Práce na Drkoláči pokračují

 

Drkoláč je jeden z vítězných projektů Participativního rozpočtu 2019. Jde o projekt, který řeší přírodní cyklostezku, místo pro hry, setkávání a odpočinek. Jak název napovídá, jedná se projekt, který je realizován v oblasti Drkolnova.

Návrh byl v participativním rozpočtu města Příbram přihlášen již v roce 2018, kdy nezískal dostatečné množství hlasů. To však autory návrhu neodradilo a do realizace svého záměru se pustili na vlastní pěst. Možná i tento krok posunul projekt v participativním rozpočtu roku 2019 na první místo. Nyní se tedy pokračuje s podporou města.

„Na projektu byl odveden veliký kus práce, za který je třeba poděkovat všem, kdo se na budování této cyklostezky určené našim nejmenším podílejí. Jde skutečně o skvělý nápad a jsem rád, že paní Michaela Alimov s projektem budování trailu přišla, a dokonce bez příslibu podpory i začala,“ uvedl při prohlídce místa vznikající cyklostezky starosta města Jan Konvalinka.

Celý trail by měl být zhruba 400 metrů dlouhý a při jeho budování je myšleno nejen na samotné jezdce, ale s ohledem na jejich věk také na doprovod. „Celý trail je veden lesem po pravé straně cesty, po které mohou jít maminky malých jezdců. Stezka je tvořena tak, aby nemusely být káceny stromy, byla bezpečná a kopírovala terén. To znamená, že se vše snažíme nechat na svém místě, z kořenů tvoříme přirozené překážky a zbavujeme se pouze kamenů, které by mohly být určitým nebezpečím,“ přiblížil práce manžel navrhovatelky, který zároveň kvitoval spolupráci s Městskými lesy a TS města Příbrami.

Na co tedy mají být prostředky z participativního rozpočtu čerpány? Podle vyjádření tvůrců projektu je potřeba dodělat samotný trail, který je hotov zhruba ze ¾. Dále na konci cyklostezky je záměr vytvořit odpočinkové místo, které bude osazeno několika herními prvky pro děti. „Jde o skutečně vhodnou lokalitu, kde rodiče s dětmi ze sídliště Drkolnov mohou být během pár minut v klidové zóně bez dopravy a dalších rušivých elementů. Podobné projekty je třeba podporovat,“ dodal Jan Konvalinka.

 

 

Participativní rozpočet 2018 

Cyklistická koncepce města Příbram – veřejné projednávání koncepce 30. října 2019
Renovace laviček na Svaté Hoře – realizováno
Přes Kaňku bezpečně na Padák – projekt v realizaci, termín dokončení – listopad 2019

 

Participativní rozpočet 2019  

Drkoláč – přírodní cyklostezka, místo pro hry, setkávání a odpočinek – pokračuje realizace
Svatohorská alej – rekultivace, lavičky, prořez, veřejné osvětlení – příprava, realizace v roce 2020
Luční kvítí nad Haldou – relaxace/venkovní výuka – příprava, konečná realizace jaro 2020
  

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribramPočet zobrazení: 996 | Aktualizováno: 27. 09. 2019