Otázky pro místostarosty

Otázky a odpovědi s místostarosty města Příbram

Pošlete svou otázku:

Jméno (zobrazí se u otázky):   E-mail (nezobrazuje se veřejně):
 
Text otázky:
 
Opište kontrolní kód:
Kontrolní kód
 
  Souhlasím s podmínkami odeslání otázky.
Informace o zpracování osobních údajů
 


Otázky a odpovědi:

Vyhledávání:
   
1 |…| 10  
13.01.2020 08:14:04 - Tereza
Dobrý den,
mám na vás menší otázku a prosbu.
Letos oslaví kultovní kapela Depeche Mode 40 let od vzniku skupiny. Bylo by možné na nějakou z akcí typu Novák Fest pozvat nějakou jejich Revival skupinu? V Příbrami měla tato skupina velký fanklub, proto si myslím, že by pozvání Revival skupiny udělalo radost mnoha spoluobčanům a zároveň bychom tak oslavili jejich kulaté narozeniny.
Děkuji za odpověd a přeji hezký den.
Odpověď - 13.01.2020 13:14:12
Vážená paní Terezo, Váš dotaz jsem předala vedoucímu Městského kulturního centra Příbram. Zde je jeho vyjádření: „Dobrý den Terezo, děkujeme za skvělý nápad. Kapela podobného typu by se hodila například na Vítání slunovratu, ale budeme zvažovat zařazení i na jinou akci. Vítání slunovratu by se pro tuto kapelu hodilo i vzhledem k tomu, že zde vystupují pravidelně revival kapely. Pro letošní rok máme předběžně severské téma - v jednání jsou Roxette a Nightwish, ale projednáme i tuto možnost. Děkujeme za nápad a doporučení Bc. Vlastimil Ševr.“ Přeji hezký den Mgr. Zorka Brožíková, místostarostka města.
08.01.2020 20:53:49 - Milan
Dobrý den,chtěl bych se s vámi podělit o zkušenosti z naší sauny na plaveckém bazénu.
Ač zkouším různé časy a různé dny k návštěvě sauny, vždy si musím vystát ve frontě 20 až 30 minut. Toto je první zklamání. Druhé zklamání přichází po odtažení šoupacích dveří nyní už v prostoru před saunou.Pára, vlhkost, kapky vody stékající po okně, stěnách a stropu. Prostě chybějící odvětrávání. V sauně samotné je zatopeno dobře, ale všudypřítomné vlhko z prostor před saunou a z obrovského množství návštěvníků vám pobyt v sauně ještě více znepříjemní. Chtěl byh se přimluvit za suchou saunu, za odvětrávání, za obnovení sauny v původním prostoru. Možná by tak mohl vzniknout malý saunový svět, který by nám v Příbrami bohatě stačil.Protože ten velký a drahý si můžeme párkrát v roce dopřát někde úplně jinde.
Odpověď - 15.01.2020 10:34:40
Vážený pane Milane, velice děkuji za Váš dotaz a podnět, kterým se budeme zabývat. Odvětrávání prostoru potírny je v současné době řešeno odtahovým a přívodním otvorem. Odvětrání sauny je tedy samotížné, není tak nutně zapotřebí dalších přístrojů. Dřívější funkční odtah byl v minulosti v rámci rekonstrukce sauny zrušen. Ve sprchách systém odvětrání funguje na podobném principu, kdy pro zvýšení účinnosti je v odtahovém potrubí instalován ventilátor, který je však v současné době mimo provoz. Tuto problematiku ("vlhkost potírny a přilehlých prostor") postoupíme externí firmě pro návrh řešení. Děkuji Vám za Vaše cenné podněty. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
07.01.2020 11:07:26 - David Kaiser
Dobrý den, mám dotaz na nefunkční nucené odvětrávání prostoru sprch a potírny v sauně akvaparku:

Již několik let je sauna velmi hojně využívána lidmi a na čipy do sauny se před pokladnou obvykle čeká i několik desítek minut. Již z tohoto hlediska je zjevné, že sauna jede více než na plný provoz. S tím je spojeno velmi časté sprchování osob a vytváření zvýšené vlhkosti v prostoru sprch, wc, ale i prostoru (chodby) před potírnou a tím pádem, bohužel, i v potírně. Dříve byla v prostoru sprch a wc funkční nucená ventilace, která odváděla vlhkost mimo tyto prostory. Nyní jsou v chodbě před potírnou k dispozici pouze dvě malá lehce pootevřená okna, která ale prostor nejsou schopna dostatečně odvětrat. Lidé často tato okna zavírají (aby na ně netáhlo) a velmi často se stává, že ze stropu nad nimi kape voda. To samé se děje s dveřmi, kterými se chodí do venkovního prostoru s ochlazovacím bazénkem. Z toho důvodu se pak dostává vzdušná vlhkost do potírny a tím pádem „suchá sauna“ přestává plnit svoji funkci. Dost často připomíná spíš páru vedle bazénu akvaparku o několik pater níž ?

