Otázky pro starostu

Tato rubrika umožňuje vložit dotaz směřovaný přímo starostovi města Příbram. Vždy, prosím, uveďte své jméno. Anonymní dotazy nebudou zobrazeny. Pokud si přejete, aby Vaše jméno nebylo v odpovědi uveřejněno, viditelně tento požadavek uveďte.

Na vulgární, osobní či hrubá sdělení nebudu reagovat, a to ani v případě, budou-li ukryta za otázkou. Je vhodné si uvědomit, že i starosta města, byť je zodpovědný za množství věcí, zůstává stále obyčejným člověkem se standardním prožíváním a běžnou mírou odolnosti vůči invektivám.

Mgr. Jan Konvalinka
starosta města

Pošlete svou otázku:

Jméno (zobrazí se u otázky):   E-mail (nezobrazuje se veřejně):
 
Text otázky:
 
Opište kontrolní kód:
Kontrolní kód
 
  Souhlasím s podmínkami odeslání otázky.
Informace o zpracování osobních údajů
 


Otázky a odpovědi:

Vyhledávání:
   
1 |…| 64  
15.02.2020 20:15:48 - J. Malinovská
Vážený pane starosto. V poslední době je velký nepořádek na Komenského náměstí, na hřišti ulámané větve nebezpečné pro děti...kolem OC Skalka. TS neměly starosti s odklízením sněhu. Nemohly by ušetřenou energii investovat do úklidu? S pozdravem J. Malinovská
Odpověď - 19.02.2020 08:53:43
Vážená paní Malinovská, níže si Vám dovoluji přeposlat stanovisko ředitele Technických služeb města Příbrami, p. o. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
Odpověď - 19.02.2020 08:54:26
Vážená paní Malinovská, děkuji za připomínku, ale je třeba vzít v úvahu, že v posledních dnech několikrát proběhla vichřice s rozsáhlým poškozením stromů a popadání větví. Proto o nějakém šetření energie nelze vůbec hovořit. Naopak, toto období je velmi náročné. Odstraňování následků, krom jiné práce, která je omezena obdobím vegetačního klidu a musí být do konce března dokončena, klade zvýšené nároky na pracovníky Technických služeb. Proto se může zdát, že něco trvá, ale věřte, že Technické služby pracují na maximum. S pozdravem Ing. Pavel Mácha, ředitel TS Příbram.
12.02.2020 08:04:04 - Viktor
Dobrý den, Nedávno jsem si na Facebookových stránkách pročítal o možnosti vybudování KFC či Mcdonald. Pročítal jsem i příspěvky občanů a zajímala by mě tato myšlenka ohledně vybudování nových bister a podniků, který by Příbrami mohli opět nějak zlepšit a zviditelnit. Chtěl bych se hlavně i zeptat, jestli jste se zajímali jen o tyto podniky a nebo například o podnik s názvem Subway bageterie či jiné podniky, který nabízí i levnější formy rychlého a levnějšího občerstveni a hlavně zdravější formy stravy. Pokud bych mohl mít svůj názor, tak přesně tento styl podniku tu v příbrami chybí. Ať už se jedna o KFC nebo Mcdonald nebo i subway, všechny tyto podniky nabízí celou řadu dobrých jídel nebo občerstvení a byla by škoda o tuto možnost přijít, pokud by se ovšem podobná možnost naskytla. V Příbrami je dost podniků viz Kebab, restaurací, kaváren a bohužel i firem jako Pepco, KIK, DR.Max lékárna a myslím si samozřejmě opět dle mého názoru podobná forma bufetu tu hodně chybí. Otázka je jak dlouho se to tu udrží. Lidi co jí maso je hodně , lidí co jsou vegani je opět hodně a skloubit tyto dva styly potravy by byl přímo geniální nápad.Jsem student a rád jezdím do restaurací, podniků, kaváren a nákupních středisek, který jsou v Příbrami velmi oblíbený ale, domnívám se, že přesně tato forma stravy, posezení s lidmi a druhem zábavy přesně chybí a město a občané co tu bydlí, by určitě tuto myšlenku pokusili podpořit(snad). Rád bych se pokusil touto formou zjistit názor občanů a popřemýšlet o dotaznících o těchto podnicích , aby občané neřešili jen ty dva hlavní konkurenty, ale popřemýšlet i o Subway jako o zajímavém podniku, který nabízí stravu pro každého občana a byl by velkým přínosem i kdyby byl v centru města a nebo na kraji města u dálnice, kde by vznikl velký a pravidelný zájem. Kdyby vznikla nějaká šance zjistit co občan doopravdy chce a co by se tu chytilo tak forma dotazníků ať papírové podoby nebo přes sociální sítě by stálo za zvážení. Hlavně by to aspoň pomohlo v rozhodování, pokud město doopravdy má v plánu postavit zde něco podobného. Děkuji vám a přeji hezký den
