Otázky pro starostu

Tato rubrika umožňuje vložit dotaz směřovaný přímo starostovi města Příbram. Vždy, prosím, uveďte své jméno. Anonymní dotazy nebudou zobrazeny. Pokud si přejete, aby Vaše jméno nebylo v odpovědi uveřejněno, viditelně tento požadavek uveďte.

Na vulgární, osobní či hrubá sdělení nebudu reagovat, a to ani v případě, budou-li ukryta za otázkou. Je vhodné si uvědomit, že i starosta města, byť je zodpovědný za množství věcí, zůstává stále obyčejným člověkem se standardním prožíváním a běžnou mírou odolnosti vůči invektivám.

Mgr. Jan Konvalinka
starosta města

Pošlete svou otázku:

Jméno (zobrazí se u otázky):   E-mail (nezobrazuje se veřejně):
 
Text otázky:
 
Opište kontrolní kód:
Kontrolní kód
 
  Souhlasím s podmínkami odeslání otázky.
Informace o zpracování osobních údajů
 


Otázky a odpovědi:

Vyhledávání:
   
1 |…| 75  
10.05.2021 18:47:23 - Jakub
Dobry den,
bylo by mozne do ulice Breznicka (od kruhace na flusarne, po semafory u Q-klubu) postavit usekove mereni rychlosti vozidel na 50km/h?
Je tu nekolik novych obydlenych objektu a lidi tu jezdi jako prasata. Kdyz odhadnu 5ks kazdou hodinu co tu turujou nad 90km/h, tak to bude mozna malo.
Predem dekuji.
Odpověď - 12.05.2021 13:41:12
Vážený pane Jakube, s úsekovým měřičem v Březnické ulici prozatím nepočítáme. Nyní je zde osazen informativní ukazatel rychlosti. Na základě Vašeho podnětu budeme provádět nárazové měření rychlosti v dané lokalitě a to zařízením typu ESO. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města
10.05.2021 11:06:29 - Tesař
Vážený pane starosto,