Také potírna, než byla v rámci rekonstrukce zevnitř zateplena, měla funkční odvětrávací „potrubí“, které kontinuálně odvádělo vlhký vzduch pryč. Po zateplení ale tato ventilace také neplní svoji funkci. V potírně se za skleněnými dveřmi tvoří na podlaze kaluž a dveře jsou často ve své dolní polovině silně orošené.

Myslím si, že než dojde k rekonstrukci celého akvaparku, dal by se tento problém bez větších finančních nákladů odstranit tím, že by se opět nucená ventilace sprch a potírny zprovoznila.

Děkuji
Odpověď - 15.01.2020 10:14:24
Vážený pane Kaisere, velmi děkuji za Váš dotaz a podnět. Pokusím se reagovat sumarizovaně. 1) Odvětrávání prostoru potírny je v současné době řešeno odtahovým a přívodním otvorem. Odvětrání sauny je tedy samotížné, není tak nutně zapotřebí dalších přístrojů. Dřívější funkční odtah byl v minulosti v rámci rekonstrukce sauny zrušen. 2) Ve sprchách systém odvětrání funguje na podobném principu, kdy pro zvýšení účinnosti je v odtahovém potrubí instalován ventilátor, který je však v současné době mimo provoz. Tuto problematiku ("vlhkost potírny a přilehlých prostor") postoupíme externí firmě pro návrh řešení. Váš podnět shledávám jako cenný a smysluplný, kdy mohu slíbit, že se jím budeme nadále zabývat a pokusíme se najít schůdné řešení pro zvýšení komfortu a kvality služeb. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
29.11.2019 10:35:29 - Filip
Dobrý den, v ulici Legionářů byla vybudována (nákladná investice města) nově hezká nová parkovací stání a zkulturněno jejich okolí. Někdo ale asi nepochopitelně zapomněl na místo vjezdu popelářské techniky pro vyvážení odpadků před gymnáziem a kolem sochy horníka + opravu osvětlení apod. Tyto vozy jezdí tedy před nové obrubníky a zasazený trávník, ze kterého v tomto podzimním počasí dělají bažinec, vyjíždí v trávě rýhy a celkově devastují novou a starou zelenou plochu zde. Tímto způsobem zde bude na jaře krásný tankodrom a hnus. Co s tím? Děkuji a přeji pěkné dny.
Odpověď - 18.12.2019 08:21:57
Vážený pane Filipe. Odbor investic a rozvoje města společně s Technickými službami se pokusí najít řešení (buď technické nebo organizační) tak, aby při vývozu odpadků a opravách nebyla ničená zelená plocha před gymnáziem.S pozdravem Ing. Martin Buršík, MBA, místostarosta
29.11.2019 10:34:23 - Filip
Dobrý den, v ulici Legionářů byla vybudována (nákladná investice města) nově hezká nová parkovací stání a zkulturněno jejich okolí. Někdo ale asi nepochopitelně zapomněl na místo vjezdu popelářské techniky pro vyvážení odpadků před gymnáziem a kolem sochy horníka + opravu osvětlení apod. Tyto vozy jezdí tedy před nové obrubníky a zasazený trávník, ze kterého v tomto podzimním počasí dělají bažinec, vyjíždí v trávě rýhy a celkově devastují novou a starou zelenou plochu zde. Tímto způsobem zde bude na jaře krásný tankodrom a hnus. Co s tím? Děkuji a přeji pěkné dny.
