Otázky pro starostu

Tato rubrika umožňuje vložit dotaz směřovaný přímo starostovi města Příbram. Vždy, prosím, uveďte své jméno. Anonymní dotazy nebudou zobrazeny. Pokud si přejete, aby Vaše jméno nebylo v odpovědi uveřejněno, viditelně tento požadavek uveďte.

Na vulgární, osobní či hrubá sdělení nebudu reagovat, a to ani v případě, budou-li ukryta za otázkou. Je vhodné si uvědomit, že i starosta města, byť je zodpovědný za množství věcí, zůstává stále obyčejným člověkem se standardním prožíváním a běžnou mírou odolnosti vůči invektivám.

Mgr. Jan Konvalinka
starosta města

Pošlete svou otázku:

Jméno (zobrazí se u otázky):   E-mail (nezobrazuje se veřejně):
 
Text otázky:
 
Opište kontrolní kód:
Kontrolní kód
 
  Souhlasím s podmínkami odeslání otázky.
Informace o zpracování osobních údajů
 


Otázky a odpovědi:

Vyhledávání:
   
1 |…| 68  
08.07.2020 19:32:00 - Prosíková J.
Pěkný den, pane starosto, navazuji na dotaz paní Vlasty z 21. 6.: velký problém dělá zdolávání zejména starším či invalidním lidem v létě, při zasněžení či námraze ještě hůře v zimě dvojice schodů v Průběžné ulici vedoucí od paneláků (zadních vchodů) dolů ke kontejnerům, a další schody podél domu č. 147 v Průběžné ul. vedoucí k potravinám na Rynečku. Velice bychom se přimlouvali za opravu těchto vysoce frekventovaných míst. Domnívám se dále, že by bylo zároveň třeba čas od času pečovat o novější schody např. podél Domova s pečovatelskou službou v Průběžné ul. k "Q"-klubu. Podél zábradlí jsou schody zanesené pískem a zeminou, takže i při zachycení se zábradlí je chůze pro starší či nemohoucí občany špatně schůdná, v zimě při náledí nebezpečná. Děkujeme za vyhovění, zdraví Prosíková
Odpověď - 14.07.2020 09:06:02
Vážená paní Prosíková, děkujeme Vám za podnět. Tyto schody jsou opravdu ve velmi špatném stavu a postupně se snažíme v každém roce nějaké schodiště opravit. V letošním roce bychom rádi nechali zrekonstruovat dlouhé schodiště z Průběžné ulice k parkovišti Na Rynečku. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta.
05.07.2020 17:21:29 - Lucie
Vážený pane starosto,
byl jste v poslední době s rodinou na procházce v Lesoparku Litavka?Detske hriste ktere je na zacatku jestli se mu vubec dat rikat hriste je ve stejnem stavu kdyz jsem tam chodivala pred 30 lety jako mala holka ale to tam byl jeste kolotoc.V te dobe byly jeste i drevena posezeni na byvalych pylirich lanovky.Cedule o naucne ceste jsou zarostle a totez plati i o lavickach,ktere pres vysokou travu ani nenajdete.A tak se Vas chci zeptat nepomyslite o zlepseni stavu tak krasne prirodni lokality pro cyklisty,pesia pejskare,kterych tu behem chvilky potkate nespocet?Myslim ze pro zacatek by stacilo obsekat cestu,lavicky a naucne cedule.Za celou cestu natrefite na jeden odpadkovy kos.
