Otázky pro starostu

Tato rubrika umožňuje vložit dotaz směřovaný přímo starostovi města Příbram. Vždy, prosím, uveďte své jméno. Anonymní dotazy nebudou zobrazeny. Pokud si přejete, aby Vaše jméno nebylo v odpovědi uveřejněno, viditelně tento požadavek uveďte.

Na vulgární, osobní či hrubá sdělení nebudu reagovat, a to ani v případě, budou-li ukryta za otázkou. Je vhodné si uvědomit, že i starosta města, byť je zodpovědný za množství věcí, zůstává stále obyčejným člověkem se standardním prožíváním a běžnou mírou odolnosti vůči invektivám.

Mgr. Jan Konvalinka
starosta města

Pošlete svou otázku:

Jméno (zobrazí se u otázky):   E-mail (nezobrazuje se veřejně):
 
Text otázky:
 
Opište kontrolní kód:
Kontrolní kód
 
  Souhlasím s podmínkami odeslání otázky.
Informace o zpracování osobních údajů
 


Otázky a odpovědi:

Vyhledávání:
   
1 |…| 61  
16.09.2019 16:04:46 - Pokorná
Dobrý den, měla bych otázku = jak dlouho ještě nebudou fungovat světla na křižovatce Žežická a politických vězňů - u prodejny Coop. Není přeci normální, aby vše vázlo na náhradních dílech, nedostatku času a co já vím ještě. Opravdu musí nejdříve dojít minimálně ke zranění?! Co dělá policie v noc, když se denně po Žežické ulici, po 23.oo hodině a později, prohánějí motorky i auta neskutečnou rychlostí. To, že v bezprostřední blízkosti jsou obytné domy, kde lidé nemohou spát, to nikoho nezajímá?! Policie snad má " pomáhat a chránit" . Pomozte svým občanům, pane starosto. Děkujeme za pomoc i za odpověď.
Odpověď - 17.09.2019 13:59:44
Vážená paní Pokorná, velice nás mrzí průtahy v případě opravy semaforu. Bohužel, dodavatel není schopen potřebné díly dodat dříve. Máme příslib toho, že již v příštím týdnu bude dodávka uskutečněna a ihned po obdržení dílů dojde k opravě dopravního značení. Váš podnět ohledně rychle se pohybujících vozech v nočních hodinách předám Městské policii Příbram s požadavkem o zvýšení dohledu, popř. měření rychlosti a pokutování rychle jedoucích vozidel. Za nepříjemnou situaci se jménem města omlouvám a prosím o trpělivost. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
15.09.2019 18:00:09 - František
Dobrý den, ve městě máme jedinou cyklostezku, která vede, až na krátká rozpojení, od Hořejší Obory až po Drkolnov. Část od Hořejší Obory k lávce na Flusárně je osvětlená, bohužel zbylá část není. Nejrizikovější je část od zmíněné lávky až po viadukt u Nováku. Je tam opravdu tma a lidé si svítí na cestu mobily. To samé od nemocnice na ZUNZu ke křižovatce Žežická/Karla Kryla (zde to ale není tak nutné). Není to totiž jen cyklostezka, ale i chodník, který využívá hodně lidí. Za minulého vedení se mluvilo o tom, že dojde k osvětlení, ale nic se nestalo. Chtěl bych se tedy zeptat Vás, zda se s tím něco udělá a popř. kdy. Děkuji za odpověď.
Odpověď - 16.09.2019 12:25:45
Vážený pane Františku, osvětlení na Flusárně bude provedeno solárními LED lampami. Aktuálně probíhají vyjádření správců sítí a dotčených orgánů. Realizace osvětlení na Flusárně proběhne v horizontu několika měsíců. Děkuji Vám za podnět ve smyslu osvětlení u ZUNZu. Nechám prověřit možnost osazení stejných svítidel, která budou na Flusárně. Tato mají oproti normálním lampám tu výhodu, že nepotřebují převodní kabely a jejich instalace nepodléhá tak složitému procesu schvalování jako je tomu u standardního osvětlení. S přáním všeho dobrého Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
08.09.2019 19:14:05 - Tomáš Tesařík
Dobrý den pane starosto,
co mají znamenat takovéto reportáže bez vysvětlujícího komentáře? Má to být recese?
https://www.youtube.com/watch?v=GizKMc4yCsY
Bude nová lávka přes Kaňku, či nikoli?
Došli peníze, či vyvstal jiný problém,
Jak si to má kdo přebrat. Děkuji.
Odpověď - 09.09.2019 13:40:14