25.11.2019 00:04:11 - Václav
Dobrý den. Často jezdím od OBI Žežickou ulicí a na křižovatce na semaforech odbočuji vlevo do Podbrdské ulice. Na semaforech už dávno nesvítí na protilehlé straně křižovatky zelené světlo(šipka) pro opuštění křižovatky vlevo. Šlo by to opravit ? Děkuji
Odpověď - 25.11.2019 11:36:58
Vážený pane Václave, vzhledem k tomu, že tyto semafory nejsou ve vlastnictví ani správě města, požádáme o prověření OC Nová Zdaboř. Děkujeme za pochopení. S pozdravem Ing. Martin Buršík, MBA, místostarosta
Odpověď - 02.12.2019 10:51:25
Vážený pane Václave, nechali jsme světla prověřit a zelená šipka je funkční, jen pro její rozsvícení musí být splněno několik věcí najednou. Semafory si to vyhodnotí samostatně na základě informací z chodeckého tlačítka a videodetekce. S pozdravem Ing. Martin Buršík, MBA, místostarosta .
18.11.2019 18:25:24 - Věra
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli v Příbrami platí dodržování nočního klidu??? Jestli ano, na sídlišti v okolí herny Casso ( v bývalé prodejně Mototechny) určitě dodržován není. Herna má otvírací dobu od 3.OO hod. v noci. Nájemníci v okolních bytech jsou neustále v pozdních nočních hodinách rušeni hlasitým hovorem, smíchem a i hádkami návštěvníků této herny. Ti chodí asi ven kouřit a ruší neustále noční klid. Vůbec se nedá otevřít okno, a to v jakoukoliv hodinu ať o půlnoci nebo ve 4.OO hod. ráno.Jak je možné, že takový podnik má otvírací hodiny až do 3.OO hod.?Jejich přiopilí návštěvníci tady vyřvávájí až do rána. A to nemluvíme o neskutečném červeném kýči, kterým je polepena fasáda budovy. Musíme se na to z oken koukat. Jak takový kýč může architekt města dovolit?Je to něco příšerného. V letních měsících se z druhé strany přidávají opilci z předzahrádky u restaurace Horník...je to to samé...křik, hádky a hlasitý smích až do ranních hodin....Nevím, kdo má noční klid ve městě hlídat, a tak se obracím na vás a prosím o řešení....Radi bychom měli alespoň v noci trochu klidu ...děkuji za nájemníky v bytech v okolí těchto podniků....Věra
Odpověď - 26.11.2019 10:44:31
Vážená paní Věro, noční klid je definován jako období mezi 22. hodinou večerní a 6. hodinou ranní v § 5 odst. 6 zákona č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích a dále v § 34 odst. 2 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví. Na tato oznámení je vždy vyslána hlídka MP na místo, strážníci zde prověří, zda se oznámení zakládá na pravdě, dále ztotožní pachatele, oznamovatele a případné svědky. Strážníci městské policie i policisté Policie ČR se snaží na těchto místech provádět častěji své kontroly, ale bohužel není možné zde hlídky držet v uvedenou dobu neustále. V případě, že dojde k rušení nočního klidu, je nutné se vždy obrátit přímo na linku 156 nebo 158, kde službu konající strážník či policista přijme opatření, a pokud je to v daný okamžik možné, ihned vyšle na místo motorizovanou hlídku, která celou záležitost na místě vyřeší. Skutečně je nutné, aby v případě, kdy dochází k rušení nočního klidu, došlo k oznámení na některou z uvedených linek, neboť i samotné oznámení je protokolováno a může sloužit jako podnět pro případné další šetření. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
12.11.2019 13:45:30 - Eva
Dobry den paní místostarostko, tak si říkám, zda má vůbec cenu se Vás na tomto místě na cokoli ptát. Měla jsem na Vás otázku ohledně stávky pedagogů. Do dnešního dne jste nereagovala. Zklamala jste mne.
