Otázky pro starostu

Tato rubrika umožňuje vložit dotaz směřovaný přímo starostovi města Příbram. Vždy, prosím, uveďte své jméno. Anonymní dotazy nebudou zobrazeny. Pokud si přejete, aby Vaše jméno nebylo v odpovědi uveřejněno, viditelně tento požadavek uveďte.

Na vulgární, osobní či hrubá sdělení nebudu reagovat, a to ani v případě, budou-li ukryta za otázkou. Je vhodné si uvědomit, že i starosta města, byť je zodpovědný za množství věcí, zůstává stále obyčejným člověkem se standardním prožíváním a běžnou mírou odolnosti vůči invektivám.

Mgr. Jan Konvalinka
starosta města

Pošlete svou otázku:

Jméno (zobrazí se u otázky):   E-mail (nezobrazuje se veřejně):
 
Text otázky:
 
Opište kontrolní kód:
Kontrolní kód
 
  Souhlasím s podmínkami odeslání otázky.
Informace o zpracování osobních údajů
 


Otázky a odpovědi:

Vyhledávání:
   
1 |…| 60  
15.07.2019 13:03:45 - Pavol
Dobrý den nedalo by se udelat neco takového jako že bych si se svojí rodinou koupil strom a zasadil ho nekde v Příbrami kde by se nám to líbilo a po schválení mněsta na dané místo.a udelal bych bit na mněste takovou anketu jako strom pro rodinu.že by si i více rodin mohlo zasadit nekde v mněste příbram po schválení mista na sazení svuj strom a dát si tam mněnovku rodiny.Dekuji za odpověd.Pavel

