V pátek 1. 6. se začíná platit na parkovišti u nemocnice

 

Parkoviště u nemocnice: parkování zdarma končí, od zítřka už budou muset řidiči zaplatit

Bezplatný provoz nového parkoviště u nemocnice, které město Příbram řidičům otevřelo v půli února, končí. Závora i platební terminál jsou již nainstalovány, od zítřka se už na tomto místě bude za parkování platit. Řidiče v tuto chvíli prosíme o shovívavost, parkovací systém je ve zkušebním provozu.

Jak město avizovalo již na začátku výstavby parkoviště, placené parkování je na tomto místě zcela logickým krokem při regulaci parkování v centru města. Ke kroku zpoplatnit parkoviště radnici vedl zejména neustálý nedostatek parkovacích míst pro pacienty a návštěvníky nemocnice.

Pro město není primárním cílem utržit na parkovném, ale nastavit systém krátkodobého parkování tak, aby skutečně každý, kdo chce u nemocnice zaparkovat, své místo našel. A to by se mělo díky poplatku za parkování podařit. Těžit by z toho mohli samozřejmě i ostatní řidiči, kteří potřebují zaparkovat v centru města.

Na tomto parkovišti se parkuje v rámci tzv. modré zóny - za parkování řidiči zaplatí 15 korun za hodinu. Provozní doba parkovacího automatu bude od pondělí do pátku od 7 do 18 hodin, v sobotu od 7 do 12 hodin.

Celková kapacita parkoviště je 122 parkovacích stání, výstavbu financovalo město Příbram ze svého rozpočtu. Součástí projektu je i točna pro autobusy MHD včetně nové zastávky MHD přímo před nemocnicí. Náklady na výstavbu dosáhly výše 9 milionů 140 tisíc korun (včetně DPH), zhotovitelem stavby je společnost BES, s. r. o.

Údržbu a správu parkoviště mají na starosti Technické služby města Příbrami.

 

Více informací o úpravě parkování ve městě: https://pribram.eu/aktualni-temata/radni-rozhodli-o-uprave-rezimu-placeneho-parkovani-v-pribrami.html

 

Více informací o bezhotovostním způsobu platby za parkování: https://pribram.eu/aktualni-temata/parkovani-v-pribrami-bude-mozne-od-1-cervna-zaplatit-bezhotovostne.html

  

Svobodová Pavlína, tisková mluvčí
Tel.: 318 402 240
Mobil: 778 533 946
E-mail: pavlina.svobodova@pribram.eu

 

 

 

 Počet zobrazení: 1634 | Aktualizováno: 31. 05. 2018