Příbramský bazén se po prázdninové rekonstrukci otevírá veřejnosti

0 0 0

 

Sportovní zařízení města Příbram využila letní prázdniny a možnost koupání ve venkovním bazénu k provedení nutných oprav bazénu krytého. Opravné a údržbové práce jsou u konce a návštěvníci mohou zařízení od soboty 2. září opět využívat.

 

V rámci dvouměsíčního uzavření příbramského aquaparku došlo k řadě opravných a údržbových zásahů, které si vyžádaly investici ve výši zhruba devět milionů korun. Realizovány byly opravy a výměny zařízení, které jsou pro návštěvníky viditelné, ale proběhly také desítky oprav v zázemí a v technologiích, které běžný návštěvník nezaregistruje, ale jsou potřebné pro zajištění provozu celého zařízení. 

„V rámci této rekonstrukce se pracovalo v celém objektu, od sklepních prostor se strojovnou a zázemím až po střechu, na které byly provedeny lokální opravy, aby se zamezilo zatékání do objektu. Návštěvníky budou jistě zajímat viditelné změny. Na ty se mohou připravit hned u vstupu do objektu, kde budou odbaveni novým vstupním systémem na nové recepci. Upraven byl také šatnový systém, kdy byly vyměněny všechny zámky, a nebude tedy třeba hledat funkční skříňky. Výraznou změnou prošly sprchy, kde jsou nejen nové obklady, hydroizolace, ale je zde oproti minulosti možnost regulace teploty vody. Při odchodu pak jistě především ženy ocení nově instalované vysoušeče vlasů nebo odstředivky na plavky. Ve výčtu bychom mohli pokračovat,“ říká na úvod ředitel SZM Příbram Jan Slaba. 

Viditelné změny proběhly také v samotné bazénové hale, kde bylo odstraněno nefunkční dětské brouzdaliště a na jeho místě jsou nově lehátka pro relaxaci. Při rekonstrukci došlo také k úpravě parní kabiny a příznivci saunování se dočkají nového vnitřního posezení. 

Pracovalo se také v zázemí a na úpravě technologií. Tyto opravy jsou důležité pro zajištění samotného chodu celého zařízení. Šlo například o již zmíněnou opravu střechy, výměnu části elektroinstalace, opravu havarijních ventilů u vodních armatur, nové jsou podpěrky pod vířivkami, ve strojovně jsou opravena místa, kterými zatékalo. Kompletně se obnovily veškeré pískové filtry pro pročišťování bazénu, opravila se bazénová jímka zachycující vodu z přelivových hran. Rekonstrukce se týkala také plynového hospodářství, výměny nouzového osvětlení, vzduchotechniky, nebo například sanace vířivek. 

„Tato rekonstrukce, která se může s ohledem na přípravu výstavby nového či přestavby stávajícího bazénu zdát zbytečnou investicí, byla naopak nutností. Provedenými pracemi jsme významným způsobem snížili riziko možných havárií a zvýšili bezpečnost návštěvníků i personálu celého zařízení,“ dodal ředitel Slaba. 

Po prázdninovém přerušení provozu budou moci návštěvníci aquapark využívat opět od soboty 2. září a saunu pak od pondělí 4. září. Se začátkem září končí sezóna venkovního bazénu, který bude v případě příznivé předpovědi počasí naposledy otevřen o víkendu 2. a 3. září. 

„Sportovní zařízení města odvedla v opravdu krátkém termínu skvělou práci, za kterou je třeba poděkovat. Na základě provedených prací máme až do výběru finálního řešení nového aquaparku odstraněny největší závady a bonusem je zvýšení návštěvnického komfortu,“ říká starosta města Jan Konvalinka. 

Za připomínku stojí také informace o úpravě ceníku, která byla schválena v květnu letošního roku. Nové ceny platné od 1. září najdete na webových stránkách Sportovních zařízení města Příbram či na odkazu:  https://1url.cz/Guoco.

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 

Opravy bazénu 2023

 Počet zobrazení: 1101 | Aktualizováno: 30. 08. 2023