Odpověď - 13.02.2020 13:59:30
Vážený pane Viktore, děkuji za zajímavý podnět. Již několikrát se město pokoušelo do volných nebytových prostor získat nájemce z řad provozovatelů rychlého občerstvení (např. KFC, McDonald’s apod.). Z nějakých, mně ne zcela pochopitelných důvodů, tito u nás nechtějí podnikat. Je mi to s podivem, neboť i města naší velikosti (např. Písek) pobočky velkých stravovacích řetězců mají. Anketa mezi občany je zajímavá, nicméně obávám se, že by data z ní získaná nepřesvědčila potenciální uchazeče o tom, aby otevřeli pobočku v našem městě. Nemáme v plánu takovou anketu vytvářet, nicméně nebráníme se jakékoliv iniciativě. V případě, že takovou anketu vytvoříte, můžeme Vás podpořit skrze naše komunikační kanály. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města
09.02.2020 22:28:35 - Božena
Vážený pane starosto,
mám dotaz zda při rekonstrukci divadla budou do podlahy hlediště vloženy indukční smyčky pro nedoslýchavé občany.
Děkuji za odpověď.
Odpověď - 10.02.2020 08:40:46
Vážená paní Boženo, ano, budou, byť to není v původním projektu. K instalaci dojde v rámci probíhajících prací. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
05.02.2020 08:44:35 - Jirsová
Dobrý den, dnes jsem dostala informaci, že v Příbrami u Hypernovy zakoupila pozemek firma KFC a již provedla pro tuto provozovnu výběrové řízení. Chtěla jsem se zeptat kdysi byl plánován McDonald po dálnici D4 u obce Buk a zřejmě z tohoto záměru sešlo. Dlouhodobě se ptáte, co by oživilo Pražskou ulici. Nebyl by dobrý záměr nabídnout právě budovu bývalé obuvy, která je nyní pronajmuta pro obchod s oblečením, ale s velkým nadšením a zaujetím se u nikoho nesetkala. Pokud si pamatuji obchod s obuví je to velký prostor a patro po schodech. Vratnost záruk u firmy McDonald si myslím by pro město byla a hlavně by přitáhla do Pražské ulice velké množství lidí. Děkuji za odpověď.
Odpověď - 06.02.2020 09:29:04
Vážená paní Jirsová, dotazy a náměty tohoto typu jsou velmi časté. Během doby, kdy jsme nabízeli předmětný prostor bývalé obuvi v Pražské ulici k pronájmu, jsme oslovovali všechny významné řetězce, ať už supermarkety nebo zařízení rychlého občerstvení. Ani v jednom případě se naše nabídka nesetkala se zájmem, což je i pro nás obtížně pochopitelné. Uvidíme, jak si současný nájemce bude počínat, zda bude jeho obchod v prostorách prosperovat. V případě, že z jakéhokoli důvodu nájemní vztah zanikne, oslovíme opět potenciální zájemce, a to včetně Fast food řetězců. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
02.02.2020 11:33:48 - Karel
Dobrý den,obracím se na Vás kvúli zhoršené kvalitě televizního signálu po zavedení DVBT2.Jedná se o vysílání z Prokopského Vršku. Již dříve byl velmi slabý signál na odvráceném svahu (bydlím v ulici Horymírova194),ale s dobrou antenou a zesilovačem bylo věe OK.Současný stav je ale výrazně horší,silně závislý na počasí a denní době. Za nízkých teplot,ve večerních a nočních hodinách se signál ůplně ztrácí.Hlavně na kmitočtu 514MHz .Vím,že tohle město nemůže vyřešit,ale Váš tlak na České Radiokomunikace bude určitě silnější než několika jednotlivců. Děkuji za sebe i obyvatele dolní části Březových Hor.Karel Douša
