Otázky pro starostu

Tato rubrika umožňuje vložit dotaz směřovaný přímo starostovi města Příbram. Vždy, prosím, uveďte své jméno. Anonymní dotazy nebudou zobrazeny. Pokud si přejete, aby Vaše jméno nebylo v odpovědi uveřejněno, viditelně tento požadavek uveďte.

Na vulgární, osobní či hrubá sdělení nebudu reagovat, a to ani v případě, budou-li ukryta za otázkou. Je vhodné si uvědomit, že i starosta města, byť je zodpovědný za množství věcí, zůstává stále obyčejným člověkem se standardním prožíváním a běžnou mírou odolnosti vůči invektivám.

Mgr. Jan Konvalinka
starosta města

Pošlete svou otázku:

Jméno (zobrazí se u otázky):   E-mail (nezobrazuje se veřejně):
 
Text otázky:
 
Opište kontrolní kód:
Kontrolní kód
 
  Souhlasím s podmínkami odeslání otázky.
Informace o zpracování osobních údajů
 


Otázky a odpovědi:

Vyhledávání:
   
1 |…| 62  
07.11.2019 15:11:09 - Dagmar
Dobrý den pane starosto,
včera, tj. 6.11. jsem využila autobusu MHD číslo 1A (linka: 305001/114)ze zastávky Milínská T.G.M. s odjezdem 17,45 hodin. Vůbec mi nevadilo, že přijel v 17,49. Plánovala jsem vystoupit na konečné stanici Drkolnov - šachetní ulice. Pan řidič: 1390, RZ: 4S21554 zjevně překračoval dovolenou rychlost. A místo aby nás dovezl na konečnou zastávku, zastavil autobus na přechodu pro chodce před křižovatkou ulic Slunná a Šachetní, obrátil se k cestujícím a řekl: "Tady vás vysypu!" Museli jsme všichni opustit autobus mimo zastávku a ten pokračoval směrem na Březové Hory. Docela jsem se bála, aby se nerozjel už v okamžiku našeho vystupování. Co je to za chování a jak je to vůbec možné z hlediska bezpečnosti cestujících!!! Moje jízdenka má číslo: 113072, strojek 2658.
Děkuji Vám za pomoc.
Odpověď - 08.11.2019 13:20:41
Dobrý den paní Dagmaro, Vaši stížnost jsem obratem předal k vyřízení firmě Arriva Střední Čechy. O vyjádření firmy Vás budu na tomto místě informovat. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
05.11.2019 12:43:58 - Daniel Reinelt
Dobrý den, bydlím v ulici Ryneček, kousek od nám.T.G.Masaryka. Parkování je, speciálně kolem domů 131-133, poměrně tristní. V pracovních dnech je mezi 8-16 velmi těžké až nemožné zaparkovat, jelikož veškerá parkovací místa obsadí lidé dojíždějící do "centra" do práce. Rozdíl je velmi patrný zejména během víkendů kdy je parkování zpravidla bezproblémové.
Jestliže je potřeba (např.s dětmi) během rána/dopoledne k doktorovi, případně na nákup, zaparkovat se posléze většinou nedá. Dostal jsem během jednoho roku 3 pokuty za špatné parkování kolem svého domu - v důsledku toho že jsem zaparkoval proti pravidlům silničního zákona kvůli tomu že naprosto všude bylo obsazeno.
Je toto v plánu řešit? Modré zóny nebo principiálně podobné formy rezidenčního parkování by občanům jistě usnadnily život. Předem díky za odpověď
Odpověď - 06.11.2019 12:30:00
Vážený pane Reinelte, plně se ztotožňuji s odpověďmi mých kolegů, jak s panem místostarostou, tak s referentkou Ing. Žďánskou ze Samostatného oddělení silničního hospodářství. Na různých místech ve městě se snažíme situaci řešit budováním tzv. zelených parkovacích míst na místech, kde vozidla běžně parkují, ale činí tak v rozporu s předpisy. Pokud byste ve svém okolí takové místo vhodné k parkování nalezl, dejte nám prosím vědět. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
04.11.2019 08:22:42 - Markéta Bernášková
Vážený pane starosto, obracím se na Vás s dotazem, zda město plánuje nějaké úpravy v parku Střelovna ve staré části Příbrami? Bohužel v současnosti je tam naprosto nevyhovující osvětlení, kdy po 18 hodině se tam odváží jen otrlí jedinci. Rovněž altánek je okupován mládeží, která si tam za tmy pokuřuje a altán ničí.
Předem děkuji za odpověď. Markéta Bernášková
Odpověď - 06.11.2019 12:17:45
Vážená paní Bernášková, úprava parku Střelovna byla součástí návrhu v rámci participativního rozpočtu. Projekt se však nesetkal s dostatečnou podporou hlasující veřejnosti. Ačkoli vnímáme problematiku tohoto místa, není jeho revitalizace aktuální, a to s ohledem na jiné investiční priority. S technickými službami prohovořím alespoň možnost částečné revitalizace tohoto prostoru. Děkuji Vám za dotaz a za zájem o dění ve městě. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
02.11.2019 20:33:06 - František
Dobrý den Pane starosto,