Odpověď - 13.11.2019 13:24:54
Dobrý den paní Evo 370, odpověď na Vaši otázku ze dne 6. 11. 2019, jaký mám názor na názor pana ředitele na stávku pedagogů jsem předala k odeslání dnes. Možná Vás zklamu i odpovědí ... Nemyslím, že by 4 dny, po které jste neobdržela odpověď, mohly změnit ať již stávku samotnou konanou dne 6. 11. 2019 nebo můj názor. Mgr. Zorka Brožíková
06.11.2019 09:41:26 - Eva
Dobrý den, sleduji dění kolem stávky ve školách. Když jsem si přečetla názor ředitele ZŠ Pod Svatou Horou - „Nebudu mít jak motivovat své zaměstnance, když dostanou všechny finance do základního platu. Jsem laik, ale tento ředitel očividné netuší o co jde. Paní místostarostko máte na pozici opravdu "kvlitniho ředitele", Zajímá mne Váš názor na jeho vyjádření. Děkuji
Odpověď - 13.11.2019 13:23:40
Vážená paní Evo, názor pana ředitele na danou problematiku respektuji. Máte-li názor odlišný, respektuji i ten Váš. V demokratické společnosti je vyjádření vlastního názoru právem každého občana. Uvádíte, že jste laik a zároveň označujete pana ředitele za „kvalitního ředitele“. Zřejmě pana ředitele hodnotíte pouze na základě Vámi uvedeného vyjádření, se kterým Vy osobně nesouhlasíte. S tímto Vaším názorem se neztotožňuji. Pan ředitel dosahuje dlouhodobě velmi dobrých pracovních výsledků ať již při vzdělávací a výchovné činnosti školy, zejména při koncepční a personální práci nebo při hospodaření s finančními prostředky a svěřeným majetkem. Svědčí o tom hodnocení jeho činnosti zřizovatelem a dalšími kontrolními orgány a v neposlední řadě i plnění úkolů vyplývajících z právních předpisů. Mimo jiné i těch, na jejichž základě stanovuje podle výsledků evaluace svým zaměstnancům plat tvořený tarifní a nadtarifní složkou. Jsem přesvědčena, že pan ředitel nejen tuší, ale i dokonale zná, „o co jde“ a svoji funkci vykonává zodpovědně a kvalitně. Přeji hezký den Mgr. Zorka Brožíková
05.11.2019 12:26:17 - Daniel Reinelt
Dobrý den, bydlím v ulici Ryneček, kousek od nám.T.G.Masaryka. Parkování je, speciálně kolem domů 131-133, poměrně tristní. V pracovních dnech je mezi 8-16 velmi těžké až nemožné zaparkovat, jelikož veškerá parkovací místa obsadí lidé dojíždějící do "centra" do práce. Rozdíl je velmi patrný zejména během víkendů kdy je parkování zpravidla bezproblémové.
Jestliže je potřeba (např.s dětmi) během rána/dopoledne k doktorovi, případně na nákup, zaparkovat se posléze většinou nedá. Dostal jsem během jednoho roku 3 pokuty za špatné parkování kolem svého domu - v důsledku toho že jsem zaparkoval proti pravidlům silničního zákona kvůli tomu že naprosto všude bylo obsazeno.
Je toto v plánu řešit? Modré zóny nebo principiálně podobné formy rezidenčního parkování by občanům jistě usnadnilo život. Předem díky za odpověď.
