Otázky pro místostarosty

Otázky a odpovědi s místostarosty města Příbram

Pošlete svou otázku:

Jméno (zobrazí se u otázky):   E-mail (nezobrazuje se veřejně):
 
Text otázky:
 
Opište kontrolní kód:
Kontrolní kód
 
  Souhlasím s podmínkami odeslání otázky.
Informace o zpracování osobních údajů
 


Otázky a odpovědi:

Vyhledávání:
   
1 |…| 10  
05.11.2019 12:26:17 - Daniel Reinelt
Dobrý den, bydlím v ulici Ryneček, kousek od nám.T.G.Masaryka. Parkování je, speciálně kolem domů 131-133, poměrně tristní. V pracovních dnech je mezi 8-16 velmi těžké až nemožné zaparkovat, jelikož veškerá parkovací místa obsadí lidé dojíždějící do "centra" do práce. Rozdíl je velmi patrný zejména během víkendů kdy je parkování zpravidla bezproblémové.
Jestliže je potřeba (např.s dětmi) během rána/dopoledne k doktorovi, případně na nákup, zaparkovat se posléze většinou nedá. Dostal jsem během jednoho roku 3 pokuty za špatné parkování kolem svého domu - v důsledku toho že jsem zaparkoval proti pravidlům silničního zákona kvůli tomu že naprosto všude bylo obsazeno.
Je toto v plánu řešit? Modré zóny nebo principiálně podobné formy rezidenčního parkování by občanům jistě usnadnilo život. Předem díky za odpověď.
Odpověď - 06.11.2019 08:29:42
Vážený pane Reinelte, děkuji za Váš dotaz. Problém parkování je obrovský, uvědomujeme si to a náš plán (byl také podrobně popsán v Kahanu https://pribram.eu/files/post/100170/10_Kahan_2019web.pdf) je následující :Budeme zavádět striktně rezidentní zóny, kde bude moci zaparkovat pouze ten, kdo v dané lokalitě bydlí bez ohledu na denní nebo noční dobu. Tyto rezidentní parkovací karty budou vydávány na bytovou jednotku v dané lokalitě. Lidé, kteří do Příbrami dojíždějí, budou mít možnost za poplatek také parkovat jen na vyhrazených místech.Tento postup bude ovšem trvat, jsme zatím na začátku. Reálné vyřešení Vašeho problému si zatím nedovolím odhadovat, ale v nejbližší době budeme dokončovat harmonogram zavádění tohoto systému a očekávám, že na jaře příštího roku budeme mít celkový plán zavedení nového systému parkování v Příbrami. S Pozdravem Ing. Martin Buršík, MBA, místostarosta
07.10.2019 22:04:51 - Tomáš Dropa
Neuvažuje zastupitelstvo o vyhlášce o regulaci vizuálního smogu, který je ve formě reklamních cedulí rozmístěn všude po městě? Nadbytečné, zbytečné, město vypadá jak v 90.letech... Všimne si snad někdo cedule umístěné v 5 metrech na pouliční lampě, že do Kauflandu je to pořád rovně?
Odpověď - 06.11.2019 16:16:24
Vážený pane Dropo,děkuji za Váš dotaz. Vizuální smog, jak jej nazýváte, nebyl nikdy na městském úřadě systematicky řešen. Váš podnět je jedním z důvodů pro zavedení pracovní skupiny, která se bude tímto problémem zabývat. V současnosti zpracováváme postup jednotlivých kroků pro systematické odstraňování vizuálního smogu z města. Jakmile bude stanoven postup, pracovní skupina se bude pravidelně zabývat podněty. Na základě rozhodnutí starosty města nebo rady města bude poté nařízeno odstranění těchto vad odpovědným odborům a příspěvkovým organizacím. Zavedení fungování tohoto postupu lze očekávat od 1.1.2020. S Pozdravem Ing. Martin Buršík, MBA, místostarosta
19.06.2019 10:39:25 - Vlaďka
Dobrý den, ohledně třídění do kontejnerů, skutečně bylo vylepeno tisic samolepek??? A kde konkrétně?? Jela jsem ze Zdabore kolem asi 5 stanovišť a nikde nic!!!! Jak je to možné??? Co je to za hru???