Areal Novy Rybnik byl povznesen na vyssi uroven co se zamerit i na druhou stranu mesta? Napr.hriste,zpevnena cesta,zazemi pro rodinnou relaxaci a celkova udrzba lesoparku.Dekuji za Vasi odpoved.
Odpověď - 08.07.2020 16:25:05
Vážená paní Lucie. Údržba lesoparku začne příští týden. Postupně plánujeme i obnovu některých prvků, lávek, laviček atp. Děkuji za Váš podnět. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta.
05.07.2020 12:04:52 - Jana
Dobrý den pane starosto, máte informace o dalším průběhu prací kolem Čekalikovského rybníka. Přes zimu a na jaře bylo provedeno částečné vykácení stromů, zlikvidovány zahrádky a teď se již delší dobu nic neděje. Z celého prostoru se postupně stává "prales". V jakém časovém horizontu počítáte, že zde budou dál pokračovat práce na zvelebení tohoto místa? Děkuji
Odpověď - 09.07.2020 08:21:37
Vážená paní Jano, informace k akci Revitalizace území Čekalíkovského rybníka: Na úpravu samostatného rybníka byla zpracována realizační projektová dokumentace, vydáno stavební povolení a nyní je žádáno o dotaci, realizace je plánovaná na podzim roku 2021, za předpokladu schválení dotace. Na okolí Čekalíkovského rybníka se zpracovává projektová dokumentace pro společné územní a stavební řízení dle studie od společnosti Land05 s.r.o. Z důvodů podání a úspěšnosti žádosti o dotaci muselo být území před vypracováním projektové dokumentace upraveno, a to odstraněním staveb zahradních chatek, skleníků, přístřešků atd. a vykácením nevhodných dřevin. Po zpracování dokumentace bude následovat žádost o stavební povolení, prováděcí dokumentace a žádost o dotaci. Předpoklad zahájení realizace stavby konec roku 2021 a ukončení v roce 2022. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta.
02.07.2020 00:27:23 - Roman Maier
pane starosto.obracím se na Vás o pomoc aby jezdil autobus tak jak má .Včera večer 30.6.2020 nejel ani jeden autobus.jedná se o linu č.4 kovohutě Příbram ve 22:21 a 22:41 hod čekali jsme u Disi do 22:45 hod pak jsme šli pješmo já do Lazce .Prosím můžete to zařídit?Nerad bych chodil po pra.době . pješmo přes celou Příbram, děkuji ROMAN MAIER