Odpověď - 06.11.2019 08:29:42
Vážený pane Reinelte, děkuji za Váš dotaz. Problém parkování je obrovský, uvědomujeme si to a náš plán (byl také podrobně popsán v Kahanu https://pribram.eu/files/post/100170/10_Kahan_2019web.pdf) je následující :Budeme zavádět striktně rezidentní zóny, kde bude moci zaparkovat pouze ten, kdo v dané lokalitě bydlí bez ohledu na denní nebo noční dobu. Tyto rezidentní parkovací karty budou vydávány na bytovou jednotku v dané lokalitě. Lidé, kteří do Příbrami dojíždějí, budou mít možnost za poplatek také parkovat jen na vyhrazených místech.Tento postup bude ovšem trvat, jsme zatím na začátku. Reálné vyřešení Vašeho problému si zatím nedovolím odhadovat, ale v nejbližší době budeme dokončovat harmonogram zavádění tohoto systému a očekávám, že na jaře příštího roku budeme mít celkový plán zavedení nového systému parkování v Příbrami. S Pozdravem Ing. Martin Buršík, MBA, místostarosta
07.10.2019 22:04:51 - Tomáš Dropa
Neuvažuje zastupitelstvo o vyhlášce o regulaci vizuálního smogu, který je ve formě reklamních cedulí rozmístěn všude po městě? Nadbytečné, zbytečné, město vypadá jak v 90.letech... Všimne si snad někdo cedule umístěné v 5 metrech na pouliční lampě, že do Kauflandu je to pořád rovně?
Odpověď - 06.11.2019 16:16:24
Vážený pane Dropo,děkuji za Váš dotaz. Vizuální smog, jak jej nazýváte, nebyl nikdy na městském úřadě systematicky řešen. Váš podnět je jedním z důvodů pro zavedení pracovní skupiny, která se bude tímto problémem zabývat. V současnosti zpracováváme postup jednotlivých kroků pro systematické odstraňování vizuálního smogu z města. Jakmile bude stanoven postup, pracovní skupina se bude pravidelně zabývat podněty. Na základě rozhodnutí starosty města nebo rady města bude poté nařízeno odstranění těchto vad odpovědným odborům a příspěvkovým organizacím. Zavedení fungování tohoto postupu lze očekávat od 1.1.2020. S Pozdravem Ing. Martin Buršík, MBA, místostarosta
19.06.2019 10:39:25 - Vlaďka
Dobrý den, ohledně třídění do kontejnerů, skutečně bylo vylepeno tisic samolepek??? A kde konkrétně?? Jela jsem ze Zdabore kolem asi 5 stanovišť a nikde nic!!!! Jak je to možné??? Co je to za hru???
Odpověď - 21.06.2019 13:32:53
Vážená paní Vlaďko, děkuji za Vaši otázku. Dovolím si krátké vysvětlení. Jde o hru "Hledání kontíků", která má za cíl podpořit třídění odpadů. Město Příbram jí pořádá ve spolupráci se společností EKO-KOM, která skutečně v první vlně vylepila 1 000 samolepek. Z pochopitelných důvodů nebudeme zveřejňovat místa vylepení, jde o hru. Více na https://pribram.eu/aktualni-temata/zahrajte-si-pri-trideni-odpadu-v-pribrami-unikatni-hru-o-ceny.html. Přeji Vám hodně štěstí při soutěžení. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
12.06.2019 13:42:48 - Pokorná
Proč se nebude opravovat i rygol v Kladenské ulici, u "parkovišťátka", na který se upozorňuje už min. rok?!?! Děkuji za odpověď.
Odpověď - 13.06.2019 14:42:30
Vážená paní Pokorná, Samostatné oddělní silničního hospodářství tuto nerovnost eviduje a je zařazena do plánu oprav. Přesný termín realizace není znám. Bohužel stále evidujeme rozsáhlejší komunikační závady, které mají větší prioritu. Děkujeme za pochopení S pozdravem Mgr. Zorka Brožíková, místostarostka města.
