0 0 0

Otázky pro starostu

Tato rubrika umožňuje vložit dotaz směřovaný přímo starostovi města Příbram. Vždy, prosím, uveďte své jméno. Anonymní dotazy nebudou zobrazeny. Pokud si přejete, aby Vaše jméno nebylo v odpovědi uveřejněno, viditelně tento požadavek uveďte.

Na vulgární, osobní či hrubá sdělení nebudu reagovat, a to ani v případě, budou-li ukryta za otázkou. Je vhodné si uvědomit, že i starosta města, byť je zodpovědný za množství věcí, zůstává stále obyčejným člověkem se standardním prožíváním a běžnou mírou odolnosti vůči invektivám.

Mgr. Jan Konvalinka
starosta města

Pošlete svou otázku:

Jméno (zobrazí se u otázky):   E-mail (nezobrazuje se veřejně):
 
Text otázky:
 
Opište kontrolní kód:
Kontrolní kód
 
  Souhlasím s podmínkami odeslání otázky.
Informace o zpracování osobních údajů
 


Otázky a odpovědi:

Vyhledávání:
   
1 |…| 83  
24.11.2022 09:56:39 - Zuzana
Dobré ráno pane starosto, vypadám jako neustálý stěžovatel, ale neodpustím si jednu poznámku k výjezdu a vjezdu k finským domkům v Březnické ulici ze strany od potoka, ostatně jak jste mi již sdělil, jinde to již nepůjde. Docela jsem zvědavá na situaci, až bude někdo vyjízdět na silnici a zároveň sem bude někdo odbočovat z hlavní, je zde docela silný provoz, takže odbočení na vjezd je občas obtížný, auta v protisměru, kolona za vámi a vy stojíte v podstatě v zatáčce, resp. těsně za zatáčkou. A málokdo tady dodržuje rychlost, mimochodem. Hlavně večerní a noční závody, které tu jsou skoro na denním pořádku. Další auto čeká na výjezd na silnici a nevím, jak se pak vedle sebe ta auta při vjezdu, resp. výjezdu na hlavní, vejdou. Špatně se vyjíždí, ve výhledu vlevo brání zaparkované auto majitelky domu. Poukazujete sice na to, že je zde na průjezd dost místa, ano, ale pro jedno auto. Všichni z finských domků mají auto, případně víc, neustále tudy někdo projíždí, buď domů, nebo do garáže, stejně tak neustále někdo vyjíždí pryč. A do toho se budou motat auta vjíždějící na parkoviště, to bude dobrá mela. A další, co mi vadí, když se tady před lety opravovala silnice, majitelé protějších domů neměli kde zaparkovat, nedalo se vjet na zahradu, sousedka parkovala kousek od Koruny a stála jedním kolem na trávě, dostala od městské policie pokutu. U prvního "fiňáku" stojí permanentně nějaké auto na trávě, fabie, golf, a nikomu to nevadí ?! Při výjezdu brání výhledu vlevo zaparkované auto majitelky domku, takže musíte vystrčit "čumák" auta až do silnice, takže na přůšvih je zaděláno, tím se taky nikdo nezaobírá. Údajně jsme klidová zóna města, hlavně tedy v současné době, kdy se nedá ani přejít, sice je tady přechod, ale musíte se tam dostat po trávě, která je mokrá, špinavá a nebo obejít po cyklostezce devět baráků a zase se vracet, třeba na nákup do Koruny. A je toho víc, co nám tady vadí, jen všichni remcají a pak řeknou "napiš na město".
Děkuji Vám za Vaše vyjádření, Zuzana.
Odpověď - 25.11.2022 11:47:01
Vážená paní Zuzano, bude vhodnější, když vše probereme na místě. Rád se za Vámi zastavím. Sjednejte si prosím termín setkání v sekretariátu starosty: lucie.smolkova@pribram.eu, tel.: 318 402 229. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
23.11.2022 19:47:53 - Karel
Dobrý den pane starosto,
Blíží se celostátní změny v jízdních řádech .
Tak by mě zajímalo jestli budou nějaké zásadní změny v provozu a jízdních řádech MHD . Děkuji
Odpověď - 25.11.2022 11:49:03
Vážený pane Karle, v příštím roce 2023 nebyly naplánovány žádné podstatné změny v jízdních řádech příbramské MHD (rušení spojů, změna tras v rámci ukončení obslužnosti některých autobusových zastávek, apod.). Naopak od 11.12.2022 se začne obsluhovat navíc nová autobusová zastávka Pod Hvězdičkou na komunikaci Evropská, která bude obsluhována linkou 305006 6A. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
23.11.2022 17:23:29 - Tomáš T.
Dobrý den pane starosto je něco nového u domu v Hailově ulici ? Vůbec se tam nic neděje. To nemůžou trochu pohnout a makat o víkendech ? To jim není blbé kvůli nim komplikovaná uzavírka včetně objízdných tras ? Přeji pěkný den Tomáš
Odpověď - 25.11.2022 11:52:52
Vážený pane Tomáši, není pravda, že by se na domě nepracovalo. Práce probíhají uvnitř. Aktuálně se buduje vnitřní výstužná ocelová konstrukce, která má za účel celý objekt zpevnit. Dle informací, které máme, by měla být za několik dní hotová. Následně statik posoudí, zda je možno Hailovou ulicí pustit dopravu (domnívám se, že to možné bude). Předpokládám, že v prvních dnech prosince bude Hailova ulice již průjezdná. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
22.11.2022 09:57:27 - Zuzana
Dobré ráno pane starosto, nevím na koho sse obráti, proto jsem zvolila Vás, chtěla bych se zeptat, zda bude zachován výjezd aut od finských domků v Příbrami IV u Můstku u ELPRA, je zde vybudován nový chodník a nevím, zda tudy bude možné vyjíždět auty a co nás zajímá, karavanem,poměrně velkým, tento parkujeme v garáži na zahradě. Druhá, spodní cesta je velice úzká a nevím, zda i tam by to nebylo s obtížemi . Karavan v létě využíváme poměrně často , jiná možnost výjezdu není.

