Vyplňte prosím online dotazník: Průzkum pocitu bezpečí občanů města Příbram

Výměna vodohospodářských sítí v Milínské ulici

0 0 0

 

Ve druhé polovině prázdnin budou zahájeny práce na výměně vodohospodářských sítí v Milínské ulici. Stavební činnost bude rozdělena do tří etap a výrazným způsobem omezí provoz.

 

Jak bylo již v minulosti avizováno, Milínská ulice projde celkovou rekonstrukcí. Úpravě uličního prostoru musí předcházet výměna vodohospodářských sítí.

„Milínská ulice je komunikací I. třídy, což znamená, že je v majetku státu a ve správě ji má Ředitelství silnic a dálnic. Právě ŘSD tedy bude zajišťovat zmíněnou rekonstrukci povrchů. Této části rekonstrukce ovšem musí předcházet výměna vodohospodářského majetku, který je ve vlastnictví města,“ uvedl místostarosta Martin Buršík

Práce na výměně vodohospodářského majetku začnou v průběhu srpna a provádět je bude 1. SčV, a. s., která zakázku vysoutěžila za necelých 21 milionů Kč bez DPH. Stavba bude rozdělena do tří etap, které si vyžádají dopravní uzavírky. První etapa se dotkne spodní části Dlouhé ulice v úseku od křižovatky s Milínskou až po budovu bývalé základní školy. Druhá etapa bude probíhat již přímo v Milínské ulici, a to v úseku mezi křižovatkami ulic Dlouhá a Alešova, ve třetí etapě se stavba posune mezi ulice Alešova a Mixova. 

„Při zmíněné výměně vodohospodářského majetku se bohužel neobejdeme bez dopravních uzavírek, které budou komplikovat také parkování v dané oblasti. Pro účely parkování bude uvolněno parkoviště na Flusárně. Způsobené komplikace nás mrzí, ale jiným způsobem nutnou výměnu potrubí není možné udělat,“ dodal místostarosta Buršík. 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 

MilínskáPočet zobrazení: 533 | Aktualizováno: 12. 07. 2021