17.05.2019 13:57:32 - Karel
Dobrý den , mám nápad kdo by mohl provozovat nás turisticky vláček když už ho nechce provozovat Arriva střední Čechy

Co neby ho provozvali technické služby našeho města ..personálu mají dost ,zázemí pro vláček také
Odpověď - 20.05.2019 07:48:24
Vážený pane Karle. Děkujeme za Váš podnět. Obávám se, že Technické služby, ač mají desítky zaměstnanců a relativně vhodné skladovací i servisní prostory, nenajdou personální ani finanční kapacity k tomu, aby mohly vláček provozovat. S turistickým vláčkem je obecně potíž, a to zejména ekonomická. Jeho provozování je drahé a Arrivě (ani městu) se za stávajících podmínek pravidelné linky nevyplatí. Navíc není pro občany a návštěvníky města tolik atraktivní, jak se původně předpokládalo. Ukázal to průběžný monitoring využití vláčku. K tomu se dají přičíst ještě provozem vláčku zapříčiněné dopravní komplikace. Rozhodli jsme proto o přerušení pravidelných jízd s tím, že vláček bude k dispozici při veřejných akcích pořádaných městem - například už 26. 5. na akci Divadlo patří dětem. Najde-li se jiný ochotný provozovatel vláčku, jsme připraveni poskytnout mu motivující podmínky. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, místostarosta města
01.05.2019 23:12:26 - Pokorná
Dobrý den pane Konvalino, vracím se ke svému předešlému dotazu, ohledně odstavených aut v Kladenské ulici. Proč odstavené vozidlo se značkami, nedostane upozornění od policie?! Musí se přeci vědět, komu auto patří!!!! Jak se bude postupovat při čištění vozovky a tohoto parkoviště??? Parkoviště i část vozovky musí uklízet obyvatelé domů 167-169, pokud chtějí mít alespoň trochu pořádek před domy ( nepořádek ze stromů) a přitom to není jejich pozemek a TS ho neuklízejí vůbec. Děkuji za odpověď.
Odpověď - 03.05.2019 13:18:11
Vážená paní Pokorná. Ono to s odtažením vozidla není snadné. Jak jsem psal dříve, vozidlo, se kterým se dlouhodobě nehýbe, nelze označit za vrak. Stejně tak nelze jeho majitele vyzývat k jeho odstranění, pokud auto nesplňuje zákonem vymezené parametry vraku či jinak neohrožuje či neomezuje silniční provoz či se nejedná o ekologické ohrožení. Pokud je to dopravním značením umožněno, může v tomto prostoru zaparkovat prakticky kdokoliv, a to na libovolnou dobu. To, že někdo své vozidlo dlouhodobě neužívá, nemůže vést k tomu, že bude z parkovacího místa vyháněn. Znám mnoho případů lidí, kteří s vozem nejezdí například ze zdravotních důvodů. Čekají, až jejich komplikace pominou, aby opět mohli vyrazit. V tomto ohledu by přece nebylo férové chtít po nich, aby svůj vůz odstranili jen kvůli tomu, že jezdí méně než druzí. Konkrétní důvod odstavení předmětných vozidel mi pochopitelně není znám. Mohu se i domnívat (a asi nebudu daleko od pravdy), že si kdosi udělal z veřejného prostranství odstavnou plochu pro vozidlo, které dosloužilo. Nicméně, máme zde platnou právní úpravu, která nám říká, za jakých podmínek můžeme auto odtáhnout. Přesněji to stanovuje zákon č. 13/1997 Sb. V okamžiku, kdy je vozidlo prohlášeno za vrak (je viditelně natolik poškozeno, že ho nelze dostupnými prostředky na místě uvést do provozuschopného stavu – například chybí zásadní části vozidla, chybí skla, motor, podvozkové díly apod.), je vlastník vozidla vyzván k jeho odstranění. Pokud tak neučiní, je vozidlo odstraněno na náklady města. Tyto jsou pak po vlastníku vozidla vymáhány. Městská policie vozidla pravidelně obhlíží. V okamžiku, kdy začnou jevit známky vraku, bude zahájeno řízení o jejich odstranění. Do té doby budeme muset být trpěliví a respektovat nedotknutelnost osobního vlastnictví. Úklid přilehlých chodníků a prostranství jsem diskutoval s ředitelem Technických služeb. Sdělil mi následující: V ul. Kladenská se provádí ruční sběr nečistot denně. Ulice je zařazena do rajonu č. 7. Strojový úklid chodníků je prováděn zhruba 1-2x za měsíc, dle aktuální potřeby. Přímo před domem s č.p. 167-169 je parkoviště s kolmým stáním, kde vozidla zasahují z části do chodníku, a proto se tento úsek strojově nezametá (zametací stroj se nevejde). Jde ale pouze o listí padající ze stromů. Problém je to i v zimě, kdy si ale chodníkový sypač pomůže částečnou jízdou po trávě. Ul. Kladenská je samozřejmě zařazena do ul. s blokovým čištěním komunikací. Blokové čištění začíná od 6.5. 2019. Do tohoto termínu se provádí pozimní úklid, který se zabývá většinou hlavními komunikacemi. Kladenská i se zmiňovaným parkovištěm se bude zametat dne 20.5. 2019. Pracovníci TS se na daný prostor zaměří a budou řádně provádět předepsaný úklid. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, místostarosta