Odpověď - 08.07.2020 09:43:21
Vážený pane Maiere, k vynechání dvou večerních spojů linky 305004 - 4A dne 30.6.2020 skutečně došlo. Nejednalo se však o situaci zaviněnou dopravcem. Příčinou byla dopravní nehoda, která znemožnila obsluhu zastávky Kovohutě. Vyplývá to z oficiálního vyjádření dopravce k Vaší stížnosti (níže) a doloženého potvrzení o dopravní nehodě. Také, dle našeho ověření skutečnosti, v elektronickém systému monitoringu linek je vynechání spojů zaznamenáno. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta
25.06.2020 19:35:03 - Zdenka
Dobry den jiz prez rok cekam az se uvolni plosina aby se mohli prorezat uschle vetve na detskem hristi Komenskeho namesti .Mam pocit ze se uvolni az to nejake dite zmrtaci.Jaky nazor na to mate vy pane starosto?
Odpověď - 08.07.2020 10:09:09
Vážená paní Zdenko, níže přikládám odpověď ředitele TS. Stav stromů (nejen) nad dětským hřištěm na Komenského náměstí pravidelně kontrolujeme. V době vegetačního klidu 2019/2020 jsme provedli řez suchých větví a na místech, kde jsme s naší technikou nedosáhli prořezal jednu stranu externí stromolezec. Zbylé prořezy provede dle dohody stromolezec během letošních prázdnin. U externě najímaných služeb musíme respektovat možnosti dodavatele.Zároveň mohu uvést, že dle prohlídky odborníkem bezprostřední statické selhání nehrozí. Je pravda, že za extrémních podmínek může k nějaké nepříjemnosti dojít. Ovšem k odstranění tohoto rizika by muselo dojít k vykácení všech vzrostlých stromů ve městě. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta .
25.06.2020 19:09:02 - pokorný
Dobrý den pane Konvalinka, proč parkují strážníci v ulici Na Příkopech a neplatí ?. Jde o vozidlo Peugeot , Dastr a Škoda Fabia zelená. Snad platí stejné podmínky pro ně a pro nás. S pozdravem Radek Pokorný.
Odpověď - 08.07.2020 09:47:08
Dobrý den pane Pokorný, informaci o takovémto parkování nechám prověřit. V případě, že v ul. Na Příkopech budou Vámi uváděná vozidla zaparkována bez zaplacení, dojde k jejich zadokumentování a následnému předání příslušnému správnímu orgánu. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
22.06.2020 09:44:42 - Josef
Dobrý den starosto, na parkovišti v ulici Karla Kryla jste zlikvidovali travnaté ostrůvky. Tím vznikla nějaká parkovací místa navíc. Nápad dobrý, ale zajeďte si tam zaparkovat. Nebo tam spíš pošlete toho "inženýra", který vymyslel a nechal nalajnovat tak nesmyslně úzká parkovací místa. Asi mi odpovíte, že je to dle jakýchsi norem. Ovšem (selský) rozum by v tomto případě měl mít navrch. Nemyslíte? Takto jste dobrý nápad úplně zabili ....
Odpověď - 25.06.2020 10:25:37
Vážený pane Josefe, jak uvádíte, velikost parkovacího místa odpovídá normě, a to konkrétně ČSN 736056. Vaši výzvu přijímám a zkusím v nejbližší době na parkovišti zaparkovat. Denně jezdím okolo a vidím, že vozidla bez problémů parkují s respektováním vyznačených pruhů. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
21.06.2020 22:50:35 - Vlasta
Dobrý den, nevím, na koho se obrátit s dotazem, zda bude někdy opraven chodník kolem OC Skalka. Část byla opravena před dvěma roky? A to stačilo? Schody od autobusové zastávky hrozí přinejmenším výronem kotníku.
Odpověď - 25.06.2020 10:28:34
Vážená paní Vlasto, v současné době probíhá příprava zadání výběrového řízení na opravu komunikací a chodníků. Po vysoutěžení bychom rádi, mimo jiné, nechali opravit i Vámi popisovaný chodník. Děkuji za Váš zájem a zůstávám s pozdravem, Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
21.06.2020 13:11:13 - Stanislav
Dobrý den, pane starosto, je již známý termín opravy mostu pod Kauflandem, který je nad tratí ČD. Děkuji za odpověď.
Odpověď - 25.06.2020 10:27:08