Rad bych se vás zeptal jak to bude letos s vánočním časem u nás ve městě

1) vánoční strom ( kdy se bude stavět na náměstí a jestli bude zas jinak ozdoben)
2)advent
3) trhy

Moc dekuji a zdravím
Odpověď - 06.11.2019 13:59:29
Dobrý den pane Františku, v krátkosti si Vám dovolím představit předvánoční čas v Příbrami. Ve dnech 20. - 21.11. proběhne dovoz a instalace vánočních stromů, 21.11. - montáž a instalace betlému, 26.11. zdobení stromu na náměstí TGM. Na zdobení stromku si dáme záležet a věřím, že se bude líbit tak jako v minulosti. Program na adventní čas je naplánován takto: 1.12. náměstí TGM: rozsvícení vánočního stromku + audiovizuální show, 6.12. Nový rybník - Ledově čertovský Novák: ledová a mikulášská show, trhy, ohňostroj, 8.12. náměstí 17. listopadu: pódiový a doprovodný program, 15.12. náměstí 17. listopadu: pódiový a doprovodný program, 22.12. náměstí TGM: pódiový a doprovodný program. Vánoční trhy budou probíhat v době vánočních kulturních akcí takto: adventní neděle 1.12. a 22.12. na náměstí TGM, 8.12. a 15.12. na náměstí 17. listopadu. Pevné stánky s občerstvením budou na nám. 17. listopadu v provozu každý den od 2.12. do 20.12. v odpoledních hodinách. Běžné farmářské trhy se, oproti minulým rokům, uskuteční i v sobotu 21.12. před vánočními svátky. V době adventu se přemění na vánoční farmářské trhy. Významná změna bude patrná u sortimentu. Mimo běžných výrobků bude trh rozšířen o vánoční zboží. Přijďte si užít příjemné a klidné předvánoční atmosféry. Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
Odpověď - 08.11.2019 13:26:58
Kompletní program adventu v Příbrami pro tento rok: https://vanoce.pribram.eu/
25.10.2019 21:42:55 - Kučerová
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda by se mohl vybudovat chodník v Husově ulici a to v části od kruhového objezdu u Dolejší Obory směrem k železničnímu mostu (který se plánuje opravovat). Nyní je tam pouze štěrková cesta, která ani od vozovky není zvýšená. Bylo by také dobré, kdy by chodník byl vybaven dřevěnými zástěnami (jako jsou dál v Husově, resp. Rožmitálské ulici.). Děkuji za odpověď.
Odpověď - 30.10.2019 08:47:44
Dobrý den paní Kučerová, v příštím roce dojde s nevětší pravděpodobností k rekonstrukci mostu nad železniční tratí v ulici Husova. Pokud se tomu tak stane, budeme usilovat o vybudování chodníku v rámci této velké stavební akce. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
24.10.2019 11:44:48 - Jana
Dobry den,
rada bych se zeptala, zda mesto planuje vyresit pristup do lesoparku Padak. Kdyz jdu od Novaku po naucne stezce do lesoparku, musim prejit i s detmi po pomerne rusne silnici, kde auta maji povolenou rychlost 90 km/h. A je zde pouze tabule upozornujici na chodce, ale to z meho pohledu bezpecne prechazeni zvlaste s detmi nezaruci. Velmi dekuji za odpoved. Jana S.
Odpověď - 04.11.2019 08:10:37
Dobrý den paní Jano, komunikace vedoucí mezi Novým rybníkem a Padákem nenáleží městu Příbram. Nemám informace o tom, že by zde její správce uvažoval o zřízení přechodu či označení míst k přecházení. Musíme si uvědomit, že přecházení po takto frekventované komunikaci, kde se vozidla pohybují velkou rychlostí, může být nebezpečné. V současné době probíhá realizace projektu s názvem "Přes Kaňku bezpečně na Padák". V rámci této stavby je budována spojovací cesta po druhé straně vozovky. I když se nejedná o spojení ideální, myslím tím od naučné stezky Nového rybníka, může jít o bezpečnější variantu frekventované vozovky. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
23.10.2019 12:16:32 - Jitka
Dobrý den,
ke konci loňského roku bylo vybudováno v ul. Šachetní 7 parkovacích míst. V letošním roce jsem navrhovala (ještě před vaším starostováním)vybudování dalších 7 parkovacích míst umístěných zrcadlově k již vybudovaným. Jedná se o místo přímo před čp.300. Toto jsem konzultovala s paní Štěrbovou a ta mi slíbila, že by to asi nebyl problém, ale musely by se přesadit 2 stromy (zatím nevelké). Na daném místě je nyní stará, dřevěná houpačka, která asi nevyhovuje bezpečnostním předpisům. Bylo by tedy možné tato místa vybudovat? Na Drkolnově je parkování opravdu tragické! Děkuji. Jitka
Odpověď - 24.10.2019 09:23:50
Dobrý den paní Jitko, máte pravdu, že parkování na Drkolnově není snadné. Informaci o dodatečných parkovacích místech jsem bohužel neobdržel. Bylo by prosím možné poslat na můj e-mail přesnou specifikaci, resp. přesné umístění, např. snímkem z mapy s označením přesného místa? Následně toto předám Technickým službám města Příbrami, p. o. k posouzení a případné realizaci parkovacích míst. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města. E-mail: jan.konvalinka@pribram.eu.
14.10.2019 11:43:23 - Pepa
Dobrý den,děkuji za Vaše úsilí, ale měl bych prosbu zda by mohlo být zřízeno v Půběžné ulici parkoviště pro zde bydlící majitele vozidel,rezidenční nebo zonové za nižší poplatek.Děkuji.
Odpověď - 15.10.2019 09:35:11
Dobrý den pane Pepo, není v pravomoci starosty toto samostatně rozhodnout. Doporučuji tedy podat písemnou žádost prostřednictvím Samostatného oddělení silničního hospodářství. Tato žádost bude předáno do rady města a následně o ní bude rada města rozhodovat. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
11.10.2019 12:19:52 - lenka
Dobrý den, pane starosto. Narodila jsem se v oblasti Stalingradu. Od dětství jsem slyšela úplně odlišný vznik jména Stalingrad. Během náletů na příbramské nádraží byla tato část tak zničena, že jí příbramští přirovnávali ke zdevastovanému ruskému městu. Nevidím na tom nic závadného. Zdraví Lenka
Odpověď - 15.10.2019 09:32:44
Dobrý den paní Lenko, podobně jako Vy, nemám s názvem této místní části problém. Z mně dostupných informací dojde k přejmenování pouze názvu autobusové zastávky. Lidové pojmenování této místní části města může zůstat nezměněno. Někteří lidé si název Stalingrad chybně spojují s jakousi propagací minulého režimu či Sovětského svazu. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města
10.10.2019 09:54:29 - Eva
Dobrý den pane starosto, nezlobte se, ale Vaše odpověď na moji otázku kdo je odpovědný za to, že žáci ZŠ 28.října kouří v prostorách školy (v areálu školy) mne neuspokojila. Stačí si přečíst řád školy. Škola odpovídá za žáky, kteří jsou ve areálu školy!! Ne jen během výuky. Moje vnoučata tuto školu navštěvovala a mohu Vás ujistit, že toto se nikdy nedělo za předcházejících ředitelů. Chyba je asi někde jinde a Vy nemáte zájem vyvodit důsledky z neschopnosti zabezpečit ochranu zdraví žáků školy.
Zklamal jste mne.

