0 0 0

Otázky pro starostu

Tato rubrika umožňuje vložit dotaz směřovaný přímo starostovi města Příbram. Vždy, prosím, uveďte své jméno. Anonymní dotazy nebudou zobrazeny. Pokud si přejete, aby Vaše jméno nebylo v odpovědi uveřejněno, viditelně tento požadavek uveďte.

Na vulgární, osobní či hrubá sdělení nebudu reagovat, a to ani v případě, budou-li ukryta za otázkou. Je vhodné si uvědomit, že i starosta města, byť je zodpovědný za množství věcí, zůstává stále obyčejným člověkem se standardním prožíváním a běžnou mírou odolnosti vůči invektivám.

Mgr. Jan Konvalinka
starosta města

Pošlete svou otázku:

Jméno (zobrazí se u otázky):   E-mail (nezobrazuje se veřejně):
 
Text otázky:
 
Opište kontrolní kód:
Kontrolní kód
 
  Souhlasím s podmínkami odeslání otázky.
Informace o zpracování osobních údajů
 


Otázky a odpovědi:

Vyhledávání:
   
1 |…| 88  
02.10.2023 16:59:53 - Tomáš
Dobrý den pane starosto,

podzim už tu máme Hailovu ulici stále neotevřenou. Za chvíli pomalu zima, proto jsem se chtěl zeptat, jak to vypadá s touto ulicí ? Proslýchá se, že má být zavřená do konce roku. Defacto ani není vyasfaltovaný chodník vedoucí od železářství k Fibichový ulici včetně vyměněných kostek ve spodní části křižovatky naproti železářství...Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Tomáš

Odpověď - 03.10.2023 13:30:29
Vážený pane Tomáši, původně se v Hailově ulici měla opravovat pouze havárie kanalizace. Jakmile se odkryl povrch, zjistil se obrovský rozsah problému, který se netýkal jenom kanalizace, ale i plynového vedení, vodovodu a částečně elektrického vedení. Při odkrytí hlubších vrstev jsme též narazili na blíže nespecifikované dutiny, do nichž vtékala odpadní voda. Zde byla nutná okamžitá sanace, aby nedocházelo k vsakování vody do sousedních objektů. Hailova ulice rozhodně nebude uzavřena až do konce roku. S provádějící firmou jsme dohodnuti na nejzazší termín, kterým je polovina října. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
23.09.2023 21:29:25 - Karel
Dobrý den pane starosto,
Slyšel jsem že od prosince se již konečně chystá integrace MHD do systému pid .
Kdy se tedy zveřejní konkrétní informace o integraci na stránkách města ( linkové vedení, čísla linek apod.)
Děkuji a zdravím.
Odpověď - 25.09.2023 13:36:16
Vážený pane Karle, od prosince se spustí tarifní integrace do systému PID tak, aby nedošlo k radikálním změnám v rámci dopravního řešení, tedy významnému omezení dopravní obslužnosti pro cestující. Nejedná se tedy o integraci, která by jinak znamenala významný zásah do jízdních řádů. Dojde zároveň k přejmenování vybraných autobusových zastávek, jejichž názvy byly schváleny v minulých letech Radou města Příbram. Jízdní řády se v tuto chvíli finalizují, protože došlo ke sloučení linek a přečíslování dle systému PID. Zatím jsou k dispozici jen pracovní verze, které nejsou nikde zveřejňovány. Ještě dochází k drobným úpravám a odsouhlasení si těchto úprav mezi subjekty: město Příbram, dopravce ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY, IDSK/PID. Ve chvíli, kdy budou JŘ schváleny a odsouhlaseny na všech stranách, dojede k jejich zveřejnění. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
18.09.2023 07:36:36 - Kuchyňková
Dobrý den, všimla jsem si, že u cyklostezky na Flusárně jsou za plotem Nového rybníku stále sloupy, kde byly původně solární světla, která ale moc nefungovala. Chci se zeptat, už se rozhodlo, kam se tyto solární lampy přemístí? Vím, že se mluvilo, že by mohly přijít na dětská hřiště, případně na cyklostezku k ZUNZu, kde nejsou žádné stromy, které by lampy blokovaly. K osvětlení mám ještě jednu otázku, a to ohledně křižovatky Čechovská/Seifertova u Penny Marketu. Na této křižovatce stále chybí osvětlení přechodů (světla připevněna na sloupech semaforů pro osvětlení přechodů, jako jsou na ostatních světelných křižovatkách). Kdy budou konečně i tady? Děkuji za Vaši odpověď. Kuchyňková
Odpověď - 21.09.2023 09:36:00
Vážená paní Kuchyňková, co se týká solárních lamp, bylo rozhodnuto, že část jich bude umístěna u mostu Fialův rybník. Dalšími Vašimi návrhy se budeme zabývat společně s Technickými službami města Příbrami. U zmiňované křižovatky v současné době probíhá zpracování projektové dokumentace k celkové rekonstrukci křižovatky, vč. příjezdu pro cyklisty, LED úsporných žárovek i osvětlení přechodů. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
15.09.2023 18:48:09 - Tomáš
Vážený pane starosto,

