Vyplňte prosím online dotazník: Průzkum pocitu bezpečí občanů města Příbram

Svatohorský Downtown chystá 5. pokračování sjezdu na kolech

0 0 0

 

Svatohorský Downtown chystá 5. pokračování sjezdu na kolech. Trať proletí i jeden z nejlepších jezdců světa Tomáš Slavík

 

Město Příbram přivítá o nadcházejícím víkendu desítky jezdců, kteří se utkají nejen o titul a vítěze Svatohorského Downtownu, ale zároveň o korunu krále celé Czech Downtownu Series.

Ulice Příbrami zaplní v sobotu 18. září 2021 překážky a jezdci na kolech. Již popáté se pojede Svatohorský Downtown. Závod je otevřený pro profíky i jezdce amatéry. Závodit se bude v 5 kategoriích:

  • Junioři
  • Elite
  • Open
  • Mastres
  • Ženy

„Aktuálně máme okolo 130 registrovaných jezdců. Jsme ohromně potěšení, že o závod je stále zájem. Je to pro nás závazek a zároveň obrovská motivace do další práce. Jsme tým a parta nadšenců, kteří se snaží postavit kvalitní a bezpečný závod, který baví jezdce i diváky. Obrovské poděkování patří městu Příbram, které poskytlo finanční podporu a pomáhá s organizací. To samé platí o kraji a dalších partnerech v čele s SVZ Bytíz nebo společností Auta s.r.o.“, přiblížil ředitel závodu Vojtěch Hrach.

Tréninky na trati začínají okolo 11.30 a závod samotný pak v 15.00.

Velkým poděkováním za práci je pro organizátory přislíbená účast jednoho z nejlepších jezdců světa Tomáše Slavíka. Celý den bude atraktivní pro diváky i jezdce. Na trati budou 3 stanoviště s občerstvením a posezením. Jako každým rokem se startuje ze Svaté Hory, následně se vjíždí do jedné z nejatraktivnějších pasáží závodu tzv. Svatohorského sadu. Po výjezdu ze sadu následuje nová pasáž tzv. Tesyho zahrádka.

„Tato část trati je pojmenovaná po našem kamarádovi, který miloval kola a hory. Martin Teska se bohužel před několika týdny nevrátil z výpravy na 4tisícovku ve Švýcarsku a my na něj chceme zavzpomínat a vzdát mu úctu,“ přiblížil spoluorganizátor závodu Vlasta Ševr. S touto myšlenkou přišla jedna kamarádka, která se s Martinem znala, a organizátoři konzultovali toto rozhodnutí s rodinou.

Po této nové pasáži se pojede okolo SPŠ a VOŠ Příbram a následovat budou „ostrůvky pod Průmkou“, kde bude opět připravena chill out zóna  s barem. Pak se budou jezdci soustředit na vjezd do „srdce závodu“, které je na Václavském náměstí. Zde bude opět čekat kotel diváků, kteří poženou jezdce do cílové rovinky. Na Václavském náměstí budou opět umístěny stánky, kde je možno vyzkoušet si testovací jízdy na kolech i v autech, a k zakoupení bude merch Svatohorského Downtownu. Závod mohl mít jednu velkou komplikaci, která by byla spojena s aktuální rekonstrukcí v horní části Václavského náměstí, které těsně sousedí s tratí závodu. „Společnost Mainland s.r.o. na naši žádost přizpůsobila provádění zemních prací tomu, aby se mohl závod odjet po své tradiční trase, a to i přes staveniště “Opravy kanalizační stoky v Pražské ulici”, a to bez nároku na kompenzaci za vzniklé změny v postupech prací,“ přiblížil jedno z úskalí, které však bylo úspěšně vyřešené, Vojtěch Hrach.

Jako již tradičně se po vyhlášení vítězů, které se koná okolo 18.00 na Václavském náměstí, bude  konat Afterparty. Ta bude popáté na jiném místě, což je také rarita závodu. Hodnocení závodu a dojmy z něj si jezdci budou sdělovat v klubu Pojistka.

Z úst organizátorů zní obrovské poděkování směrem k brigádníkům, kteří po své práci připravují skoky a celou trať závodu, a také k partnerům v čele s městem Příbram, kteří akci podporují finančně a technicky.

Nyní je třeba již jen přát počasí a také bezpečnost na trati. Svatohorský Downtown se blíží. Přijďte kouknout na adrenalin v ulicích města.

Cowárna

 

Oznámení o uzavírce místních komunikací a omezení provozu autobusů MHD

Dne 18. září 2021 od 5.00 do 22.00 h, dojde Příbrami z důvodu konání akce „Svatohorský Downtown Příbram 2021“ – sjezd na kolech ze Svaté Hory do Pražské ulice, k následujícím dopravním opatřením:

Uzavřené místní komunikace: Svatohorská alej, Hrabákova náměstí Dr. Josefa Theurera, Mariánské údolí, Václavské náměstí, Pražská, Lázeňská, Střelecká.

Omezení provozu MHD: v čase od 10.30 do 18.15 h nebude obsluhována autobusová zastávka „Příbram, Svatá Hora areál“ a MHD linka 6A (mimo spojů č. 225 a 228) bude končit na autobusové zastávce „Příbram, Svatá Hora“ v ulici Balbínova.

 

downtown

 

 

 

 Počet zobrazení: 314 | Aktualizováno: 16. 09. 2021