Revitalizace svatohorských sadů míří do finále

0 0 0

 

Revitalizace svatohorských sadů míří do finále, zveme vás na společné setkání

 

Společný projekt města Příbram, spolku Svatohorské sady, Římskokatolické farnosti u kostela Nanebevzetí Panny Marie a společnosti Billa, který se týká obnovy sadu mezi ulicemi Balbínova, Na Leštině, K Mýtu a okolí Sportovního areálu pod Svatou Horou spěje ke zdárnému konci. Slavnostní zakončení revitalizace sadu proběhne v sobotu 12. listopadu v parku pod Svatou Horou.

Práce trvající téměř rok zahrnovaly především odborný prořez stávajících ovocných stromů, vykácení neovocných a nemocných stromů, přípravu terénu pro novou výsadbu a venkovní galerii. Peníze se vložily také do mobiliáře. Sady byly vybaveny novými informačními panely, lavičkami, odpadkovými koši a turistickým altánem u parkoviště. Za několik dní revitalizace vyvrcholí vysazením 180 nových ovocných dřevin a živého plotu kolem sportovního areálu.

Na sobotu 12. listopadu je naplánováno symbolické ukončení revitalizace sadu. V čase od 14 do 16 hodin bude v parku pod Svatou Horou připraven zajímavý program. Těšit se můžete na ochutnávku moštu z jablek ze svatohorského sadu, výstavu na téma Čtyři roční období, kterou připravili žáci ZŠ pod Svatou Horou, ZŠ Jiráskovy sady, ZŠ 28. října a Waldorfské ZŠ, nebo například tvůrčí dílničku pro malé návštěvníky. Zmíněná výstava bude navíc doplněna fotografiemi z průběhu celé revitalizace sadu.

„Revitalizace svatohorského sadu je opravdu záslužnou prací, za kterou je třeba poděkovat každému, kdo jakýmkoliv způsobem přispěl. Sad se ze zarostlé džungle stal místem, které přímo vyzývá k procházce. Na ukončení projektu bude v rámci sobotního programu ve 14.30 společně se členy spolku Svatohorské sady, zástupci farnosti a společnosti Billa zasazen strom partnerství,“ zve na akci starosta Jan Konvalinka.

 

Eva Švehlová, DiS. 
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

 svatohorský sadPočet zobrazení: 1188 | Aktualizováno: 02. 11. 2022