Odpověď - 21.06.2019 13:32:53
Vážená paní Vlaďko, děkuji za Vaši otázku. Dovolím si krátké vysvětlení. Jde o hru "Hledání kontíků", která má za cíl podpořit třídění odpadů. Město Příbram jí pořádá ve spolupráci se společností EKO-KOM, která skutečně v první vlně vylepila 1 000 samolepek. Z pochopitelných důvodů nebudeme zveřejňovat místa vylepení, jde o hru. Více na https://pribram.eu/aktualni-temata/zahrajte-si-pri-trideni-odpadu-v-pribrami-unikatni-hru-o-ceny.html. Přeji Vám hodně štěstí při soutěžení. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
12.06.2019 13:42:48 - Pokorná
Proč se nebude opravovat i rygol v Kladenské ulici, u "parkovišťátka", na který se upozorňuje už min. rok?!?! Děkuji za odpověď.
Odpověď - 13.06.2019 14:42:30
Vážená paní Pokorná, Samostatné oddělní silničního hospodářství tuto nerovnost eviduje a je zařazena do plánu oprav. Přesný termín realizace není znám. Bohužel stále evidujeme rozsáhlejší komunikační závady, které mají větší prioritu. Děkujeme za pochopení S pozdravem Mgr. Zorka Brožíková, místostarostka města.
17.05.2019 13:57:32 - Karel
Dobrý den , mám nápad kdo by mohl provozovat nás turisticky vláček když už ho nechce provozovat Arriva střední Čechy

Co neby ho provozvali technické služby našeho města ..personálu mají dost ,zázemí pro vláček také
Odpověď - 20.05.2019 07:48:24
Vážený pane Karle. Děkujeme za Váš podnět. Obávám se, že Technické služby, ač mají desítky zaměstnanců a relativně vhodné skladovací i servisní prostory, nenajdou personální ani finanční kapacity k tomu, aby mohly vláček provozovat. S turistickým vláčkem je obecně potíž, a to zejména ekonomická. Jeho provozování je drahé a Arrivě (ani městu) se za stávajících podmínek pravidelné linky nevyplatí. Navíc není pro občany a návštěvníky města tolik atraktivní, jak se původně předpokládalo. Ukázal to průběžný monitoring využití vláčku. K tomu se dají přičíst ještě provozem vláčku zapříčiněné dopravní komplikace. Rozhodli jsme proto o přerušení pravidelných jízd s tím, že vláček bude k dispozici při veřejných akcích pořádaných městem - například už 26. 5. na akci Divadlo patří dětem. Najde-li se jiný ochotný provozovatel vláčku, jsme připraveni poskytnout mu motivující podmínky. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, místostarosta města
01.05.2019 23:12:26 - Pokorná
Dobrý den pane Konvalino, vracím se ke svému předešlému dotazu, ohledně odstavených aut v Kladenské ulici. Proč odstavené vozidlo se značkami, nedostane upozornění od policie?! Musí se přeci vědět, komu auto patří!!!! Jak se bude postupovat při čištění vozovky a tohoto parkoviště??? Parkoviště i část vozovky musí uklízet obyvatelé domů 167-169, pokud chtějí mít alespoň trochu pořádek před domy ( nepořádek ze stromů) a přitom to není jejich pozemek a TS ho neuklízejí vůbec. Děkuji za odpověď.
