Ostatní záležitosti

Pokud si nejste jisti kam zařadit svůj dotaz, můžete jej napsat sem.

Pošlete svou otázku:

Jméno (zobrazí se u otázky):   E-mail (nezobrazuje se veřejně):
 
Text otázky:
 
Opište kontrolní kód:
Kontrolní kód
 
  Souhlasím s podmínkami odeslání otázky.
Informace o zpracování osobních údajů
 


Otázky a odpovědi:

Vyhledávání:
   
1 |…| 135  
23.03.2020 14:00:40 - Jan S.
Dobrý den, většina velkých měst Středočeského kraje (Kladno, Kolín, Mladá Boleslav, Benešov) mají dle webu MZ ČR zřízena odběrová centra na koronavirus již déle než týden, kdy se tak stane v Příbrami? Psalo se o něm již minulý týden.
Děkuji
Odpověď - 24.03.2020 09:56:10
Vážený pane Jane, Váš podnět jsem telefonicky konzultoval s ředitelem Oblastní nemocnice Příbram. O odběrovém místě se skutečně mluví již několik dní. Původně mělo být zřízeno v prostorách, kde provozujeme Protialkoholní záchytnou stanici. Z toho nakonec sešlo s tím, že se odběrové místo zřídí v areálu I. Oblastní nemocnice. Za tím účelem měl být i zapůjčen speciální stan od HZS. Aktuální stav je takový, že nemocnice se dohodla s krajem na tom, že se odběrné místo prozatím zřizovat nebude, a to z kapacitních a materiálních důvodů. Osoby, které se chtějí nechat testovat, mohou i nadále za tímto účelem využít ZS. Je možné, že odběrové místo bude při OnP zřízeno v příštím týdnu. Pro více detailnějších informací doporučuji kontaktovat přímo nemocnici. Zdravím Vás a přeji dostatek sil v této nelehké době. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
19.03.2020 16:12:24 - Hana Jeníčková
jaký je opravdu počet nakažených koronavirem ve středočeském kraji a na příbramsku.počty se liší od zpráv celostátních. Děkuji za odpověď
Odpověď - 20.03.2020 12:52:42
Vážená paní Jeníčková. aktualizované informace naleznete na http://www.khsstc.cz/dokumenty/aktualni-situace-ke-koronaviru-ve-stredoceskem-kraji--5714_5714_161_1.html. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
18.03.2020 23:08:29 - Jakub Drozd
Dobrý den ty dobrovolné práce od kolika let de m?že přihlásit dobrovolník
Odpověď - 19.03.2020 09:11:31
Vážený pane Drozde, dobrovolníci se mohou obracet na bezplatnou linku 800 444 401 nebo 800 555 600, kde se domluvíte na konkrétní spolupráci. Děkuji za zájem a zůstávám s pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
13.03.2020 10:45:29 - Jan Rašek
Dobrý den.
Dostal jsem složenku na zaplacení komunálního odpadu,mohu to zaplatit převodem z účtu na číslo konta které je uvedeno na složence?Ptám se pro to,že v předchozím bydlišti se platba posílala na jiné číslo účtu.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den.Rašek Jan
Odpověď - 19.03.2020 09:11:58
Dobrý den, pane Rašku, platbu pošlete na účet č. 1783-521689309/0800 u ČS, a. s. Pokud neznáte variabilní symbol, zavolejte na tel. č. 318 402 341, 318 402 241 a 318 402 263, nebo napište na popelnice@pribram.eu, alena.kolingerova@pribram.eu, vladimira.cerna@pribram.eu. S pozdravem Jitka Buraltová, pracovnice Odboru kancelář města
