Tříkrálový průvod opět s velbloudy

0 0 0

 

Každoročně je první větší akcí v našem městě tříkrálový průvod, který je pořádán přímo v den svátku Tří králů, tedy 6. ledna. Ani letos tomu nebude jinak a průvod v čele se třemi králi na velbloudech vyrazí na svoji trasu již tuto sobotu.

 

Víte, kdo jsou Aiša, Fatima a Abdul? Jde o jména velbloudů, kteří v sobotu 6. ledna v čele tříkrálového průvodu ponesou tři krále – Kašpara, Melichara a Baltazara.

Průvod bude vycházet v 15 hodin od příbramské radnice s tím, že po průchodu Jiráskovými sady a Pražskou ulicí bude cílem náměstí T. G. Masaryka, kde bude na příchod králů, koledníků a všech účastníků čekat Svatá rodina. Kromě darů pro malého Ježíška, tedy zlata, kadidla a myrhy, ponesou králové dary také pro malé návštěvníky akce. V závěru celé akce nás čeká vystoupení dětského pěveckého sboru Jiráskáček. 

I letos bude sobotní průvod spojen s Tříkrálovou sbírkou Charity Příbram. Tentokrát bude výtěžek sbírky věnován na obnovu vybavení Denního stacionáře. Přispět do sbírky je možné nejen při samotné akci, ale k dispozici jsou také stálé pokladničky Charity na Svaté Hoře, v Denním stacionáři na náměstí T. G. Masaryka nebo v cukrárně Upekla. Přispět je také možné online na stránkách Charity Příbram. 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

3 králové 2024

 Počet zobrazení: 407 | Aktualizováno: 03. 01. 2024