Všechny provozy SZM se otvírají ve čtvrtek

 

 

Ve čtvrtek otevíráme všechny provozy!

Bazén bude v provozu i v dopoledních hodinách, pára a vířivky zůstávají mimo provoz

Provoz středisek zimní stadion, sportovní hala a plavecký bazén bude zahájen ve čtvrtek 3. 12. 2020 v 6:00. Návštěvníci Aquaparku mohou využívat saunu, oba bazény a tobogany, mimo provoz zůstávají z důvodu vzniku nežádoucích aerosolů vířivky, parní kabina a vodní chrlič.

V neděli 29. 11. 2020 po mimořádném jednání rozhodla vláda o uvolnění protiepidemických opatření a od čtvrtka se přesouváme v tabulce PES do třetího stupně, což v odvětví sportu znamená otevření vnitřních sportovišť i pro neprofesionální sportovce, otevření bazénů a saun, wellness a fitness center. „Čekali jsme ještě na konkrétnější režimová opatření a matici opatření pro sportovní aktivity. Po zveřejnění těchto dokumentů Ministerstvem zdravotnictví a po konzultaci provozu střediska plavecký bazén s Krajskou hygienickou stanicí jsme za předpokladu, že nevyvstane žádný provozní problém, schopni ve čtvrtek otevřít všechna střediska,“ říká ředitel Sportovních zařízení města Příbram Jan Slaba.

Aquapark byl od 9. 10. 2020 uzavřen z důvodu koronavirové epidemie, a to na základě vydaných nařízení vlády. Od čtvrteční šesté hodiny ranní bude nyní Aquapark opět otevřen, a to i v dopoledních hodinách, kdy je běžně bazén během školního roku vyhrazen pro plaveckou výuku. Školní kurzy plavání nejsou nyní povoleny.

Mimo provoz zůstávají vířivé vany, parní kabina a vodní chrlič v malém bazénu, tedy zařízení, která za provozu vytvářejí aerosol, a jsou tak riziková. Kapacita těchto zařízení navíc neodpovídá současným požadavkům na provoz. Bazén bude otevřen dle klasické provozní doby: ve všední dny od 6:00 do 22:00, v sobotu od 10:00 do 21:00 a v neděli od 8:00 do 20:00. Tobogany poběží každý den od 10:00 do 20:00. Ve všední dny je v odpoledních hodinách zapotřebí počítat s tréninky sportovních klubů a spolků. Rozpis obsazenosti bude dostupný u vchodu do Aquaparku a na webových stránkách www.szm.pb.cz. Sauna poběží od čtvrtka v obvyklé provozní době beze změny.

Okamžitá kapacita prostoru vnitřního bazénu je omezena na 130 návštěvníků a kapacita sauny je omezena na 10 osob (6 osob v potírně). Ve všech prostorách je nutností dodržování rozestupů minimálně 2 metry. Při vstupu je návštěvník povinen provést dezinfekci rukou a mít nasazený ochranný prostředek dýchacích cest až do prostoru šaten. 

Lekce aquagymu se za současných omezení počtu osob nekonají, sobotní ranní plavání pro seniory ano, a to od 5. prosince. 

Sportovní hala se vrací do režimu standardního rozpisu, avšak vše bez přítomnosti diváků. Výkon sportovní činnosti je nyní povolen i amatérským sportovcům z jednoho týmu (jedné skupiny dlouhodobě se společně připravujících sportovců), avšak nejvýše v počtu 10 osob. Tyto osoby mají nad rámec režimových patření oproti profesionálním sportovcům povinnost po celou dobu výkonu sportovní činnosti mít také nasazený ochranný prostředek dýchacích cest. Ta samá pravidla platí i pro výkon rekreačního sportu. Sportovat venku mohou na jedné sportovní ploše nejvýše 2 týmy nebo skupiny, rouška není povinná. 

Zimní stadion v Příbrami bude mít od čtvrtka v provozu obě ledové plochy, tak aby docházelo k co největšímu rozprostření sportovců. Pravidla a režimová opatření jsou stejná jako ve sportovní hale. Veřejné bruslení se prozatím nekoná. „Pro veřejné bruslení bychom museli dodržet v současné situaci maximální počet 10 osob, a to je jak z pohledu ekonomického, tak organizačního, nemožné,“ říká Slaba a doplňuje informaci, že pro spuštění veřejného bruslení musí být povoleny vnitřní akce alespoň do 50 osob. 

 

Bc. Miroslava Poláková
Tisková mluvčí
Sportovní zařízení města Příbram, Legionářů 378, 261 01, Příbram VII

tel. č.: 318 621 384, mob.: 773 041 753

Oficiální webové stránky Sportovního zařízení města Příbram: www.szm.pb.cz

Oficiální FB stránky Sportovních zařízení města Příbram: https://www.facebook.com/szmpribram

 

 Počet zobrazení: 257 | Aktualizováno: 01. 12. 2020