11.02.2020 17:09:24 - Viktor
Dobrý den, Nedávno jsem si na Facebookových stránkách pročítal o možnosti vybudování KFC či Mcdonald. Pročítal jsem i příspěvky občanů a zajímala by mě tato myšlenka ohledně vybudování nových bister a podniků, který by Příbrami mohli opět nějak zlepšit a zviditelnit. Chtěl bych se hlavně i zeptat, jestli jste se zajímali jen o tyto podniky a nebo například o podnik s názvem Subway bageterie či jiné podniky, který nabízí i levnější formy rychlého a levnějšího občerstveni a hlavně zdravější formy stravy. Pokud bych mohl mít svůj názor, tak přesně tento styl podniku tu v příbrami chybí. Ať už se jedna o KFC nebo Mcdonald nebo i subway, všechny tyto podniky nabízí celou řadu dobrých jídel nebo občerstvení a byla by škoda o tuto možnost přijít, pokud by se ovšem podobná možnost naskytla. V Příbrami je dost podniků viz Kebab, restaurací, kaváren a bohužel i firem jako Pepco, KIK, DR.Max lékárna a myslím si samozřejmě opět dle mého názoru podobná forma bufetu tu hodně chybí. Otázka je jak dlouho se to tu udrží. Lidi co jí maso je hodně , lidí co jsou vegani je opět hodně a skloubit tyto dva styly potravy by byl přímo geniální nápad.Jsem student a rád jezdím do restaurací, podniků, kaváren a nákupních středisek, který jsou v Příbrami velmi oblíbený ale, domnívám se, že přesně tato forma stravy, posezení s lidmi a druhem zábavy přesně chybí a město a občané co tu bydlí, by určitě tuto myšlenku pokusili podpořit(snad). Rád bych se pokusil touto formou zjistit názor občanů a popřemýšlet o dotaznících o těchto podnicích , aby občané neřešili jen ty dva hlavní konkurenty, ale popřemýšlet i o Subway jako o zajímavém podniku, který nabízí stravu pro každého občana a byl by velkým přínosem i kdyby byl v centru města a nebo na kraji města u dálnice, kde by vznikl velký a pravidelný zájem. Kdyby vznikla nějaká šance zjistit co občan doopravdy chce a co by se tu chytilo tak forma dotazníků ať papírové podoby nebo přes sociální sítě by stálo za zvážení. Hlavně by to aspoň pomohlo v rozhodování, pokud město doopravdy má v plánu postavit zde něco podobného. Děkuji vám a přeji hezký den
Odpověď - 13.02.2020 13:59:30
Vážený pane Viktore, děkuji za zajímavý podnět. Již několikrát se město pokoušelo do volných nebytových prostor získat nájemce z řad provozovatelů rychlého občerstvení (např. KFC, McDonald’s apod.). Z nějakých, mně ne zcela pochopitelných důvodů, tito u nás nechtějí podnikat. Je mi to s podivem, neboť i města naší velikosti (např. Písek) pobočky velkých stravovacích řetězců mají. Anketa mezi občany je zajímavá, nicméně obávám se, že by data z ní získaná nepřesvědčila potenciální uchazeče o tom, aby otevřeli pobočku v našem městě. Nemáme v plánu takovou anketu vytvářet, nicméně nebráníme se jakékoliv iniciativě. V případě, že takovou anketu vytvoříte, můžeme Vás podpořit skrze naše komunikační kanály. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města
