Příbram se zapojí do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko

Nelíbí se vám odpadky pohozené v přírodě? Vadí vám nepořádek v okolí vašich domovů? Pokud ano, tak se v sobotu 16. dubna 2016 připojte k úklidové akci „Ukliďme svět, ukliďme Česko“. Stejně jako vloni se jí účastní i město Příbram. 

Cílem pro rok 2016 je podle organizátorů nejen zapojit mnohem více dobrovolníků a uklidit ještě více černých skládek, ale také rozšířit povědomí o této akci mezi širokou veřejností a vyvolat celospolečenskou diskusi k problematice černých skládek a nepořádku kolem nás.

O tom, že akce má smysl, není pochyb. „Vloni přišlo na 60 dobrovolníků, kteří sebrali 15 m3 komunálního odpadu, cca 70 pneumatik, vytřídilo se na 30 pytlů plastů a našlo se i několik kanystrů nebezpečného odpadu,“ připomíná výsledky loňského dobrovolnického úklidu Marcel Strnad z odboru životního prostředí.

Příbramský dubnový úklid se netýká jen města samotného, ale i přilehlých osad. „Pro jejich obyvatele zajistíme rukavice, pytle a následný svoz odpadu z příslušných lokalit. Hlásit se mohou telefonicky, nebo emailem na níže uvedených kontaktech,“ dodává Marcel Strnad s tím, že technické služby nasbíraný odpad hned ten den odvezou.

Dobrovolníci o účast na této akci se mohou přihlásit na odboru životního prostředí telefonicky na čísle 318 402 476, nebo emailem marcel.strnad@pribram.eu

Akci Ukliďme Česko můžete znát z minulých let. Letošní ročník, oproti těm předchozím, proběhne ve vzájemné spolupráci organizátorů akce Ukliďme Česko a Českého svazu ochránců přírody, který více jak 20 let zajišťoval průběh obdobné akce Ukliďme svět. Letos tak příznivci obou organizací spojí síly a budou uklízet pod společným názvem Ukliďme svět, ukliďme Česko. Výsledkem nové spolupráce je velmi ambiciózní cíl: zapojit do akce 100 000 dobrovolníků.

Více informací naleznete zde: http://www.uklidmecesko.cz

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí

pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 2465 | Aktualizováno: 01. 04. 2016