Přechod ve Školní ulici je díky světlům bezpečnější

 

Krokem ke zvýšení bezpečnosti provozu je osvětlování přechodů. Aktuálně je nově osvětlen přechod ve Školní ulici a připravuje se osvětlení šesti přechodů v ulici Edvarda Beneše.

„Jednou z nejtemnějších ulic, tedy alespoň z pohledu řidiče, byla ulice Školní, kde v úseku
u Oxygenu zcela chybělo osvětlení přechodu. To je dnes již minulostí. Stejným způsobem se budou řešit další málo osvětlené lokality. Aktuálně se připravuje osvětlení na šesti přechodech v ulici Edvarda Beneše, tedy od kruhového objezdu u Státního okresního archivu až po křižovatku s tř. Osvobození,“ uvedl starosta Jan Konvalinka

Kromě osvětlování přechodů dochází postupně k obměně veřejného osvětlení. K tomu v letošním roce navíc přispěje dotace z Ministerstva průmyslu a obchodu, kde město bylo úspěšné s žádostí v programu EFEKT.

„V rámci zmíněného programu se nám podařilo získat dotaci na projekt, který by měl řešit úpravu více než 300 svítidel ve městě. V rámci tohoto projektu se dočkáme v letošním roce obměny stávajících světel za efektivnější, přičemž zmíněná dotace pokryje 50 % uznatelných nákladů,“ doplnil starosta Konvalinka s tím, že dojde k obměně světel u hlavních průtahů městem. 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 

přechod ŠkolníPočet zobrazení: 195 | Aktualizováno: 08. 06. 2021