chtěl bych se zeptat, jak to vypadá s ulicemi na Barandovu, respektivě jezdíme k příbuzným do ulice Akátová a respektivě cesta od kruhového objezdu Topolovou, pak vjedete do horní Akátové, kde už začínají technické problémy na silnici, nevhodně umístěný kanály, a Akátová silnice stále šotolina, kdy se musí neustále zaplátovat díry pískem, protože spodní Topolovou pokud nemáte Jeep tak pro osobní vozy je vůbec nesjízdná, jak tam jsou hlubokové písčité koleje. ŠLo by už něco udělat s tímto problematickým letitím úsekem ? Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
Odpověď - 21.09.2023 09:31:10
Vážený pane Tomáši, uvedené ulice bohužel nejsou ve vlastnictví města, ale soukromých osob. Jako město nemůžeme investovat do oprav cizího majetku. Primárně jde tento neblahý stav za původním zhotovitelem díla, který svým jednáním způsobil tamním obyvatelům i ostatním občanům tento problém. Nicméně, v současné době probíhají určitá jednání s cílem situaci řešit. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
13.09.2023 14:16:37 - Petr Kohout
Pane starosto. Vzkažte panu Janu Slabovi, že lže, když tvrdí, že v okolních městech jsou bazény také uzavřený. Není to pravda, my byli v sobotu i v neděli na bazénu ve Zdicich a normálně vše fungovalo. Mohu doložit i fotografiemi.
Odpověď - 18.09.2023 12:24:29
Vážený pane Kohoute, s panem ředitelem o tom promluvím. Děkuji za informaci a zůstávám s pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
13.09.2023 13:24:10 - Eva
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat pane starosto, jak se Vám líbí žít tady v Příbrami,kde je pomalu na každé lavičce bezdomovec, hlavně v Jiráskových sadech u školy. Obtěžují děti a tahají z nich peníze. Pejskaři si také dělají co chtějí, psi di tu pobíhají bez vodítek a exkrementy jdou všude. Cyklisti a koloběžkáři si jezdí po chodnících a ještě jsou sprostí, když jim někdo neuhne. Projedou okolo policistů a nic se neděje. Zajímalo by mně co se s tím bude dělat. Děkuji za odpověď.
Odpověď - 18.09.2023 13:42:30
Vážená paní Evo, problémy, které popisujete, také pochopitelně vnímáme a řešíme je. Není v našich silách být vždy a všude na každém místě. Dle mého názoru by každý občan města měl začít nejdříve sám u sebe a uvědomovat si důsledky svého chování a tím nemyslím zrovna bezdomovce, u kterých je toto komplikované. V rámci pracovních porad uvedené se strážníky řešíme a vždy zdůrazňuji, že je nutné takové jednání důsledně potírat. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
06.09.2023 12:03:43 - Jan
Proč není v tomhle počasí otevřený venkovní bazén?
Odpověď - 08.09.2023 13:43:22