Eva
Odpověď - 11.10.2019 08:53:13
Dobrý den Evo, primárně jsou za kouření nezletilých odpovědní jejich zákonní zástupci, kteří jim nedostatečným způsobem vykládají zásady zdravého životního stylu. Ředitelka školy byla upozorněna, aby takové chování žactva netolerovala. V rámci porady pedagogického sboru upozornila své kolegy, aby Vámi popisované závadné chování žáků sledovali a zamezovali mu. V případě, že zaznamenáte další případy kouření nezletilých, bude vhodné, obrátíte-li se přímo na školu nebo na městskou policii. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
09.10.2019 16:24:02 - Karel
Dobrý den pane starosto
Mám na vás otázku ..na náměstí T.G.M je krásná kašna s vodou která v noci je i osvětlena
Neslo by uvažovat aby hrála písně našeho zesnulého zpěváka Karla Gotta?
Myslím ze takovou poctu si zaslouží ..a jeho předposlední koncert se odehrál prave u nás v Příbrami
Dekuji za odpověď
Odpověď - 14.10.2019 14:37:41
Dobrý den pane Karle, Váš podnět nadále prověřujeme. I když to na první pohled nevypadá, věc není tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát. Nechceme se dostat do kolize s právními předpisy s autorskými zákony atp. Jakmile budeme v této věci vědět víc, budeme Vás informovat. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
08.10.2019 13:21:04 - Pepa
Dobrý den pane starosto. Je možné zlevnit dlouholeté vyhražené parkoviště pro osoby starší sedmdasáti let.Jedná se o parkoviště v Průběžné ulici.Pracoval jsem v IZS dlouhá léta a parkoviště jsem při odchodu do důchodu mohl převést na svoji osobu.Děkuji.
Odpověď - 11.10.2019 08:43:13
Dobrý den Pepo, vynaložili jsme úsilí k nalezení řešení Vaší žádosti, ale bohužel z níže uvedeného je patrné, že dlouholeté vyhrazené parkoviště pro osoby starší sedmdesáti let v současné době nelze zlevnit. Místní poplatek za vyhrazení trvalého parkovacího místa pro fyzické a právnické osoby činí 1.500 Kč/měsíc dle obecně závazné vyhlášky města Příbram č. 4/2019 o místním poplatku za užívání veřejného prostranství. Dle této vyhlášky nelze osvobodit ani poskytnout úlevu z výše uvedeného poplatku. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
02.10.2019 20:35:50 - Karel
Dobrý den , Pane starosto
Děkuji vám za odpověď ohledně elektronických jízdních řádu ve městě