Odpověď - 03.05.2019 13:18:11
Vážená paní Pokorná. Ono to s odtažením vozidla není snadné. Jak jsem psal dříve, vozidlo, se kterým se dlouhodobě nehýbe, nelze označit za vrak. Stejně tak nelze jeho majitele vyzývat k jeho odstranění, pokud auto nesplňuje zákonem vymezené parametry vraku či jinak neohrožuje či neomezuje silniční provoz či se nejedná o ekologické ohrožení. Pokud je to dopravním značením umožněno, může v tomto prostoru zaparkovat prakticky kdokoliv, a to na libovolnou dobu. To, že někdo své vozidlo dlouhodobě neužívá, nemůže vést k tomu, že bude z parkovacího místa vyháněn. Znám mnoho případů lidí, kteří s vozem nejezdí například ze zdravotních důvodů. Čekají, až jejich komplikace pominou, aby opět mohli vyrazit. V tomto ohledu by přece nebylo férové chtít po nich, aby svůj vůz odstranili jen kvůli tomu, že jezdí méně než druzí. Konkrétní důvod odstavení předmětných vozidel mi pochopitelně není znám. Mohu se i domnívat (a asi nebudu daleko od pravdy), že si kdosi udělal z veřejného prostranství odstavnou plochu pro vozidlo, které dosloužilo. Nicméně, máme zde platnou právní úpravu, která nám říká, za jakých podmínek můžeme auto odtáhnout. Přesněji to stanovuje zákon č. 13/1997 Sb. V okamžiku, kdy je vozidlo prohlášeno za vrak (je viditelně natolik poškozeno, že ho nelze dostupnými prostředky na místě uvést do provozuschopného stavu – například chybí zásadní části vozidla, chybí skla, motor, podvozkové díly apod.), je vlastník vozidla vyzván k jeho odstranění. Pokud tak neučiní, je vozidlo odstraněno na náklady města. Tyto jsou pak po vlastníku vozidla vymáhány. Městská policie vozidla pravidelně obhlíží. V okamžiku, kdy začnou jevit známky vraku, bude zahájeno řízení o jejich odstranění. Do té doby budeme muset být trpěliví a respektovat nedotknutelnost osobního vlastnictví. Úklid přilehlých chodníků a prostranství jsem diskutoval s ředitelem Technických služeb. Sdělil mi následující: V ul. Kladenská se provádí ruční sběr nečistot denně. Ulice je zařazena do rajonu č. 7. Strojový úklid chodníků je prováděn zhruba 1-2x za měsíc, dle aktuální potřeby. Přímo před domem s č.p. 167-169 je parkoviště s kolmým stáním, kde vozidla zasahují z části do chodníku, a proto se tento úsek strojově nezametá (zametací stroj se nevejde). Jde ale pouze o listí padající ze stromů. Problém je to i v zimě, kdy si ale chodníkový sypač pomůže částečnou jízdou po trávě. Ul. Kladenská je samozřejmě zařazena do ul. s blokovým čištěním komunikací. Blokové čištění začíná od 6.5. 2019. Do tohoto termínu se provádí pozimní úklid, který se zabývá většinou hlavními komunikacemi. Kladenská i se zmiňovaným parkovištěm se bude zametat dne 20.5. 2019. Pracovníci TS se na daný prostor zaměří a budou řádně provádět předepsaný úklid. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, místostarosta
23.04.2019 10:58:56 - Pokorná
Dobrý den, v Kladenské ulici před domy 167-169, na "parkovišťátku" stojí již dlouho dva automobily, které jsou tam "odložené". Jedná se o WW SPZ 1SZ 54 33 modré barvy. Nepopojel už pře rok. Ale druhý automobil je bez SPZ Peugot 406 (?) černé barvy. V dnešní době, kdy není parkovacích míst dostatek by se s tím dalo něco dělat?! Kdyby příslušníci Městské policie chodili občas pěšky, nemuseli by se takovéto věci starat občané města. Takových "vraků" je po městě víc...... Děkuji za odpověď.
