V sobotu se areál Nového rybníka zahalí do růžova

0 0 0

 

Festival vín, hudební a taneční vystoupení, fotokoutek, stánky s nejrůznějším zbožím a občerstvením, barmanská show, flyboard škola létání nebo dílničky pro děti. To vše si na sobotu 13. května přichystala Sportovní zařízení města Příbram pro návštěvníky areálu Nový rybník v Příbrami.

 

Od 10 hodin budou připravení vinaři, SeZaM bistro a prodejní stánky. Ve 14:00 odstartuje doprovodný program barmanskou show, od 15:20 bude u SeZaM bistra probíhat barmanská škola míchání drinků, včetně ochutnávek. 

Program bude připraven také na kamenném pódiu pod bistrem, kde ve 14:40 vystoupí pěvecký sbor HasArt, následovat bude taneční vystoupení a od 16:00 zahraje kapela Big"O"Band. Program akce končí v 19:00.

 

Vinaři na akci:

Vinařství Štěpánek, Vinařství Žůrek, Vinařství Krist, Vinařství Sing Wine, Vinařství Filip Mlýnek a Vinařství Gertner. Degustovat se bude do speciálních festivalových pohárů s originálním designem. „Vstup na degustaci je 50 korun plus záloha na degustační pohár. Kdo bude chtít, může si pohár nechat na památku a k dalšímu použití, v opačném případě pohár po skončení degustace vrátí a dostane zálohu 150 korun zpět. Na výběr bude pohár růžový či bílý se čtyřmi různými hláškami. Kdo nebude chtít u vinařů degustovat, vstupné neplatí.“ Popisuje hlavní program dne Jan Slaba, ředitel Sportovních zařízení města Příbram

Návštěvníci akce, kteří neholdují vínu, si mohou dát například růžové pivo z Pivovaru Podlesí nebo domácí limonádu z vinných moštů. U barmana budou v nabídce alko i nealko míchané drinky. 

 

Speciální nabídku občerstvení chystá také SeZaM bistro.

Návštěvníci si mohou sestavit i tříchodové menu, když budou chtít. Nabízí se například začít hráškovým krémem s pikantním domácím pečivem s gorgonzolou, jako hlavní chod domácí špecle se smetanovou omáčkou s kuřecím masem a chřestem a jako sladká tečka dezert Pavlova s mascarpone, bílou čokoládou a ovocem. To jen pro představu. Kdo si nevybere z nabídky SeZaM bistra, bude mít k dispozici ještě další stánky s občerstvením u spodního kamenného pódia,“ představuje výběr z nabídky občerstvení Slaba. 

Den po Zamilovaném Nováku připadá v kalendáři všem maminkám. Návštěvníci akce tak mohou spojit příjemné s užitečným a pořídit něco hezkého právě pro maminku. „Na akci bude stánek s květinami, střelnice, perníková srdce, dekorace, u vinařů výběrová vína a vinné mošty, děti mohou v dílničkách maminkám něco vyrobit. V areálu bude umístěna také speciální plachta ke Dni matek, kam mohou návštěvníci napsat mamince pár hezkých slov, vyfotit se a poslat tak milý, originální vzkaz,“ dodává Slaba závěrem. 

Událost akce najdete na webu szm.pb.cz

 

Bc. Miroslava Kozohorská
Tisková mluvčí
Sportovní zařízení města Příbram, Legionářů 378, 261 01, Příbram VII
tel. č.: 318 621 384, mob.: 773 041 753 

Oficiální webové stránky Sportovního zařízení města Příbram: www.szm.pb.cz

Oficiální FB stránky Sportovního zařízení města Příbram: https://www.facebook.com/szmpribram 

 

 Zamilovaný Novák     Plakát

 Počet zobrazení: 562 | Aktualizováno: 10. 05. 2023