Odpověď - 16.07.2019 10:19:09
Vážený pane Pavle, Váš nápad považuji za více než zajímavý. Prohovořím tento podnět s kolegy z Odboru životního prostředí a pokud společně tento Váš nápad shledáme proveditelným, přistoupíme k jeho realizaci v následujícím roce. Zajímalo by mě, jak si představujete péči o strom jako např. sezónní prořez? Starala by se o strom konkrétní rodina nebo naše technické služby? Děkuji a zůstávám s pozdravem. Mgr. Jan Konvalinka, starosta města. jan.konvalinka@pribram.eu
10.07.2019 17:21:30 - Lída
Dobrý den,nebylo by možné(když už se muselo omezit parkování na Rynečku)udělat v Průběžné ulici směrem k OC Skalka pod parkovištěm v Milínské šikmé stání? Myslím,že chodník na této straně není moc využívaný a každých pár míst k parkování v této lokalitě je přínosem. Parkovací dům by byl potřebný, ale to je určitě na dlouhodobou realizaci. Děkuji za odpověď
Odpověď - 11.07.2019 09:24:11
Vážená paní Lído, děkuji za podnět. Je to dobrý nápad, který předávám Samostatnému oddělení silničního hospodářství k prověření. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
10.07.2019 16:11:26 - Nosková
Dobrý den přeji p. starosto. Obracím se na Vás, stejně jako na p. Vařeku, s dotazem. Kde máme parkovat? Co se to tady v té Příbrami děje? Minulý starosta slíbil že bude dělat parkovací místa, všude tam kde auta běžně stojí (i když špatně) a nepřekáží provozu. Bohužel odešel a co se děje je úplný výsměch občanům Příbrami. Rušíte i ty malinkate kousky stání? Kde tedy máme parkovat? Mám pro Vás takhle v devět večer dojet aby jste mi ukázal kde? Já jsem pro, co vy?
Odpověď - 11.07.2019 09:29:30
Vážená paní Nosková. Předně všemu bych se chtěl ohradit proti předposlední větě Vašeho dotazu. Ačkoliv chápu Vaše rozhořčení, nedomnívám se, že je vhodné komunikovat zrovna tímto způsobem. Obdobný problém s parkováním mám sám. Kdykoliv přijedu domů déle, mám problém s parkováním. Objíždění ulic a hledání jakékoliv škvíry mi není neznámé. Parkovací místa budujeme. Za poslední dobu například v ulici Pod Haldou a nově též v horní části Drkolnova. V zásobníku máme několik dalších lokalit, na které přijde řada v následujících měsících. Bohužel neuvádíte, kde konkrétně máte problém s parkováním Vy, a zda by na daném místě nebylo možné další místa vytvořit. Nebylo by od věci poslat mi přesnější identifikaci – třeba i s návrhem místa, kde by šla parkovací stání vytvořit. Bude-li to jen trochu schůdné, můžeme přemýšlet o jejich prioritním vybudování. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
08.07.2019 11:00:59 - Josef
Dobrý den pane starosto, píší vám ohledně prostranství v Jiráskových sadech, kde se nachází malé parkoviště, veřejné toalety a průchod do Pražské ulice. Místo které je tak trochu i vstupní branou do centra našeho města vypadá opravdu tragicky. Neposekané trávníky, neudržovaná zeleň, hlína místo trávy, bordel pod stromy. Nešlo by se nad tímto místem zamyslet a udělat ho hezčím? Děkuji za reakci.
Odpověď - 10.07.2019 10:17:19
Vážený pane Josefe, děkuji za podnět, předávám tímto Technickým službám města Příbram k provedení nápravy. Pokud byste měl sám nějaký návrh, co s místem udělat, budu za něj rád. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
08.07.2019 08:36:53 - Karel Urban
Dobrý den pane starosto, dovolil bych si poukázat na nepřetržitý, stále se opakující problém ohledně Prokopské pouti, který dělá Příbrami jenom ostudu, a to úklid a odvoz odpadků během poutě. Po sobotním programu nikdo neuklidil a neodvezl odpadky, zejména z centrální části náměstí. Výsledkem bylo to, že celou slavnostní neděli přetékaly odpadky z košů a pytlů, další hromady odpadků se válely všude na zemi, zejména kelímky a tácky, papírové ubrousky. Byl to tristní pohled a reakce návštěvníků, zejména co přijeli z daleka, byli velmi negativní. Po skončení poutě pozdě večer bylo náměstí průjezdné, řidiči se ale museli vyhýbat hromadám odpadků, některé pytle byly přímo ve středu vozovky. Pohled na náměstí, okolí kostela Sv. Vojtěcha a prostranství před školou byl přímo zoufalý a náměstí vypadalo doslova jak po bitvě. Předpokládám, že úklid proběhl až dne ráno. Také bych rád upozornil na to, že mobilní WC byly umístěny přímo u sochy Sv. Jana Nepomuckého, což mi připadá také dost necitlivé, ostatně jako další WC u kostelíka Sv. Prokopa, přímo před ním a u památné lípy. Berte toto jako podnět, aby si návštěvníci nepřipadali, že Příbram je součástí území hluboko na východ od civilizace.
S pozdravem K.Urban, Příbram VII - 109
Odpověď - 10.07.2019 10:28:04
Vážený pane Urbane, Vámi uváděná zjištění mne znepokojují. Upozorním pořadatele akce, aby se toho při dalších akcích pro příště vyvarovali. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
07.07.2019 00:09:46 - Gablovská Naděžda
Dobrý den . Chci se zeptat , jestli by nebylo možné vybudovat v okolí "Majáku" nějaký , alespoň malý park s lavičkami. Přímo před Majákem je malá louka. Můžeme s maminkou ven na vozíčku , ale bohužel není kam. Vím , že máte spoustu práce , ale doufám , že mi odpovíte , případně poradíte , co bych pro to mohla udělat. Děkuji Gablovská N.
Odpověď - 10.07.2019 10:10:40
Vážená paní Gablovská, tuto lokalitu bychom rádi revitalizovali a dali jí parkovou úpravu. Vzhledem k ostatním investičním akcím města to však nevidím jako věc, která by se měla brzy uskutečnit. Určitou možností je podání Vašeho návrhu do participativního rozpočtu, který je určen právě k realizaci podobných podnětů od občanů. Dovolím si však upozornit, že nové návrhy se budou přijímat až od ledna 2020. Bližší informace k participativnímu rozpočtu Vám podá Bc. Zuzana Kučerová, vedoucí Odboru kancelář města, které tato agenda náleží. Kontaktní tel.: 318 402 319, e-mail: zuzana.kucerova@pribram.eu. Děkuji za pochopení a přeji pěkný den. Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
03.07.2019 07:40:19 - František Haš
Dobrý den pane starosto,