byl zmíněn článek o kruhovém objezdu a zároveň v něm bylo uvedeno toto" Z pěti nabídek na zhotovitele byla jako ekonomicky nejvýhodnější shledána nabídka společnosti N+N konstrukce a dopravní stavby Litoměřice s.r.o., která most opraví za 12,7 milionů korun bez DPH a do provozu ho uvede za 24 týdnů, tedy předběžně v polovině prosince tohoto roku," To bude zavřena celá Plzeňská do prosince ? Dále bych se zeptat, jestli už je to 100%, že se bude na jaře opravovat železniční most a poslední dotaz směřuje k jihovýchodní části obchvatu a to zda nevíte, zda se bude po dokončení stavět další část směřující k Dubnu, protože si neumím představit, že transitní doprava povede skrz město na ulici ČS. armády nebo bude přikázaný směr doprava a pojede transitní doprava na Milín a na D4 ? Předem děkuji za odpovědi a přeji pěkný den.
Odpověď - 11.05.2021 11:43:23
Vážený pane Tesaři, dovoluji si Vám sdělit informace, které jsem zjistil. Most Plzeňská: Zatím jednáme se zhotovitelem opravy mostu o režimu opravy. Dodavatel navrhl celkovou uzavírku mostu za zkrácení celkové doby rekonstrukce. Odbor silničního hospodářství trvá na režimu částečné uzavírky (vždy jeden pruh průjezdný) a to vzhledem k zachování obslužnosti MHD a zmírnění dopadu rekonstrukce na provoz v Příbrami. Bude také rozhodovat stav mostu po odebrání mostovky (nikdo neví co se tam objeví, protože nebyla dochována PD k tomuto mostu). Od tohoto se tedy bude i odvíjet plánovaná uzavírka, ale zatím se počítá do prosince 2021. Most v Husově ulici: Rekonstrukce mostu je zatím plánovaná na jaro 2022. Vzhledem k tomu, že se jedná o stavbu ŘSD a nemáme na toto žádný vliv, o 100% se nikdy nedá uvažovat. V případě jiného terminu budeme informovat veřejnost o změně. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města. Obchvat S druhou etapou JV obchvatu se počítá v návaznosti na dokončení první části. Celá stavba (obě části) by dle informací ŘSD měla být dokončená v roce 2027.
05.05.2021 16:35:31 - Prosíková J.
Pěkný den, pane starosto, chtěla bych znovu po letech upozornit na špatný stav schodů, které jsou v Průběžné ulici v Příbrami 3. Jde o schody vedoucí podél domu čp. 147 na Ryneček, dále troje schody vedoucí naopak vzhůru k zadním vchodům paneláků (přední vchod mají z Milínské ul.), a na schody směřující podél Domu s pečovatelskou službou ke Q-klubu. Také schody vedoucí z Milínské ul. (u zastávky autobusu) do prostoru před hlavní vchod do OC Skalka jsou v dezolátním stavu. Nevím, zabývá-li se kdo vůbec stavem a opravami těchto komunikačních spojnic tak důležitých pro nás chodce. Nebo se čeká, jak už bývá v našich krajích zvykem, až dojde k úrazu, a pak budou schody uzavřeny proto, že na opravu nebyly včas vyčleněny finanční prostředky? Děkuji velice za odpověď a zejména za opravu. Hodně zdraví přeje Prosíková
Odpověď - 07.05.2021 10:28:43
Vážená paní Prosíková, schody u OC Skalka byly letos částečně opraveny, zároveň byl opraven přilehlý chodník. Schody podél DPS v Průběžné ulici jsou zařazeny mezi prioritní opravy. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
28.04.2021 21:00:25 - Pavel
