Strom Olgy Havlové zapustí kořeny i v Příbrami

 

Buk červený, jako symbol nedožitých 85. narozenin manželky prvního českého prezidenta Václava Havla Olgy Havlové, byl ve středu 28. března slavnostně vysazen v příbramském Parku přátelství. Je jedním z 85 stromů dobré vůle, které budou letos vysazeny po celé České republice. Prostřednictvím těchto nových stromů bude symbolicky vložen odkaz Olgy Havlové do srdcí lidí dobré vůle.

Pomáhat lidem se zdravotním postižením, lidem opuštěným a diskriminovaným v jejich začlenění do společnosti bylo hlavním cílem práce Olgy Havlové. „Jsem si jist, že si její odkaz musíme připomínat i v dnešní době, a doufám, že si Příbramané při procházce tímto místem na tuto vzácnou ženu vzpomenou,“ uvedl za Příbram její starosta Jindřich Vařeka.

V roce 2018 by se Olga Havlová, zakladatelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, dožila 85 let. Na její počest byl letošní rok nazván rokem Olgy Havlové. V roce 1993 zasadila Olga Havlová v prostorách Dětského centra v Olomouci-Topolanech lípu dobré vůle. Dnes je z malé sazenice velký košatý strom, který pevně zapustil své kořeny. Výbor dobré vůle se tímto krásným aktem inspiroval a rozhodl se zasadit dalších 85 stromů po celé České republice, aby trvale připomínaly odkaz paní Olgy.

Dnešního slavnostního aktu se zúčastnil starosta města Příbram Jindřich Vařeka, místostarosta Václav Švenda, zástupci Výboru dobré vůle – paní Libuše Bautzová, projektová manažerka, která projekt v celé ČR organizuje a koordinuje, Hana Füleová z Výboru dobré vůle, Irena Šatavová dobrovolnice VDV, a stromu požehnal Mgr. David Horáček ze Svaté Hory. O hudební doprovod se postarali žáci ze ZŠ ve Školní ulici pod vedením Vladimíra Heráka. 

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí  
pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbram

 

 

 

 

 

 Počet zobrazení: 1762 | Aktualizováno: 28. 03. 2018