Odpověď - 24.04.2019 10:30:10
Vážená paní Pokorná, děkujeme za Váš podnět. O obou vozidlech víme. Městská policie provedla řádné zadokumentování obou vozidel a předala k řešení kompetentnímu orgánu, kterým je v tomto případě SOSH - Samostatné oddělení silničního hospodářství. Obě vozidla jsou tak zanesena do evidence odstavených vozidel. Bohužel ani v jednom z případů se nejedná o vrak vozidla jak ho vymezuje zákon. K tomu, aby dle zákona bylo možno vozidlo označit jako vrak, musí jeho část chybět, a to taková část, kterou nelze na místě doplnit či opravit tak, aby vozidlo bylo schopno provozu (například podstatná část karoserie, motor). Pouze chybějící registrační značka, či dlouhodobé stání na komunikaci k tomu nestačí. Městská policie dostala pokyn vozidla dále monitorovat za účelem zjištění změn stavu. Jakmile začnou vykazovat známky vraku, bude město postupovat dle platných směrnic a vozidla budou přemístěna na sběrné parkoviště. Mgr. Jan Konvalinka,místostarosta
28.03.2019 11:15:06 - Luboš
Dobrý den pane Buršíku, obracím se na Vás jako na ekonoma (jinak netuším, zda se jedná zcela o Vaší gesci) s laickým názorem. Chtěl bych se zeptat, zda je nějaký zájemce o pronájem prostoru bývalé obuvi na rohu ulic Pivovarská a Pražská? Pokud ne, a za to nájemné bych se divil, selským rozumem se mi vnucuje myšlenka, zda by nebylo vhodné prostor o výměře 1000 m2 rozdělit na čtyři menší, řekněme 200 m2 velké (zbytek by zabralo společné prostory, stavební prostor, apod.), kdy za každý by město chtělo nájemné řekněme 30 tisíc (v tuto chvíli za celý prostor cca 90 tis.) měsíčně. Ve výsledku by zřejmě bylo snadnější prostory pronajmout a bylo by z toho více peněz. Za prostor bývalého fotoateliéru o něco níže chce město nájemné srovnatelné za mnohem menší prostory. Třeba mě úplně vyvedete z omylu s tím, že moje myšlenka je nerealizovatelná, případně že zájemce o oba prostory už máte a já mlátím prázdnou slámu. Byl bych jen rád, ale divil bych se.. Rád bych totiž ty peníze už viděl v rozpočtu a příští rok nabídl občanům participovat ne s milionem, ale dvěma :)
Odpověď - 04.04.2019 07:37:38
Vážený pane Luboši. V současné době probíhá jednání s jedním potenciálním zájemcem, který zvažuje pronájem celých prostor. Myšlenka rozdělení prostoru na více sekcí nás také napadla a máme ji jako záložní řešení pro případ, kdy by se nepodařilo prostor pronajmout celý. Dělení by však obnášelo jak určitou administrativní komplikaci, tak zvýšené náklady pro město. Byla by pro nás přijatelná i ta varianta, když by si sám nájemce prostor stavebně rozdělil a jednotlivé části pak dále pronajímal dalším subjektům na základě podnájemního vztahu. Na bývalý fotoateliér prozatím zájemce nemáme (jeden zvažoval a pak odstoupil). Obecně se potýkáme s nízkým zájmem o námi nabízené prostory k podnikání. Zdravím Vás a přeji pěkné dny. Jan Konvalinka, místostarosta města.
21.03.2019 23:14:58 - Vlasta
Dobrý den,prosím bylo by možno pozvat do Příbrami někoho ze Šlágru? Třeba Šlágr partu,nebo duo Aramis. Děkuji přeji hezký den...
Odpověď - 22.03.2019 09:55:33
Vážená paní Vlasto. Děkujeme za Váš podnět. Pokud si dobře vzpomínám, tak Duo Aramis účinkovalo na loňském Plesu seniorů. Tentokráte bude vystupovat p. Rezek. Není vyloučeno, že při dalších podobných událostech vystoupí někdo, koho znáte z TV Šlágr. Poprosím zástupce CSZS, aby Vaše přání zohlednili při organizování společenských akcí. Zdravím Vás a přeji pevné zdraví.Mgr. Jan Konvalinka,místostarosta
07.03.2019 09:20:32 - Petr Procházka
Dobrý den.Chtěl bych se zeptat,kdy se uskuteční bezbariérový přístup do divadla.Díky s přáním hezkého dne P.P.
