Sociální poradna je ode dneška ještě blíže k lidem

Sociální poradna, doposud sídlící v ulici Čs. armády, je od dnešního dne přestěhovaná v nových prostorách na náměstí T. G. Masaryka čp. 1 v budově bývalého soudu. Nové prostory sociální porady jsou nyní lépe situované. Jejich umístění v centru města Příbrami v blízkosti městského úřadu, resp. odboru sociálních věcí a zdravotnictví a Úřadu práce nově skýtá daleko vyšší dostupnost a komfort pro stávající i nové klienty.

Sociální poradna je jedním z celkem osmi středisek Centra sociálních a zdravotních služeb (CSZS). Svou činnost však vykonávala již dříve, než došlo k jejímu začlenění do struktury tohoto centra. „Poradna má již delší tradici a její fungování je ve v našem městě dostatečně zapsáno v povědomí veřejnosti. O tom svědčí i statistika za období od začátku dubna do konce července letošního roku,“ vysvětluje ředitel CSZS Jan Konvalinka a doplňuje, že za tuto dobu využilo sociální a psychologické poradenství celkem 667 klientů.

Prostory na náměstí T. G. Masaryka prošly zásadní rekonstrukcí. Nově se vybudovaly příčky, opravily omítky, podlahy a rozvody sítí. Opraveno bylo zázemí – kuchyňka i toalety.  „Prostory jsou nyní příjemné a důstojné pro svůj účel,“ konstatuje ředitel Konvalinka.

„Již na dnešní odpoledne jsou do těchto nových prostor objednáni klienti ke konzultacím. Přejme tedy všem, pracovnicím poradny i klientům, aby prostory sloužily tím nejlepším možným způsobem a byly neustále naplněny tou pozitivní energií, kterou zde vnímáme nyní,“ hodnotí na závěr místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková, která spolu s ředitelem CSZS poděkovala všem, kteří se na zdárné rekonstrukci prostor Sociální poradny podíleli.

 

Sociální poradna, dříve Poradna města Příbram, je od 1. 7. 2015 střediskem Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbram. Sociální poradna vznikla pro občany města Příbram a blízkého okolí, je určena pro všechny osoby bez rozdílu věku. Služba je určena pro osoby v krizi, rodiny s dětmi, občany s dluhy, etnické menšiny, oběti trestné činnosti a domácího násilí a osoby bez přístřeší.  Sociální poradna nabízí odborné sociální poradenství, psychologické služby a právní poradenství.  Služby Sociální poradny jsou bezplatné, nestranné, anonymní a nezávislé.

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí

pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

Ilustrační foto ze zázemí nově rekonstruovaných prostor Sociální poradny

 


Slavnostního otevření se kromě jiných zúčastnila i místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková, radní přes ekonomické záležitosti Václav Dvořák a zastupitelka Zorka Brožíková.

 


Vedoucí Sociální poradny Jana Benová a ředitel CSZS Jan Konvalinka

 

 Počet zobrazení: 2612 | Aktualizováno: 12. 09. 2016