Dobrý den. Můžete se vyjádřit k dopravní situaci v ulici Hailova? Každou chvíli jezdí autobusy MHD jinak. Včera z ulice Jinecká (zastávka Fibichova) a dnes opět dle jízdního řádu (Jiráskovy sady). A nikde žádné upozornění. Jsou lidé, kteří se chtějí dostat domů z práce a místo toho řeší, jak se dostat domů. Dle portálu www.pribram.cz měla být objízdná trasa MHD přes ulici Evropská (směrem do centra) se zastávkou Fibichova od 26.dubna do 2.května. Předpokládám, že tento portál má informace z radnice. Na vašich stránkách https://pribram.eu/aktualni-temata/castecna-uzavirka-hailovy-ulice-ve-dnech-26-4-2-5-2021.html je stejná informace. Děkuji za odpověď.
Odpověď - 04.05.2021 08:10:15
Vážený pane Pavle, omlouváme se za případné komplikace. Objízdná trasa byla stanovena na základě požadavku žadatele, který plánoval udržovací práce na objektu v Hailově ulici, a to v rozsahu 26.04. až 02.05.2021. Stavebník ale tyto práce provedl během jednoho dne a následující den odstranil dopravní značení. Bohužel nás o tomto nijak dopředu neinformoval. OSH se proto operativně rozhodl obnovit plně provoz v Hailově ulici bez předchozího informování veřejnosti. Považovali jsem za správný krok zrušit co nejdříve toto omezení i z důvodu probíhající rekonstrukce na kruhovém objezdu u obory. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
26.04.2021 22:42:59 - Tomáš Calta
Dobrý den ,
Měl bych prosbu
Psal jsem na dotaz na technické služby ohledně autobusového nádraží ale do teď jsem nedostal odpověď .Tak se zkusím zeptat přímo vás . Nevíte z jakého důvodu už několik měsíců nefunguje na vrcholu nádraží ..ukazatel data a času ? A je to vypnute ? je přeci dobra věc a bylo fajn to opět uvést do provozu . A nema přece žádný význam to mít vypnute je to Škoda . Dekuji za odpověď .
Odpověď - 27.04.2021 09:03:34
Vážený pane Calto, máte pravdu, ukazatel času na střeše budovy nádraží nefunguje již dlouhou dobu. Bohužel, použitá technologie byla od samého počátku zcela nevyhovující. Problematická byla též instalace, která, jak se ukázalo, byla naprosto chybná. Zařízení již od svého uvedení do provozu vykazovalo neustále problémy. V současné době hledáme náhradu stávajícího zařízení, které by nahradilo původní. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
26.04.2021 19:16:49 - Daniel
Dobrý den starosto,
měl bych dotaz, který se týká sportovního hřiště pod Svatou Horou. Již mnohokrát jsem se setkal se situací, kdy na hřiště dorazí početná skupina sportovců z místních sportovních klubů (dívky VK Příbram, kluci HC Příbram aj.) a doslova vytlačí děti, které zde sportují. Nepředpokládám, že širokou veřejností jsou myšleny i výše uvedené sportovní organizace, které by trénink svých členů měly provádět ve svých (nebo pronajatých) prostorách. Pokud se nemýlím, mohl by jste zjednat nápravu? Velice děkuji.
Odpověď - 27.04.2021 09:06:17
Vážený pane Danieli, děkuji za tuto informaci. Prověříme Vámi uváděnou skutečnost u provozovatele (SZM Příbram) a zjednáme nápravu. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
25.04.2021 22:02:31 - Karel
Dobrý den Pane Starosto,