23.04.2019 10:58:56 - Pokorná
Dobrý den, v Kladenské ulici před domy 167-169, na "parkovišťátku" stojí již dlouho dva automobily, které jsou tam "odložené". Jedná se o WW SPZ 1SZ 54 33 modré barvy. Nepopojel už pře rok. Ale druhý automobil je bez SPZ Peugot 406 (?) černé barvy. V dnešní době, kdy není parkovacích míst dostatek by se s tím dalo něco dělat?! Kdyby příslušníci Městské policie chodili občas pěšky, nemuseli by se takovéto věci starat občané města. Takových "vraků" je po městě víc...... Děkuji za odpověď.
Odpověď - 24.04.2019 10:30:10
Vážená paní Pokorná, děkujeme za Váš podnět. O obou vozidlech víme. Městská policie provedla řádné zadokumentování obou vozidel a předala k řešení kompetentnímu orgánu, kterým je v tomto případě SOSH - Samostatné oddělení silničního hospodářství. Obě vozidla jsou tak zanesena do evidence odstavených vozidel. Bohužel ani v jednom z případů se nejedná o vrak vozidla jak ho vymezuje zákon. K tomu, aby dle zákona bylo možno vozidlo označit jako vrak, musí jeho část chybět, a to taková část, kterou nelze na místě doplnit či opravit tak, aby vozidlo bylo schopno provozu (například podstatná část karoserie, motor). Pouze chybějící registrační značka, či dlouhodobé stání na komunikaci k tomu nestačí. Městská policie dostala pokyn vozidla dále monitorovat za účelem zjištění změn stavu. Jakmile začnou vykazovat známky vraku, bude město postupovat dle platných směrnic a vozidla budou přemístěna na sběrné parkoviště. Mgr. Jan Konvalinka,místostarosta
28.03.2019 11:15:06 - Luboš
Dobrý den pane Buršíku, obracím se na Vás jako na ekonoma (jinak netuším, zda se jedná zcela o Vaší gesci) s laickým názorem. Chtěl bych se zeptat, zda je nějaký zájemce o pronájem prostoru bývalé obuvi na rohu ulic Pivovarská a Pražská? Pokud ne, a za to nájemné bych se divil, selským rozumem se mi vnucuje myšlenka, zda by nebylo vhodné prostor o výměře 1000 m2 rozdělit na čtyři menší, řekněme 200 m2 velké (zbytek by zabralo společné prostory, stavební prostor, apod.), kdy za každý by město chtělo nájemné řekněme 30 tisíc (v tuto chvíli za celý prostor cca 90 tis.) měsíčně. Ve výsledku by zřejmě bylo snadnější prostory pronajmout a bylo by z toho více peněz. Za prostor bývalého fotoateliéru o něco níže chce město nájemné srovnatelné za mnohem menší prostory. Třeba mě úplně vyvedete z omylu s tím, že moje myšlenka je nerealizovatelná, případně že zájemce o oba prostory už máte a já mlátím prázdnou slámu. Byl bych jen rád, ale divil bych se.. Rád bych totiž ty peníze už viděl v rozpočtu a příští rok nabídl občanům participovat ne s milionem, ale dvěma :)
Odpověď - 04.04.2019 07:37:38
Vážený pane Luboši. V současné době probíhá jednání s jedním potenciálním zájemcem, který zvažuje pronájem celých prostor. Myšlenka rozdělení prostoru na více sekcí nás také napadla a máme ji jako záložní řešení pro případ, kdy by se nepodařilo prostor pronajmout celý. Dělení by však obnášelo jak určitou administrativní komplikaci, tak zvýšené náklady pro město. Byla by pro nás přijatelná i ta varianta, když by si sám nájemce prostor stavebně rozdělil a jednotlivé části pak dále pronajímal dalším subjektům na základě podnájemního vztahu. Na bývalý fotoateliér prozatím zájemce nemáme (jeden zvažoval a pak odstoupil). Obecně se potýkáme s nízkým zájmem o námi nabízené prostory k podnikání. Zdravím Vás a přeji pěkné dny. Jan Konvalinka, místostarosta města.