Odpověď - 05.02.2020 10:39:08
Vážený pane Karle, na České Radiokomunikace, a.s. jsem odeslal ihned žádost o prověření kvality signálu po zavedení DVB-T2 ve městě Příbram. O výsledku Vás budu informovat. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
29.01.2020 08:40:06 - Dagmar Bětíková
Dobrý den, touto cestou si dovolím vyjádřit velké poděkování za obnovu vozového parku MHD Příbram, protože v tuto chvíli zajišťuje vysoký komfort, a to především zcela bezbariérový přístup pro maminky s kočárky, které byly v dřívějších letech odkázány na pomoc spolucestujících. Poděkování patří všem, kteří mají zásluhu na inovaci vozového parku. S přátelským pozdravem D. Bětíková
Odpověď - 30.01.2020 14:20:37
Vážená paní Bětíková, děkujeme za Vaši zprávu. Jsem rád, že jste spokojena a přeji vše dobré. Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
26.01.2020 12:09:55 - Marie Doušová
Pane starosto, nevím , zda se ptám na dobrém místě ,ale chtěla bych poukázat na to ,proč se nevyčistí Litavka pod Březovými Hory, než budou zase povodně. Jsou tam spadané větve a je velmi zaneřáděná.Také zde jsou železné sloupy vysokého napětí ,které jsou rezavé a potřebovaly by natřít.Děkuji za vyjádření.
Odpověď - 05.02.2020 10:28:59
Vážená paní Doušová, níže si Vám dovoluji přeposlat stanovisko Technických služeb města Příbrami, p. o. k Vašemu podnětu. Ohledně železných sloupů jsme v kontaktu se společností ČEZ Distribuce a. s., kterou jsme vyzvali k natření uvedených sloupů. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
Odpověď - 05.02.2020 10:31:30
TS se nemají starat o vodní toky a čištění jejich koryt, tuto problematiku zajišťuje Povodní Vltavy. Rovněž sloupy vysokého napětí neošetřují TS, ale ČEZ. Nicméně s ohledem na pokyny pan starosty jsme v úterý, tj. 4. 2. čistili břehy Litavky směrem od Marily (ulice Na Stadionu) po most do Podlesí (ulice Pod Kovárnami). Ing. Pavel Mácha, ředitel.
22.01.2020 11:27:20 - Soňa Karnetová
Přeji krásný den! Bylo by možné uskutečnit po letošní teplé zimě plošnou deratizaci potkanů v Příbrami? Předem děkuji za odpověď!
Odpověď - 23.01.2020 09:18:06
Vážená paní Karnetová, Deratizace má svoje pravidla a její provedení je v odpovědnosti každého vlastníka nemovitosti (domu, pozemku). Aby město zajistilo plošnou deratizaci celého města je nemožné. Každoročně město ve vybraných lokalitách veřejného prostranství deratizaci zajišťuje. Pokud máte na mysli konkrétní lokalitu,prosím kontaktujte OŽP, paní Danielu Wagnerovou, nejlépe e-mailem daniela.wagnerova@pribram.eu. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
Odpověď - 23.01.2020 13:50:19
Vážená paní Karnetová. Plošnou deratizaci jsme začali provádět v roce 2019 ve vytipovaných oblastech, a to v jarním i podzimním termínu. V součinnosti s námi provádí zásah i 1.SčV v prostorách kanalizace. Takže na stejné místo se dostanou pracovníci i čtyřikrát v jedné etapě. Na podzim bylo shledáno pracovníky deratizační firmy mnohem méně ohnisek výskytu. Nejzávažnější výskyt hlodavců jsme ještě dořešili opakovanými kontrolami a dovnaděním. Myslím, že tento způsob likvidace potkanů dává smysl. Věřím, že se nám podaří omezit tento nešvar, který obyvatele města velmi obtěžuje. Přeji pěkný den. S pozdravem Daniela Wagnerová, DiS., Odbor životního prostředí.
22.01.2020 09:48:17 - Růžena
Krásný den přeji,
již před měsícem se zde psalo, jak se Flusárna konečně probrala ze tmy!!??

