Otvíráme vnitřní plavecký bazén

 

Vnitřní bazén otevírá! Pro veřejnost bude v provozu i v dopoledních hodinách, pára a vířivky zůstávají mimo provoz

 

Aquapark, poslední středisko Sportovních zařízení města Příbram, které doposud zůstávalo kvůli koronaviru ještě uzavřeno, nyní otevírá. Provoz bude zahájen v pátek 12. června v 6:00, návštěvníci mohou využívat oba bazény a tobogany, mimo provoz zůstávají z důvodu nařízení vlády vířivky, parní kabina a vodní chrlič.  

Aquapark byl z důvodu koronavirové epidemie a následných dalších opatření uzavřen celé tři měsíce. Takovou odstávku příbramský bazén dlouho nepamatuje. „Aquapark běžně bývá pro občany v provozu 362 dní v roce, kdy je zavřeno pouze 24. prosince a o sanitárních dnech. Když se tak na situaci podíváme pozitivně, měli jsme teď hodně času na náročnější údržbu, na výměnu některých zařízení, která se z důvodu nepřetržitého provozu dlouhodobě pouze opravovala a důkladný úklid všech prostor. Bohužel právě při údržbových pracích se objevily komplikace stavebně-technického rázu, které přípravu bazénu o něco protáhly. Konkrétně se jednalo o opravu dlažby dna plaveckého bazénu,“ říká ředitel Jan Slaba. Po dokončení oprav a napuštění bazénu se čekalo ještě na výsledky hygienických vzorků vody, bez kterých nelze bazén provozovat.  

Od páteční šesté hodiny ranní bude nyní Aquapark opět otevřen, a to i v dopoledních hodinách, kdy je běžně bazén v červnu ještě vyhrazen pro plaveckou výuku. Ta se však začne znovu realizovat až v září.

Mimo provoz zůstávají z nařízení vlády vířivé vany, parní kabina a vodní chrlič v malém bazénu, tedy zařízení, která za provozu vytvářejí aerosol, a jsou tak riziková.

Bazén nyní bude otevřen klasicky, ve všední dny od 6:00 do 22:00, v sobotu od 10:00 do 21:00 a v neděli od 8:00 do 20:00.

Tobogany poběží již nyní v prázdninovém režimu, tedy každý den od 10:00 do 20:00. Ve všední dny je v odpoledních hodinách zapotřebí počítat s tréninky sportovních klubů a spolků a omezeným počtem plaveckých drah. Rozpis obsazenosti je dostupný u vchodu do Aquaparku a na webových stránkách www.szm.pb.cz.  

Okamžitá kapacita vnitřního bazénu je omezena na 140 návštěvníků, včetně sauny. Ve všech prostorách je nutností dodržování rozestupů min. 2 metry, rouška či jiný ochranný prostředek dýchacích cest není povinný. Při vstupu je návštěvník povinen provést dezinfekci rukou.  

Sobotní ranní plavání pro seniory se bude konat 13., 20. a 27. června, přes prázdniny se potom toto plavání nekoná. Aquagym v červnu nebude, první lekce, která se po delší pauze uskuteční, proběhne v úterý 14. července.  

Sauna je ve zkráceném provozu otevřena již od 26. května a venkovní bazén za hezkého počasí.

 

Bc. Miroslava Poláková
Tisková mluvčí
Sportovní zařízení města Příbram, Legionářů 378, 261 01, Příbram VII
tel. č.: 318 621 384, mob.: 773 041 753

Oficiální webové stránky Sportovního zařízení města Příbram: www.szm.pb.cz
Oficiální FB stránky Sportovního zařízení města Příbram: https://www.facebook.com/szmpribram

 

  

 Počet zobrazení: 980 | Aktualizováno: 11. 06. 2020