Odpověď - 08.03.2019 09:12:23
Vážený pane Procházko, díky za otázku, projekt bezbariérovosti Kulturního domu začne v červnu a měl by skončit do konce září tohoto roku. Více informací bude uvedeno v dubnovém Kahanu. S pozdravem Ing. Martin Buršík, MBA, 1. místostarosta.
04.03.2019 22:22:12 - Josef
Dobrý den, v článcích o domu pro osoby bez domova na Rynečku neustále čtu, jak si bezdomovci mohou cenu noclehu odpracovat. Mohu se zeptat, co za práce dělají? Nikdy jsem si nevšiml, že by třeba uklízeli - např. okolí blízké zastávky MHD je mnoho týdnů plné bordelu z věcí, na kterých bezdomovci asi přespávali, to samé okolí bývalé prodejny Albert, její zadní rampa a hlavní vchod - skládka od popíjejících a postávajících bezdomovců, co čekají na otevření sociálního centra či ráno po jeho opuštění. Děkuji.
Odpověď - 05.03.2019 08:13:31
Vážený pane Josefe. Osoby bez přístřeší, které jsou klienty Nízkoprahového denního centra, si v rámci tzv. aktivizační činnosti mohou vydělat "kredity", které pak směňují za zpoplatněné služby. Práce, které provádějí, se ve většině týkají samotného areálu NDC - úklid vnitřních prostor, mytí koupelen a toalet, praní prádla, sezónní údržba pozemku kolem Centra. Klienti chodí též vypomáhat s úklidem do jiných středisek CSZS - např. do Azylového domu či Sociální poradny. Jsem rád za Vaše podněty, ty předám vedení CSZS ke zvážení. Bylo by přínosné, kdyby klienti NDC věnovali pozornost i okolí - prostoru zastávky, prostoru kolem bývalého Albertu, popř. břehům Příbramského potoka. Mgr. Jan Konvalinka, místostarosta
29.01.2019 13:19:05 - Josef
Dobrý den pane Buršíku, v akčním plánu zlepšování kvality ovzduší se píše o plné podpoře pěší a cyklistické dopravy. Mě by zajímalo, jak budete tuto podporu pěších a cyklistů řešit v oblasti průmyslové zóny. Kdysi se mluvilo o jakémsi narovnání Obecnické ulice - což je asi zbytečné. Důležitější v této oblasti je podle mě oddělení automobilové dopravy od chodců a cyklistů. Putuje tudy spousta lidí do práce v časech, kdy je malá viditelnost a nevlídné počasí. Další by rádi jeli na kole, ale ne po stávající komunikaci. Vím, že je silnice ve vlastnictví kraje, ale i investice do kvalitní infrastruktury by měl být jedním z kroků, který podpoří rozvoj zaměstnanosti v našem městě. Děkuji za reakci.
Odpověď - 05.02.2019 10:16:31
Vážený pane Josefe, město Příbram si uvědomuje aktuální stav dopravní situace ve městě, která již nevyhovuje potřebám 21. století. Zvyšuje se intenzita automobilové dopravy, mění se životní styl obyvatel a stávající dopravní infrastruktura nestačí s rychle se měnící dobou držet krok. Z toho důvodu bude v letošním roce 2019 zahájeno zpracování generelu dopravy renomovaným týmem odborníků, který detailně zmapuje dopravu v celém městě, identifikuje hlavní problémy a potřeby města a navrhne systém opatření k řešení těchto problémů. Jedná se o strategický dokument, jehož úkolem bude nastínit vhodná řešení do budoucna mimo jiné jak v oblasti automobilové, tak cyklistické dopravy. Kromě generelu dopravy se v roce 2019 bude zpracovávat rovněž generel parkování a generel bezbariérových tras ve městě. Tvorba generelů je velmi náročná a nákladná činnost, která bude z 95 % hrazena z dotace Operačního programu Zaměstnanost. Kromě všech výše uvedených generelů se bude v tomto roce zpracovávat i cyklistická koncepce města Příbram, která bude cyklistiku v Příbrami rozvíjet do většího detailu než generel dopravy. Co se Obecnické ulice týče, výhledově se uvažuje pouze o opravě stávajících chodníků, jelikož silnice není majetkem města Příbram, ale majetkem Středočeského kraje. V rámci případné rekonstrukce této komunikace bohužel ani nelze uvažovat o vybudování cyklostezky, protože je silnice prostorově omezena a vybudování cyklostezky by nesplnilo limity vyplývající ze zákona. Nicméně při tvorbě cyklistické koncepce se bude pravidelně scházet tým odborníků, kteří budou na základě Vašeho popudu upozorněni na nutnost návrhu řešení cyklistického zpřístupnění průmyslové zóny. S pozdravem Ing. Martin Buršík, MBA, 1. místostarosta.