Denně tudy chodím po šesté ráno do práce, a Flusárna (chodník + cyklostezka) je stále ponořena do tmy, ani jednou jsem ty "nové" lampy neviděla svítit!

Pokud je to tím, že se přes den nestihnou nabít, pak jsou téměř k ničemu, obzvláště v zimě, když je třeba námraza a všude jen tma, myslím že uprostřed města na tak frekventované cestě by se to osvětlení mělo OPRAVDU vyřešit.

Děkuji za případné vysvětlení, nebo snad vyřešení :o)
Odpověď - 22.01.2020 10:19:51
Vážená paní Růženo, o problémech se svítidly víme. Solární svítidla musí projít několika nabíjecími cykly (minimálně 20). Vzhledem k ročnímu období a vzhledem k intenzitě denního světla dochází k nedostatečnému nabíjení. Proto lampy nesvítí celou noc. V těchto dnech probíhá nastavení lamp tak, aby byla lépe využita kapacita baterií a aby lampy svítily po celou dobu, kdy je snížená viditelnost. V jednání je i možnost osadit silnější akumulátory do lamp. Za vzniklé komplikace se omlouvám. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
21.01.2020 11:36:16 - Hana
Vážený pane starosto, včera tj. 20.1. jsme sledovali jednání zastupitelstva města. Byl tam vznesen dotaz, zda by bylo možno parkovat poblíž Pražské ul. /náměstí/ 1. hod. zdarma. Uvedená 1. hod. parkování by stačila k možnému nákupu či jednání v této ulici. Odpověděl jste, že by při parkování byla místa dlouhodobě obsazená. Neodpověděl jste na konkrétní dotaz - 1. hod. zdarma.
Čtu, jak všem je líto, že Pražská ul. upadá. I toto by pomohlo oživit provoz v této ulici.
Pražská ulice nyní :
- odpadkové koše nenatřené, spodky vnitřků prorezlé
a pod koši na dlažbě špinavé, černé fleky
- dlažba chodníků popraskaná, někde až o 1 cm vyvýšená - chodci zakopávají
- odtokové žlaby mezi chodníky a silnicí jsou v létě zarostlé trávou / nestačí zřejmě 1x za rok postříkat přípravkem na likvidaci trávy/
- lavičky na Václavském nám. již delší dobu nenatřeny
-po afterparty, konané v klubu Pražská č.1 /bývalé kino/ jsou v okolí na ulici rozbité lahve/střepy/, vylité nápoje, někde pozvracené chodníky.
Dříve / po rekonstrukce této ulice/ byly tyto chodníky několikrát za rok strojově čištěny
Pražská ulice je částí historického centra Příbrami.
Dnes hodně měst i malých vesnic má tyto obdobné plochy krásně upravené a čisté.
Bylo by možné, aby centrum našeho města, bylo pro obyvatele Příbrami i pro turisty upravenější a hlavně čisté.
Děkuji Hana
Odpověď - 22.01.2020 10:53:14
Vážená paní Hano, do nadcházejícího jednání rady města půjde návrh, který předkládá dopravní komise a Samostatné oddělení silničního hospodářství, na úpravu cen parkování na zpoplatněných parkovištích. Součástí návrhu je i úprava ceny parkování na náměstí T. G. M. Jak jsem již uvedl na jednání zastupitelstva města, parkování zdarma, byť časově omezené, by znamenalo totální obsazení parkoviště neboť není zcela v moci Městské policie Příbram, a to z kapacitní důvodů, parkování neustále kontrolovat. Váš podnět ohledně nenatřených košů a znečištěné dlažby prohovořím s ředitelem Technických služeb města Příbrami, p. o. Již jsme přistoupili k tomu, že v sobotu ráno úklidová četa technických služeb uklízí nepořádek v Pražské ulici. Zároveň vstoupím do jednání s provozovatelem tanečního klubu a vyzvu jej k přijetí opatření, která by zamezila tomu, aby návštěvníci diskotéky dělali v Pražské ulici nepořádek. Jsem rád, že se o život v našem městě zajímáte a uvítám Vaše další náměty. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
18.01.2020 19:45:56 - Eva
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak to bude s bazénem, pokud nebude odsouhlasená rekonstrukce. Slyšela jsem, že by se měl úplně uzavřít. Kam by pak chodili děti ze školky a školy na plavání?
Děkuji za odpověď
Odpověď - 20.01.2020 08:53:53
Vážená paní Evo, pokud zastupitelstvo města neschválí rekonstrukci dle předloženého návrhu, bazén rozhodně nebude uzavřen. Budou probíhat práce na přeprojektování návrhu nového způsobu rozměru rekonstrukce. Bazén jako takový zásah bezpodmínečně vyžaduje, nicméně nehrozí, že by byl z důvodu neschválení rekonstrukce uzavřen. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
16.01.2020 09:55:40 - Prosíková J.
Pěkný den, pane starosto, je polovina ledna, sníh k nám ještě nedorazil. Zato v ulicích a v parcích je dosud mnoho neuklizeného loňského spadaného a tlejícího listí (stará část města). Náměstí Komenského, kolem Obory a jinde.. Nánosy jsou pod lavičkami i podél obrubníků, pod chodníky atd.. Mnohde je uklizena jen jedna strana ulice. Nemají-li Technické služby letos starost o schůdnost zasněžených chodníků, mohly by loňské listí odstranit? Děkuji, zdraví Prosíková
Odpověď - 23.01.2020 09:19:24
Vážená paní Prosíková, děkuji za Váš podnět. Pracovníci Technických služeb města Příbrami, p. o. uklízejí naše město i v zimním období, kdy střediska Veřejná zeleň upravují keře, vyřezávají nálety a výmladky, kácí schválené stromy a každý pracovní den nejméně ve dvou ulicích nebo dvorech hrabou, nakládají a odvážejí listí. Dále se zaměstnanci technických služeb výrazně podílejí na rekultivaci zanedbaných bývalých zahrádek u Čekalikovského rybníčku. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
13.01.2020 20:39:14 - Lukas
Dobrý den pane starosto,mohu se zeptat kdy chystá Příbram a jestli vůbec realizovat opravu komunikace+vodovodu a realizovat dlouholetý plán výstavby kanalizace v Lazci,na které se žádaly dotaci,které pokud vím byly schváleny.
Děkuji za odpověď Lukas
Odpověď - 15.01.2020 09:59:17
Vážený pane Lukáši, máte pravdu, že dotace na odkanalizování místní části Lazec byly městu přiznány. V současné době probíhají vyjednávání s vlastníky vodovodního řadu. Po vyřízení veškerých administrativních záležitosti jsme připraveni kanalizaci v Lazci vybudovat. Dle všech předpokladů by k tomu mělo dojít v roce 2022. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
09.01.2020 21:22:40 - František
Dobrý den Pane starosto ,
Jednoduchý stručný dotaz bych měl

