města Jan Konvalinka

Dle vyjádření radního Váchy přistupuje Středočeský kraj k optimalizaci z důvodu zásadní nerovnováhy v nabídce středoškolského vzdělávání na svém území s tím, že nepoměr spočívá ve velkém počtu míst na gymnáziích, čímž se deformuje přístup ke vzdělávání. 

Konečné rozhodnutí o osudu příbramských gymnázií je v kompetenci zřizovatele, tedy Středočeského kraje. V této otázce je pro nás důležité stanovisko ředitelů základních škol, které požádáme o jejich názor. Optimalizace byla jedním bodem našeho setkání. S panem radním jsme hovořili také o situaci na Gymnáziu Příbram, a to s ohledem na údajný častější výskyt patogenních jevů. S potěšením jsme přijali informaci, že kraj má v dané věci připravenou sérii z našeho pohledu účinných kroků,“ dodal Jan Konvalinka. 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946  

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 

Zleva: starosta Jan Konvalinka, místostarostka Zorka Brožíková, krajský radní pro oblast školství Milan Vácha.

 

 Počet zobrazení: 506 | Aktualizováno: 25. 01. 2021