Vážené pane Jane, dovoluji si Vám přeposlat vyjádření ředitele SZM. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města. "Dobrý den, provoz venkovního plaveckého bazénu byl ukončen tak jako každý rok k 31.08.2023. Vzhledem k začátku školy od 04.09.2023 byl venkovní bazén nakonec v provozu do 03.09.2023. Důvodem jeho současného neotevření je: významně zvýšený neekonomický provoz, nedostatečné personální zajištění provozu, snižující se hygiena a kvalita vody a další. Podobně tomu mají například i Hořovicích a jiných venkovních bazénech." S pozdravem Mgr. Jan Slaba, ředitel Sportovní zařízení města Příbram.
05.09.2023 15:10:38 - Pepa
Dobrý den pane starosto, nedávno zde proběhla debata o nutnosti některých oprav v Pražské ulici. Až půjdete z radnice, skočte si na zmrzku a posaďte se na lavičkách na Václavském náměstí. Jsou opravdu v neudržovaném stavu. Přitom by stačilo vyměnit dřevo na kterém se sedí nebo o které se opíráme. Zas by to vypadalo k světu a moc by to určitě nestálo :-) Díky za nápravu. Pepa
Odpověď - 08.09.2023 14:05:18
Vážený pane Pepo, děkuji za Váš podnět. Pražská ulice v následujícím období projde postupně obměnou, počínaje odpadkovými koši přes povrchy chodníků a další, jako je např. obnova zmiňovaného mobiliáře. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
05.09.2023 10:44:58 - Richard Hadač
Dobrý den, mohu se zeptat, jak se selketují / centurují otázky v této sekci, konkrétně na odbor silničního hospodářství? Zasílal jsem již pořed dělší dobou dvě otázky, nikde se nezobrazila ani jedna a o reakci ani nemluvím - prostě nic. A dále, když se podívám na reakce / poslední reakci na jiné otázky, tak to je síla - jako ochutnávku dávám tuto odpověď (češtinářsky a smyslově na vynikající úrovni: "Dobrý den, vzhledem k tomu, že TS Příbram zajišťují mnoho dalších činností, které jsou upřednostněny, přesto Vás sděluji, že BUS zastávky budou dooznačeny v nejbližší době. Děkuji Vzhledem k tomu, že TS Příbram mají spoustu dalších prací, tak není ¨". Děkuji za reakci
Odpověď - 08.09.2023 13:55:42
Vážený pane Hadači, stejně tak jako Vám, ani mně tato odpověď nedává smysl. Prověřím, v čem je problém a zároveň prověřím funkčnost systému. Děkuji za Váš podnět. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
29.08.2023 10:22:04 - Martin
Měl bych dotaz ohledně billboardu u Nováku. Nálepka o nelegálním billboardu je pěkná, proč ale nedošlo k okamžitému odstranění jako v případě u zimáku? A prosím, proč se neodstraní i jiné letité reklamy po Příbrami, které odkazují na firmy, které již třeba ani neexistují nebo nesídlí v místě, na které reklama odkazuje? Boj proti vizuálnímu smogu jsem považoval za velmi dobrý krok, ke kterému se vaše radnice odhodlala, ale bohužel výsledky se zatím buď míjí účinkem nebo nedostavují, nebo se dokonce vůbec nic neděje..
Odpověď - 30.08.2023 07:19:50
