Zlatou neděli oslavíme na náměstí 17. listopadu

0 0 0

 

Poslední adventní zastavení, zlatá neděle, čeká na obyvatele Příbrami i návštěvníky z okolí 18. prosince - tentokrát na náměstí 17. listopadu.

Program tu začíná od 15 hodin zahájením a poté pohádkou Velká dobrodružství malého brouka. V 16 hodin vystoupí jeden z předních swingových zpěváků Jan Smigmator, poté bude v ledové show vyřezán ledový betlém. Program uzavře naše Základní umělecká škola Antonína Dvořáka.

 

Hlavní hrdina pohádky Velká dobrodružství malého brouka střevlík Pepa si děti získá svým vtipem, chytrostí, odvahou a smyslem pro čest. Se zlatohlávkem Jardou se  jednoho dne vydá na vzrušující putování. Při hledání pravého štěstí se budeme smát popletenému brouku Jimovi, který na louku zabloudil z daleké ciziny, se zatajeným dechem budeme čekat, zdali Pepa unikne zlému sršni Karlovi a jak dopadne setkání s datlem Herbertem, kterému ale všichni říkají Růžena. 

Jan Smigmator je jazzový a swingový zpěvák, který na hudební scéně 21. století s noblesou sobě vlastní ztělesňuje odkaz swingových králů, jakými byli Frank Sinatra, Sammy Davis jr., Dean Martin, Bobby Darin, Mel Tormé, Karel Hála nebo Tony Bennett. Jan Smigmator 29. dubna 2023 vystoupí se svým sólovým koncertem dokonce v legendární Carnegie Hall v New Yorku. 

Rozhodně si na náměstí 17. listopadu vezměte prskavku, zapalovač nebo nabitý telefon. Po vystoupení Jana Smigmatora v jeden společný okamžik svá světýlka rozsvítíme. Fotograf se pokusí tento okamžik zachytit – bude to pěkná tečka za programem letošního adventu.

 

Program

  • 15.00 - začátek akce
  • 15.05 - Velká dobrodružství malého brouka
  • 16:05 - Ledová show - Betlém
  • 16.30 - zpěvák Jan Smigmator
  • 17.45 - ZUŠ Antonína Dvořáka

K dispozici jsou stánky s občerstvením.

Informace také naleznete na vanoce.pribram.eu.
Videoupoutávka je na https://www.youtube.com/watch?v=w8vKyPqLpmo

"Zlatou adventní neděli tentokrát oslavíme na náměstí 17. listopadu. Pohádka Velká dobrodružství malého brouka zaujme děti, dospělí jistě ocení evergreeny předního jazzového a swingového zpěváka Jana Smigmatora, těšíme se také na ledovou show nebo vystoupení ZUŠ Antonína Dvořáka. Přijďte si užít předvánoční atmosféru,“ zve na příbramské adventní slavnosti  Vlasta Ševr, vedoucí Městského kulturního centra Příbram.

 

Junior klub

Příznivce našeho Junior klubu bychom ještě rádi upozornili na koncert, který proběhne v pátek 16. prosince od 21 hodin (otevírá se ve 20 hodin) - vystoupí příbramská kapela Axial, která pokřtí svou druhou desku s názvem "Naživu". Jako host zahraje spřátelená skupina Výčep.

 

Kontakt:

Městské kulturní centrum Příbram
Špitálská 18, 26101 Příbram I
Vedoucí: Bc. Vlastimil Ševr
Telefon: 733 691 377
E-mail: mkcpribram@pribram.eu

www: https://kultura.pribram.eu/

FB: https://www.facebook.com/mkcpribram/ 

 

zlatá neděle 2022 

 

Smigmator

 

 Počet zobrazení: 835 | Aktualizováno: 14. 12. 2022