21.03.2019 23:14:58 - Vlasta
Dobrý den,prosím bylo by možno pozvat do Příbrami někoho ze Šlágru? Třeba Šlágr partu,nebo duo Aramis. Děkuji přeji hezký den...
Odpověď - 22.03.2019 09:55:33
Vážená paní Vlasto. Děkujeme za Váš podnět. Pokud si dobře vzpomínám, tak Duo Aramis účinkovalo na loňském Plesu seniorů. Tentokráte bude vystupovat p. Rezek. Není vyloučeno, že při dalších podobných událostech vystoupí někdo, koho znáte z TV Šlágr. Poprosím zástupce CSZS, aby Vaše přání zohlednili při organizování společenských akcí. Zdravím Vás a přeji pevné zdraví.Mgr. Jan Konvalinka,místostarosta
07.03.2019 09:20:32 - Petr Procházka
Dobrý den.Chtěl bych se zeptat,kdy se uskuteční bezbariérový přístup do divadla.Díky s přáním hezkého dne P.P.
Odpověď - 08.03.2019 09:12:23
Vážený pane Procházko, díky za otázku, projekt bezbariérovosti Kulturního domu začne v červnu a měl by skončit do konce září tohoto roku. Více informací bude uvedeno v dubnovém Kahanu. S pozdravem Ing. Martin Buršík, MBA, 1. místostarosta.
04.03.2019 22:22:12 - Josef
Dobrý den, v článcích o domu pro osoby bez domova na Rynečku neustále čtu, jak si bezdomovci mohou cenu noclehu odpracovat. Mohu se zeptat, co za práce dělají? Nikdy jsem si nevšiml, že by třeba uklízeli - např. okolí blízké zastávky MHD je mnoho týdnů plné bordelu z věcí, na kterých bezdomovci asi přespávali, to samé okolí bývalé prodejny Albert, její zadní rampa a hlavní vchod - skládka od popíjejících a postávajících bezdomovců, co čekají na otevření sociálního centra či ráno po jeho opuštění. Děkuji.
Odpověď - 05.03.2019 08:13:31
Vážený pane Josefe. Osoby bez přístřeší, které jsou klienty Nízkoprahového denního centra, si v rámci tzv. aktivizační činnosti mohou vydělat "kredity", které pak směňují za zpoplatněné služby. Práce, které provádějí, se ve většině týkají samotného areálu NDC - úklid vnitřních prostor, mytí koupelen a toalet, praní prádla, sezónní údržba pozemku kolem Centra. Klienti chodí též vypomáhat s úklidem do jiných středisek CSZS - např. do Azylového domu či Sociální poradny. Jsem rád za Vaše podněty, ty předám vedení CSZS ke zvážení. Bylo by přínosné, kdyby klienti NDC věnovali pozornost i okolí - prostoru zastávky, prostoru kolem bývalého Albertu, popř. břehům Příbramského potoka. Mgr. Jan Konvalinka, místostarosta
1 |…| 10