Děkuji Vám za odpověď, Zuzana.
Odpověď - 23.11.2022 14:57:15
Vážená paní Zuzano, v rámci vybudování nového parkoviště Na Flusárně dochází mj. k realizaci nového chodníku mezi Březnickou ulicí a lávkou k ELPRU. Výjezd tedy bude zrušen. Z tohoto důvodu již nebude možno z této strany zajíždět k "finským domkům". Dopravní obsluha těchto domků bude pouze ze strany od nově budovaného parkoviště v rámci úprav okolí Čekalíkovského rybníka. Zároveň v rámci probíhajících prací v dané lokalitě tudy projíždějí i opravdu velká vozidla a to bez zásadních problémů. Domnívám se proto, že průjezd bude možný jak s osobním vozem, tak s karavanem. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
20.11.2022 17:11:13 - Najemnici u Dolu Anna 26
Dobry den pane starosto,
Ptame se znovu kdy se opravi prijezdova cesta u Dolu Anna 26, opet jsou tu hluboke diry jedna vedle druhe bahno neda se normalne jezdit autem, bylo by dobre aspon zadelat diry a trochu vyrovna, uz tri roky jen reci opravime, opravime a porad se nic nedeje. Dekujeme.
Odpověď - 29.11.2022 09:40:24
Vážení nájemníci, velice se omlouváme za komplikace. Zajistíme provizorní opravu komunikace. Celková oprava povrchu je zahrnuta do plánu oprav na rok 2023. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
20.11.2022 16:19:57 - František Čechovská
!Vážený" pane starosto! Dnes při procházce v areálu Nového rybníka jsem si všiml plakátu k akci Čertovský Novák. Co mně zarazilo byly dvě informace, a to "omezená kapacita" a "vstupné 70,- Kč". Areál Nového rybníka je veřejný volně přístupný prostor a je předpokládám plně v majetku města. Kdo iniativně na tuto atraktivní akci, hlavně pro děti, vymyslel a schválil shora zmíněné informace? Pokud rodina se dvěma dětmi se půjde podívat pouze na ohňostroj (takových bude většina,nemyslíte?) který trvá 10-15 minut, nebude to pro ni laciná zábava! Zajímalo by mne, kdo se rozhodl na takové atraktivní akci vydělat a ještě si klást podmínky!A hlavně kdo toto z radnice požehnal! Že Vás hanba nefackuje, bez prominutí!
Odpověď - 21.11.2022 15:24:04
Vážený pane Františku, ke zpoplatnění akce jsme přistoupili z několika důvodů. Tím hlavním je to, že akce, a obzvláště pak ohňostroj, na který ve své zprávě poukazujete, jsou nesmírně nákladné. V rámci akce bude bohatý doprovodný program, jehož realizace stojí také nemalé prostředky. Společně s vedením Sportovních zařízení města Příbram jsme tedy stanovili, z našeho pohledu, optimální výši vstupného. Co se týká kapacity a toho, že je omezená je zde jednoduché vysvětlení, kterým je to, že areál Nový rybník není nafukovací a je zapotřebí předem stanovit, a do značné míry i omezit, celkový počet účastníků, a to zejména z bezpečnostního hlediska. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
14.11.2022 21:58:57 - Jana
Dobrý den, pane starosto. Chtěla bych se zeptat na domov seniorů přestavěný z pavilonu bývalé 8 ZŠ. V říjnu se měli nastěhovat první klienti. Je listopad a dům je stále nevyužitý, snad úplně prázdný. Je to pravda? Případně proč to tak je? Děkuji za odpověď. Jana
Odpověď - 15.11.2022 12:04:15