Vážený pane Tesaříku, Vámi zmiňovanou reportáž nenatočilo město Příbram, ale portál www.zpravypribram.cz. Z tohoto důvodu nemohu komentovat, jaký byl záměr tvůrce. K Vašemu dotazu ohledně realizace projektu si dovolím sdělit následující. Námět občanů „Přes Kaňku bezpečně na Padák a lesopark Hatě“ byl zařazen do participativního rozpočtu města Příbram a zrealizován bude v tomto roce. V projektu se počítá s lávkou, altánem, chodníčkem, veřejným osvětlením, terénními úpravami a mobiliářem jako jsou odpadkové koše a lavičky. V současné době je stavba předána stavební firmě, která dohotoví dílo do konce měsíce listopadu 2019. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
01.09.2019 12:27:05 - Králová Petra
Dobrý den pane starosto.Nevim jak to funguje, ale ráda bych nabídla krásně rostlý smrk jako vánoční strom. Má cca 15 M a je k vidění v Oborách u Příbrami. Děkuji za odpověď Králová
Odpověď - 02.09.2019 13:34:20
Vážená paní Králová, děkuji Vám za nabídku. Domluvte se prosím přímo na Technických službách města Příbrami, p. o., e-mail: info@ts-pb.cz. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
27.08.2019 14:08:43 - Pepa
Dobrý den starosto, nezvažuje Město Příbram zapojení do platformy Zlepšeme Česko / Mobilní rozhlas (www.zlepsemecesko.cz)? Myslím, že by to nebylo na škodu ;-) Díky za reakci.
Odpověď - 28.08.2019 09:36:52
Vážený pane Pepo, děkuji za podnět. Něco podobného bude obsaženo v mobilní aplikaci "Příbram v mobilu", jejíž spuštění se plánuje na nejbližší dobu. I tam bude možno hlásit závady, škody, poruchy vč. možnosti přiložení fotografie s přesnou lokací a popisem. S pozdravem Mg. Jan Konvalinka, starosta města.
22.08.2019 14:21:53 - Jakub Schlesinger
Dobrý den,
jmenuji se (sám mé jméno vidíte). Chtěl bych ve městě Příbram udělat kurz řeči těla, protože věřím, že lidé jsou nezkušení v této oblasti.
Píšu Vám, protože potřebuji volný dostupný prostor pro veřejnost. Mám nulový kapitál. Vstupné bych dal dobrovolné, protože přeci jen tomu budu věnovat svůj čas.
Věřím, že i Vás by mohlo dané téma zajímat. Termín bych viděl, co nejdříve. O lidi, kteří by se na kurz dostavili se postarám, ale sdílení této akce na stránkách města Příbrami by mi pomohlo také. Teď je to na Vás.
S pozdravem Jakub Schlesinger.
Odpověď - 23.08.2019 11:45:37
Vážený pane Schlesingere, vzhledem k tomu, že se s největší pravděpodobností jedná o vzdělávací akci, spojte se prosím s vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, paní Ing. Enenkelovou: lea.enenkelova@pribram.eu. Prosím o přesnější popsání účelu a záměru akce včetně Vašich konkrétních požadavků. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
22.08.2019 09:46:26 - Nosková
Dobrý den, proč jsme, pane starosto, nedostali možnost se vyjádřit k revitalizaci vnitrobloku? Píše se na netu, že se nesetkali se zájmem. To je trošku divné. Koho jste se ptali, proč jen vzorku? Proč ne všech?
Odpověď - 23.08.2019 11:49:25
Vážená paní Nosková, děkuji za připomínku. Pošlete mi prosím na můj e-mail: jan.konvalinka@pribram.eu jaký vnitroblok máte konkrétně na mysli, včetně čísla popisného. Prověřím, zda se k Vám dotazníky mohly nebo nemohly dostat. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
22.08.2019 07:17:12 - Viktor
Dobrý den, nedávno jsem s kamarádem řešil otázku stravy a míst neboli podniků, kde se dá dobře a za slušnou cenu najít. Od snídaně po obědy až večeře jsme si vzpomněli na restaurace, ale zlakala nás i myšlenka jednoduchých lehkých jídel, založených na rychlou konzumaci v podobě bister a pod., V Příbrami existuje plno restauraci založených na velkých chutných jídlech, ale nenachází se tu nic v podobě klasického bistra plný baget, zdravých i méně zdravých se špetkou nápaditosti, kde za par korun dostanete bagetku, něco k pití popřípadě vytvoření nových receptů na tyto pochoutky. Není tu žádný stánek, kde si ji můžete dát a popřípadě si i sednout ať už venkovní stánek v létě nebo misto, kam jde zalézt i v zimě. Je to jen můj názor ale myslím si, že by stalo za to něco takového tady mít. Na nováku se uskuteční příští tejden akce, kde tyto bageterie se budou nacházet. Všimněte si, kolik lidi se na tuto akci dostaví a kolik z nich bude nadšeno z těchto pochopitelně. Děkuji
