0 0 0

Otázky pro starostu

Tato rubrika umožňuje vložit dotaz směřovaný přímo starostovi města Příbram. Vždy, prosím, uveďte své jméno. Anonymní dotazy nebudou zobrazeny. Pokud si přejete, aby Vaše jméno nebylo v odpovědi uveřejněno, viditelně tento požadavek uveďte.

Na vulgární, osobní či hrubá sdělení nebudu reagovat, a to ani v případě, budou-li ukryta za otázkou. Je vhodné si uvědomit, že i starosta města, byť je zodpovědný za množství věcí, zůstává stále obyčejným člověkem se standardním prožíváním a běžnou mírou odolnosti vůči invektivám.

Mgr. Jan Konvalinka
starosta města

Pošlete svou otázku:

Jméno (zobrazí se u otázky):   E-mail (nezobrazuje se veřejně):
 
Text otázky:
 
Opište kontrolní kód:
Kontrolní kód
 
  Souhlasím s podmínkami odeslání otázky.
Informace o zpracování osobních údajů
 


Otázky a odpovědi:

Vyhledávání:
   
1 |…| 91  
17.05.2024 20:25:05 - pustelníková
chtěla jsem se zeptat proč nemám odpověd na svoji otázku nejspíš vám je to jedno jak se někteří chovají k druhým
Odpověď - 20.05.2024 09:57:15
Vážená paní Pustelníková, děkujeme za Vaše podněty. Můžete prosím uvést, o jaký konkrétně dotaz se jedná? Děkuji a přeji pěkný den, Lucie Smolková, sekretariát starosty.
13.05.2024 16:57:33 - renata
dobrý den pane starosto ctěla jsem upozornit na nevhodné chování malích bastardu byla jsem dnes s vnučkou v akvaparku kvůly malím bastardům odešly jsme s vnučkou smutní
Odpověď - 14.05.2024 14:24:31
Vážená paní Renato, Váš zážitek z návštěvy aquaparku mne mrzí. Můžete prosím specifikovat, kterého dne a v kolik hodin došlo k Vámi popisovanému incidentu? S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
11.05.2024 20:22:48 - EVA
DOBRÝ DEN CHTĚLA JSEM SE ZEPTAT PROČ JSEM NEDOSTALA ODPOVĚD NA MOJÍ OTÁZKU MYSLÍM ŽE JSEM SE ZEPTALA SLUŠNĚ BEZ URÁŽKY
Odpověď - 13.05.2024 06:46:14
Vážená paní Evo, na Vaši otázku bylo odpovězeno dne 9. 5. 2024. Zde je odkaz: https://pribram.eu/otazky-a-odpovedi/otazky-pro-starostu.html. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
02.05.2024 16:41:36 - pustelníková
DOBRÝ DEN PANE STAROSTO CHTĚLA JSEM SE ZEPTAT NA CHODNÍK V ČECHOVSKÉ ULICI NA PROTI HASIČUM DOJDE NĚKDY K OPRAVĚ
Odpověď - 09.05.2024 12:28:56
Vážená paní Pustelníková, chodník v ulici Čechovská, stejně jako další chodníky v této části města, budou řešeny průběžně v letošním a příštím roce. Vzhledem k tomu, že se jedná o velký rozsah jak plochy oprav, tak finančního objemu, vyplývá pro město zákonná povinnost vypsání výběrového řízení na dodavatele prací. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
02.05.2024 07:18:26 - Eva
Dobrý den, chtěla jsem poprosit jestli by bylo možné více čitelně označit zákaz vstupu psů na Nový rybník. Na otevřených vratech si té cedule nikdo nevšimne a při dnešní návštěvě hned dvs pejskaři. Děkuji
Odpověď - 09.05.2024 12:24:21
Vážená paní Evo, děkujeme za upozornění a podnět. Označení areálu o zákazu vstupu se psy je opravdu na každé bráně, kdy u většiny vstupů jsou označení i na části, která se neotevírá. Výraznější označení projednáme a navrhneme. Nicméně zkušenost z provozu hovoří o tom, že pejskaři, kteří vstupují do areálu o zákazu v drtivé většině vědí, ale bohužel ho ignorují. Jinými slovy, sebelepší označení nezabrání pejskařům ve vstupu. Velmi často vyvádějí tyto pejskaře jak zaměstnanci SZM Příbram, tak najatý sezonní dozor areálu. Věřím tak, že během letní sezony se tato záležitost zlepší. Ještě jednou děkujeme za, pro nás, důležitou zpětnou vazbu. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