Vážená paní Jano, klienti se do Domova seniorů nastěhují v nejbližších dnech. Je tomu tak z administrativních důvodů, kdy bylo nutno, pro zápis do příslušného rejstříku sociálních služeb, dokončit veškerou administrativu ve smyslu udělení čísla popisného a zápisu do Katastru nemovitostí, což se oproti původnímu plánu protáhlo. Zaměstnanci detašovaného pracoviště byli v rámci organizace CSZS převedeni na jinou práci, a to v rámci kmenového pracoviště na Březových Horách. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
14.11.2022 13:34:50 - Eva
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak to vypadá s opravou bývalé spořitelny, s kdy budou jezdit autobusy již normálně. Děkuji za odpověď.
Odpověď - 15.11.2022 12:35:27
Vážená paní Evo, aktuálně se dokončují vyklízecí práce. Komunikoval jsem se stavebníkem, který mi sdělil, že provedl opětovné posouzení a zpracoval návrh opatření. Návrhem se dále bude zabývat příslušný stavební úřad, který na základě posouzení vydá příslušné opatření (dnes nebo zítra). Dle mých informací má dojít k zabezpečení stavby vnitřní ocelovou konstrukcí, jejíž realizaci musí stavebník provést bez zbytečného odkladu. Ve věci dále jednáme a komunikujeme se všemi zainteresovanými stranami s cílem, aby byla Hailova ulice co nejdříve průjezdná. Na základě statického posouzení domu se skutečně nikdo neodváží pustit do Hailovy ulice dopravu, neboť by to v případě dalšího pádu částí nebo celého domu mělo nedozírné následky. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
10.11.2022 01:52:18 - Isabella
Dobrý den pane starosto.
Děkuji za odpovědi. Z plánování oprav hřbitova mám opravdu radost, ale moc nerozumím těm lavičkám. Měla jsem za to, že k odstranění laviček dochází pochopitelně z důvodu nějakého závadného chování těchto osob. Třeba přílišný noční hluk, zpěv, obtěžování kolemjdoucích, ničení těchto laviček a nejbližšího okolí, znečišťování … Pokud tyto osoby pouze neškodně sedí, tak nechápu, proč a komu vadí. Také nechápu, jakým právem může požadovat odstranění SVJ, pokud lavičky nestojí na jejich pozemku, jakože určitě nestojí. Vždyť to byste musel nechat odstranit všechny lavičky z náměstí na sídlišti. Na nich sedí, případně leží celoročně celkem dost bezdomovců a jistě nejsou střízliví a čistí. Také by se pak mohl odstranit i trávník, často leží a spí pod stromy a keři.
Isabella
Odpověď - 11.11.2022 10:02:29
Vážená paní Isabello, je to složitá problematika, která nemá jednoduché řešení. Trochu něco jiného je lavička na veřejném prostoru, např. náměstí a něco jiného je lavička uvnitř vnitrobloku bytové zástavby. Ke každému případnému odstranění lavičky přistupujeme po důkladném posouzení. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
08.11.2022 14:24:52 - Jaroslav
Pane starosto, opravdu myslíte vážně, že se parkovací zóny spustí nejdříve 7/2023? Co brání tomu, aby to proběhlo dříve? Neptám se vlastně, co tomu brání teď, ale co tomu brání řekněme poslední tři roky? A pokud budete psát dostatek odstavných parkovišť, tak ten nebude nikdy. Tudíž bych prosil reálnou odpověď. Můj osobní tip je ten, že jste se toho především tak rok před volbami báli, pak třeba lehká neschopnost rozhodnout se, jak to bude (přiznejme, že v gesci to měl bývalý pan místostarosta), pak možná trochu neschopnost nebo liknavost silničního odboru (pokud vím, opět pod vedoucím, který tam končí). Rád bych se pletl a rád bych si přečetl skutečně přesvědčivou odpověď, která mě z toho vyvede. Výsledek je jenom ten, že zkrátka ještě rok budeme parkovat všude možně, porušovat předpisy, občas platit pokuty na místech, kde někdo zavolá měšťáky, protože ty to radši přehlížej (no oni tu bydlí taky, tak by byli proti sobě) a modlit se.. Jestli se budou parkovací zóny ladit jako třeba bazén, tak to nás bůh chraň...