Vážený pane Martine, billboard u Nováku byl již odstraněn. Ačkoliv se to může zdát jednoduché, tak odstranění něčeho, co někdo někde ponechá, má svá pravidla. Čelili jsme v minulosti různým útokům, na mne bylo dokonce podáno oznámení na PČR za to, že jsem nechal odstranit billboard u Kauflandu. S umísťováním nelegálních reklam se i nadále nechceme smířit a budeme je i nadále odstraňovat všemi dostupnými prostředky. Zároveň bych rád zdůraznil apel na příbramské firmy, aby na takových plochách, které již prvoplánovaně vypadají jako nelegální, neinzerovaly. Za Váš zájem a dění ve městě Vám srdečně děkuji. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
19.08.2023 13:12:07 - Marie
Vážený pane starosto, ráda bych informovala Vás i veřejnost o "činnosti" MP, dobrovolných hasičů i hasičů jako takových.
V sobotu ráno, kolem 8.00 hodiny, jsem zaznamenala veliké množství včel vylétajících z kontejneru, v ulici Pod Haldou, nad domem 166....mezi ulicí Žežická a Kladenská.
Okamžitě jsem kontaktovala výše uvedené složky a ještě napsala na TS, ač vím, že je sobota.
Tvrdě jsem narazila na laxnost, jeden mě odkazoval na druhého.....
VÝSLEDEK.....ještě ve 13.00 hodin byly plásty vytahány za kontejner a množství včel se nedalo ani spočítat.
Pro někoho je toto triviální záležitost, ne však pro alergiky a nebo pro lidi, bydlících, či chodících okolo.
Ptám se Vás, co dělat v takovém případě....a proč nám nikdo nepomohl.....????????.
Děkuji za Vaši odpovedz
Odpověď - 23.08.2023 10:12:05
Vážená paní Marie, dle mých zjištěných informací byl osloven včelař, ale jelikož se v tomto případě nejednalo o ulítlý roj, nemohl situaci vyřešit. Tento typ likvidace neprovádějí ani hasiči, kteří byli také požádáni o zásah. Dispečerovi technických služeb se podařilo najít odborníka, který se zabývá likvidací hmyzu chemickou cestou. Po příjezdu na místo konstatoval, že se jednalo o neobvyklé zbavení se včelího úlu napadeného včelím morem. Odborník včely omráčil a odvezl k likvidaci včetně pláství na nichž byly usazeny. Strážníci městské policie i dispečer technických služeb se věnovali události s maximální snahou událost co nejdříve vyřešit. S obdobným případem jsme se doposud nesetkali a pracovníci technických služeb ani strážníci Městské policie Příbram nejsou vybaveni potřebnými technickými a ochrannými pomůckami. S pozdravem Miroslav Peterka, v. z., místostarosta.
07.08.2023 09:59:12 - Jaroslav
Dobrý den pane starosto, chtěl bych se optat na výsledky starších dotazů... V prosinci 2020 jsem se ptal na odstranění sloupů mezi Elprem a Drupolem a směr Kaňka. Odpovídal jste mi 27.1.2021, že jste vyzvali soukromou osobu k odstranění. Je 7.8.2023, sloupy tu stále jsou. Mohl bych se zeptat, jak to s věcí vypadá, zda je možné ji urgovat? Není to asi nejpalčivější problém města, ale váš závazek k boji s vizuálním smogem jsem bral závazně, toto je jeden z podnětů, který jsem zde dal a za dva a půl roku se bohužel nic neudálo (ostatně jako na poli vizuálního smogu nikde..).