Vážený pane Stanislave, dle dostupných informací ze strany ŘSD (jedná se o komunikaci I. třídy) je plánovaná rekonstrukce na rok 2021 v délce cca 8 měsíců. Přesné datum zatím stanové není. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
20.06.2020 17:20:04 - Prosíková J.
Dobrý den, s povděkem kvituji, že při sekání trávy ve městě konečně nedochází k plošnému " vyholování" trávníků, jak tomu bylo ještě do loňského roku. Jen bychom se teď přimlouvali o částečné posekání vysoké trávy v horní části Průběžné ul.. K loňským nově vysázeným stromkům přibyly letos další, jsou zde prolézačky, lavička, chodili se sem proběhnout psi z okolí. Teď je travnatá plocha zcela nepřístupná všem. V zadní části téže strany ulice podél paneláků jsou hodně přerostlé keře (také v Milínské ul. před č. 115, 116). Děkujeme předem za úpravu i této zeleně, zdraví Prosíková
Odpověď - 24.06.2020 10:44:34
Vážená paní Prosíková, Váš podnět jsem konzultoval s ředitelem Technických služeb města Příbrami, p. o. Bylo mi přislíbeno, že se v uvedené lokalitě budou technické služby v blízké době věnovat. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
20.06.2020 10:00:52 - Jana Vyš.
Dobrý den, pane starosto. Projekt Prokopská ulice na B.Horách-prosím můžete upřesnit záměr města, zda je rekonstrukce odsouhlasená a až následně je uvažováno o rekonstrukci náměstí J.A.Alise? Na kdy město plánuje opravu Prokopské ulice?? Děkuji za odpověď.
Odpověď - 23.06.2020 08:50:38
Vážená paní Jano, ano, rekonstrukce je skutečně odsouhlasena. V rámci rekonstrukce počítáme jak s obnovou vozovek, chodníků, tak s obnovou sítí vodovodu, kanalizace, dešťové kanalizace, plynovodu i veřejného osvětlení. V současné době probíhají přípravné práce tak, aby rekonstrukce Prokopské ulice mohla proběhnout v příštím roce. Na ní bude v budoucích obdobních navazovat rekonstrukce náměstí J. A. Alise. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
15.06.2020 17:20:19 - Martin
Dobrý den pane starosto,
Obracím se na Vás s velice vážným problémem ohledně špatného parkování a přehlížení "VIP" vozů městskou policií.
1. Na zastávce Březohorská naproti spilečnosti Sany soustavně na zastávce parkuje tmavě modrá fabia s polepy fire port, je zcela jisté že toto MP účelově přehlíží.
2. Ulice 28. Října luxusní vozy stojí na retardéru nebo v křižovatce, MP hlídku tam vidím projíždět často bohužel jen projíždět.
3. Tolerování přestupků zaměstnanců státní policie, bohužel čadtý jev. Ať si sahnou do svědomí. Prosím pane starosto aby jste jako vrchní vedoucí MP upozornil na uvedené prohřešky v pracovní činnosti. Moc děkuji.
Martin Adam Truskawka.
Odpověď - 25.06.2020 10:19:26
Vážený pane Martine, Vámi popisovanou záležitost jsem prověřil. Městská policie Příbram řeší všechna vozidla zaparkovaná v rozporu s pravidly silničního provozu na území města Příbram 1) Jedná-li se o vozidla v ulici Rožmitálská na zastávkách, pak je nutné vycházet z legislativy a to konkrétně zákona č. 361/2000 Sb. o silničním provozu ve znění pozdějších předpisů konkrétně § 27 odst. 1 písm. f) kde řidič nesmí zastavit a stát: " f) u zastávky tramvaje, autobusu nebo trolejbusu bez nástupního ostrůvku v úseku, který začíná dopravní značkou "Zastávka autobusu", "Zastávka tramvaje" nebo "Zastávka trolejbusu" a končí ve vzdálenosti 5 m za označníkem zastávky, a tam, kde taková dopravní značka není, ve vzdálenosti kratší než 30 m před a 5 m za označníkem zastávky; je-li prostor zastávky vyznačen vodorovnou dopravní značkou "Zastávka autobusu nebo trolejbusu" nebo "Zastávka tramvaje", platí tento zákaz jen pro vyznačený prostor." Vozidla na těchto zastávkách splňují ustanovení zákona. 2) ulice 28. října - zde je každý den zadokumentováno okrskovou službou v denních hodinách několik přestupků. Na tuto lokalitu bude zvýšena kontrolní činnost, a to i v nočních hodinách. 