Volit je možné i v případě karantény nebo izolace

 

Termín voleb do zastupitelstev krajů a třetiny senátu je stanoven na začátek října. K volbám díky speciálním opatřením budou moci i voliči, kteří jsou aktuálně v karanténě či izolaci spojené s onemocněním Covid-19.  

V termínu konání voleb budou otevřeny všechny volební místnosti. Občanům, kteří jsou Covid pozitivní, bude umožněno hlasovat i dne 30. září 2020 v čase od 7 do 15 hodin u volebního stanoviště drive-in na parkovišti u Oblastní nemocnice Příbram (areál II v Podbrdské ulici), kde budou moci odvolit přímo z automobilu. V případě 2. kola voleb do Senátu bude toto volební stanoviště k dispozici 7. října od 7 do 15 hodin.  

„Toto volební místo zřizuje Středočeský kraj ve spolupráci s Armádou ČR, kterým jsme vyšli maximálně vstříc a pomohli s organizací a logistikou. Vhodnost vybrané lokality jsme si ověřili již v jarních měsících, kdy právě na tomto místě fungovalo mobilní odběrové místo,“ uvedl starosta Jan Konvalinka.  

Se zřízením volebního místa drive-in souvisí dopravní omezení, kdy ve dnech 29. a 30. září, v případě druhého kola voleb do Senátu pak 6. a 7. října, nebude možné využívat výše zmíněné parkoviště.  

„Závěrem si dovolím apelovat na občany, aby nepodléhali strachu nebo i pohodlnosti a k volbám dorazili. Krajské volby a jejich výsledek do značné míry ovlivní směřování našeho kraje na další roky. Ne jinak je tomu i u voleb senátních,“ dodal starosta Konvalinka.  

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946  

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 Počet zobrazení: 590 | Aktualizováno: 24. 09. 2020