25.04.2024 17:31:32 - J. Malínská
Dobrý den, pane starosto asi máte na městě chybné údaje. V Milínské ulici chybí 2 lampy veřejného osvětlení. Byly odstraněny při výkopových pracích. Jedna před domem čp. 112 a druhá před opravnou sekaček.
Odpověď - 03.05.2024 07:50:53
Vážená paní Malínská, Vámi uvedené stožáry veřejného osvětlení byly demontovány z důvodu havárie vodovodu. Během měsíce května je budou Technické služby vracet zpět. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
22.04.2024 13:51:53 - Alexandra
Dobrý den, pane starosto, za výbor SVJ Mostecká 87,142 Příbram VII jsme chtěli požádat o možnost opravy komunikace (chodník a silnice zároveň) u domu, jsou zde velké díry. Dále zda by nebylo možno opravit zámkovou dlažbu na parkování - je už značně rozpadlá.
Děkujeme
Odpověď - 24.04.2024 14:32:18
Vážená paní Alexandro, společně s vedoucím střediska Správy komunikací TS města Příbrami provedeme prohlídku na místě a zařadíme opravu do plánu oprav v letošním roce. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
13.04.2024 15:09:19 - EVA
dobrý den pane starosto zaujala mne zpráva že u všech škol budou piktogramy upozornující.chodce na bezpečnost za děti jsou zodpovědní rodiče
Odpověď - 17.04.2024 10:00:46
Vážená paní Evo, piktogramy primárně nabádají chodce (nejenom děti) v případě, že vstupují do vozovky, aby dbali zvýšené pozornosti. Stává se bohužel, že jsou zabráni do mobilu, v horším případě mají na uších sluchátka a nevnímají, co se kolem nich děje. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
08.04.2024 14:24:15 - Tomáš Winter
Dobrý den, pane starosto,
bydlím v lokalitě Červená, v řadovém domě a jsem tedy účastníkem pilotního projektu "Door To Door". Zúčastnil jsem se setkání v divadle na toto téma, kde jsem rozporoval jedinou možnost třídění odpadu, a to vyfasovat od TS 3 popelnice (bio, plasty a papír) o obsahu 240 l a jinak smůla - trochu to připomíná hluboký socialismus - tak to bude a občane poslouhej. Vaše vystoupení bylo na schůzi jediné pozitivní a racionální s příslibem možnosti vzít si menší popelnici/e (120 l) a množství podle potřeby (1, 2 nebo 3). Minulý týden jsem volal na TS a tam mi sdělili, že situace se nezměnila a jediné, co mi mohou nabídnout jsou 3 popelnice, každá 240 l a jiná varianta není. Vzhledem k tomu, že byly zrušeny sběrné kontejnery na bioodpad nevidím jiné řešení, než tento bioodpad (hlavně se týká trávy) vysypávat do společných kontejnerů na smíšený odpad. Nejsem v lokalitě jediný, kdo má stejné vnímání a nechce 3 popelnice o objemu 240 l. Toto vím z osobních setkání s obyvateli Zdaboře a také je to patrné na popelnicích pro smíšený odpad, kde registruji, že spoluobčané tam vyhazují bioodpad (např. trávu) víc, než v loňském roce - nemají totiž kam jinam.
Na TS jsem navrhoval aby mi přidělili do vyřešení pouze popelnici na biodpad na 240 l nebo alespoň komposter abych mohl bioodpad třídit. Bohužel, jediná možnost jsou, jak jsem již uvedl, 3 popelnice na 240 l - to je pro mě nepřijatelné a tedy budu muset odpad přestat třídit jako někteří obyvatelé Zdaboře - je to proti mému přesvědčení jenže jiné řešení nevidím.
Optimální řešení nejen pro mě je takové, že si každý může vybrat počet popelnic (třeba jen na biodpad) a velikost 120 l nebo 240 l. Pokud tato volba nebude tak se obávám, že projekt selže a bude to horší, než dříve.
Předem děkuji o Váš zájem se tímto dále zabývat.