3) Z dostupných informačních systémů nelze zjistit, zda majitelem konkrétního vozidla je příslušník PČR. Tuto informaci se strážník dozví až při samotném projednání přestupku, kdy je policista povinen se prokázat služebním průkazem. Dopravní přestupky příslušníků Policie ČR jsou předávány přímo městskou policií do kázeňského řešení vedoucímu územního odboru PČR. V případě, že máte konkrétní poznatek o takových vozidlech (nerespektujících pravidla silničního provozu) budeme rádi za jejich upřesnění či případě prosím volejte přímo linku 156, když takovéto vozidlo uvidíte. Službu-konající strážník musí po Vašem hovoru přijmout konkrétní opatření. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
05.06.2020 13:02:29 - Prosíková J.
Pěkný den, pane starosto, v bývalé prodejně Albert v ul. Čsl. armády je možno zaznamenat v poslední době je možno po letech nečinnosti stavební ruch. Mohu dostat informaci, zda zde bude opět nějaká prodejna (market)? Děkuji, zdraví Prosíková
Odpověď - 08.06.2020 11:51:26
Vážená paní Prosíková, děkuji za Váš zájem. Mám sjednanou schůzku s investorem, na které se dozvím o konkrétním záměru. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
Odpověď - 24.06.2020 10:41:22
Vážená paní Prosíková, na základě Vašeho podnětu jsem se sešel s investorem prostorů, které nyní podléhají rekonstrukci. Budou sloužit svému původnímu účelu, tj. jako prodejna potravin. Dle dostupných informací by se mělo jednat o německý řetězec, který doplní nabídku stávajících obchodů ve městě. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
05.06.2020 10:10:09 - Nosková
Kam se obrátit se stížností že auto peugeot 1SI 7296 porušil dnes od 9:45 zákaz stání, v ulici Okružní? Je to podle všeho, vozidlo technických služeb města. Ti můžou stát kde chtějí? Bez potrestání? Nosková
Odpověď - 08.06.2020 11:40:02
Vážená paní Nosková, nevím, podle čeho soudíte, že se jedná vozidlo technických služeb. Nicméně jsem zadal toto k prověření. V případě, že se bude přestupek opakovat, kontaktujte prosím Městskou policii Příbram na lince 156. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
04.06.2020 07:53:18 - Nosková
Dobrý den,
Proč, pane starosto, je zákaz zastavení v ulici Okružní, bez udání časového období? Značku umístil pracovník technických služeb, bez udání důvodu. Děkuji Nosková
Odpověď - 08.06.2020 11:49:45
Vážená paní Nosková, s ohledem na budování a rekonstrukci parkovacích míst ve zmíněné ulici, je nezbytné po dobu stavebních prací "vyparkovat" vozidla. Po dokončení bude značka odstraněna, termín není znám. Je závislý na klimatických podmínkách a kapacitních možnostech Technických služeb. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
31.05.2020 10:39:17 - František Dohnal
Vážené město kdy budou zveřejněny dotace poskytnuté městem v roce 2020?
Odpověď - 02.06.2020 07:54:22
Vážený pane Dohnale, o přidělení programových dotací rozhodovalo Zastupitelstvo města Příbram (ZM) na svém jednání dne 18.05.2020. Vzhledem k tomu, že z časových důvodů nemohly být projednány všechny body plánovaného programu, jednání pokračovalo dne 25.05.2020. Rozhodnutí ZM o výši poskytnutých dotací bude zveřejněno po ověření zápisů z výše uvedených jednání. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
28.05.2020 10:33:00 - Nosková
Dobrý den,
Město Příbram je plné bytovej, paneláků a věžáků. Krom nemožnosti parkovat, je tu i potřeba si vypěstovat aspoň něco malinkého. Tak že vidíme na balkonech truhlíky a kyblík. Ale co ti kteří to štěstí nemají? Nemají ani zahrádku ani balkon nebo terasu. V dnešní době se velice ujímá idea "komunitní zahrady". Nejsem si tedy stoprocentně jistá ale tady u nás není. Věřím však že by určitě zájem byl. Bylo by možné takovou jednu zahradu realizovat? Za odpověď děkuji Noskova