Odpověď - 22.08.2019 09:37:59
Vážený pane Viktore, děkuji za Váš podnět. Máte pravdu, že restaurací typu bageterie v Příbrami nemáme. Vybavím si snad pouze jedinou, a to Rynk na náměstí T. G. M., která více méně splňuje Váši představu o typu jídla a způsobu podávání. Váš podnět prohovořím se zástupci našich příspěvkových organizací, kde se zároveň provozují stravovací služby (Sportovní zařízení města Příbram a Divadlo A. Dvořáka Příbram) a navrhnu jim případnou obměnu sortimentu. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
20.08.2019 19:16:29 - jarka
Dobrý den. Pane starosto ,chci se zeptat zda město Příbram neuvažuje o založení nové zahrádkářské kolonie. Vzhledem k narůstajícímu zájmu o zahrádky a minimálnímu prodeji v stávajících zahrádkářských koloniích by bylo zájemců určitě hodně.Děkuji za vaši odpověď .
Odpověď - 21.08.2019 10:38:29
Vážená paní Jarko, máte pravdu, že obliba zahrádkaření ve středních a větších městech stoupá. Město Příbram však prozatím neuvažuje o budování nových zahrádkářských kolonií. Váš podnět nicméně shledávám zajímavým a prohovoříme ho s vedením radnice. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
13.08.2019 23:19:02 - Jakub
Dobrý den, o víkendu opět řádili vandalové před Gymnáziem u sochy horníka. Zdá se mi, že na tomto místě je to řádění častější a častější. V nejbližším okolí nejsou ani žádné domy, odkud by lidé slyšeli hluk těchto vandalů a následně volali policii, takže se to vždy zjistí až, když tam nejsou. Chci se zeptat, zda by tam nešla nainstalovat kamera. Jedině tak je možné zjistit tyto pachatele. Děkuji za odpověď.
Odpověď - 21.08.2019 10:40:57
Vážený pane Jakube, máte naprostou pravdu v tom, co píšete. Umístění kamerového bodu proběhne v další etapě rozšiřování Městského kamerového dohlížecího systému, tj. v příštím nebo přespříštím roce. S pozdravem, Mgr. Jan Konvalinka, starosta města
13.08.2019 15:14:26 - Havel
Dobrý den pane starosto, rád bych se informoval ohledně prasat parkujích naproti EXEJUTORSKÉMU ÚŘADU,nic se nemění je šance že tito nadlidi naučíte slušně parkovat, snad mne nezcenzirujete jako MP, Dekuji,
Odpověď - 14.08.2019 08:08:39
Vážený pane Havle, opětovně jsem tento podnět předal na Městskou policii Příbram a osobně dohlédnu na to, aby zde bylo vymáháno právo a dodržování pravidel záboru veřejného prostranství. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
11.08.2019 17:56:57 - Prosík F.
Dobrý den, pane starosto, po přečtení dotazu "Davida" z 31. 7. jsem zůstal nevěřícně zírat, s jakými "problémy" se na Vás obrací dnešní mladá generace! A zní to až výhružně: nezajistíte-li nám zábavu, budeme dělat "bordel". Obávám se, že takových individuí je více. Toto mladý, zdravý a psychicky normálně vyvinutý člověk nemůže myslet doopravdy, jinak je to s naší budoucností opravdu na pováženou... Je mi šedesát. Naše generace se v životě nenudila. Ve snu by nás nenapadlo obtěžovat kohokoli, aby nám "ze své funkce" zajistil zábavu (jde ještě o to, co dotyčný pojmem "zábava" myslí). Měli jsme dost povinností doma, ve škole, chodili do různých zájmových kroužků, sportovali závodně i rekreačně. Rádi a hodně jsme četli, chodili do kina, do přírody na houby, k vodě či zdolávali kilometry za krásami a historií naší země. Také jsme brigádničili. Naše generace např. vlastními silami - pod hlavičkou SSM na Dole č. 1 - postavila původní "Junior klub". Nejprve jsme chodili na různé brigády (ve svém volnu, v sobotách, nedělích). Získávané peníze sloužily na nákup veškerého materiálu. A potom jsme, opět ve svém volném čase, vlastními silami vybudovali dnešní (od r. 89 již několikrát přestavovaný) Junior klub. Společné zážitky sbližují, takže jsme měli i opravdové přátele a byli dobrý kolektiv. Dnešní mladá generace by se nám asi vysmála: pracovat - a zadarmo? Ani neví, oč přicházejí. Děkuji, že jste situaci "Davidovi" vysvětlit. Jiná je otázka, zda pochopil a uznal své pomýlení. Přeji hezký den.
