Sedmým členem rady je Jiří Holý

 

Rada města Příbrami je sedmičlenná a doposud ji tvořili radní celkem ze tří politických uskupení. Změna nastala v okamžiku, kdy jeden z radních na svoji pozici ze zdravotních důvodů rezignoval.

 

Záměr skončit ve funkci radního ohlásil s ohledem na svůj zdravotní stav před několika dny Svatopluk Chrastina (ODS). S touto informací začalo vedení města pracovat. „Jako první byl samozřejmě osloven další zastupitel za ODS. Miroslav Peterka funkci odmítl kvůli své časové vytíženosti. Již po volbách pro nás byli logickou volbou do rady města zastupitelé za TOP 09, a tímto směrem byla dána nabídka i tentokrát. Příbramská TOP 09 naši nabídku odmítla,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.

Další volbou, jak doplnit místo sedmého člena rady města, bylo oslovit členy zastupitelského klubu ANO 2011. Návrh, který většinou hlasů zastupitelstvem dne 17. 2. 2020 prošel, byla volba zastupitele Jiřího Holého, který je mimo jiné předsedou komise pro mládež, tělovýchovu a sport.

 

„V tomto okamžiku bych ještě znovu velice rád poděkoval panu Chrastinovi za jeho práci v radě města a za to, že si vždy a za všech okolností uchovával svůj názor na projednávané body. Jsem velice rád, že nadále setrvává na pozici zastupitele a bude se stále podílet na chodu města,“ dodal starosta Konvalinka.

Sedmičlenná rada města má nyní tedy šest členů za ANO: Jan Konvalinka (starosta), Martin Buršík (1. místostarosta), Zorka Brožíková (místostarostka), Jindřich Vařeka, Petr Rotter, Jiří Holý a jednoho člena, Renátu Veseckou, mají v radě města Příbramáci pro Příbram. 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribramPočet zobrazení: 1000 | Aktualizováno: 18. 02. 2020