Revitalizace lesíku na Čertově pahorku

0 0 0

 

Jeden z úspěšných projektů loňského ročníku participativního rozpočtu počítá s revitalizací lesíku na Čertově pahorku. Práce na revitalizaci již byly zahájeny a od příštího týdne začne nezbytné kácení.

Projekt Revitalizace lesíku na Čertově pahorku je jedním ze čtyř úspěšných projektů Participativního rozpočtu roku 2022.

V projektu se počítá s odstraněním náletů stromů, vyčištěním plochy lesíka, odstraněním mrtvých stromů a větví. Práce již byly zahájeny a od 13. března bude prováděno také nezbytné kácení.

„V části porostu bude proveden výchovný zásah, přičemž budou odstraněny zejména suché, poškozené a nakloněné dřeviny a dále dřeviny, které omezují ostatní perspektivnější dřeviny v růstu. V další části porostu pak bude proveden obnovní zásah s cílem nahradit některé pro tuto lokalitu neperspektivní a nevhodné dřeviny, zejména vzrostlé modříny, jinými perspektivnějšími dřevinami jako jsou habry, javory, dříny a brsleny,“ přibližuje naplánovanou činnost místostarosta Miroslav Peterka.

V době kácení, které zajistí Technické služby Příbram ve spolupráci s Městskými lesy Příbram, s. r. o., je potřeba v dotčené oblasti počítat se zvýšeným hlukem. Následnou výsadbu dřevin provedou Technické služby Příbram.

Revitalizací lesíka vznikne místo pro příjemné procházky lesem téměř v centru města. 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 

 

 Čertův pahorek 2023

 Počet zobrazení: 1092 | Aktualizováno: 08. 03. 2023