Odpověď - 12.08.2019 11:04:33
Vážený pane Prosíku, velice děkuji za Váš názor, s kterým se plně ztotožňuji. Mám někdy pocit, že mladí lidé jen čekají, co jim bude nabídnuto a nehledají vlastní způsoby seberealizace a trávení volného času. Ještě jednou děkuji za Vaše vyjádření s přáním všeho dobrého. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
07.08.2019 20:06:32 - Katka
Vážený pane starosto,
mám prosbu, zda byste nám nemohl pomoci vyřešit nepříjemnou situaci. V Brodské ulici u kruhového objezdu sedí celé dny a noci stará paní, asi bezdomovkyně. Je obložená svými věcmi, občas se přesouvá do autobusových zastávek ve Školní ulici. V noci je dost hlučná, výkřikuje, vypráví. Teď v letním počasí je to v noci obzvlášť hodně nepříjemné, budí lidi. Bylo by možné nám i jí nějak pomoci? Děkuji předem za vaši odpověď. Katka
Odpověď - 13.08.2019 14:30:05
Vážená paní Katko, ačkoli to tak na první pohled nevypadá, s uvedenou paní se jak Centrum sociálních a zdravotních služeb města Příbram, tak Odbor sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Příbram pokouší spolupracovat. Paní veškerou pomoc odmítá, spolupracovat nechce a dle vlastního sdělení nemá zájem o řešení své životní situace. Vzhledem k tomu, že se jedná o osobu svéprávnou a sociální služby jsou ze své povahy věcí dobrovolnou, nelze paní jakýmkoli způsobem násilně či nátlakem nutit ke změně jednání. Její osud nám není lhostejný, proto Městská policie Příbram monitoruje její stav a v případě, že by došlo k ohrožení zdraví či života, jsme připraveni neprodleně zasáhnout prostřednictvím např. lékařské pomoci. Pokud by i nadále docházelo k rušení nočního klidu, kontaktujte prosím městskou policii, která má v dané věci své instrukce. Osobně si velice vážím toho, že jste takto všímavá, a že Vám není lhostejný osud ostatních spoluobčanů. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
31.07.2019 23:52:24 - David
Dobrý den. Chci se zeptat proč Příbram nepořádá žádné akce? Festivaly atd.. Jsme celkem velké město ale ohromně nudný není tu co dělat, když už i na Nováku si nesmíme pustit ani reprák bez toho aby nás nevyhodili.. Máme chodit se bavit do lesa? Pak se všichni diví že mládež posedává na lavičkách a dělá bordel.. Pro mladé tu nic není i diskotéky rušíte.. Proč? Zkuste se zamyslet prosím..
Odpověď - 02.08.2019 08:44:47
Odpověď - 01.08.2019 14:11:42 »odstranit Vážený pane Davide, pokusím se na Váš příspěvek odpovědět tak nějak komplexně. Zamyslím se a vezmu to odzadu. Kam až moje paměť sahá, nevzpomínám, že by město Příbram zrušilo jedinou diskotéku. Vyjma snad přerušení provozu Junáče kvůli jeho ne zcela rychle jdoucí rekonstrukci. Diskotéky nejsou těmi podniky, které bych vyhledával, nicméně vím minimálně o třech na území města fungujících podnicích, které lze za diskotéky či hudební kluby považovat. Píšete, že mládež posedává na lavičkách a dělá bordel. A máte pravdu. Může za to snad město, že pro konkrétní skupinky osob nenabízí program, a tak těm nebohým jedincům nezbývá než páchat lumpárnu? Pane Davide, to snad nemůžete myslet vážně. Víte, já zde vyrůstal také, a to v době, která byla prosta dnešních zábavních možností. Místo mobilu s internetem a Youtube jsem měl pár drobných na veřejný telefon a walkmana na kazety. Navíc Příbram byla v té době skutečně mrtvým městem, kde nebylo co dělat. Viděno Vaší logikou, měl jsem tehdy vyrazit do ulic a páchat neplechu, když jsem se tak nudil? S kamarády jsme chodili hrát fotbal na některý z plácků, jezdili jsme na kole mimo město nebo šli do kina, pokud dávali něco, na co se dalo koukat. Pouštět si reprák na Nováku zní jako bezvadný