Odpověď - 11.11.2022 10:13:49
Vážený pane Jaroslave, co se týká parkovacích zón, tak v tuto chvíli je po technické stránce vše připraveno. S ohledem na změnu na postu místostarosty a poměrně značnou personální obměnu na Odboru silničního hospodářství lze předpokládat, že se k realizaci parkovacích zón skutečně dostaneme až v příštím roce. Nicméně, těch kroků, které zbývá učinit, již není mnoho. Jde o vysoutěžení technického řešení a firmy, která jej bude realizovat. Zároveň je potřeba stanovit, a to je úkol pro politiky, kdo a za jakých okolností bude považován za rezidenta a jaký bude systém plateb a pochopitelně, jaká bude výše poplatku. S pozdravem
05.11.2022 18:32:24 - Tranová
Dobrý den, v roce 2020 jsem psala panu místostarostovi ohledně návrhu instalace osvětlení (na semafory) pro přechody pro chodce na křižovatce Seifertova/Čechovská. Jedná se poslední světelnou křižovatku v Příbrami, kde nejsou přechody vůbec osvětleny. Mým návrhem bylo přechody osvětlit stejně tak jako jsou osvětleny například na křižovatce u Uranu v Plzeňské ulici. Pan místostarosta napsal, že pokud to bude možné, tak světla nad těmito přechody budou osazena do roku 2021. Což se ale nestalo, tak se s návrhem obracím na Vás. Myslela jsem si, že to nebude žádný problém, když se světla osadí na semafory (stejně jako tomu je na všech ostatních světelných křižovatkách), tudíž by se nemuselo nikde kopat do země kvůli kabelům. Ale jak se zdá, tak to asi tak jednoduché také není?. Děkuji za odpověď.
Odpověď - 08.11.2022 11:27:19
Vážená paní Tranová, o tomto příslibu pana místostarosty z roku 2020 bohužel nic nevím. Předávám podnět tímto současnému panu místostarostovi, který má v gesci Odbor silničního hospodářství. Osvětlení přechodů je i nadále naší prioritou v oblasti silničního provozu. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
03.11.2022 02:25:13 - Isabella
Dobrý den pane starosto,
druhý můj dotaz se týká mizejících laviček ve městě. Na jedné straně se zřejmě na lavičkách shlukují „závadní“ spoluobčané, ale nevím, jestli je ideálním řešením rušení laviček. Lavička se odstraní, bezdomovci, nebo popíjející hlučná mládež se zde už tedy nebude usazovat, ale vžijte se do role starých lidí, kteří se chtějí jen trochu projít, nebo si nakoupit v nejbližší samoobsluze. Lavička je pro ně mnohdy záchranným bodem, na kterém si mohou odpočinout. Můžete namítnout, že těmto lidem má někdo dojít nakoupit a postarat se o ně, ale pro tyto lidi je často i velmi krátká procházka s přestávkami na lavičkách velikým denním potěšením, zrovna tak, jako možnost dojít si ještě samostatně nakoupit. Odstranění laviček naše staré spoluobčany často uzavírá beznadějně v jejich domácnostech a odkazuje je na pomoc okolí. Bez záchranného bodu –lavičky- se ven už obávají a raději zůstávají doma, za zavřenými dveřmi ze strachu, že nebudou mít sílu k návratu domů z malé procházky.