Dále bych se chtěl zeptat - v roce 2021 jsem se dotazoval na to, jaký je stav parkovacích zón v Příbrami, kdy jste mi odpovídal, že bohužel se to stihne až v roce 2022, na kdy je to vše naplánované. Pak jste mi v roce 2022 psal, že se měnil místostarosta, že se mění lidi na silnicích (sice bych u koncepční věci, která se řeší xx let čekal, že to na to nemá vliv, že se agenda předá a i kdyby ne, někde tam projekty leží, nemluvě o tom, že vás se změny nedotkli..), ale dejme tomu. Loni jste mi odpovídal zde v dotazech, že se tedy zóny spustí letos, dokonce jsem v dotazu reagoval na datum 7/2023, které jste v té době zmínil v nějakém článku nebo v Minutkách. Tak tu máme 8/2023 a oni nejen, že zóny nejsou, ale dokonce nikde nevidím ani jejich přípravy na spuštění, jejich prezentaci (kolik budou stát, kde, jak se budou platit, atd.). Nechce se mi tomu věřit, ale začínám mít pocit, že před volbami se slibuje podle hesla "Sliby se slibují, blázni se radují", do dalších voleb daleko, tak se to neřeší? Děkuji za odpovědi, ještě více poděkuji, až se něco bude realizovat..
Odpověď - 15.08.2023 10:56:17
Vážený pane Jaroslave, děkujeme za vznesené podněty. Podařilo se zjistit, že sloupy od el. vedení jsou ve vlastnictví soukromé osoby, již jsme vyzvali, aby sloupy odstranila. Cihlové kapličky byly stavebně propojené s bezpečnostními kryty v suterénech obytných domů. Dle našeho zjištění Hasičský záchranný sbor vyškrtl kryty ze svého seznamu objektů, neplní tedy svou původní funkci a jsou ve vlastnictví jednotlivých SVJ, které nyní sdružují vlastníky těchto nemovitostí. Nelze je tedy pouze zbourat, ale je nutné vést jednání s jednotlivými SVJ. Projekt parkovacích zón neusnul a nadále se pokračuje v přípravě jeho spuštění, tak jako se pracuje i na celé koncepci řešení parkování v Příbrami. V zářijovém čísle Kahanu vyjde obsáhlý článek, který se parkovacím zónám bude věnovat a zodpoví Vámi vznesené otázky. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
07.08.2023 09:40:26 - Jaroslav
Velmi děkuji za jasnější odpověď. Tedy vozidla před Q-klubem páchají přestupek, jelikož vjedou na cyklostezku. Mohu se tedy zeptat, kolik zde MP za poslední dva měsíce (upozorňuji na to ještě déle) rozdala lístků za tento přestupek, a kolik bylo zaplaceno na pokutách? Nebo spíše kolik jich bylo vyřešeno pokutou z těch rozdaných lístků. Protože na náměstí, kde na pruhách tak úplně auta nevadí, tak tady ohrožují při vjíždění a vyjíždění jak dospělé cyklisty a bruslaře, chodce dejme tomu, tak ale i děti! Velmi děkuji za řešení této situace. Vzhledem k tomu, že tato cesta, i když je sice nešťastnou spojnicí, tak má spojovat "zelenou páteř", tedy jakýsi okruh Obora-Ryneček-Čekalík-Novák a odtud Fialák nebo směr Drkolnov a ven. A i když se jedná o hroznou cyklostezku, nebo její převážnou část, v úseku od koloniálu na Rynečku ke hřišti u Q-klubu je to část vyloženě nebezpečná pro jakéhokoliv cyklistu. Pevně věřím, že cyklostezky ve městě doznají lepších parametrů, než je tomu dosud.. Příjezd k budově je logický a je jen dobře, že se budova po letech pustnutí bude využívat, ale jistě uznáte moje slova výše..
Odpověď - 09.08.2023 13:12:34
Vážený pane Jaroslave, v uvedeném místě bylo zadokumentováno 22 přestupků. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
06.08.2023 16:05:17 - Marie
Dobrý den, pane starosto. Můžete mi, prosím, vysvětlit, proč se v Dolní oboře před jejím napuštěním neodstranily nálety, které se tam "zrodily" za dobu, co byla obora vypuštěna.
Doufala jsem, že bude vyčištěna a odbahněna aby se nemusela každý rok vypouštět. Je to hezké, mít takovou vodní plochu uprostřed města i s kačenka. ????????
Děkuji za ponaučení a vysvetleni. M.
Odpověď - 08.08.2023 08:26:34
Vážená paní Marie, rybník Dolejší Obora slouží k extenzivnímu chovu ryb. K jeho vypouštění dochází zpravidla 1 x za 2 roky. Práce na odbahnění spodní části rybníka Dolejší Obora se provedly na základě požadavku zástupců Místní organizace rybářského svazu Příbram za účelem zlepšit přístup a manipulaci s výpustním zařízením. Odbahnění rybníka v celém rozsahu nebylo zapotřebí. Na neodbahněné části se objevil porost, jehož případné odstranění jsme před napouštěním konzultovali s rybáři a také s firmou, která má s odbahňováním rybníků letité zkušenosti. Na základě jejich poznatku, že porost dopřeje rybám vhodnější prostředí, jsme se rozhodli na neodbahněné části dna rostliny ponechat. V brzké době plánují rybáři nasadit do rybníka kromě kaprů také býložravé amury, kteří se postarají o přirozenou regulaci množství porostu v rybníce. S pozdravem Ing. Dagmar Vlčková, referent oddělení přípravy a realizace projektů.
05.08.2023 10:38:14 - Tomáš
Dobrý den pane starosto,