nápad až do okamžiku, kdy tím někomu jinému nezačnete znepříjemňovat pobyt. Ne každý z návštěvníků má v oblibě všechny hudební žánry a ne každý chce v tu chvíli poslouchat to co Vy a Vaši přátelé. Platí zde otřepané klišé, že osobní svoboda jednoho končí tam, kde osobní svoboda druhého začíná. Nemyslím si, že by Příbram byla nudným městem. Naopak. V posledních letech to tu docela ožilo. Pro informaci uvádím akce, které již proběhly, a které jsou připraveny na srpen na Novém rybníku. Červen 2019: 01.06.2019 Děti za deset-Otevření Adventure golfu, 01.06.2019 MČRve skateboardingu - skatepark, 07.06.2019 Mandrage koncert - letní kino, 08.06.-09.06.2019 MČR v triatlonu - Nový rybník a inline dráha, 14.06.2019 Pražský výběr - letní kino, 16.06.2019 NOVÁK fest, 20.06.2019 Vítání slunovratu, 22.06.-23.06.2019 Country festival, 28.06.2019 Chinaski koncert - letní kino.08.06 2019 Svatohorský Downtown-sjezd na kolech, Svět kostiček v Divadle A. Dvořáka, Prokopská pouť. Na srpen se připravují např. tyto akce: 05.08.2019 Workshop příprava a pražení kávy - Nový rybník, 10.08.2019,Moravský večer - Nový rybník, 10.08.2019 Neckiáda - Nový rybník, 17.08.2019 Eko Novák - Nový rybník, 17.08.2019 Noční golf - minigolf, 24.08.2019 Večer s pivovarem - Nový rybník, 30.-31.8.2019 Volejbalový turnaj s mezinárodní účastí - SZM, 31.08.2019 Piknik na Nováku. V měsíci září se můžeme těšit na: 14.09.2019 Duatlon - inline dráha, 12. Příbramská svatohorská šalmaj, 28.09.2019 Běh města Příbram - inline dráha. Mimo tyto akce je Nový rybník vytížen: cvičení jógy, paddleboard jóga, narozeninová oslava, teambuildingy a ostatními. V tomto výčtu nejsou uvedeny všechny akce pořádané privátními subjekty. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
29.07.2019 07:49:05 - Monika Žáková
Dobrý den,
každý den dojíždíme autem do Příbrami z Kamýka nad Vltavou do zaměstnání. Prosím, nemohla by být alespoň provizorně opravena, či zpevněna vozovka na křižovatce Balbínovy, Hrabákovy a Na Leštině. Přechod z asfaltového povrchu na dočasný sypký povrch je již dost vyježděný a existuje riziko, že se vysokým přejezdem, který tvoří výmoly, auta poškodí. Děkuji Vám. Monika Žáková
Odpověď - 06.08.2019 08:18:05
Vážená paní Žáková, děkuji Vám za dotaz a dovoluji si sdělit následující. Podle původních informací od KSÚS mělo hned po provedení propojení vodovodu a kanalizace v křížení ulic Balbínova, Hrabákova a Na Leštině dojít k celkové rekonstrukci povrchu ul. Balbínova. Z tohoto důvodu byl zásyp výkopu řešen pouze dočasným vyrovnáním asfaltovým recyklátem. Podle současných informací bude celková rekonstrukce povrchu ul. Balbínova probíhat pravděpodobně až v měsíci listopadu. V současnosti zajišťujeme úpravu zásypu a provizorní zaasfaltování. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
28.07.2019 20:53:49 - Zdeněk
Dobrý den pane starosto. Chtěl jsem se Vás zeptat kdy se bude dělat revitalizace nádvoří v křižáku? Minulé vedení radnice nám to slibovalo a do teď se na to nesáhlo.
Pak kdy se bude dělat zastávka ČD u hasičů ve Školní ulici?
Četl jsem Vaše priority oprav ve městě a tomhle tam nikde psáno nebylo. Děkuji. S pozdravem Zdeněk.
Odpověď - 29.07.2019 09:44:29
Vážený pane Zdeňku, ačkoli jsem v článku nehovořil o Vámi zmiňovaných projektech, tyto jsou nadále v plánu. Co se týká rekonstrukce pěší zóny, probíhají stále jednání jak napříč odbory, tak s poskytovateli dotací, s místními obchodníky, majiteli nemovitostí a představiteli Společenství vlastníků jednotek. Množství připomínek, se kterými je nutno se vypořádat, je značné. Na uvedenou stavební akci máme již stavební povolení. Revitalizaci plánujeme na příští rok. Co se týče zastávky ČD ve Školní ulici, jsme v komunikaci se SŽDC. Zastávka bude realizována v polovině příštího roku. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
28.07.2019 17:03:41 - Iveta
Vážený pane starosto,

