Vůz na vývoz polozapuštěných kontejnerů již dorazil

0 0 0

 

Již ve dvou lokalitách, tedy v ulici Gen. Kholla a v ulici Na Leštině jsou instalovány nové polozapuštěné kontejnery na komunální i tříděný odpad. Nyní mohou být tato odpadová hnízda plně využívána.

 

V rámci rekonstrukcí ulic je počítáno také s instalací polozapuštěných kontejnerů jak na komunální, tak na tříděný odpad. První kontejnerová stání tohoto typu jsou v ulici Gen. Kholla a v ulici Na Leštině.

S ohledem na zpoždění dodávky objednaného svozového vozu byly doposud nové kontejnery mimo provoz „Od úterý 6. prosince mají Technické služby ve svém vozovém parku nový přírůstek, multifunkční svozový vůz, kterým mohou zajistit vývoz nejen zmiňovaných polozapuštěných kontejnerů, ale také vývoz zvonů na tříděný odpad i klasických kontejnerů. Vůz, jehož pořizovací cena je téměř 8 500 000 Kč, bude v provozu od příštího týdne. Občané uvedených lokalit tedy již nyní mohou využívat polozapuštěné kontejnery jak na komunální, tak i na tříděný odpad,“ uvedl místostarosta Miroslav Peterka. 

Polozapuštěné kontejnery budou postupně instalovány i v dalších lokalitách města, ideálně při rekonstrukcích ulic a vnitrobloků. Nově se jich dočkají například občané Březových Hor v rámci probíhajících prací v Prokopské ulici.

„V minulém volebním období byl uzavřen kontrakt za 15,2 milionů korun vč. DPH na odběr 112 kusů polozapuštěných kontejnerů v průběhu následujících čtyř let. Aktuálně máme pět kontejnerových hnízd v ulici Gen. Kholla a jedno hnízdo v ulici Na Leštině. Další budou postupně přibývat,“ doplnil informace starosta Jan Konvalinka.

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 TS nový vůz 2022

 Počet zobrazení: 339 | Aktualizováno: 07. 12. 2022