Vandalismus nabírá velkých rozměrů

 

Poničeným altánem na Nováku či polámanými stromy na cyklostezce Drkolnov – Bohutín řádění vandalů bohužel nekončí. V posledních týdnech jsou téměř denně hlášeny „útoky“ vandalů v areálu Nového rybníka, kde se škody pohybují v desítkách tisíc.

Areál Nového rybníka včetně in-linové dráhy, skateparku, minigolfového hřiště či minizoo mají ve správě Sportovní zařízení města (SZM). Během uplynulého týdne byly nahlášeny hned tři nepřehlédnutelné a jen těžko pochopitelné události.

V úterý zmizelo jedno z nedávno narozených kůzlat z místního zookoutku. Co říci? Nejhůře tuto zprávu nesou nejmenší návštěvníci… Pracovníci SZM několik dní intenzivně hledali kůzle po okolí, bohužel je zřejmé, že ho někdo odnesl.

Další zprávy na sebe nenechaly dlouho čekat. V sobotu ráno hlásil správce zařízení povalený plot kolem nově budovaného minigolfového hřiště. Oplocení je celkově někomu trnem v oku, neboť o dva dny později jsme zaznamenali poničenou vstupní bránu. Zde je třeba říci, že na poničení brány, která je z několikacentimetrových trubek, už bylo potřeba vynaložit skutečnou sílu.

„Toto nejsou jediné škody. V průběhu zimy jsme třikrát měnili poničenou desku u basketbalového koše na multifunkčním hřišti. Vandalismu neodolala ani zeleň v okolí skateparku, kde byly vytrhány keře v hodnotě několika desítek tisíc. Opravdu nepochopitelné je pak ničení přímo ve skateparku, který jsme s velkou slávou otevírali v loňském roce. Zde nejen že jsou některé překážky posprejované, ale dvě jsou zásadním způsobem poničené,“ uvádí ředitel SZM Jan Slaba k posledním událostem.

Události se množí, vyčíslení škod se stále zvyšuje, případy řeší Policie ČR. Město Příbram v současné době řeší rozšíření osvětlení a zavedení kamerového systému. „Připravujeme instalaci nového osvětlení areálu, především minigolfového hřiště a skateparku. V této souvislosti se uvažuje o instalaci pohybových čidel a zavedení kamerového systému, abychom zvýšili zabezpečení areálu,“ doplnil informace místostarosta Martin Buršík.

 

Eva Švehlová, DiS. tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 

 

 

 

 Počet zobrazení: 1322 | Aktualizováno: 20. 03. 2019