Odpověď - 29.05.2020 08:37:54
Vážená paní Nosková, o zřízení komunitní zahrady jsme doposud nepřemýšleli. Děkuji za takový podnět. V západní Evropě je běžné, že komunitní zahrady si zřizují jednotlivá společenství vlastníků. Možná by nebylo od věci nejprve toto zkusit navrhnout v rámci společenství ve Vašem domě (pokud je zřízeno). V případě, že byste k zřízení komunitní zahrady chtěli využít některý z městských pozemků, jsem nakloněn tomu, aby město bylo takové myšlence vstřícné a pozemky Vám poskytlo za výhodných podmínek. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
23.05.2020 08:13:24 - Dan
Zdravím starosto, na stránkách Společně pro Příbram 2019 (https://vote.d21.me/cs/info/SpolecneProPribram2019) je uvedeno, že realizace vítězných projektů druhého ročníku participativního rozpočtu měla začít v září 2019. Můžete napsat v jakém stavu jsou projekty nyní a kdy budou dokončeny? Bylo by dobré dát na web alespoň informaci v jakém stádiu projekty jsou. Děkuji za reakci.
Odpověď - 27.05.2020 09:07:46
Vážený pane Dane, informaci o realizaci loňských návrhů jsme přinesli v červnovém vydání zpravodaje Kahan - https://kahan.pribram.eu/clanek/startuje-hlasovani-o-nejlepsich-navrzich-participativniho-rozpoctu. 1. Drkoláč – přírodní cyklostezka, místo pro hry, setkávání a odpočinek. Byl stanoven rozsah a využitelnost pozemku, což znamená umístění dráhy, překážek a prvků pro klidovou a odpočinkovou zónu včetně přístřešku s krbem. V současné době se zpracovává projektová dokumentace a zároveň probíhají jednání o překážkách a tvaru cyklotrasy tak, aby odpovídaly předpisům a normám. Dráha by měla být hotova v říjnu 2020. 2. Svatohorská alej – rekultivace, lavičky, prořez, lampy veřejného osvětlení. Je uzavřena smlouva na výměnu 26 lamp veřejného osvětlení. Jakmile dorazí objednané stožáry a svítidla, budou stávající lampy veřejného osvětlení vyměněny za nové. 3. Luční kvítí Nad Haldou V rámci přípravných zemích prací byla odstraněna navážka, vyřezány náletové dřeviny a z městské kompostárny navezeno 50 „kubíků“ zeminy. V dubnu dělníci vybetonovali patky pro umístění mobiliáře. V první polovině května byl vyset luční porost a provedeny dokončovací práce. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
22.05.2020 07:53:26 - Naďa
Dobrý den, chci se zeptat, parkovné na nám. 17. list. mám zaplaceno do 12.7., na jakou dobu se to protáhne, když byl nouzový stav a neplatilo se.
Děkuji
Odpověď - 27.05.2020 09:13:35
Vážená paní Naďo, po ukončení nouzového stavu a znovuzavedení placeného parkování byly předplacené parkovací karty všem držitelům automaticky prodlouženy o období, kdy parkovné vybíráno nebylo. Vaše parkovací karta je nyní platná do 12.09.2020. Toto prodloužení bylo zaznamenáno v elektronickém systému parkovacích karet, který slouží strážníkům městské policie ke kontrole oprávněnosti parkování vozidel v jednotlivých zónách. Papírovou parkovací kartu tedy není nutno prodlužovat. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
15.05.2020 16:50:13 - Dan
Dobrý den pane starosto, nebylo by možné umístit webovou kameru na sportovní hřiště pod Svatou Horou? Jde o to, že pokud si chce člověk zajít zahrát tenis, basket nebo jiný sport, tak zjistí že to konkrétní sportoviště je obsazené až když tam příjde. V opačném případě bych koukl na kameru (http://kamery.internetpb.cz) a viděl bych hned, zda je kurt / hřiště volné či nikoli. Díky.
Odpověď - 19.05.2020 08:22:36
Vážený pane Dane, velice děkuji za Váš nápad. V nejbližší době plánujeme rozšířit aplikaci Příbram v mobilu o funkci, která umožní sledovat dostupnost městských sportovišť a budete tak moci zjistit, zda je sportoviště k dispozici, či nikoliv. Děkuji za Váš zájem a přeji pěkné dny. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
1 |…| 68