Zahrajte si při třídění odpadu v Příbrami unikátní hru o ceny

 

Chystáte se během června třídit odpady do barevných kontejnerů v Příbrami? Pak můžete v unikátní hře Hledání Kontíků vyhrát některý z recyklovaných dárků nebo jednu z deseti hlavních cen. Cílem hry je pobavit nejen děti i dospělé, ale především podpořit třídění odpadů ve městě. 

Hra Hledání Kontíků odstartovala v pondělí 17. června, kdy byla na barevné kontejnery v Příbrami určené na třídění plastů, papíru a skla vylepena první polovina z celkem dvou tisíc samolepek Kontíků. Druhou tisícovku samolepek najdou lidé na barevných kontejnerech v týdnu od 24. června. Úkolem soutěžících je najít alespoň dvě samolepky s Kontíkem, nalepit je do hrací karty a odevzdat ji osobně v Infocentru Městského úřadu Příbram v Zámečku-Ernestinu nebo na Odboru životního prostředí Městského úřadu Příbram. Je také možné zaslat vyplněnou hrací kartu jako fotografii pomocí SMS/MMS zprávy. Hrací kartu najdou obyvatelé Příbrami v první polovině června ve svých poštovních schránkách nebo si ji mohou vystřihnout z aktuálního čísla Kahanu.

O co se hraje?
První čtyři stovky příchozích, kteří osobně odevzdají hrací kartu se dvěma vylepenými Kontíky, získají ihned jeden z několika originálních recyklovaných dárků. Pro soutěžící jsou připraveny až do vyčerpání zásob znovupoužitelné tašky vyrobené z recyklovaných plastů, psací sady z recyklovaných papírů nebo praktické termohrnky. Navíc 30. června bude ze všech odevzdaných hracích karet a došlých mobilních zpráv s fotkou vyplněné hrací karty vylosováno deset výherců, kterým bude předána atraktivní hlavní cena – designový koš na třídění odpadů v hodnotě 3000 korun. Výherci budou vyhlášeni v nejbližším čísle Kahanu, na internetových stránkách města pribram.eu a budou přímo kontaktováni.

Příbramský místostarosta Martin Buršík upřesnil: „Touto netradiční soutěží společně s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM chceme navázat na úspěšné kampaně na podporu třídění odpadů, které realizujeme již třetím rokem. Nápad na hru Hledání Kontíků vznikl díky jinému dřívějšímu světovému fenoménu, a to hledání Pokémonů.“ Rozdíl v obou hrách spočívá v tom, že samolepky Kontíků najdou lidé v ulicích města při třídění odpadů a nepotřebují k tomu chytrý telefon. „Věřím, že malí i velcí obyvatelé Příbrami ocení neobvyklý způsob motivace k třídění odpadů a zapojí se do této zajímavé hry,“ dodal Martin Buršík.

Jak hrát Hledání Kontíků
- Vezměte si z poštovní schránky hrací kartu nebo ji vystřihněte z Kahanu.
- Najděte na barevných kontejnerech v Příbrami dvě snadno snímatelné samolepky s Kontíky.
- Nalepte je do hrací karty a odneste do Infocentra Městského úřadu Příbram v ulici Tyršova 106 (Zámeček-Ernestinum) nebo na Odbor životního prostředí Městského úřadu Příbram, ulice Generála R. Tesaříka 19a (vchod z ulice U Nemocnice) a nebo pošlete fotku vyplněné hrací karty SMS/MMS zprávou na telefon 702 023 344.
- Pokud vyplněnou hrací kartu přinesete osobně na Městský úřad Příbram, získáte ihned jeden z recyklovaných dárků. Znovupoužitelné tašky, psací sady a termohrnky jsou připraveny pro prvních 400 příchozích.
- Každý soutěžící bude zařazen do slosování o deset hodnotných cen – designových košů na třídění.
Podrobná pravidla soutěže jsou uvedena na hracích kartách.

 Počet zobrazení: 1255 | Aktualizováno: 18. 06. 2019