chtěl bych se Vás zeptat, jak to vypadá s opravou silnice Brodská respektivě úsek od Stop Café k firmě CZC jak jsou tam už víc propadlé kanály atd. ? Děkuji za odpověď a přeji pěkný den. Tomáš.
Odpověď - 08.08.2023 08:45:36
Vážený pane Tomáši, opakovaně jsem urgoval opravu komunikace u vlastníka a ten mi přislíbil, že k opravě dojde co nejdříve. Též jsem vlastníkovi nabídl součinnost s tím, že by si opravné práce mohl poptat u technických služeb. Věřím, že komunikaci vlastník uvede do slušného stavu. Děkuji za Váš zájem o dění ve městě a zůstávám v pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
04.08.2023 14:01:45 - Petr Nová Hospoda
Dobrý den pane starosto, chtěl bych se zeptat, zda nevíte, jak probíhá otevírání schodů na Svatou horu? Když chci projít skrz schody v horní části , často se mi stane, že jsou zavřené. Dříve to myslím zavírali a otevírali TS nebo měšťáci, ale nevím, jak je to dnes. Pokud to někdo z města dělá, šlo by dohlédnout na to, aby bylo otevřeno všude? Nebo jestli to dělá Svatá, nějak to domluvit tam? Je to dost blbý, když k nim turista nebo i občan dojde a čumí na zavřený, posprejovaný dveře.. moc děkuji!
Odpověď - 08.08.2023 08:32:10
Vážený pane Petře, pokud je mi známo, svatohorské schody otevírá městská policie, horní část s vstupem do ambitu zase pak pracovníci Svaté Hory. U schodů je uvedena otevírací doba pro různá období. Vydám pokyn ve smyslu, aby byla otevírací doba řádně dodržována. Děkuji za Váš podnět a zůstávám s pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města
01.08.2023 18:58:16 - Jitka
Dobrý den pane starosto,
Mám dotaz k opravě retarderu v Podbrdské ulici. Vloni na jaře jste mi sdělil, že se zpracovává studie na opravu. Letos na jaře jste mi sdělil, že probíhá výběrové řízení. Ptám se tedy znovu, kdy bude tento rozbitý retardér konečně opraven.
Děkuji za vyjádření. Jitka