Nová smlouva o provozu MHD říká ze musí být na linky MHD nasazen autobus městského typu a s logem města
Chci se zeptat z jakého důvodu dnes 9.1.2019 jezdil na linkách MHD jeden autobus který není vhodný na provoz MHD byl to ( příměstský ) značky SOR

Doufám ze se to nebude už opakovat .
Chci vás poprosit aby jste požádal dopravce o vysvětlení .

PS: myslel jsem si ze se to s novou smlouvou zlepší ale jde vidět ze si stejne dopravce děla co chce !! :(
Odpověď - 13.01.2020 09:15:25
Vážený pane Františku, níže si Vám dovoluji přeposlat odpověď vedoucího provozu Příbram a Sedlčany ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY s.r.o., pana Kurfürsta. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
Odpověď - 13.01.2020 09:20:15
Dobrý den, tento stav je způsoben odstavením 3 Mercedesů. Důvodem jsou popraskaná skla. Jeden z mercedesů je dopravní nehoda z viny našeho řidiče. Druhý vůz od letícího kamene protijedoucího vozidla má vyskleno boční okno a třetí popraskané čelní. Všechna tři vozidla budou přesklena dne 16.1.2020 a ihned navrácena do provozu. Domnívám se však, že nejde o porušení smlouvy. Ve smlouvě je s městem Příbram uvedeno 18 vozů denní vypravení a 2 vozy jako záloha. Tyto vozy musí splňovat standardy požadované smlouvou bez vyjímky. Dále je ve smlouvě uvedeno, že dopravce může mít další zálohu v počtu 5 vozidel, které nesmějí být starší 12 let. Ano je pravdou, že vůz má dvoje dveře, ale byla upřednostněna nízkopodlažnost a prostor pro kočárek, případně invalidní vozík a v neposlední řadě barevné provedení. Je velká smůla, že k nehodovým událostem došlo najednou ve dvou dnech. Náhradní vozidlo je roku výroby 2013, nízkopodlažní, červené, takže podmínky smlouvy splňuje. Děkuji za pochopení, Roman Kurfürst, vedoucí provozu Příbram a Sedlčany.
09.01.2020 07:26:47 - Milan
Dobrý den,chtěl bych se s vámi podělit o zkušenosti z naší sauny na plaveckém bazénu.
Ač zkouším různé časy a různé dny k návštěvě sauny, vždy si musím vystát ve frontě 20 až 30 minut. Toto je první zklamání. Druhé zklamání přichází po odtažení šoupacích dveří nyní už v prostoru před saunou.Pára, vlhkost, kapky vody stékající po okně, stěnách a stropu. Prostě chybějící odvětrávání. V sauně samotné je zatopeno dobře, ale všudypřítomné vlhko z prostor před saunou a z obrovského množství návštěvníků vám pobyt v sauně ještě více znepříjemní. Chtěl byh se přimluvit za suchou saunu, za odvětrávání, za obnovení sauny v původním prostoru. Možná by tak mohl vzniknout malý saunový svět, který by nám v Příbrami bohatě stačil.Protože ten velký a drahý si můžeme párkrát v roce dopřát někde úplně jinde.
Odpověď - 15.01.2020 10:34:40
Vážený pane Milane, velice děkuji za Váš dotaz a podnět, kterým se budeme zabývat. Odvětrávání prostoru potírny je v současné době řešeno odtahovým a přívodním otvorem. Odvětrání sauny je tedy samotížné, není tak nutně zapotřebí dalších přístrojů. Dřívější funkční odtah byl v minulosti v rámci rekonstrukce sauny zrušen. Ve sprchách systém odvětrání funguje na podobném principu, kdy pro zvýšení účinnosti je v odtahovém potrubí instalován ventilátor, který je však v současné době mimo provoz. Tuto problematiku ("vlhkost potírny a přilehlých prostor") postoupíme externí firmě pro návrh řešení. Děkuji Vám za Vaše cenné podněty. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
07.01.2020 12:20:10 - David Kaiser
Dobrý den, mám dotaz na nefunkční nucené odvětrávání prostoru sprch a potírny v sauně akvaparku:

Již několik let je sauna velmi hojně využívána lidmi a na čipy do sauny se před pokladnou obvykle čeká i několik desítek minut. Již z tohoto hlediska je zjevné, že sauna jede více než na plný provoz. S tím je spojeno velmi časté sprchování osob a vytváření zvýšené vlhkosti v prostoru sprch, wc, ale i prostoru (chodby) před potírnou a tím pádem, bohužel, i v potírně. Dříve byla v prostoru sprch a wc funkční nucená ventilace, která odváděla vlhkost mimo tyto prostory. Nyní jsou v chodbě před potírnou k dispozici pouze dvě malá lehce pootevřená okna, která ale prostor nejsou schopna dostatečně odvětrat. Lidé často tato okna zavírají (aby na ně netáhlo) a velmi často se stává, že ze stropu nad nimi kape voda. To samé se děje s dveřmi, kterými se chodí do venkovního prostoru s ochlazovacím bazénkem. Z toho důvodu se pak dostává vzdušná vlhkost do potírny a tím pádem ?suchá sauna? přestává plnit svoji funkci. Dost často připomíná spíš páru vedle bazénu akvaparku o několik pater níž ?

Také potírna, než byla v rámci rekonstrukce zevnitř zateplena, měla funkční odvětrávací ?potrubí?, které kontinuálně odvádělo vlhký vzduch pryč. Po zateplení ale tato ventilace také neplní svoji funkci. V potírně se za skleněnými dveřmi tvoří na podlaze kaluž a dveře jsou často ve své dolní polovině silně orošené.

Myslím si, že než dojde k rekonstrukci celého akvaparku, dal by se tento problém bez větších finančních nákladů odstranit tím, že by se opět nucená ventilace sprch a potírny zprovoznila.