S pozdravem
Tomáš Winter
Odpověď - 30.04.2024 11:58:43
Vážený pane Wintere, v uplynulých dnech jsem absolvoval jednání s vedením Technických služeb města Příbrami a mohu Vám poskytnout informace. Dle mých zjištění více než 80 % domácností z dané lokality přistoupilo do projektu DOOR TO DOOR, dokonce cca 50 z nich změnilo stávající kontejner za větší nádoby o objemu 240 l. Na celý projekt DOOR TO DOOR čerpáme dotační prostředky a pravidla dotačního programu jsou poměrně příkrá a nedovolují nám příliš odchylek. Určitou variantu lze spatřovat v tom, že pokud někdo vyloženě nutně potřebuje menší nádobu, je možné, že mu TS poskytnou jednu z vrácených nádob (bude to tedy použitá nádoba), která bude opatřena čipem. Počet takových nádob je omezený, nenakupujeme je. Jedná se o popelnice, které lidé vyměnili za větší. Co se týká možnosti mít popelnice pouze na bioodpad, tak i to naráží na mantinely projektu. Je skutečně nutné odebrat i kontejnery na plast a na papír. Možná se v tuto chvíli jeví pro někoho jako nadbytečné, nicméně s tím, jak bude postupně docházet ke snižování frekvence svozů komunálního odpadu, kdy se chceme dostat až na 1 svoz měsíčně, stanou se kontejnery na plast a na papír absolutní nezbytností. Závěrem dodám, že dle dostupných dat z terénu má drtivá většina domácností z lokality o projekt zájem a systém se pomalu rozbíhá. V případě dalších dotazů kontaktujte prosím pana místostarostu Peterku: miroslav.peterka@pribram.eu. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka starosta města.
08.04.2024 12:50:43 - Alexandra
Dobrý den, pane starosto, chtěla jsem se zeptat, jestli zástupci města nekontaktovali Energo Příbram, které dodává teplo příbramským domácnostem, jak dospěli k takto velkému navýšení ceny o 33%. V ostatních městech slyšíme, že cena za dodávku tepla klesla, ale zde teda zaznamenala raketový vzestup.
Odpověď - 10.04.2024 06:48:58
Vážená paní Alexandro, se společností Energo Příbram pochopitelně pravidelně jednáme. Dle mých informací, které mám k dispozici, je zdražení spojené s navýšením cen vstupních surovin, mimo jiné ceny štěpky. Zdražení tepla se dotýká nejen občanů, ale i řady městských objektů. Snažíme se tedy s dodavatelem tepla vyjednávat o vstřícnější cenové politice. Vedení společnosti se snaží výrobu tepla optimalizovat a nacházet taková řešení, aby nedocházelo k dalšímu zdražování v následujících letech. V případě dalších dotazů kontaktujte prosím přímo Energo Příbram. https: energopribram.cz/index.php/kontakt. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
04.04.2024 12:34:20 - Karel
Dobrý den Pane starosto.chci vám jen oznámit že pár našich spoluobčanů se opět vyřádilo na elektronických označníkách po městě například zastávka ČS.Armády a Zdaboř nemocnice.Jsou rozbitá skla že nejdou vidět odjezdy autobusů.Prosím vám o zajištění oprav :(
je to opravdu hrozné vo se v Příbrami dějě poslední dobou s vandalismem. A moc mě to mrzí.lidé si níčeho neváží.
Odpověď - 08.04.2024 15:49:03
Vážený pane Karle, děkuji za upozornění. Bohužel se jedná za poslední dobu o třetí případ vandalismu. Na obnově pracujeme. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
26.03.2024 10:46:07 - pustelníková
dobrý den pane starosto jednalo se o strážníky městské policie neděle 24 03 psíhřiště 15 30 hod
Odpověď - 03.04.2024 12:39:23
Vážená paní Pustelníková, v současné době probíhá prověřování Vašeho podnětu. Pověřil jsem tímto velitelku Městské policie Příbram JUDr. Vodičkovou. Zde předávám její kontakt: jaroslava.vodickova@pribram.eu. Ráda se v dané záležitosti s Vámi sejde a vyslechne Vás. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
24.03.2024 21:04:06 - pustelníková
DOBRÝ VEČER PANE STAROSTO DNES JSEM ŠLA NA PROCHÁZKU S PEJSKEM KOLEM JUNIOR KLUBU CTĚLA JSEM SE ZEPTAT JSOU TAM NĚJAKÁ OMEZENÍ PROJÍŽDĚLA TUDY POLICIE A BYLA NA MNĚ VULGÁRNÍ
Odpověď - 26.03.2024 08:46:21
Vážená paní Pustelníková, prosím o sdělení bližších informací, zda se jednalo o strážníky Městské policie Příbram nebo o Policii ČR. Dále prosím o bližší určení hodiny, kdy se věc odehrála. Děkuji za doplnění dotazu. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