28.12.2018 08:31:28 - Jitka
Dobrý den,
při procházce lesíkem na Drkolnově - směrem od začátku nové cyklostezky směrem k Rožmitálské silnici jsem narazila na několik hrobů (minimálně 5) - předpokládám, že zvířecích. Na některých byla zapálená svíčka! Nemám nic proti majitelům zvířecích mazlíčků, ale NELEGÁLNÍ psí hřbitov a v lese zapalované svíčky to už hraničí s nenormálností. Prosím o sdělení jak tuto záležitost bude město Příbram řešit. Děkuji. Jitka
Odpověď - 28.12.2018 09:53:46
Vážená paní Jitko, děkuji za Váš podnět. Zároveň sděluji, že Váš dotaz byl okamžitě předán Městské policii a Technickým službám k prošetření. Po zjištění situace bude město Příbram dál postupovat podle platné legislativy. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, místostarosta
Odpověď - 04.01.2019 12:38:46
Vážená paní Jitko. Navazuji na předešlou odpověď. Z vyjádření Městské policie a Městských lesů. Pohřbívání na pozemcích města Příbram je nelegální a v rozporu s vyhláškou č. 82/2014 Sb., § 2. Městské lesy o tomto vyvěsí informaci a zákaz. Místo bude monitorováno ve spolupráci s Městskou policií. Ještě jednou děkuji za upozornění. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, místostarosta.
17.12.2018 14:57:18 - Karel
Dobrý den, mám jenom otázku jak to momentálně bude vypadat s naší MHD .. Viděl jsem už zahájen výběr nového provozovatele na veřejných zakázkach..budeme třeba vidět nějaké změny k lepšímu už během roku 2019.. nebo až na konci roku
děkuji za vyjádření
Odpověď - 18.12.2018 13:59:04
Vážený pane Karle, bude záležet na tom, kdo vyhraje výběrové řízení na nového provozovatele MHD v Příbrami. Pokud jím bude společnost Arriva, potom je možné očekávat, že změny k lepšímu budou průběžně již v roce 2019. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta.
14.12.2018 13:35:18 - Božek
šlo by zařídit, aby se kulturní vedoucí kina zamyslel a přizpůsoboval upoutávky na další filmy předpokládanému věku diváků, kteří přišli na hlavní film? Myslím, že se čtrnáctileté děti před Aquamanem nemusí dívat na upoutávku na Ve spárech ďábla.
Odpověď - 17.12.2018 13:44:23
Vážený pane Božku. Děkuji za Váš podnět. Prověřil jsem skutečnosti, o kterých píšete. Hovořil jsem i s ředitelem Divadla A. Dvořáka. Došlo k nedopatření, které se již nebude opakovat. Složení upoutávek na filmy je upravováno podle předpokládaného věkového složení diváků. Zde došlo skutečně k chybě, za kterou se omlouváme. Pevně věřím, že našemu kinu zachováte přízeň i v budoucnu. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, místostarosta.
21.10.2018 23:28:38 - Petr
Dobry den , chci se zeptat jak to vypadá s tou ofiko appkou města Příbram a zdali bude přístupná i na operační systém iOS ,diky .