Děkuji
Odpověď - 15.01.2020 10:14:24
Vážený pane Kaisere, velmi děkuji za Váš dotaz a podnět. Pokusím se reagovat sumarizovaně. 1) Odvětrávání prostoru potírny je v současné době řešeno odtahovým a přívodním otvorem. Odvětrání sauny je tedy samotížné, není tak nutně zapotřebí dalších přístrojů. Dřívější funkční odtah byl v minulosti v rámci rekonstrukce sauny zrušen. 2) Ve sprchách systém odvětrání funguje na podobném principu, kdy pro zvýšení účinnosti je v odtahovém potrubí instalován ventilátor, který je však v současné době mimo provoz. Tuto problematiku ("vlhkost potírny a přilehlých prostor") postoupíme externí firmě pro návrh řešení. Váš podnět shledávám jako cenný a smysluplný, kdy mohu slíbit, že se jím budeme nadále zabývat a pokusíme se najít schůdné řešení pro zvýšení komfortu a kvality služeb. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
06.01.2020 13:12:30 - Michal
Dobrý den pane starosto, jsem občanem Příbrami a dodělám si dálkově střední školu stavební v Českých Budějovicích. Jako ročníkovou práci jsem dostal vytvořit studii a projektovou dokumentaci pro veřejnou stavbu. Napadla mne myšlenka vytvořit stavbu, která je potřeba v Příbrami např. parkovací dům, knihovna....Sice by se jednalo pouze o studijní verzi dokumentace, ale myslím si, že by město mohlo využít jako námět občana.
Odpověď - 07.01.2020 09:02:14
Dobrý den Michale, rád Vaší iniciativu uvítám a budu Vám nápomocen v rámci Vaší studie. Dovoluji si tedy navrhnout schůzku, termín si prosím objednejte u mé asistentky pí Smolkové, tel: 318 402 229, lucie.smolkova@pribram.eu. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
03.01.2020 12:39:49 - Josef
Dobrý den. Přečet jsem si novou vyhlášku ohledně omezení pyrotechniky a prohlédl mapu .Myslím že tato vyhláška není dostatečná .Většina města není ochráněná .Nevím jestli některý zastupitel bydlí v oblasti křížáků PB.8.asi by měl jiný názor na omezené oblasti .Ta to vyhláška se měl týkat celoplošného zákazu oblasti Města Příbram protože těmito vyjímkami se nezamezí odpalování pyrotechniky takže žádná změna.
Odpověď - 06.01.2020 08:31:45
Vážený pane Josefe, máte pravdu, že vyhláška v této podobě nepokrývá všechny oblasti města. V schválené formě se jedná o prvotní návrh, který bude v průběhu letošního roku aktualizován. Na posledním jednání zastupitelstva města byl dokonce stanoven termín - konec dubna 2020, do kterého má dojít k aktualizaci vyhlášky na základě podnětů jak občanů, tak samotných zastupitelů. Máte-li Vy sám přímo návrh na konkrétní oblast či ulici, kde by mělo k regulaci používání pyrotechniky dojít, prosím o jeho zaslání na adresu: jan.konvalinka@pribram.eu. Děkuji za Váš zájem a zůstávám s pozdravem, Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
02.01.2020 08:46:30 - Josef
Dobrý den,
rád bych se optal na postup v případě porušování obecně závazné vyhlášky města Příbram č.5/2019 o nočním klidu ze dne 1. března 2019 zaměstnancem státní správy / úřední osobou, v tomto případě zaměstnancem "Krajské hygienické stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze" (pro okres Příbram).
Výše zmíněná osoba je občanem s trvalým pobytem v obci Příbram.
Děkuji Vám za posouzení mé žádosti, přeji pěkný a klidný den Josef
Odpověď - 03.01.2020 13:46:04
Vážený pane Josefe, pro všechny občany města vyhláška platí bez rozdílu. Pokud se dotyčný dopustí porušení vyhlášky a jeho skutek je zdokumentován a řešen městskou policií nebo Policií ČR, postupuje se dle platných právních předpisů - řízení o přestupku. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města
30.12.2019 11:52:02 - Tomáš
Vážený pane starosto,

chtěl bych se Vás zeptat, zda nevíte něco bližšího k termínu, kdy ŘSD zvažuje opravuje železničního mostu v Husově ulici a zda neplánují při této stavbě postavit chodník,který končí za železničním mostem a dolů ke kruhovému objezdu musíme chodit po nezpevněné cestě a obzvlášt v zimě, je to tu neschůdné. Děkuji za odpověď a přeji úspěšné vykročení do Nového roku 2020.
Odpověď - 03.01.2020 09:42:09
Vážený pane Tomáši, rekonstrukce mostu ev. č. 18-012 byla povolena rozhodnutím Krajského úřadu Středočeského kraje dne 20.05.2019 pod spisovou značkou SZ 161173/2018/KUSK. Dle tohoto stavebního povolení bude součástí stavby oprava stávajícího silničního dvoupólového mostu přes železniční trať včetně přeložky kabelů ČEZ a CETIN a veřejného osvětlení. Součástí tedy není vybudování nového chodníku podél komunikace I/18 směrem ke kruhovému objezdu. Vzhledem k tomu, že investorem je Ředitelství silnic a dálnic, tak přesné datum zahájení opravy nám není známo, ale rekonstrukce je plánovaná na tento rok tedy 2020. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
1 |…| 64