05.02.2020 20:21:10 - Jana
Dobrý den,
ke konci minulého roku jsem reagovala na odpověď z tohoto mého dotazu:
"04.10.2019 17:45:58 - Jana"
Ale nezveřejnili jste ji.
Ne, enbyla sprostá, obsahovala otázky, asi nepříjemné.
Přijetí do systému jsem v mailu odklikla, takže vám to přišlo.
Takže mi prosím promiňte, že bych chtěla cestou do práce vidět na cestu. Omlouvám se, že mi záleží i na tom, abych si nezlámala nohy. A je mi hrozně líto, že plýtvám nejen vaším časem, ale hlavně svým.
Nyní doufám, že na tom nevzhledném tmavém místě utrpím minimálně smrtelný úraz. Možná si pak někdo všimne. Příjemný den.
Odpověď - 13.02.2020 14:26:34
Vážená paní Jano, město z podnětu osadního výboru Březových Hor zadalo zpracování projektové dokumentace na výstavbu chodníku v Anenské ulici. Projekt pro vydání územního rozhodnutí a projekt pro vydání stavebního povolení bude zpracován v první polovině letošního roku. Potom bude probíhat stavební řízení, to odhadujeme na cca 3 měsíce. V rámci výběrového řízení bude vybrán zhotovitel díla a teprve potom bude možné zahájit stavbu - samozřejmě s ohledem na klimatické podmínky v souladu s technologickými postupy. Stavba chodníku je možná pouze na pozemcích ve vlastnictví města. Chodník povede podél silnice směrem k Husově ulici, nikoliv mezi garážemi, právě z důvodu vlastnických práv. Podél nového chodníku v Anenské ulici budou nové lampy veřejného osvětlení a chodník bude odvodněn. Ing. Eva Černá, referent OIRM
28.01.2020 14:08:51 - Božek
dobrý den, každý rok hledám po Příbrami možnost sportovního kroužku pro děti. Je to dost detektivní práce. Na oficiálních stránkách města je odkaz na "Příbram dětem". Stránka je dlouhodobě v rekonstrukci. Bylo by fajn, kdybyste zřídili podobnou stránku - odkazy na kluby a oddíly, které v PB působí (minimálně ty, které od města berou nějaký příspěvek) - spravovanou městem, ušetřilo by to spoustu marného hledání a jsem si jist, že nejen mně.
Odpověď - 28.01.2020 14:32:07
Vážený pane Božku, podívejte se na odkaz https://pribram.eu/volny-cas/organizace.html. Tato stránka by Vám mohla pomoci. S pozdravem J. Buraltová, pracovnice Odboru kancelář města.
23.01.2020 10:01:04 - Marie
Dobrý den, zajímají mě sazby jízdného v MHD. Ty jsem našla, ale potřebuji vědět, jáká věková hranice je v našem městě stanovena pro "seniory".
Děkuji za informaci, Marie
Odpověď - 23.01.2020 12:21:54
Vážená paní Marie, plné jízdné je účtováno od 15 do 60 let věku. Od 60 let cestující platí poloviční jízdné. Pro občany města existuje výjimka v placení seniorského jízdného, spočívající v možnosti využití kategorie jízdného "ZDARMA" pro seniory od 70 let věku, držitele speciální čipové karty. S pozdravem Ilona Eberlová, SOSH
21.01.2020 09:17:34 - Růžena
Krásný den přeji,
již před měsícem se zde psalo, jak se Flusárna konečně probrala ze tmy!!??