Odpověď - 22.10.2018 12:55:18
Vážený pane Petře, požádal jsem Odbor řízení projektů a dotací o vyjádření a přikládám jejich odpověď. S pozdravem Mgr. Václav Švenda, místostarosta. Dobrý den. Nyní se připravuje zasedání hodnotící komise k předmětné zakázce. Ke zprovoznění aplikace dojde, dle současného harmonogramu, na jaře příštího roku. Aplikace bude dostupná i pro platformu iOS, jedná se o jeden ze základních požadavků. S pozdravem Mgr. Jan Novotný, referent Odboru řízení projektů a dotací.
15.10.2018 14:09:49 - Tomáš Moldřík
Dobrý den, rád bych se zeptal, v jaké situaci se nachází ski areál Padák? Děje se s ním něco? Jaké jsou záměry? Existuje možnost jeho dlouhodobého pronájmu na zamýšlený projekt? Děkuji za reakci a jsem s pozdravem
Tomáš Moldřík
Odpověď - 23.10.2018 11:50:57
Vážený pane Moldříku, požádal jsem Odbor správy majetku o vyjádření a přikládám jejich stanovisko. S pozdravem Mgr. Václav Švenda, místostarosta. Vážený pane Moldříku, k Vašemu dotazu ve věci lyžařského svahu "Padák" v Příbrami Vám sděluji, že město Příbram jako nájemce uzavřelo dne 6.4.2004 s pronajímatelem Tělovýchovná jednota Baník Příbram, IČO: 00664502, Smlouvu o nájmu pozemku s vybavením pro provozování lyžařského sportu se smlouvou o smlouvě budoucí kupní, jejímž předmětem byl nájem jednoho z pozemků, na nichž se nachází Sportovně - turistický areál Padák Příbram, a to pozemku p. č. 135/2, o výměře 13.889 m2, ostatní plocha, sportoviště a rekreační plocha, k. ú. Brod u Příbramě, s vybavením, s terénními úpravami pro zřízení lyžařského svahu s umělou skluznicí, s lyžařským vlekem, vodovodní, kanalizační a elektrickou přípojkou, s dvěma buňkami pro sociální příslušenství a oplocením areálu, a to za účelem provozování lyžařského areálu a ostatních sportovních aktivit, na dobu určitou od 1.6.2004 do 31.12.2013. Formou dodatku ke smlouvě sjednaly smluvní strany prodloužení doby trvání nájmu do 30.06.2014.Shora citovaná smlouva obsahuje ujednání, že TJ Baník Příbram se jako pronajímatel zavazuje po skončení nájmu prodat nájemci městu Příbram předmět smlouvy za symbolickou částku 1,- Kč. Tento závazek však pronajímatel dobrovolně nesplnil. Ze strany města je tento závazek vůči pronajímateli nevynutitelný, protože ve smlouvě není uvedeno, dokdy po skončení nájmu se tak má stát. Smlouva totiž neobsahuje jednu z podstatných náležitostí smlouvy o smlouvě budoucí kupní, a to závazek uzavřít vlastní kupní smlouvu "do dohodnuté doby". Rada města Příbram usnesením č. 835/2014 ze dne 13.10.2014 schválila další prodloužení doby trvání nájmu, a to do 30.06.2034 s účinností od 01.07.2014. TJ Baník Příbram však opakovaně s odvoláním na nepřijatelnou délku doby trvání smluvního vztahu, odmítl podepsat dodatek ke smlouvě. V letošním roce Rada města Příbram na svém jednání konaném dne 30.04.2018 usnesením č. 420/2018 neschválila záměr zprovoznění lyžařského svahu "Padák" v Příbrami a dále neschválila záměr uzavření nájemní smlouvy s TJ Baník Příbram, z.s., se sídlem Riegrova 54, Příbram I, IČO 00664502, na pronájem pozemku p.č. 135/2, ostatní plocha, sportoviště a rekreační plocha, o výměře 13.889 m2, k.ú. Brod u Příbramě. Jen pro úplnost uvádím, že provozovatelem předmětného lyžařského areálu byla v minulosti společnost NOVADUS, spol. s r.o., IČO: 46349235, Příbram VIII, Čechovská 138. K tomuto kroku město dospělo tak, že na základě vyhlášeného záměru provozování předmětného lyžařského svahu bylo usnesením rady města ze dne 18.09.2006 schváleno provozování tohoto svahu touto společností. Podnájemní smlouvu uzavřelo město se společností NOVADUS na dobu určitou od 01.12.2006 do 31.12.2013. Postupně uzavíranými dodatky byl podnájemní vztah uzavřen do 30.06.2014. S pozdravem Bc. Žaneta Vaverková, vedoucí Odboru správy majetku.