měl bych na vás jako občan města prosbu.V pondělí dne 26.4.2021 se chystá na náměstí T.G.M. od cca 14h akce kterou pořádá iniciativa CHCÍPL PES. Podle toho co jsem si přečetl by tam mělo být pojízdné kadeřnictví a mohou si tam občané dát i pivo. Tato organizace tím chce dát najevo svůj nesouhlas s vládním opatřením. Ale podle mě si každý může o tom myslet své ale né vědomě do toho zapojit spoustu lidí okolo a případně tím vědomě zhoršovat epidemickou situaci onemocnění COVID-19 ..S tímto co organizuje pan Janeček z restaurace v jincích zásadně nesouhlasím.. už jenom proto že záměrně porušuje vládní nařízení. Má prosba na vás je jestli jako vedoucí na radnici s tím nemůžete něco udělat a tuto akci přerušit nebo případně poprosit o dohled městské policie u této akce.Aby zde nedošlo k nějakému velkému porušení a přenosu onemocnění. Spoustu občanů včetně mě už to taky štve ale snažíme se o zastavení této nebezpečné nemoci a tito lidé nám to kazí a mě to prostě vadí.
Děkuji za vaši odpověd a váš názor na tuto situaci.Hezký den.
Odpověď - 26.04.2021 09:00:07
Vážený pane Karle, kontrola průběhu akce ze strany městské policie a Policie ČR je samozřejmostí. Pevně doufám v to, že občané našeho města jsou rozumní a že se nenechají svést k nějakému zásadnějšímu nedodržování aktuálních protiepidemiologických opatření. Iniciativu pana Janečka zde nehodlám komentovat, pouze podotknu, že jí nevnímám jako férovou, a to ve vztahu jak k lidem, kteří dodržují opatření nebo proti epidemii bojují v první linii, tak vůči obchodníkům, kteří statečně vyčkávají až budou moci své provozovny opět otevřít. Děkuji a Vás názor a přeji Vám vše dobré v této nelehké době. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
21.04.2021 18:29:12 - Eva
Vážený pane starosto, dne 10.4. jsem zde do otázek a odpovědí psala dotaz na městskou policii ohledne parkování v Hrabákově ulici. Po cca týdnu ( 18. 4.) jsem opět psala a ptala se proč zatím můj dotaz nebyl zveřejněn. Oba dva dotazy jsem potvrdila i na e-mailu. Můžete to prosím prověřit? To, že městská policie není vidět v ulicích je už bohužel běžné, ale že ani neodpovídají na dotazy občanů? To je novinka. Děkuji.
Odpověď - 22.04.2021 13:43:24
Vážená paní Evo, děkuji za podnět. Odpovědi na Vaše dotazy byly dnes městskou policií zveřejněny. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
21.04.2021 10:24:21 - Kučerková
Dobrý den,
nejen, že po celou dobu, kdy platil zákaz nočního vycházení svítily noční lampy bez jakéhokoli omezení či regulace, tak, že se je v noci v bytě světlo málem jako za dne, ale svítí se už dokonce i za dne. Například teď, v 10.16 hod. se v Alešově ulici svítí dál, bez ohledu na to, že je den. Nevím, jak je to v jiných ulicích, asi to stejné. Nevadí vám to? Město má na takové plýtvání dost peněz?
Děkuji, Kučerková, Alešova ulice
Odpověď - 22.04.2021 13:22:55
Vážená paní Kučerková, veřejné osvětlení primárně slouží k tomu, aby v ulicích města po setmění bylo bezpečno. Je nepřípustné, aby v jakékoliv době, nouzový stav nevyjímaje, bylo město v noci bez osvětlení. Zaručeně by to vedlo k nárůstu kriminality. Pokud někde svítí lampy i přes den, je to z důvodu, že v dané lokalitě probíhá kontrola, údržba a výměna nefunkčních částí veřejného osvětlení. Osvětlovací tělesa postupně vyměňujeme za úsporná. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
20.04.2021 22:01:36 - Zeisek zdeněk
Dobrý den pane starosto,
četl jsem na fonce zprávu,že jakási rodina,které vyhořel rodinný dům v Orlově a škoda dosáhla cca 10000000,-Kč žádá město o podporu na rekonstrukci a zastupitelé o ní mají jednat.
Měl bych otázku: majitel,ktrý vlastní dům v ceně jistě převyšující vzniklou škodu 10 miliónů Kč je tak šetrný,že dům nepojistil?
Pokud ano,tak z jakého důvodu se tato žádost bude projednávat?
Odpověď - 22.04.2021 12:44:42
Vážený pane Zeisku, každý občan, který podá žádost, má právo na to, aby žádost byla řádně projednána. V tomto konkrétním případě je kompetentním orgánem, který může rozhodnout o vyhovění či nevyhovění žádosti zastupitelstvo města. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
20.04.2021 19:21:44 - Martin V.
Zdravím,starosto. Mám dotaz ohledně dodávek a vozidel nad 3,5 tuny ve městě na veřejných parkovištích. Neuvažovalo město o poplatcích za stání těchto vozidel na parkovištích či o úplném zákazu stání na veřejných parkovištích? V mnoha jiných městech to je takto řešeno a dle mého je to jen ku prospěchu, neboť taková vozidla mnohdy zabírají více místa než osobní vozidla, či jde o firemní vozy a takové vozy by většinou měly mít své soukromé parkoviště.
Děkuji za odpověď
Odpověď - 26.04.2021 08:51:51
Vážený pane Martine, s parkováním vozidel nad 3, 5 t je obecně problém, který vnímáme. V připravovaných parkovacích systémech, které mimo jiné obsahují zónaci nejvíce vytížených lokalit, ale i budování nových parkovacích ploch, počítáme s tím, že určité lokality budou pro vozidla nad 3,5 t, resp. pro jejich parkování nepřípustné. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
20.04.2021 18:11:07 - Tesař
Vážený pane starost,