Před časem (cca 2 měsíce) jsem vyplňoval dotazník ohledně revitalizace ulice Družstevní na Drkolnově. Tedy SPODNÍ části drkolnovského sídliště. V jaké je to aktuálně fázi a co se případně chystá? Podotýkám, že v HORNÍ části Drkolnova (Slunná,Šachetní) se budují ve vnitrobloku nová parkovací místa, jsou vysazeny nové stromy, budují se upravená hnízda na tříděný odpad….v naší celé DOLNÍ části se neděje nic z výše uvedeného.
Díky za reakci a přeji hodně úspěchů v nové funkci.
František Haš
Odpověď - 03.07.2019 11:29:04
Vážený pane Haši, podněty jsou v současné době shromažďovány a posuzovány. V oblasti Drkolnov postupujeme systematicky. V horní části Drkolnova aktuálně probíhají práce. Předpokládám, že během tohoto nebo nejpozději příštího roku proběhne obdobná revitalizace i v dolní části Drkolnova. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
02.07.2019 07:59:32 - David
Dobrý den pane starosto,nechci kritizovat, vážím si toho, co jste s Novákem udělali, chci se jen zeptat, nezdá se vám, že ten lanový park tam leží už dva roky celkem zbytečně? Za tu dobu již mohl v pohodě být ve vzduchu a sloužit dětem ne? Přijde mi, že tedy s MT Stavem asi nebyla sepsána správně smlouva, když se té realizaci může takhle vyhýbat. Děkuji
Odpověď - 02.07.2019 13:24:18
Vážený pane Davide, máte pravdu, lanový park poněkud nešťastně leží ladem, a to už poměrně dlouho. Firmu MTStav jsme opakovaně vyzývali na základě smluvních ujednání k dokončení díla. Vzhledem k tomu, že se firma k tomuto nemá a neplní opakovaně slíbené termíny, budeme pravděpodobně nuceni lanový park dobudovat vlastními silami tak, abychom zajistili jeho funkčnost a možnost užívání. Proplacení vzniklých nákladů na tuto činnost budeme po MTStavu požadovat. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
30.06.2019 15:07:01 - Eva.
Dobrý den pane starosto, chtěla jsem se zeptat jestli nebudete uvažovat o placení nějakého minimálního vstupu na Novém rybníku. Určitě by se tím předešlo návštěvám těch, kteří se tam neumí chovat a ničí vybavení a zároveň by byly i peníze na údržbu areálu.
děkuji za odpověď.
Odpověď - 02.07.2019 12:06:03
Vážená paní Evo, myšlenka zpoplatnění vstupu do areálu Nového rybníka není úplně nová. Velice rádi bychom vstup do areálu zpoplatnili, byť jen symbolickou částkou tak, abychom odradili určité typy návštěvníků, kteří do areálu nevstupují za účelem relaxace, ale za účelem páchání vandalismu nebo jiného nevhodného chování. Abychom mohli vstup do areálu zpoplatnit, je nejdříve nutné areál oplotit, což je vzhledem k jeho velikosti finančně velmi nákladné. Osobně se domnívám, že zpoplatnění vstupu do areálu Nového rybníka se v krátkodobém horizontu nevyhneme. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
28.06.2019 22:48:07 - Rozalie
Dobrou noc pane starosto, stále ještě hraje skupina Chinaski, ač již 43 min je doba nočního klidu. Město jako pořadatel tohoto koncertu tedy porušili vlastní vyhlášku. Jak bude tato skutečnost řešena, kdo ponese odpovědnost a jaká budou přijata opatření, aby takováto situace již nenastala? Děkuji za odpověď
Odpověď - 10.07.2019 08:24:07
Vážená paní Rozalie, město Příbram nebylo pořadatelem této hudební produkce. Zjistí-li občan, že dochází k rušení nočního klidu na území města, doporučuji obrátit se na tísňové linky 156 nebo 158, kdy příslušný orgán v rámci kompetencí může tento přestupek řešit. Při oznámení přestupku je nutné z důvodu řádné dokumentace skutku uvést konkrétní osoby, které jsou v nočním klidu rušeny. S pořadatelem akce jsme měli jednání. Pořadatelská agentura bude sankcionována. Věřím, že k podobným excesům v dalším období docházet nebude. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
27.06.2019 23:53:32 - Jana V.
Dobrý den, pane starosto. Bydlím na Březových Horách a zajímalo by mě jaký má město záměr s prostorem kolem vodárny u Prokopského kostelíčka, "Panská Haldička". Zda by šlo toto místo, nad vodárnou, využít jako vyhlídka na Příbram. Děkuji za odpověď.
Odpověď - 02.07.2019 11:47:08
Vážená paní Jano, konkrétní záměr v této lokalitě nemáme. Váš nápad nicméně shledávám zajímavým. Nebylo by od věci, kdybyste tento Váš návrh dále rozpracovala a pokusila se s ním uspět v příštím kole participativního rozpočtu v roce 2020. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
26.06.2019 12:56:50 - Pekárek
Dobrý den,
chtěl bych se informovat zda probíhají nějaká jednání o převodu pozemků od SčKraje pro výstavbu tréninkové haly ?
další dotaz:
Zda by město s hospodářskou komorou bylo schopné iniciovat vytvoření fondu na podporu sportu v PB a přispěvatelé by mohli být i občané ale podmínkou města by bylo že by do fondu přispívaly podniky a závody na území města povinně ! Bohužel by musel i pan Vařeka ale snad by to přežil.
Jako zástupce klubu jenž pořádá dětské turnaje je obtížné sehnat sponzora z místních prosperujících firem !! Jako je ZAT, Klima servis, Ravak, a pod...