Mám ještě k tomu dotaz mohl by jste vyjmenovat zastávky ..které budou osazeny elektronickými jízdními řády
Dekuji a zdravím
Odpověď - 03.10.2019 10:20:17
Vážený pane Karle, jedná se o tyto zastávky: „Odjezdovými LED panely“ Příbram, Jiráskovy sady a Příbram, sídl. II. poliklinika. Displejem typu ChLCD", Příbram - Dolejší Obora, Příbram - aut. nádr., Příbram - sídl. Pol.vězňů věžák, 2 x Příbram - Školní III. poliklinika, Příbram -Školní kruhový objezd, 2 x Příbram - Milínská, Příbram - Zdaboř, Nemocnice, Příbram - Čs. armády, Příbram - Stadion Horymír, Příbram - Drkolnov,Podbrdská,Příbram - sídl. nám. 17.listopadu, Příbram - Nová Hospoda, Příbram - Žežická. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
02.10.2019 17:20:20 - Eva
dobry den pane starosto, děkuji za odpověď a snahu tento problém řešit. Bohužel jste mi neodpověděl kdo je odpovědný za skutečnost, že žáci kouří v areálu školy.
Děkuji
Odpověď - 03.10.2019 10:26:41
Dobrý den paní Evo, v době mimo vyučování není v možnostech školy, aby dohlížela na žáky, kteří se pohybují mimo budovu. Pokud žáci kouří přímo před vchodem do budovy, je pochopitelně povinností personálu, aby takovou situaci řešil. Za závadové chování dětí a mladistvých v době mimo vyučování jsou zodpovědní zákonní zástupci. Věřím, že po mém upozornění škola zjistí, kteří z žáků kouří a upozorní jeho rodiče. Děkuji za Váš aktivní zájem a jsem s pozdravem. Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
30.09.2019 08:24:30 - Eva
Dobry den pane starosto, minulý týden jsem několikrát šla pro vnučku , která chodi na ZŠ 28.října. Na schodech před školou žáci zcela bezostyčně kouří. Podle mých informací je prostor u schodů součástí arealu školy. Je nermální, že ýáci školy kouří v arealu školy? Kdo je za toto zodpovědný a jak celou situaci hodláte řešit? Děkuji za odpověď.
Odpověď - 01.10.2019 10:24:13
Vážená paní Evo, děkuji Vám za podnět a sděluji, že jej tímto předávám vedení školy k řešení. Na věc dohlédneme v součinnosti s městskou policií. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
30.09.2019 08:02:40 - Josef
Zdravím starosto. Aplikace Příbram v mobilu je fakt super. V souvislosti s tím jak někteří řidiči dokážou auto "pohodit" ať už na zákazu zastavení nebo na žluté čáře mě napadlo jedno vylepšení. Vytvořit obdobu menu závad, kde by se přímo na městskou policii poslala fotografie dotyčného (včetně umístění nebo GPS souřadnic) a ta by mohla konat. Díky za reakci.
Odpověď - 01.10.2019 09:11:57
Dobrý den Josefe, rozšíření aplikace je skvělý nápad. Oslovili jsme tvůrce aplikace s poptávkou a uvidíme, na kolik by toto doplnění aplikace vyšlo finančně. Ještě jednou děkuji za zprávu. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta.
29.09.2019 22:19:00 - Jarmila Misterková
Dobrý den vážený pane starosto,
rádi bychom vás požádali o informace týkající se odboru správy majetku města Příbram.
Již několik let žádáme město Příbram o odkup pozemku, jehož je město vlastníkem, nebo o údržbu tohoto pozemku, neboť se nachází u našeho domu a tak jako poslední dobou Příbram vzkvétá a je hezčí, tak to samé chceme i kolem našeho domu. Tento pozemek se nachází v obci Nové Podlesí. Pozemek je pronajímán jako louka JZD Lhota, ale bohužel nepatrný kousek tohoto pozemku, díky špatné přístupnosti se z jejich strany nedá udržovat a je ve velmi zanedbaném stavu. Pozemek se v nějaké míře snažíme udržovat sami.
