Příbramská radnice ocenila hrdinství dvou mladých mužů

Starosta města Příbrami Jindřich Vařeka včera přijal ve své kanceláři dvojici mladíků, kteří bez zaváhání a nehledě na své vlastní riziko zasáhli při likvidaci požáru bytu. Starosta si na slavnostním, leč neformálním setkání nechal mladíky jejich příběh převyprávět a poté je odměnil drobnými dary a srdečnou pochvalou.

Dne 19. června 2015 zasahovaly jednotky požární ochrany - HZS Středočeského kraje a jednotky sborů dobrovolných hasičů města Příbram při likvidaci požáru bytu ve 2. patře (3. nadložní podlaží) bytového domu na příbramském sídlišti Drkolnov, v ulici Šachetní. Ještě před příjezdem hasičů tito mladíci – Matěj Hlaváč a Tomáš Ježek - bez zaváhání vnikli do domu a pomocí vnitřní hydrantové sítě lokalizovali požár natolik, že eliminovali jeho další šíření. Svým příkladným jednáním zabránili jak nárůstu materiálových škod, které rozvíjející se požár způsobuje, ale hlavně snížili na minimum riziko ohrožení životů obyvatel zasaženého bytu i ostatních obyvatel domu.

Podle šetření HZS byly jen v bytě zasaženém požárem uchráněny hodnoty ve výši cca 300 tisíc Kč a přímá škoda dosáhla „jen“ částky cca 40 tisíc Kč. Osoby žijící v bytě musely být z důvodu nadýchání zplodin dopraveny k nemocničnímu ošetření.

Velké poděkování tedy patří občanům, kteří neváhali pomoci, ale samozřejmě i zasahujícím hasičům za jejich náročnou a profesionální práci, kterou ve prospěch občanů nepřetržitě 24 hodin denně vykonávají. V tomto smyslu byla činnost jednotek požární ochrany, a to jak profesionálních, tak dobrovolných (které jsou zřízeny městem) velmi dobře hodnocena i na jednání Bezpečnostní rady ORP Příbram jejím předsedou – starostou města Příbram Jindřichem Vařekou.

Matěj Hlaváč a Tomáš Ježek na slavnostní návštěvě u příbramského starosty Jindřicha Vařeky dne 7.10.2015.Počet zobrazení: 2966 | Aktualizováno: 08. 10. 2015