A zajímalo by mne, zda sportovní komise města po setkání se zástupci klubů došlo k nějakému posunu ve vidění stavu sportovišť v PB nebo i nadále si pojede strategii plácků kam budou docházet trenéři usměrňovat kopající, nebo házející si děti? Nebo udělá město podmínky aby ty děti pod odborným vedením sportovali ne jen za hezkého počasí ale i v dešti a mrazivých zimních dnech.
Za 20 mil. klubům postavte halu, po aqua parku už na ní nezbude a máte body u spousty občanů.
Děkuji Pekárek
Odpověď - 11.07.2019 09:15:10
Vážený pane Pekárku, o převodech pozemků od Středočeského kraje pro výstavbu tréninkové haly mi není známo. Vytvoření fondu na podporu sportu v Příbrami je dobrým nápadem. V duchu té myšlenky se uskuteční schůzka s představiteli Okresní hospodářské komory, v rámci které se pokusíme tento nápad zinicializovat. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
21.06.2019 09:20:14 - David
Dobrý den pane starosto, chtěl bych se zeptat, je možné na hřišti pod Svatou Horou lépe nalajnovat hřiště na tenis? Lajny na tenis nejsou na povrchu vidět, asi by to chtělo tmavší barvu? Zkuste s tím něco prosím udělat, protože hřiště je dost využívané a vadí to hodně lidem. Myslím, že to ani naní tak finančně náročné. Děkuji
Odpověď - 21.06.2019 11:39:30
Vážený pane Davide, děkuji za podnět, který tímto předávám kompetentní příspěvkové organizaci k realizaci. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
21.06.2019 09:17:48 - David
Dobrý den pane starosto, chci se zeptat, to myslíte vážně, že oprava Junior klubu stojí 17 milionů? Nepřijde vám, že za tuto cenu by se postavili dva uplně nové juniory?
Odpověď - 21.06.2019 11:37:36
Vážený pane Davide, objekt Junior klub byl v nevyhovujícím až dezolátním stavu. Minulé vedení města rozhodlo o celkové rekonstrukci a uvedení do stavu, který bude umožňovat pořádání širokého spektra akcí. Částka 17 milionů se může zdát vysoká, nicméně je zapotřebí si uvědomit, že míra meziročního zdražení stavebních prací a ceny materiálu jsou vysoké. Jedná se o nárůst v řádech jednotek a někdy i desítek procent. Nabídkovou cenu za dostavbu Junior klubu podrobíme ještě položkovému rozboru tak, abychom si byli jisti, že je cena adekvátní. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
20.06.2019 11:37:45 - Vlaďka
Dobrý den, ohledně třídění do kontejnerů, skutečně bylo vylepeno tisic samolepek??? A kde konkrétně?? Jela jsem ze Zdabore kolem asi 5 stanovišť a nikde nic!!!! Jak je to možné??? Co je to za hru???
Odpověď - 21.06.2019 13:32:53
Vážená paní Vlaďko, děkuji za Vaši otázku. Dovolím si krátké vysvětlení. Jde o hru "Hledání kontíků", která má za cíl podpořit třídění odpadů. Město Příbram jí pořádá ve spolupráci se společností EKO-KOM, která skutečně v první vlně vylepila 1 000 samolepek. Z pochopitelných důvodů nebudeme zveřejňovat místa vylepení, jde o hru. Více na https://pribram.eu/aktualni-temata/zahrajte-si-pri-trideni-odpadu-v-pribrami-unikatni-hru-o-ceny.html. Přeji Vám hodně štěstí při soutěžení. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
17.06.2019 19:37:51 - Špaček