Odpověď - 02.08.2023 08:30:48
Vážená paní Jitko, na opravu retardéru máme již vysoutěženou firmu a k opravě dojde ještě letos. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
01.08.2023 18:57:42 - Jitka
Dobrý den,
minulý týden se na Drkolnově na uschlém stromě objevila zafóliovaná cedulka s logem Technických služeb s textem "Tento strom uschnul atd.".Myslím si, že každý prlůměrně inteligentní člověk vidí, že strom uschnul a je zbytečné vyhazovat veřejné prostředky za takovéto nesmyslné tabulky.
Zajímalo by mě kolik těchto tabulek bylo vyrobeno, za kolik peněz a kolik peněz stojí jejich rozvážení a vyvěšování na uschlých stromech.
Nemyslíte si pane starosto, že jde o zbytečné vyhazování peněz daňových poplatníků? Určitě by se finanční prostředky daly využít smysluplně.
Děkuji za vaše vyjádření. Jitka
Odpověď - 08.08.2023 09:03:30
Vážená paní Jitko, informace o tom, že strom uschnul, uvádíme u stromů záměrně, aby všímaví občané věděli, že o problému víme a řešíme jej. Stromům ve městě se věnujeme v rámci naších možností. Co se týká nákladů na vyhotovení informačních tabulí, tyto jsou minimální, neboť jednoduše kartičky zalaminujeme a v rámci pravidelné činnosti je instalují pracovníci střediska Veřejné zeleně. Myslím si, že je dobré, aby lidé věděli, že o zeleň pečujeme a že víme o stromech, které jsou špatné. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
18.07.2023 10:11:54 - Jaroslav
Dobrý den, mohu se zeptat, jaké dopravně-technické, či jiné opatření byla vymyšlena ohledně příjezdu po silnici k dětskému hřišti za Q-klub? Cyklisté, bruslaři, děti, ti všichni tady stále jsou a přesto sem pořád jezdí vesele denně vozidla, která zde pouze parkují. Nejedná se tedy o zásobování či jiný druh dopravní obsluhy. Dopravní obsluha není dojet si do práce autem, pokud v něm třeba instalatér nemá nářadí, ne? Pokud je to učitel, tak propisku nebo notebook určitě unese, aniž by tudy musel jet. Tato situace je dost nešťastná. Děláte všude možně odpočinkové zóny a cyklostezky, a přitom to provází takové problémy.. Není to zdaleka jen tady, viz. cyklo okolo Nováku (konkrétně část k Junioru).
Odpověď - 27.07.2023 15:11:09
Vážený pane Jaroslave, dopravní opatření v uvedené zóně řešíme ve spolupráci s dopravními inženýry. Je faktem, že budova Q-klubu začala být podstatně více využívána než tomu bylo doposud. Je tedy z určitého pohledu logické, že dojde i k navýšení dopravní zátěže. Aktuální situaci řešíme se všemi subjekty sídlícími v budově Q-klubu. Nejedná se pouze o školu, ale i o další firmy. Příjezd k budově jako takové je možný a legální - problém nastává až v okamžiku, kdy vozidla vjíždějí před objekt. V tu chvíli vjíždí na stezku a řidiči se dopouštějí přestupku. Řešením by bylo i využívání parkoviště v zadní části za budovou nebo v její blízkosti. O tomto jednáme s technickými službami a opět se zástupci firem, které v objektu sídlí. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
18.07.2023 10:11:47 - Jaroslav
Pane starosto, děkuji za ne-odpovědi. Budu tedy trpělivě čekat, jestli odbory města něco vymyslí. Stejně tak budu trpělivě čekat na kolaudaci mostu u Fialáku za dva týdny. O šest měsíců později. Bylo by možné zveřejnit komplikace, které zde nastaly? (viz. další dotazy zde) A pokud se týká vraků, no ono podle zákona. Možná to chce trošku "koule". Pokud se nepletu, odstranění reklamy u hydrantu u zimáku taky nebylo tak úplně košér. Čímž bychom se oslím můstkem dostali k další věci - vizuální smog. Ale zapomínám, máte metodiku a teď se čeká. Hm, no a tak dále a tak dále.
Odpověď - 25.07.2023 10:24:32
Vážený pane Jaroslave, prověřil jsem průběh stavby mostu u Fialáku s Odborem investic a rozvoje města. Smlouva o dílo byla uzavřena 6. 6. 2022, z důvodu probíhající turistické sezony byla na požadavek investora (město Příbram) stavba zahájena 12. 9. 2022. Během realizace došlo ke 2 přerušením stavby a to 5. - 24. 10. 2022 z důvodu změny zakládání, kde došlo k finanční úspoře při realizaci díla. Druhé přerušení bylo z důvodu klimatických podmínek od 1. 11. 2022 - 4. 4. 2023, kdy mezitím došlo ke zkapacitnění kanalizace pod mostním tělesem. Kolaudace mostu proběhla, jak již pan starosta informoval, 30. 6. 2023. S pozdravem 1. místostarosta Bc. Vladimír Karpíšek v. z.
1 |…| 88