Poslední žádost o odkup pozemku nám byla zamítnuta a bylo nám oznámeno, že dojde k revokaci žádosti, která šla před zastupitelstvo s cenou, která je dle našeho názoru příliš vysoká a nereálná, neboť pozemek je přístupný pouze z naší zahrady, a nebo těžkou technikou velkou oklikou a tím pádem nemá takovou hodnotu, která nám byla nabídnuta. Dále uprostřed tohoto pozemku máme věcné břemeno a to přípojku vody k domu.
Nevíme, jakým způsobem se stanovuje cena pozemku na úřadu Příbram, ale při poslední žádosti jsme investovali 3 000,- kč do znaleckého odhadu, který jsme si nechali sami vypracovat a zaslali s novou žádostí na odbor správy majetku paní Říčařové. Dostali jsme informaci, že musíme zaplatit za další odhad, který si nechá vypracovat přímo město Příbram, což nás překvapilo, protože náš odhad byl opatřen všemi potřebnými státními razítky, tak proč platit další? V minulosti po nás nikdo nic takového nechtěl a nyní, když si dodáme vlastní odhad, máme platit to samé dvakrát? Naše odpověď byla, že s tím souhlasíme a odhad zaplatíme, pokud nám zastupitelstvo záměr schválí za odhadní cenu, ale zatím trváme na tom, co jsme předložili. Opravdu jsme byli překvapeni, když jsme dostali informaci o tom, že naši žádost rada města zamítá, aniž by vzala náš odhad v potaz a postupuje zastupitelstvu návrh na prodej s původní cenou, se kterou nesouhlasíme. Znamená to, že město Příbram po nás chtělo zaplatit odhad, který potom ani nikoho nezajímá, nebo by nebyl důležitý a celou věc zamítne?
Nevíme co si o tom myslet. Podotýkám, že na pozemku není územní rozhodnutí, nejedná se tedy o stavební pozemek, navíc je to mimo jednoho celku – louky, takže prodejem by došlo k zarovnání pozemku, nemá přístupovou cestu, uprostřed pozemku máme přípojku vody, přes kterou nemůže jezdit těžká technika a pozemek se nachází ve špatném stavu.
Dle našeho odhadu by investice do jeho zkulturnění byla 150 000,- kč svépomocí což už to je velká investice. Poslední co nám paní Říčařová sdělila bylo, že bude apelovat na JZD Lhota, aby udržovalo i tento kus daného pozemku, který má pronajatý, což je dle našeho názoru pouze přehazování horkého bramboru z jednoho na druhého. Se zemědělci jsme hovořili osobně a bohužel na tento pozemek se s technikou nedostanou a není možné ho udržovat, už jen kvůli tomu, že se zde nacházejí velké stromy, které by bylo potřeba vytrhat a pozemek srovnat.
Mohu Vás požádat o informaci, proč město Příbram nemůže pozemek odprodat za cenu, která byla stanovena odhadcem? Kde, nebo kdo má s tímto tak velký problém?
V případě, že by bylo potřeba doplnit jakékoliv informace, můžeme tak učinit písemně, nebo při osobním jednání.
Moc děkuji za přečtení a odpověď na náš dotaz.
Odpověď - 10.10.2019 11:26:01
Dobrý den paní Misterková, vzhledem k přítomnosti citlivých osobních údajů Vám odpovídám na Vámi uvedený e-mail. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města
25.09.2019 18:08:58 - Václav Janouch
Dobrý den pane Konvalinko,