dočetl jsem se o částečné uzavírce v Hailově ulici ohledně sanace budovy to mohly tyto práce začít až po dokončení kruhového objezdu ? Už tak je to šíleně zasekané Přeji pěkný den.
Odpověď - 22.04.2021 10:47:11
Vážený pane Tesaři, Odbor silničního hospodářství koordinuje všechny stavby tak, aby to způsobilo co nejmenší možný dopad na dopravu na území města Příbram. Oprava kruhového objezdu bude trvat až do konce května a ihned po dokončení začne rekonstrukce mostu směrem na výjezd do ulice Plzeňská. Dojde zde tedy k další uzavírce a omezení dopravy. Vzhledem k tomu, že uzavírka v Hailově ulici bude trvat pouze týden, tak v návaznosti na etapizace opravy kruhového objezdu a zajištění obslužnosti MHD nelze s uzavírkou na Hailově ulici čekat na jiný termín. Omlouvám se za případné komplikace a děkujeme za pochopení. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
20.04.2021 09:59:38 - Jiří
Vážený pane starosto, rád bych se zeptal ohledně aktuálního stavu ČOV. Dle získaných informací od 1.SčV jsem vyrozuměl, že ČOV má nedostačující kapacity a není možné připojovat nebo navyšovat nově vzniklé domy nebo bytové jednotky. Rád bych se Vás zeptal na aktuální stav, zda se situace řeší a výhledově na navýšení kapacity ČOV? Děkuji za případnou odpověď.
Odpověď - 22.04.2021 10:41:59
Vážený pane Jiří, informace, které Vám podala 1. SčV se zakládají na pravdě. Stav ČOV skutečně již dosáhl své kapacity, která je dána součtem aktuálně připojených i tzv. rezervovaných ekvivalentních obyvatel. V současné době pracujeme na přípravě zadání projektové dokumentace tak, abychom intenzifikaci čistírny mohli provést v nejkratší možné době. Předpokládám, že se tak stane v letech 2022- 2023. Bude se jednat o investici v řádu 100 - 130 milionů Kč. Do té doby bohužel není možné se na stávající kanalizační řad připojit a je nutné si u nových staveb zřizovat vlastní malou čističku nebo jímku. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
19.04.2021 20:34:11 - Zdeněk Čejka
Dobrý den,pane starosto.S manželkou jsme dostali takový nápad.Máme otázku:Bylo by možné někde poblíž Q klubu zasadit nějaký malí strom,který by byl ovocný třeba třešničku nebo jablůnku,která by vlastně kvetla a tím by měla symbolizovat tento vir a oběti,které tomuto viru podlehli.My bychom si ho zasadily sami s dětmi nebo pokud by se někdo přidal byli bychom rádi.Pokud by bylo ve vašich silách udělat nějakou pamětní destičku určitě by to potěšilo ne jenom nás.My jsme bohužel přišli o tři naše blízké a i tímto bychom jim chtěli uctít památku.Děkujeme za pochopení
Odpověď - 22.04.2021 13:24:57
Vážený pane Čejko, děkuji za Váš podnět. V dané věci se s Vámi spojí vedoucí Odboru životní prostředí Ing. Walenka. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
18.04.2021 10:26:21 - Eva
Dobrý den,
Nešlo by doplnit odpadkové koše se sáčky na psí exkrementy do lokality Zdaboř (ul. Strakonická, Klatovská, Táborská, Na Planinách,…) a na navazující cestu na lokalitu Pod Vršky. Jediný odpadkový koš je na křižovatce ulic Táborská a H.Jelínka, což je nedostačující (věčně bez sáčků) a podle toho to zde vypadá. Rovněž navrhuji doplnit odpadkové koše na cyklostezku od Vokačkovké ul. k Vokačovskému rybníku, která je hojně využívaná. Nejen pro pejskaře, ale i nevychované chodce a cyklisty- co vypijí, zkonzumují – odhodí.
Odpověď - 20.04.2021 10:43:02
Vážená paní Evo, Váš podnět jsem konzultoval s ředitelem technických služeb. Přislíbil, že možnost umístění košů prověří a pokud to bude jen trochu možné, tak na místo koše umístí. Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
Odpověď - 22.04.2021 13:29:29
Vážená paní Evo, na cyklostezku koš nainstalujeme ihned a v lokalitě Zdaboř zvážíme místo. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
16.04.2021 15:33:55 - Josef
Dobrý den starosto,
píší vám v souvislosti s opravou kruhového objezdu u Obory. Spousta řidičů (nejen) teď využívá Plynárenskou ulici, která už delší dobu vypadá jak tankodrom. Určitě bude ve vašich silách z ní udělat sjízdnou komunikaci. Děkuji :-)
Odpověď - 19.04.2021 09:19:39
Vážený pane Josefe, o špatné kvalitě povrchu silnice ulice Plynárenská víme. Oprava je zařazena do plánu obnovy komunikací a to vč. mostku. Stejně jako Vy, pevně věřím, že kruhový objezd bude co nejdříve opraven tak, aby se provoz vrátil do normálu. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
15.04.2021 16:22:17 - Štorkán
Dobrý den, můžete mi sdělit, podle jakého vládního nařízení máte omezené úřední hodiny. Nouzový stav skončil, tak jsem se domníval, že se úřední hodiny na MěÚ obnoví. Děkuji Štorkán
Odpověď - 19.04.2021 09:16:10