Denně tudy chodím po šesté ráno do práce, a Flusárna (chodník + cyklostezka) je stále ponořena do tmy, ani jednou jsem ty "nové" lampy neviděla svítit!

Pokud je to tím, že se přes den nestihnou nabít, pak jsou téměř k ničemu, obzvláště v zimě, když je třeba námraza a všude jen tma, myslím že uprostřed města na tak frekventované cestě by se to osvětlení mělo OPRAVDU vyřešit.

Děkuji za případné vysvětlení, nebo snad vyřešení :o)
Odpověď - 22.01.2020 10:19:51
Vážená paní Růženo, o problémech se svítidly víme. Solární svítidla musí projít několika nabíjecími cykly (minimálně 20). Vzhledem k ročnímu období a vzhledem k intenzitě denního světla dochází k nedostatečnému nabíjení. Proto lampy nesvítí celou noc. V těchto dnech probíhá nastavení lamp tak, aby byla lépe využita kapacita baterií a aby lampy svítily po celou dobu, kdy je snížená viditelnost. V jednání je i možnost osadit silnější akumulátory do lamp. Za vzniklé komplikace se omlouvám. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
11.01.2020 15:20:25 - Tereza
Dobrý den,
mám na vás menší otázku a prosbu.
Letos oslaví kultovní kapela Depeche Mode 40 let od vzniku skupiny. Bylo by možné na nějakou z akcí typu Novák Fest pozvat nějakou jejich Revival skupinu? V Příbrami měla tato skupina velký fanklub, proto si myslím, že by pozvání Revival skupiny udělalo radost mnoha spoluobčanům a zároveň bychom tak oslavili jejich kulaté narozeniny.
Děkuji za odpověd a přeji hezký den.
Odpověď - 13.01.2020 13:14:12
Vážená paní Terezo, Váš dotaz jsem předala vedoucímu Městského kulturního centra Příbram. Zde je jeho vyjádření: „Dobrý den Terezo, děkujeme za skvělý nápad. Kapela podobného typu by se hodila například na Vítání slunovratu, ale budeme zvažovat zařazení i na jinou akci. Vítání slunovratu by se pro tuto kapelu hodilo i vzhledem k tomu, že zde vystupují pravidelně revival kapely. Pro letošní rok máme předběžně severské téma - v jednání jsou Roxette a Nightwish, ale projednáme i tuto možnost. Děkujeme za nápad a doporučení Bc. Vlastimil Ševr.“ Přeji hezký den Mgr. Zorka Brožíková, místostarostka města.
03.01.2020 12:39:13 - Josef
Dobrý den. Přečet jsem si novou vyhlášku ohledně omezení pyrotechniky a prohlédl mapu .Myslím že tato vyhláška není dostatečná .Většina města není ochráněná .Nevím jestli některý zastupitel bydlí v oblasti křížáků PB.8.asi by měl jiný názor na omezené oblasti .Ta to vyhláška se měl týkat celoplošného zákazu oblasti Města Příbram protože těmito vyjímkami se nezamezí odpalování pyrotechniky takže žádná změna.
Odpověď - 06.01.2020 08:31:45
Vážený pane Josefe, máte pravdu, že vyhláška v této podobě nepokrývá všechny oblasti města. V schválené formě se jedná o prvotní návrh, který bude v průběhu letošního roku aktualizován. Na posledním jednání zastupitelstva města byl dokonce stanoven termín - konec dubna 2020, do kterého má dojít k aktualizaci vyhlášky na základě podnětů jak občanů, tak samotných zastupitelů. Máte-li Vy sám přímo návrh na konkrétní oblast či ulici, kde by mělo k regulaci používání pyrotechniky dojít, prosím o jeho zaslání na adresu: jan.konvalinka@pribram.eu. Děkuji za Váš zájem a zůstávám s pozdravem, Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
02.01.2020 08:40:25 - Josef
Dobrý den,
rád bych se optal na postup v případě porušování obecně závazné vyhlášky města Příbram č.5/2019 o nočním klidu ze dne 1. března 2019 zaměstnancem státní správy / úřední osobou, v tomto případě zaměstnancem "Krajské hygienické stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze" (pro okres Příbram).
Výše zmíněná osoba je občanem s trvalým pobytem v obci Příbram.
Děkuji Vám za posouzení mé žádosti, přeji pěkný a klidný den Josef
