Zveme vás na Sousedské slavnosti v Lazci

0 0 0

 

Lazec, jakožto místní část Příbrami, je jedna z typických starých venkovských podbrdských osad s kapličkou, ležící na okraji CHKO Brdy.  

První písemná zmínka o vesnici je z roku 1379. Společenská a kulturní akce nazvaná Sousedské slavnosti je relativně nový rozbíhající se pohodový komunitní projekt, vznikající z návrhů jednotlivých osadních výborů. 

Nelze se divit, že i lidé z řady vesniček, byť jsou formálně součástí velké Příbrami, mají potřebu se pravidelně scházet, pohovořit, podívat se na pěkný film v improvizovaném letním kině, něco pojíst a popít, pobýt se sousedy. 

V rámci Městského kulturního centra v Příbrami půjde letos o nový projekt a věříme, ač jde hlavně o iniciativu místních, že i těmto menším společenským událostem můžeme pomoci. Byli bychom rádi, kdyby se s námi přišli pobavit i lidé ze sousedních vesnic či samotné Příbrami. 

Promítání začínají okolo 21.00, po západu slunce. Filmové tituly si vybrali obyvatelé. Bude připraveno občerstvení. Deky a teplé oblečení si vezměte určitě s sebou. Parkování bude připraveno pro omezený počet vozů, proto si raději udělejte procházku.

Vstup na akci je zdarma.

 

 "První díl Sousedských slavností proběhl letos ve Svatohorských sadech. Letos, poprvé se zapojením našeho Městského kulturního centra, pořádáme Sousedské slavnosti v Lazci. Budeme rádi, když na tuto neformální společenskou událost dorazíte i Vy. Těšíme se na Vás," uvedl Vlasta Ševr, vedoucí Městského kulturního centra Příbram.

 

Městské kulturní centrum Příbram
Špitálská 18, 26101 Příbram I
Vedoucí: Bc. Vlastimil Ševr
Telefon: 733 691 377
E-mail: mkcpribram@pribram.eu
www: https://kultura.pribram.eu/

FB: https://www.facebook.com/mkcpribram/

 

Sousedské slavnosti Lazec 2022Počet zobrazení: 646 | Aktualizováno: 20. 06. 2022