Neměla by spíš problémy na stávajících lavičkách řešit naše MP? Není odstranění lavičky jen jakýmsi únikovým řešením?
Isabella
Odpověď - 04.11.2022 12:57:23
Vážená paní Isabello, odstranění lavičky je někdy jediným možným řešením vedoucím k eliminaci nevhodných jevů způsobených nepřizpůsobivými jedinci. Jsou to často SVJ, která nás vyzývají k tomu, abychom lavičky odstraňovali. Jsme si vědomi že se s odstraněním laviček pojí i problémy, o kterých píšete. Každé takové odstranění pečlivě zvažujeme a vyhodnocujeme, jestli nepřinese více špatného než dobrého. Ještě k městské policii: Je velmi problematické vykazovat jedince sedící na lavičce pouze z toho titulu, že je např. podnapilý či pouze vykazuje známky zanedbaného zevnějšku. V tomto případě se taková osoba nedopouští žádného protiprávního jednání. Nicméně děkuji za Váš podnět, který budu u každého dalšího rozhodnutí brát v potaz. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
03.11.2022 02:20:07 - Isabella
Dobrý den pane starosto,
čas se nám vrátil do „normálního“ zimního, navíc byly včera dušičky a já se ptám, proč není náš hřbitov nějak osvětlen? Tma je již brzy, v období „dušiček“ i Vánoc navštěvuje hřbitov opravdu hodně lidí ve večerních, nebo spíš podvečerních hodinách, kdy je už ovšem tma. Není vidět na krok, svíčky z hrobů opravdu na osvětlení nestačí. Je problém vůbec vejít z vnitřního parkoviště Na Hvězdičce správně do uličky. Viděla jsme velice staré lidi, jak nejistě jdou, držíc se za ruce a svítíc si baterčičkami. Cesty jsou nezpevněné, pokud prší, jsou mokré a klouzavé a přitom ani nevidíte, kam šlapete. Jedna z nejhlavnějších cest vedoucích k rozptylové loučce je zase nerovná a zatravněná, takže dokázat tudy projít bez zakopnutí je celkem náročné v té tmě. Rozptylové loučka na hřbitově slouží snad už 50 let, zemřelých, kteří zde odpočívají, opravdu za ta léta přibylo a o to více vzpomínajících pozůstalých, ale prostor k ukládání svíček a věnců se za tu dobu neupravil kapacitě, naopak zchátral. Vyvalený původní obrubník a úzký pruh na položení svící. Šikmé obetonování obrubníku jen zavání průšvihem, že někdo v té tmě tmoucí položí svíčku našikmo, ve větru svíčka padne a zapálí celý hřbitov.
Což alespoň solární osvětlení hlavních uliček? Příbramský hřbitov opravdu není dobrou vizitkou města.
Isabella
Odpověď - 04.11.2022 13:10:54
Vážená paní Isabello, souhlasím s Vámi, že náš hřbitov má svá nejlepší léta již za sebou. Vyžaduje celkový zásah, spočívající nejenom v obnově cest, ale i v rozšíření kapacity pohřebních míst. Pro celkovou revitalizaci máme již naplánovanou detailní studii, na základě které v následujícím roce necháme zpracovat projektovou dokumentaci tak, by se nejdéle do dvou let hřbitov proměnil a stal se opět důstojným místem. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
31.10.2022 16:50:33 - Petr Č.
Vážený pane starosto,
zajímalo by mě, jak budete motivovat řidiče k parkování na odstavném parkovišti na Flusárně (až bude dokončeno) tak, aby i nadále neparkovali na parkovacích místech v Milínské, kde místní kvůli těmto "přespolním" řidičům nemohou zaparkovat. Nemělo by být současně parkování v Milínské ulici a dalších parkovištích poblíž zpoplatněno zejména pro "přespolní" a residenti by byli zvýhodněni (přiměřený roční poplatek) a současně by byli identifikováni např. kartou do parkovacího automatu? Děkuji za odpověď.
