Příbram bodovala v České ceně za PR

 

Ve čtvrtek 14. 6. 2018 na slavnostním galavečeru v pražské City Tower udělovala Asociace Public Relations Agentur (APRA) ceny v prestižní soutěži Česká cena za PR. Úspěch v kategorii Státní správa, veřejný a neziskový sektor slavila s projektem „Poznej Příbram“ také Příbram.

Odborná porota udělila letos kromě hlavních cen i tři Zvláštní ocenění. Získal je v kategorii Společenská odpovědnost a filantropie projekt „Embéčko paní velvyslankyně“ (Velvyslanectví Velké Británie a Severního Irska) za taktický přístup a kreativitu, v kategorii Státní správa, veřejný a neziskový sektor projekt „Poznej Příbram“ za příkladný přístup k propagaci města a v kategorii Zábava a sport bylo uděleno projektu „10 let českého rugby“ za dlouhodobý přístup ke komunikaci.

„Rozhodli jsme se hrdě přihlásit k historickým osobnostem a zároveň Příbramanům ukázat, že mají být na koho pyšní. Zároveň jsme se chtěli odlišit od komunikace jiných měst a nestavět obsahovou strategii na atraktivních fotkách městské architektury a krajiny,“ uvedl Václav Bešťák, autor projektu.

Příbram na svých sociálních sítích směrem k turistům dosud nekomunikovala, a pokud, tak nijak strategicky. To se město rozhodlo změnit. Místo toho, aby vystupovalo jako infocentrum městského úřadu, využilo existující web a začalo od nuly budovat novou značku „Poznej Příbram“. V Příbrami se narodila nebo působila řada zajímavých osobností – na některé se zapomnělo, některé nemá veřejnost spojené s Příbramí. Město Příbram se rozhodlo vzbudit patriotismus ve svých obyvatelích a zvědavost v turistech a vydalo se po stopách těchto osobností.

„Primárním cílem je vytvářet pozitivní obraz města a jeho okolí, sekundárním přilákat do Příbrami nové turisty,“ řekla Zuzana Kučerová, vedoucí Odboru kancelář města.  

V rámci projektu „Poznej Příbram“ vzniká každý měsíc série fotografií, které autentickým způsobem zachycují skutečná místa, na nichž tito lidé žili a tvořili. Snahou je vytvářet komunikaci města se společenským přesahem. „Těší mě, že je město Příbram takovým projektům otevřeno a že se nebojí komunikovat i trochu netradičně,“ dodává na závěr Václav Bešťák.

Českou cenu za Public Relations vyhlašuje APRA od roku 2006. Profesní soutěž je určená subjektům, které poskytují služby v oblasti public relations.  Více informací o soutěži na webu cenapr.cz.

Zuzana Kučerová, vedoucí Odboru kancelář města  
zuzana.kucerova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 319
mob.: 778 727 961

Oficiální FB stránky města Příbram 

 

 

 Počet zobrazení: 1383 | Aktualizováno: 18. 06. 2018