21.03.2024 10:16:57 - J. Malínská
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli tato úprava Milínské ulice je konečná fáze. Tři roky se tu kopalo a dělali různé úpravy, zmizely stromy, keře, místo trávníku je ušlapaný písek a bláto. Dokonce ubylo osvětlení u přechodu, v ulici kde projedou denně stovky aut. A ještě bych chtěla vědět jestli ji někdo vyčistí, pod zaparkovaným auty a u zátaras u přechodů je bláta a prachu, že i v 6. patře bych mohla každý denně utírat parapety. Ve vizualizaci vypadala tato ulice úplně jinak. Děkuji za odpověď.
Odpověď - 17.04.2024 10:24:04
Vážená paní Malínská, na začátek bych chtěl upozornit, že komunikace – ul. Milínská je silnice I. třídy a není majetkem města Příbram. Silnice I/66 náleží kraji a spravuje ji ŘSD. Z tohoto důvodu i provádění čištění komunikace zabezpečuje Krajská správa a údržba silnic Středočeského Kraje. Během let 2021 – 2023 byla prováděna stavební činnost při výměně kanalizace, částečně vodovodu a přípojek k jednotlivým nemovitostem. Povrchy komunikací a chodníků se dávaly jenom do původního stavu a nedošlo k celoplošné opravě komunikace. Během stavby a opravy kanalizace v ul. Milínská bylo povoleno pokácení 1 stromu a malého množství keřů, které bránily v opravě kanalizace a byly vysazeny v minulosti bez povolení a v ochranném pásmu kanalizace. Kořenový systém těchto rostlin dřevin narušoval kanalizaci a proto musely být odstraněny. Co se týče veřejného osvětlení a osvětlení přechodů pro chodce, tak toto nebylo předmětem zakázky a zhotovitel stavby neprováděl žádné stavební zásahy do osvětlení ulice. Dne 8.4.2024 byla provedena kontrola pracovníkem OIRM ohledně odstranění nedodělků na stavbě, kde bylo zjištěno, že tráva na některých místech nevzešla a v okolí nově vybudovaných nadzemních hydrantů došlo k poklesu zásypů. Toto je zdokumentováno a byl zaslán požadavek na zhotovitele, aby zjednal nápravu. Předpokládám, že do 14 dní budou plochy zavezeny novou zeminou a osety novou trávou. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
18.03.2024 09:13:09 - Tereza
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak je na tom město Příbram s počtem protiatomových krytů.
Děkuji za odpověď.
Odpověď - 19.03.2024 10:05:05
Vážená paní Terezo, ohledně problematiky bývalých stálých úkrytů k ochraně obyvatelstva se prosím obracejte na Územní odbor HZS Příbram, který má tuto agendu ve své gesci – pavlina.pilousova@hzscr.cz. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
14.03.2024 11:32:15 - EVA
DOBRÝ DEN PANE STAROSTO CHTĚLA JSEM SE ZEPTAT DO KDY BUDE NEPRŮJEZDNÁ SILNICE.OKOLO OBCHODNÍHO DOMU MERE
Odpověď - 19.03.2024 10:03:47
Vážená paní Evo, přímo kolem prodejny MERE není žádná silnice (vjezd, výjezd) nikterak omezen. Máte-li na mysli omezení provozu na ulici Čs. armády (oprava lávky pro chodce na Rynečku), tak je toto omezení plánované do konce června 2024. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
14.03.2024 10:38:47 - Jaroslav
Dobrý den, navázal bych na svůj dotaz ze 14.12.2020. Říkám si, že za tři a půl roku už se možná pohnul i úřední šiml. Takže jednalo se pro připomenutí o dvě věci - o sloupy el. vedení mezi Drupolem - Elprem a Kaňkou. Tehdy jste říkal, že jsou soukromého vlastníka a vyzvali jste jej k odstranění. Mohl bych se tedy zeptat - sloupy jsou zde stále, bez změn, jak to vypadá? A další dotaz se týkal zděných kapliček po bývalých krytech. V tehdejší odpovědi jste psal, že již nefungují, HZS je nevede v evidenci a je nutné jednat s SVJ o jejich odstranění. Chtěl bych se tedy zeptat, zda se podařilo s některými SVJ již dojednat jejich odstranění? Oni nejsou jen u domů, které má SVJ, ale třeba i u kulturáku, který vlastní město, nebo pod nemocnicí na Zdaboři, kde jsou tedy asi nemocnice.. Oni nejen že se rozpadají, jsou hnusné, ale podle mě musí i překážet technickým službám, když tam sekají, nebo zrovna u kulturáku při akcích, které se zde pořádají. O vizuálním smogu zase někdy příště, ani tam úplně nevidím nějaký extra posun, když po městě jsou pořád cedule na podniky který už nefungují.
Odpověď - 19.03.2024 10:07:32