Odpověď - 02.11.2022 08:40:52
Vážený pane Petře, vybudování odstavných parkovišť je hlavním předpokladem k tomu, aby mohl být uveden do chodu systém parkovacích zón. V principu to bude vypadat tak, že řidič, který zde ve městě není rezidentem, bude preferovat parkování na odstavných parkovištích, a to zejména z důvodu, že to pro něj bude výrazně výhodnější. Jinými slovy, nevyplatí se mu parkovat v ulicích města tak, jak byl doposud zvyklý. Zahájení provozu parkovacích zón předpokládám v 2. pololetí příštího roku. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
26.10.2022 14:54:58 - Petr
Dobrý den pane starosto, před delší dobou přestal fungovat výtah na autobusovém nádraží v Příbrami. Na dveřích je nalepena informace o tom, že výtah nejezdí. Vzhledem k tomu, že patřím mezi hendikepované uživatele AN, znamená pro mě každodenní výstup po schodech z dolní části u parkoviště do horní části, kde jsou stanoviště autobusů problém. Chtěl bych se zeptat, kdy bude výtah opraven. Děkuji
Odpověď - 01.11.2022 09:04:14
Vážený pane Petře, výtah na autobusovém nádraží se v současné době opravuje, jsou objednány nové díly, dle sdělení TS Příbram bude výtah v nejbližší době opraven. Děkujeme za pochopení .S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
25.10.2022 13:42:23 - Alexandra
Dobrý den pane starosto, na shromáždění vlastníků Jáchymovská 122-126 Příbram VII si vlastníci bytů stěžovali na neustálé rušení nočního klidu ve dvoře, kde jsou umístěny lavičky. Skoro každý večer zde si zvláště omladina dělá večírky, kde značně konzumují alkohol. Chtěli jsme poprosit jestli by nebylo možno lavičky odstranit.
Odpověď - 27.10.2022 07:21:39
Vážená paní Alexandro, děkuji za Váš podnět. Odstranění laviček prohovořím při nejbližší možné příležitosti s ředitelem technických služeb. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
Odpověď - 01.11.2022 09:13:05
Vážená paní Alexandro, dle vyjádření Technických služeb města Příbram odstranění laviček není problém, jen prosím o sdělení, zda s tím souhlasí SVJ. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
17.10.2022 13:16:13 - Pepa
Zdravím starosto. Na Drkolnově jste v Šachetní ul. před panelovým domem č.p. 391 vyasfaltovali cca 30m silnice. Další její část která vede do vnitrobloku a je snad ještě v horším stavu než ta původní jste doslova "zalátali". A to tak, že příšerně. Můžete nám prozradit, když už se to dělá, proč to neuděláte celé? O nějaké revitalizaci Drkolnova si můžeme nechat zdát, ale když už se tam do něčeho "kopne" proč to nemůže vypadat k světu? Děkuji za reakci.
Odpověď - 27.10.2022 12:12:15
Vážený pane Pepo, na území města dochází postupně k opravě povrchů všech komunikací. V letošním roce byl vysoutěžený určitý rozsah oprav. V příštím roce budeme pokračovat jak v lokálních opravách komunikací, tak i v souvislých opravách celých úseků. Váš návrh zařadíme do seznamu souvislých oprav na příští rok. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města. Děkujeme za pochopení a s pozdravem
10.10.2022 20:17:34 - David
Dobrý den pane starosto ,