rád bych se zaptal na městem prezentovaný projekt Díky vám, kterým chcete popděkovat složkám IZS a nem. Příbram. Podivuji se, že mezi složkami IZS, které mohou dostat volné vstupenky na sport. události ve městě, chybí ZZS. I záchranáři by si třeba zašli v době volna podívat na nějaké atraktivní sportovní utkání. Članek jsem četl v Periskopu a tohle mne hned zaujalo. Nebo snad tato organizace neměla o Váš projekt zájem? Děkuji za odpověď
Odpověď - 26.09.2019 12:46:31
Dobrý den pane Janouchu, projekt Díky vám je dlouhodobý projekt, který bude i nadále pokračovat. Chystáme se touto formou poděkovat i dalším složkám IZS a organizacím, které pomáhají občanům města, včetně ZZS. Budu rád, když se zástupce ZZS spojí s panem Vlastimilem Ševrem (kontakt - Vlastimil Ševr - 601 127 200 - vlastimil.sevr@pribram.eu), který má projekt na starosti. Určitě se dohodnou na spolupráci. V další fázi projektu poskytneme volné vstupenky na některé z atraktivních utkání také zástupcům ZZS. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
24.09.2019 08:46:07 - Zdenka
Dobrý den řešila jsem suché větve nad dětským hřištěm Komenskeho náměstí.Odpoved byla že až bude volná plošina že se větve uřežou.Ptam se,to opravdu nějaká větev musí zranit dítě aby se to odřezalo?
Odpověď - 25.09.2019 13:13:10
Dobrý den Zdenko, požádal jsem ředitele Technických služeb města Příbrami, p. o. o odpověď, kterou níže přikládám. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
Odpověď - 25.09.2019 13:14:07
Vážená paní Zdenko. V uvedené lokalitě je část nejhorších větví odstraněna. V práci se bude pokračovat. Není to záležitost jednoduchá a je to po letošním létě problém v celé Příbrami. Proto musíme řešit dle aktuální situace stav i v jiných lokalitách. Bohužel kapacitní možnosti jsou omezené. S pozdravem Ing. Pavel Mácha ředitel TS Příbram.
24.09.2019 07:56:30 - Karel
Dobrý den , pane starosto chci se zeptat
1.) jak to vypadá s jízdními řády v elektronické podobě o čem se mluvilo před nějakou dobou a kdy dojde k instalaci v našem městě
2.) kdy začne instalace dalších zastávkových přístřešku

Dekuji vam a přeji pěkný den
Odpověď - 25.09.2019 14:08:03
Dobrý den Karle, přesný termín instalace elektronických jízdních řádů není znám. V současnosti probíhají přípravné práce (uložení el. připojení) a jednání s dodavatelskou firmou. Finální spuštění předpokládáme v jarních měsících 2020. Co se týká instalace nových zastávkových přístřešků, jsou v současnosti ve výrobě. Konečný termín dle uzavřené smlouvy je 30.11.2019. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
1 |…| 62