Černé skládky

0 0 0

ZMAPUJTO – BIČ NA ČERNÉ SKLÁDKY

Město Příbram se připojilo k ekologickému projektu www.zmapujto.cz, jehož cílem je boj proti nelegálním „černým“ skládkám. Uživatelé chytrých telefonů si můžou nainstalovat mobilní aplikaci (systémy Android a iPhone) a jednoduše ohlásí nelegální skládku na území města Příbram, tzn. černou skládku jednoduše vyfotíte, v mapě vyznačíte kde se přesně nachází (vaše GPS v mobilu přibližně určí místo skládky, vy toto umístění ale můžete pozměnit tak, aby odpovídalo skutečnosti), vyberete jaký typ odpadů se na skládce vyskytuje a hlášení odešlete.
 
Kdo není uživatelem chytrého telefonu může využít níže uvedený interaktivní formulář pomocí něhož můžete skládky hlásit z pohodlí svého domova. Tento formulář můžete otevřít jak na počítači s běžným prohlížečem, tak by měl jít otevřít a použít i na Vašem mobilním zařízení (smartphone či tablet). Stačí zadat adresu: new.zmapujto.cz do webového prohlížeče na Vašem přístroji.
Všechna hlášení se (po nezbytné kontrole zaslaných údajů) objeví v interaktivní mapě a dotčené obce, které pak mají možnost zaslané informace využít a nahlášený problém řešit.
 
Další možností je ohlásit nález černé skládky na MěÚ Příbram, Odbor životního prostředí, odpadové hospodářství, tel. 318 402 476


Počet zobrazení: 6119 | Aktualizováno: 13. 05. 2021