02.10.2018 16:40:25 - Karel
Dobrý den , mám prosbu mate už nějaké bližší informace ohledně integrace Příbramska do PID? Dekuji
Odpověď - 04.10.2018 10:34:07
Vážený pane Karle, požádal jsem Samostatné oddělení silničního hospodářství o vyjádření a přikládám jejich stanovisko. S pozdravem Mgr. Václav Švenda, místostarosta. Vážený pane Karle, příprava integrace stále probíhá. Spuštění její první etapy je předběžně plánováno na 1. čtvrtletí 2019 a bude zahrnovat integraci příměstských linek na trase Příbram - Dobříš - Praha a Příbram - Hořovice. Do této chvíle proběhly tři schůzky zástupců organizace IDSK (Integrovaná doprava Středočeského kraje) se zástupci dotčených obcí. Předmětem schůzek bylo seznámení s trasami linek a předložení návrhů jízdních řádů. S pozdravem Ilona Eberlová, referent Samostatného oddělení silničního hospodářství.
09.09.2018 12:27:38 - Eva370
Dobry den můžete zveřejnit počty žákú prvních tříd na jednotlivzch školách?
Odpověď - 11.09.2018 08:27:57
Vážená paní Evo, počty žáků prvních tříd jednotlivých příbramských základních škol zřizovaných městem Příbram jsou zveřejněny na webových stránkách města Příbram: https://pribram.eu/zivot-ve-meste/skoly-a-skolky.html. Jedná se o aktuální údaje k 03.09.2018. Tato čísla budou upřesněna k datu 30.09.2018. S přáním pohodového dne Mgr. Václav Švenda, místostarosta
18.07.2018 20:45:03 - Karel
Dobrý den,mám prosbu dnes Ropid zveřejnil aktualizovaný plán integraci do PID..a opět integrace Pribramska se posunul..tentokrát na I.čtvrtletí 2019..mohu se zeptat co se děje?. .ze se to neustále protahuje..a případně jestli by jste s tím nemohli něco udělat. .aby už k integraci došlo. Děkuji vám za odpověď a zdravím
Odpověď - 24.07.2018 07:57:53
Vážený pane Karle, požádal jsem Samostatné oddělení silničního hospodářství o vyjádření a přikládám jejich stanovisko. S pozdravem Mgr. Václav Švenda, místostarosta. Vážený pane Karle, i my máme tuto informaci, a to ze stejného zdroje, tedy ze zpravodaje ROPIDu. Žádné další oficiální sdělení město neobdrželo, a tak nám nejsou známy ani důvody, proč došlo k posunutí termínu zahájení integrace dopravy na Příbramsku. Vzhledem k tomu, že se jedná o příměstskou středočeskou krajskou dopravu (linky Příbram - Dobříš- Praha a Příbram - Hořovice), město není součástí přípravného týmu integrace. Nejsme tedy schopni nijak ovlivnit její harmonogram. Pro získání podrobných informací Vám doporučujeme obrátit se přímo na organizátory dopravy IDSK a ROPID, což jsou společnosti, které celou integraci zastřešují. S pozdravem Ilona Trochová, referent Samostatného oddělení silničního hospodářství.
1 |…| 10