Rekonstrukce psího útulku v Lazci dostala od radních zelenou

 

Nejen čtyřnozí obyvatelé psího útulku v Lazci, ale i jejich pečovatelé se konečně dočkají rekonstrukce prostor, které opuštěným nebo zaběhnutým psům slouží v příbramské části Lazec. Rozhodla o tom rada města na začátku září, kdy vybrala nejvhodnější nabídku v rámci městem vypsané veřejné zakázky. Minulý týden byla podepsána smlouva se zhotovitelem, rekonstrukce by měla být (s ohledem na vhodné klimatické podmínky) dokončena do 31. 12. 2018.

Stávající stavba, která byla kdysi využívána jako hájovna pro správce přilehlých lesů, pochází z doby před rokem 1918. „V posledních zhruba dvaceti pěti letech je stavba využívána provizorně jako útulek pro psy a nikdy do ní nebylo výrazněji investováno. Jsem proto rád, že se nám dluh vůči našim psím přátelům konečně podaří splatit, a vytvoříme tak důstojné podmínky nejen pro ně, ale i pro personál,“ uvedl v této věci příbramský starosta Jindřich Vařeka.

Zadní trakt budovy, kde je dnes dřevěná konstrukce stodoly, bude stržen, a na stejném půdorysu vystavěna zděná část objektu. Bude nově provedena hydroizolace objektu, vykopány všechny podlahy ve stávajících místnostech, proběhne rekonstrukce krovů a celé střechy, vyměněna okna a změní se také způsob vytápění objektu, výměnou projde také elektroinstalace, rozvody vody a kanalizace.

Rekonstruovány budou kancelářské, skladové a technické místnosti, sociální a hygienické zázemí pro zaměstnance, vyšetřovací, hygienické a zejména karanténní a pobytové prostory pro zvířata.

„Stav naplněnosti útulku se aktuálně pohybuje mezi dvaceti až třiceti pejsky, poslední dobou je to spíše ke dvacítce,“ vysvětluje místostarosta města Příbrami Václav Švenda s dovětkem, že se tak děje zejména z důvodu lepšího systému informovanosti ohledně umístěných a nalezených psů. „Díky pružnému zveřejňování informací ohledně činnosti útulku v městském zpravodaji a na sociálních sítích nacházejí průběžně psí obyvatelé nové domovy a ti, co v útulku zůstávají, najdou alespoň zájemce na venčení,“ dodává a děkuje všem, kterým nejsou osudy lazeckých pejsků lhostejné a jakýmkoliv způsobem útulek podporují.

Rekonstrukci psího útulku provede firma Staler, spol. s r. o. Cena za zhotovení díla je 3.591.313,71 korun bez DPH.

 

 

Psí útulek je provozován Technickými službami Příbram v obci Lazec. Slouží k umísťování zatoulaných psů z území města Příbram, které do útulku dopravuje výhradně Městská policie Příbram. Příjem psa od občana není povolený. Příjem zaběhnutých pejsků je také možný z katastrů obcí, které mají s TS uzavřenou platnou smlouvu, a obce za psa v útulku platí.

Kapacita zařízení je 25 venkovních kotců a 3 vnitřní karanténní kotce pro nemocné nebo právě přivezené psy. O psy a provoz zařízení se starají 3 zaměstnanci denně včetně víkendů a svátků od 6.00 do 18.00 h. O zdravotní stav psů v útulku pravidelně pečuje veterinární lékař.

V roce 2017 prošlo útulkem 182 psů. K novým adoptivním majitelům odešlo 72 pejsků a zpět ke svým původním majitelům se vrátilo 83 pejsků.

Více informací o útulku najdete zde: http://www.utulekpribram.cz 

 

Pavlína Svobodová, DiS., tisková mluvčí
pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

 

 

 

  Počet zobrazení: 1153 | Aktualizováno: 19. 09. 2018