Odpověď - 03.01.2020 13:46:04
Vážený pane Josefe, pro všechny občany města vyhláška platí bez rozdílu. Pokud se dotyčný dopustí porušení vyhlášky a jeho skutek je zdokumentován a řešen městskou policií nebo Policií ČR, postupuje se dle platných právních předpisů - řízení o přestupku. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města
14.12.2019 22:08:28 - Lukešová
Dobrý den, okolo Q-klubu nesvítí asi 3 lampy, Technické služby je prý na starosti nemají, tak to píšu sem. Byla by možná oprava? Děkuji.
Odpověď - 20.12.2019 10:23:37
Dobrý den, uvedené veřejné osvětlení s nízkými sadovými světly je soukromé, zapínané z budovy a nachází se na soukromém pozemku. Z tohoto důvodu nemůžeme provést opravu. S pozdravem, Josef Jindra, vedoucí střediska veřejného osvětlení TS města Příbrami, p.o..
01.12.2019 16:24:23 - Martin
Dobrý den, mám dotaz k nádobam na bioodpad, podle novely zákona o odpadech platného od jara 2019 je město povinné popelnice na bioodpad zajistit po celý rok, jinak obcím hrozí pokuta až 1 mil korun
Děkuji za odpověď
Odpověď - 03.12.2019 09:29:36
Vážený pane Martine, obec má ze zákona povinnost zajistit svým občanům možnost třídění bioodpadu. Pokud by tak neučinila, skutečně se vystavuje riziku sankce. Není ovšem pravdou, že by byla povinnost rozmisťovat kontejnery na bioodpad celoročně. V obdobích, kdy noční a denní teploty dosahují bodu mrazu, dochází k přimrzání odpadu v kontejneru, proto pravidelně přistupujeme k jejich stažení. Třídit bioodpad je nadále možné, a to prostřednictvím Sběrného dvora v Mlynářské ulici, Příbram I, provozní doba po-pá 9 h - 17 h, v so 9 h - 13 h, tel.: 775 785 764. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
24.11.2019 20:49:14 - František
Dobrý den, před cca 7 měsíci se v Husově ulici odstraňovaly koleje a také při tom došlo k odstranění dvou sloupů. Tyto dva sloupy ale stále leží vedle budovy Euro Vamex. Proč se doposud neodstranily? Děkuji za odpověď.
Odpověď - 25.11.2019 10:09:11
Vážený pane Františku, odstranění kolejí ani sloupů nebyla investice města. Sloupy také nebyly a ani nejsou v majetku města a složeny jsou na soukromém pozemku. Bohužel Vám neumíme odpovědět. Děkujeme za pochopení, za MěÚ Příbram, SOSH, Simona Žďánská
11.11.2019 08:14:30 - Pešková Magdaléna
7.11.2019 nejel autobus MHD č. 3A - v 7 hodin. Proč? Tímto autobusem jezdí hodně lidí do práce a děti do školy - takže jsme nedorazili včas do práce, do školy.
Odpověď - 15.11.2019 14:20:42
Vážená paní Pešková, dle vyjádření dopravce důvodem vynechání spoje byla technická závada na voze, pro kterou se řidič musel po výjezdu vrátit do dílny. Dopravce se tímto omlouvá a děkuje za pochopení, za SOSH Ilona Eberlová
04.10.2019 17:45:58 - Jana
Dobrý den, není to tak dávno, co se objevil návrh na zřízení chodníku v Anenské ulici.
Pokud tamtudy chce člověk projít, musí přes cestu mezi garážemi, která je rok od roku v horším stavu a navíc neosvětlená. Chodím tamtudy do práce a fakt každý rok si minimálně zvrknu nohu, nebo mi to tam v zimě uklouzne. V zimě je to vůbec výborné. Sníh sice zajistí, že je mezi garážemi na cestu vidět, ale hrboly a výmoly spestří cestu možností se tam natáhnout. Jak to zledovatí, je to v háji, vážně.
Nebo v případě deště máte možnost smočit si botku v kaluži, nebo do ní také zapadnout po kotník.
Bude se to nějak řešit?
Ono by stačilo cestu nějak vyrovnat, ne zasypávat výmol kupou kaménků (to letos někdo udělal a fakt to nevyřešil). Děkuji za odpověď
Odpověď - 07.10.2019 13:37:55
Vážená paní Jano, na zřízení chodníku v Anenské ulici se intenzivně pracuje. Sice to tak navenek nevypadá, ale řešíme tam mimo jiné i odvod dešťových vod, veřejné osvětlení, přechody pro chodce a v neposlední řadě i to, že pozemky vhodné pro výstavbu chodníku nejsou všechny ve vlastnictví města. Přeji hezký den Ing. Milan Štufka, vedoucí OIRM