Chci se zeptat na výměnu označníku na zastávce na cihelně . Nevím jestli jste mě správně pochopil . Tak se chci ujistit .

Budou na této zastávce opravdu instalované označníky PID ? Protože teď se tam děje to že ten městský ošklivý byl odstraněn a místo toho se tam dala nějaká přenosná tabule a na tom jsou jízdní řády… poté se tam z neznámého důvodu opět vrátil ten městský ošklivý a zase byl odstraněn ten městky z druhé strany a je tam ten přenosný stojan …
Proč se tam nedávají ty sloupky PID ??? Jak bylo domluveno ? A vše se vrací k tomu původnímu . Opět apeluji na instalaci těch PID sloupků a ne těch osklivých co tam byly doteď ..moc tu praci technických služeb nechápu co se tím získá . Ve výsledku není žádná změna . Děkuji.
Odpověď - 11.10.2022 13:41:17
Vážený pane Davide, výměna označníků byla konzultována s dopravcem a technickými službami, označníky PID na tyto autobusové zastávky primárně nepatří i s tím ohledem, že by jejich rychlá výměna nebyla možná, a to s ohledem na rozsah jízdních řádů na tomto dopravním uzlu a jednalo by se o novou výrobu zcela atypického označníku PID. Poničené a "zrezivělé" označníky byly zcela opraveny, akorát se výměna děje postupně (ne obou najednou), proto ta přechodová tabule, na které jsou řádně vyvěšeny všechny jízdní řády (městské i příměstské autobusové dopravy). S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
10.10.2022 16:39:20 - Ondřej
Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, jak to vypadá s integrací MHD do systému PID? Jaký je harmonogram? Jsou k dispozici návrhy integrace?
Děkuji za odpověď
Odpověď - 13.10.2022 13:39:02
Vážený pane Ondřeji, tento rok průběžně probíhala intenzivní jednání mezi všemi zúčastněnými stranami, tj. zástupci z PID, městem Příbram a dopravcem (ARRIVA). V tuto chvíli je stále platná smlouva "Smlouva o veřejných službách v přepravě cestujících veřejnou linkovou dopravou podle zákona č. 194/2010 Sb., o veřejných službách v přepravě cestujících a o změně dalších zákonů, a to mezi městem Příbram a Arrivou. Smlouva je uzavřena na základě výsledků zadávacího řízení veřejné zakázky s názvem "Výběr provozovatele MHD v Příbrami 2019-2029". Mezi všemi zúčastněnými stranami zatím nejsou ve vzájemném souladu rozklíčovány a nastaveny podstatné právní a ekonomické parametry. Veškerá závazná jednání a právní analýzy budou pokračovat i nadále tak, aby nedošlo k zásadnímu porušení výše uvedené smlouvy. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
07.10.2022 11:58:58 - Prosíková
Pěkný den, pane starosto, i já se připojuji s gratulací k vyhraným volbám a zároveň velice děkuji za tři vyčerpávající odpovědi na mé otázky z 1. října. Klidné dny přeje Prosíková
1 |…| 83