ráda bych se zeptala, zda neplánujete zřídit noční zubní pohotovost. Lékaři nás posílají do Prahy nebo do Plzně.
Ovšem když se tam člověk dostane, čeká strašně dlouho, jelikož tam jsou občané daného města.
Nestálo by za uvážení, zda by naše velké město nemělo mít zubní pohotovost?

Děkuji za odpověď
Odpověď - 29.07.2019 09:47:24
Vážená paní Iveto, město Příbram nezřizuje žádné lékařské služby. Jsme však ochotni, pokud někdo ze zubařů projeví zájem zřídit si ve městě ordinaci, poskytnout mu případně vhodné prostory. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
26.07.2019 12:29:34 - Pepa
Zdravím pane starosto. Chtěl jsem se zeptat, zda má město nějaký příjem z reklamních papírových tabulí, které si místní podnikatelé ale i např. cirkusy přidělávají na sloupy veřejného osvětlení. Pokud jsou tam tyto poutače tzv. "na černo" je nebo bude to nějak řešeno? Děkuji za odpověď.
Odpověď - 30.07.2019 08:17:38
Vážený pane Pepo, děkuji za dotaz. Příjem z vymezených reklamních ploch a sloupů veřejného osvětlení jak z flexů, horizontů i jednorázových akcí je příjmem Technických služeb města Příbrami, p. o. Přesná pravidla a ceníky jsou k dispozici na stránkách Technických služeb v sekci reklamní plochy. Všechny jsou zaplaceny v souladu s ceníky. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
25.07.2019 14:16:39 - Zdena
Dobrý den pane starosto, obracím se na Vás ohledně sekaní travního porostu ve městě, kterou vykonávají Technické služby. Zhruba před 14 dny sekali TS v ulici Průběžná, kde se nachází větší travnatá plocha s menším dětským hřištěm a pod touto travnatou plochou je parkoviště. Zaměstnanci TS sekají trávu přímo nad auty a ta na ně létá spolu s dalšími věcmi, které se v trávě nacházejí. My poté máme přední část aut od trávy, větviček.. Bylo by možné, aby zaměstnancům TS byli poskytnuty sekačky se sběrnými koši, nebo provádět sekání trávy, když probíhá čištění ulic a auta v ulici nejsou? Děkuji za odpověď. Zdena
Odpověď - 26.07.2019 08:51:19
Vážená paní Zdeno, zaměstnanci technických služeb jsou samozřejmě náležitě poučeni a dávají pozor, aby při sekání trávy či jiné údržby zeleně nepoškozovali majetek občanů. Načasovat sekání trávy společně s blokovým čištěním ulic je prakticky nemožné. Věřím, že poletující tráva a větvičky ulpívající na vozidlech nezpůsobují žádnou škodu. Věc případně prohovořím s ředitelem technických služeb. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
24.07.2019 19:35:25 - Josef
Dobrý den, vážený pane starosto, s povděkem jsem přivítal informaci o sběru použitého oleje a tuků z domácností. Ale radoval jsem se jen do té doby, než jsem zjistil, že ho nemohu stejně jako řada sousedů odevzdávat. Jak se mají lidé bez auta ve věku kolem 80 let do sběrného dvora s PET lahví plnou oleje dostat? Jezdí tam MHD? Nebylo by možné umístit nějakou nádobu např. do střediska Technických služeb u autobusového nádraží?
Odpověď - 25.07.2019 08:31:38
Vážený pane Josefe, děkuji Vám za podnět, na jehož základě byl umístěn kontejner na tuky z domácností do areálu Technických služeb města Příbrami, p. o., na adrese U Kasáren 6, Příbram IV. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
1 |…| 61