Vážený pane Štorkáne, úřední hodiny jsou v současné době stanoveny na pondělí a středu od 08:00 do 17:00. Pro územně samosprávné celky není platný žádný právní předpis, který by ukládal stanovit úřední hodiny v určitém rozsahu, stanovení úředních hodin je tedy v kompetenci každého jednotlivého subjektu, a to pro případ, že není vydáno Vládou ČR nebo příslušným ministerstvem opatření, které ukládá omezení rozsahu úředních hodin. Současný rozsah úředních hodin MěÚ Příbram je stanoven s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci, kdy pandemie začala ustupovat, ovšem stále trvá. Nemůžete-li Vaši záležitost vyřídit v úředních hodinách, kontaktujte, prosím, příslušné zaměstnance a dohodněte si individuální termín návštěvy, úřad funguje i mimo stanovené úřední hodiny, avšak pouze po předchozím objednání. Bude-li současný příznivý vývoj pandemie pokračovat, úřední hodiny rozšíříme. Děkuji za pochopení. Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
02.04.2021 17:32:38 - Luboš
Dobrý den pane starosto, neuvažuje město vzhledem k současné situaci k případnému otevření mateřských škol v normálním režimu i v letních měsících? Už v tuto chvíli je velmi zatěžující fungovat při vládních opatřeních s malým dítětem, a pokud by navíc dva měsíce v létě v podstatě nefungovaly školky - ne každé dítě chce chodit do jiné školky, bylo by to téměř nemyslitelné. A to jak pro děti, tak pro pracující rodiče. Děkuji za odpověď a uvažování o této možnosti.
Odpověď - 09.04.2021 10:47:33
Vážený pane Luboši, v současné době je připravený tzv. prázdninový provoz MŠ, kdy se v provozu jednotlivé MŠ střídají tak, aby byla kvůli lepší dostupnosti pro rodiče každý rok otevřená vždy minimálně jedna MŠ ve staré Příbrami a jedna na sídlišti. Navržená kapacita se v každém prázdninovém týdnu pohybuje kolem 200 míst, což se v minulých letech ukázalo jako dostačující. Dokonce je to tak, že tyto nabízené kapacity nejsou plně využity, např. proto, že mnoho zákonných zástupců své dítě do "prázdninové MŠ" přihlásí, ale nakonec se fyzicky s dítětem nedostaví. Systém prázdninového provozu reflektuje také nárokovost dovolené pedagogických pracovníků v délce 8 týdnů v kalendářním roce a 12 pracovních dnů ve školním roce určených na samostudium. Dovolenou a samostudium pedagogové čerpají především během letních měsíců, kdy je docházka dětí do MŠ minimální, a také proto, že v průběhu školního roku může být pedagogickým pracovníkům poskytována dovolená a samostudium jen výjimečně, a to z důvodu zajištění plného provozu každé MŠ. Systém prázdninového provozu je každoročně schvalován Radou města Příbrami. Chápu Vaši poznámku o tom, že ne každé dítě chce o prázdninách chodit do jiné mateřské školy, ale protože se systém osvědčil, neuvažujeme prozatím o jeho změně. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
30.03.2021 07:26:58 - Andrej Bondar
Dobrý den,
Prosím o radu a zpětné info, na koho se mám obrátit o náhradu škody vzniklou pádem a následně zlomenou nohou na parkovišti u Uranu v ulici Plzeňská v Příbrami? K úrazu došlo 11.01.2021. Parkoviště nebylo uklizeno. Dle Technických služeb města Příbram pozemek na kterém se stal úraz je v soukromém vlastnictví a proto technické služby nenesou odpovědnost za způsobenou škodu.
Předem děkuji za odpověď.
Odpověď - 01.04.2021 10:37:13
Vážený pane Bondare, vzhledem k tomu, že v dané lokalitě je mnoho různě velkých pozemků, potřebujeme vědět, kde přesně k pádu došlo. Děkuji a jsem s pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
26.03.2021 14:33:25 - Marie P.
Dobrý den pane starosto, dnes jsem četla nové číslo Kahanu a o , Vámi slíbené úpravě parkovacího místa v Kremnické ulici ( z 15.1.2021), ev. o výstavbě míst nových, tam není ani zmínky. To je ZASE odložené?!? Jak si to máme vysvětlit, parkují zde auta ze širokého okolí a obyvatelé domů nemají kde parkovat. Je to systém... kdo dřív přijede. Už před několika lety byla anketa pro občany a jejich návrhy a stejně se nic neděje... to jako necháváte na příští "vládu" v našem městě.....já to zkrátka nechápu......
Odpověď - 06.04.2021 10:36:54
Vážená paní Marie, projekt revitalizace vnitrobloků byl skutečně upraven, a to ve smyslu redukce počtu oblastí, které budou revitalizací dotčeny. Nicméně Vámi popisované oblasti budou upraveny alespoň částečně, a to tak, že proběhne realizace parkovacích míst prostřednictvím zbudování zpevněných ploch. V dané věci jsem vydal pokyn směrem k technickým službám, kdy oblast ulice Kremnické bude řešena prioritně. Věřím, že v tomto roce dojde k nápravě Vámi popisované situace. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
1 |…| 75