Přechod v Březnické ulici je osvětlen

0 0 0

 

Nového osvětlení jsme se v tomto týdnu dočkali u přechodu v Březnické ulici. Již nyní jsou vytipovány další lokality, kde se na přechodech díky novým lampám zvýší bezpečnost chodců.

 

Ke zvýšení bezpečnosti chodců je možné přispět dostatečným osvětlením přechodů. V Příbrami je několik lokalit, kde jsou přechody nedostatečně nasvíceny a někde osvětlení zcela chybí. Každoročně by mělo dojít k instalaci nového osvětlení několika přechodů. 

„Osvětlení přechodů je v mnohých lokalitách opravdu problematické. Jako první byl novými lampami osazen přechod v Březnické ulici a na realizaci čeká přechod ve Školní ulici. Následovat budou postupně další lokality, aktuálně se připravuje osvětlení přechodů v ulici E. Beneše,“ doplnil informace k dalšímu záměru starosta Jan Konvalinka

S veřejným osvětlením se ve městě pracuje nejen na přechodech. V loňském roce byla nově nasvícena celá Svatohorská alej a upravovat se bude také osvětlení v okolí areálu Nového rybníka. „LED lampy vedoucí podél areálu Nového rybníka směrem na Flusárnu jsou nevyhovující, proto se plánuje jejich výměna za běžné veřejné osvětlení. K samotné výměně dojde v rámci připravovaného projektu úpravy vstupu na Nový rybník,“ dodal starosta Konvalinka. 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 

Přechod v Březnické ulici

 

 Počet zobrazení: 418 | Aktualizováno: 25. 02. 2021