Vážený pane Jaroslave, Rada města Příbram za vlastníka pozemků dotčených umístěním již nefunkční stavby betonových sloupů od elektrického vedení udělila souhlas s odstraněním těchto sloupů, které byly vystaveny na základě územních rozhodnutí na stavbu rodinných domů. Odbor správy majetku oslovil společnost ČEZ Distribuci, a. s., s žádostí o vyjádření k dané stavbě, zejména k její funkčnosti či v závislosti na ní možnému odstranění stavby. Společnost nám sdělila, že nevyužívané zařízení by měl odstranit majitel stavby. Odbor správy majetku tedy písemně vyzval vlastníka betonových sloupů k odstranění stavby z pozemků města. V současné době probíhá komunikace vlastníka stavby s městem Příbram pro získání potřebných práv a povolení ke vstupu a provádění stavební činnosti na pozemcích města. Pokud se týká Vámi zmíněných zděných kapliček, Odbor občanských agend našeho úřadu mi poskytl informaci, že problematika bývalých stálých úkrytů k ochraně obyvatelstva je agendou, kterou má ve své gesci Územní odbor HZS Příbram, kontaktní údaj: pavlina.pilousova@hzscr.cz. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
03.03.2024 18:47:10 - eva
chtěla jsem se zeptat proč jsem nedostala odpověd na mou otázku myslím si že jsem se zeptala slušně bez urážky
Odpověď - 04.03.2024 08:27:40
Vážená paní Evo, odpověď jste nedostala dříve z toho důvodu, že v mezičase komunikujeme s Ministerstvem dopravy, které má na odpověď své lhůty. Jakmile budeme vědět stanovisko ministerstva, budete ihned informována. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
24.02.2024 21:12:35 - eva
DOBRÝ VEČER PANE STAROSTO CHTĚLA JSEM SE ZEPTAT BUDOU ZDE NA NÁDRAŽÍ U HASIČU STAVĚT TAKÉ RYCHLÍKY
Odpověď - 04.03.2024 08:27:03
Vážená paní Evo, odpověď jste nedostala dříve z toho důvodu, že v mezičase komunikujeme s Ministerstvem dopravy, které má na odpověď své lhůty. Jakmile budeme vědět stanovisko ministerstva, budete ihned informována. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
19.02.2024 09:58:17 - Prosíková J.
Pěkný den, pane starosto, i já se připojuji k dotazu paní Hájkové, jak zásadně řešit situaci u prodejny potravin (v tomto případě alkoholu) na Rynečku. Zejména s příchodem jara až do pozdního podzimu (zimu ale bohužel nevyjímaje), a tím i delších dnů, je hlučnost "konzumentů alkoholu" na denním pořádku nejen okolo této prodejny, ale i na blízkém travnatém svahu nad parkovištěm (poblíž schodů do Průběžné ulice). Běžně na něm ve stínu listnáčů polehávají celé dny a zůstává po nich neskutečný nepořádek po vypitém alkoholu. O umístěném suchém WC a jeho "návštěvnících" ani nemluvě. Výjezdy Policie jsou do této lokality časté, proto už jsem skeptická ke kroku, který chystáte. Stejná situace je u OC Skala. Venku posedávající konzumenti alkoholu na parapetech, prostor před vchodem věčně posetý odpadky, prázdnými plechovkami a krabicemi od vína, tlejícím listím, vyžvejkanými žvýkačkami, plivanci, oharky od cigaret. Tzv. popelník na sloupu před vchodem je neustále uražený, oharky vysypané. Úroveň a kultura strašná. Štítím se tudy procházet. Ale kam chodit na nákup základních potravin? Konkurence v těchto místech Příbrami žádná. Na Pražské ulici kdysi býval obchod vedle obchodu s potravinami, rybami, ovocem a zeleninou, pekařství, i tři knihkupectví tam byla! A dnes - mrtvá zóna města už po kolik let. Škoda, i to něco vypovídá o kulturnosti města. Omlouvám se za delší text a přeji klidné dny. Zdraví Prosíková
Odpověď - 21.02.2024 11:30:52
Vážená paní Prosíková, skutečně si slibujeme od posílení pozice na úseku prevence kriminality zlepšení situace v lokalitě. Uznávám, že naše možnosti jsou s ohledem na zákonné mantinely značně omezené. Nemůžeme obchodníkům vstupovat do jejich svobod podnikání a nemůžeme vykazovat osoby z veřejného prostoru jenom kvůli jejich nevábnému vzhledu. Jakkoli uplatňované sankce vůči těmto osobám se míjí účinkem, protože jde zpravidla o jedince zcela nemajetné. Pevně věřím, že úsilí, které v dané věci vyvíjíme a vyvíjet nadále budeme, nakonec dospěje ke zlepšení situace. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
1 |…| 91