30.08.2019 13:58:05 - Market
Dobrý den, obracím se na Vás s velice citlivou otázkou parkování. Bydlím v ulici Gen.Kholla a před domem máme velice malé parkoviště a naši dva spoluobčané zde parkují svá 4 auta. O to by asi ani nešlo, ale jedním z těch dvou aut je odstavený karavan bez STK a to druhé je osobní auto, též bez bez STK. Vzhledem k tomu, že jsou tam auta odstavená již velice dlouhou dobu bez pohybu, zhodnotila jsem, že jsou tato auta zřejmě nepojízdná. Řeší nějak město odstavení takovýchto vraků a jejich blokování pozemních komunikací?Auta blokují převážně parkování ostatních aut, která pak z nedostatku místa musí stát na trávě,těžko vyjíždějí atd. Děkuji za odpověď a za radu, zda je možno se někam obrátit. Popř.zda je toto nějak řešitelné.
Odpověď - 02.09.2019 11:36:54
Dobrý den, dle zákona je za vrak považováno vozidlo trvale technicky nezpůsobilé k provozu. Takové vozidlo nelze běžným způsobem opravit a zprovoznit, neboť zprovoznění vyžaduje doplnění či obnovení zásadních částí vozidla (chybí podstatná část karoserie, motor, všechna kola apod.) Vozidlo s propadlou STK je nezpůsobilé k provozu pouze úředně, nikoli technicky a trvale. Vozidlo takto stojící na parkovišti není vrakem a dle současné legislativy zatím neexistuje způsob, jak takto zaparkované vozidlo z veřejného parkoviště odstranit. Za Samostatné oddělení silničního hospodářství Ilona Eberlová
21.08.2019 18:40:28 - Viktor
Dobrý den, nedávno jsem s kamarádem řešil otázku stravy a míst neboli podniků, kde se dá dobře a za slušnou cenu najít. Od snídaně po obědy až večeře jsme si vzpomněli na restaurace, ale zlakala nás i myšlenka jednoduchých lehkých jídel, založených na rychlou konzumaci v podobě bister a pod., V Příbrami existuje plno restauraci založených na velkých chutných jídlech, ale nenachází se tu nic v podobě klasického bistra plný baget, zdravých i méně zdravých se špetkou nápaditosti, kde za par korun dostanete bagetku, něco k pití popřípadě vytvoření nových receptů na tyto pochoutky. Není tu žádný stánek, kde si ji můžete dát a popřípadě si i sednout ať už venkovní stánek v létě nebo misto, kam jde zalézt i v zimě. Je to jen můj názor ale myslím si, že by stalo za to něco takového tady mít. Na nováku se uskuteční příští tejden akce, kde tyto bageterie se budou nacházet. Všimněte si, kolik lidi se na tuto akci dostaví a kolik z nich bude nadšeno z těchto pochopitelně. Děkuji
Odpověď - 22.08.2019 09:37:59
Vážený pane Viktore, děkuji za Váš podnět. Máte pravdu, že restaurací typu bageterie v Příbrami nemáme. Vybavím si snad pouze jedinou, a to Rynk na náměstí T. G. M., která více méně splňuje Váši představu o typu jídla a způsobu podávání. Váš podnět prohovořím se zástupci našich příspěvkových organizací, kde se zároveň provozují stravovací služby (Sportovní zařízení města Příbram a Divadlo A. Dvořáka Příbram) a navrhnu jim případnou obměnu sortimentu. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
12.08.2019 19:15:40 - Hornová
Dobrý den.
Chci si od genealoga nechat udělat rodokmen rodiny.Mám dotaz.Potřebovala bych najít nejstaršího předka.Na koho se mám v případě této otázky zaměřit?Moc Vám děkuji předem za odpověď.
Odpověď - 15.08.2019 07:59:45
Vážená paní Hornová, rodokmen se začíná sestavovat od Vašich nejbližších příbuzných, tj. Vašich rodičů, na matričním úřadu podle místa jejich narození. Bližší informace Vám ráda zodpovím na tel. čísle 318402580. S pozdravem Helena Ziopulosová, vedoucí oddělení matriky, obřadů a slavností, tel.:318402580
1 |…| 135