Dobrý den, psal jsem již několikrát na TS Příbram ohledně dotazu, zda mají své vlastní garáže pro vozidla TS? Myslím si, že mají a tak jsem chtěl požádat, zda by byli tak slušní a parkovali tam. Protože v naší ulici (28. Října) je neustále nedostatek parkovacích míst a jedno vozidlo TS tu často parkuje a zabírá tak místo pro osobní automobily. SPZ je 8S8 6251. Stojí nejčastěji na parkovišti za Pizzerií Fantastico a za vchodem č.p. 97. A také jsem se chtěl zeptat, zda je možné konečně vykonat blokové čištění na parkovišti u domu Stavus, Jáchymovská 93, ve dvoře. Protože je zde dost nepojízdných vozidel včetně karavanu. K tomu i na již zmiňovaném parkovišti za vchodem č.p. 97 v ulici 28. Října naproti školce. Děkuji za brzké vyřešení
Odpověď - 19.06.2019 07:19:29
Vážený pane Špačku, skutečnosti Vámi uvedené jsem prověřil u ředitele Technických služeb města Příbrami, p. o., jejichž zestručněnou odpověď níže přeposílám. Na výstavbu odstavných parkovišť pro vraky město intenzivně pracuje. Jakmile bude toto dobudováno, přistoupíme k vyčištění města od dlouhodobě nepojízdných vozidel, které vykazují znaky vraku. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
Odpověď - 19.06.2019 07:21:58
Vyjádření ředitele TS: Vozidlo TS Příbram uvedené SPZ je určeno na svoz košů parkuje denně v garážích technických služeb, ale jednou za týden v pátek nebo výjimečně (max. 2-3x do roka při mimořádných událostech), má řidič povolení od vedení TS Příbram parkovat v místě bydliště s ohledem na plnění úkolů v sobotu. Toto parkování napomáhá k efektivnímu využití času. Blokové čištění ve zmiňovaných lokalitách bude provedeno v měsíci červenci. Ovšem blokové čištění nevyřeší parkování vraků. V současné době nemáme žádné parkovací kapacity a proto podobná vozidla nemůžeme odtahovat. V podobných případech provádíme ruční dočištění i pod odstavenými "vraky" tak, aby byl dosažen účel vyčištění blokově čištěné oblasti. Ing. Pavel Mácha, ředitel.
11.06.2019 20:59:47 - Josef
Dobrý den,
níže Vám posílám kopii e-mailu, který jsem podlal na Technické služby, abyste věděl, jaké tam máte pracanty:
Píšu ohledně nově upravenému místu pro kontejnery na křižovatce ulic Koperníkova a Ivana Olbrachta. Před krátkým časem bylo místo rozšířeno a vydlážděno. Dlažba však je provedena od úrovní vozovky, takže bylo nutno kus ulice vybagrovat a znovu vyasfaltovat s nájezdem. Takovéto diletanta platíme? A aby toho nebylo málo, teď při úpravě ulice Ivana Olbrachta a křižovatky nově asfaltovaný nájezd byl opět odstraněn a bude opět vyasfaltován. Na to máte peněz dost. Na rozumné věci, jak vidím, ne. Ke všemu ještě příslušný proacovním neumí ani do pěti počítat, protože se na upravenou plochu ani všechny kontejnery nevejdou a musejí být ve 2 řadách, takže je k nim obtížný přístup. A konečně všichni automobilisté ví, že platí zákaz parkování ve vzdálenosti menší než 5 m od křižovatky aby zaparkovaná auta nebránila výhledu. Kontejnery sice nejsou auta, ale podle zdravého selského rozumu to pro ně platí také, protože za ně není vidět. Nestydíte se za takovou "práci"?
Odpověď - 17.06.2019 14:59:04
Vážený pane Josefe, děkuji Vám za podnět. Ke zhotovení odpovědi na Vaše sdělení jsem si vyžádal vyjádření několika dotčených odborů, jejichž stanoviska uvádím níže. V ulici Ivana Olbrachta proběhly minulý týden výspravy komunikací po zimě, a to i v těsné blízkosti nových stání. Zároveň byly odstraněny provizorní asfaltové nájezdy. Velikost jednotlivých stání byla omezena plochou 25 m2. Tyto plochy byly před zahájením stavby vytýčeny a jejich konečná podoba byla dohodnuta s jejich budoucím správcem s ohledem na konkrétní specifika míst – zeleň, sítě, nerovnost terénu apod. Dle vyjádření Odboru investic a rozvoje města dlažba není provedena pod úrovní vozovky a nájezd mezi asfaltem a silniční obrubou byl proveden standardně a funkčně. Místo bylo zkontrolováno a ani Samostatné oddělení silničního hospodářství neshledalo žádné závady týkající se poškození dlažby nebo nájezdů. Kontejnery jsou někdy skutečně ve dvou řadách, neboť s nimi manipulují i sami obyvatelé uvedené lokality - zejména při ukládání bio odpadu (dokonce si někteří kontejner odtáhnou na svůj pozemek a po naplnění bio odpadem jej vrátí zpět). Vašich podnětů si vážíme a v případě podobných zjištění nás neváhejte kontaktovat. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
11.06.2019 12:04:11 - Jitka
Dobrý den,
připojuji se k paní Jiřině. Vietnamská prodejna na náměstí 17. listopadu opravdu hyzdí náměstí. Prodejce již nevystavuje zboží na chodníku jako dříve - to již Město s prodejcem řešilo dříve. Nyní jsou veškeré hadry (nelze to nazvat jinak) navěšeny na tyčích, kterou jsou nad výlohami. Opravdu nechutné. Již jsem slyšela více negativních názorů Příbramáků na tuto hrůzu. Myslím si, že je na veřejném prostranství na území města Příbram umožněn pouze prodej zeleniny a ovoce. Takto jsem byla před pár lety informována zaměstnanci Městského úřadu v Příbrami. Další příšerná prodejna (opět vietnamská)je naproti archivu vedle prodejny Albert. Zde je zabrána část komunikace, která vede do podzemních garáží. Věřím, že představitelé našeho vzkvétajícího města nedopustí, aby to zde vypadalo jako v městě Železná ruda. Děkuji za vyřešení této situace.
Odpověď - 13.06.2019 14:44:29
Vážená paní Jitko, Samostatné oddělení silničního hospodářství ve spolupráci s Městskou policií Příbram prověřilo na místě samém oprávněnost záboru veřejného prostranství, a to jak v Příbrami VII ul. Osvobození u č.p. 314 a 315, dále pak i v ulici Seifertova u prodejny Albert. Ve věci záboru veřejného prostranství v ulici Osvobození čp. 314 a 315 byl již od Městské policie Příbram předán na Samostatné oddělení silničního hospodářství podnět k zahájení přestupkového řízení. Ve věci záboru veřejného prostranství v ulici Seifertova u prodejny Albert, bude rovněž po obdržení podnětu Městské policie Příbram tato záležitost řešena v přestupkovém řízení. Na veřejném prostranství na území města Příbram je umožněn předsunutý prodej sortimentu dané prodejny dle Nařízení č. 1/2017 Tržní řád. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
08.06.2019 17:32:51 - Prosíková J.
Dobrý den, dnes v ranních hodinách jsem procházela přes Václavské náměstí. Při pohledu na sochu Sv. Václava jsem si uvědomila, že už nedrží v levé ruce "zlaté" kopí (jako donedávna). Zajímalo by mne, zda je v tom nějaký záměr či zda je to "prací" nějakého vandala. Děkuji za odpověď, Prosíková
Odpověď - 13.06.2019 14:48:45
Vážená paní Prosíková, spadlé kopí odebrali strážníci Městské policie Příbram, následně jej předali na Odbor správy majetku, který okamžitě vstoupil do jednání s autorem sochy, bez jehož souhlasu či konzultace není možné provádět jakékoli zásahy do díla. Jakmile bude stanoven postup, oprava této sochy bude provedena. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
03.06.2019 19:47:58 - Ivana
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jestli je v platnosti vyhláška (o které jsem kdysi slyšela od starousedlíků), která by zakazovala věšet prádlo na balkony směřující do náměstí.(Náměstí 17. listopadu) Myslím tím, zavěšení prádla klasicky na šňůry ve zhruba dvou metrové výšce. A moje druhá otázka opět směřuje k balkonům na témže náměstí. Nebylo by nějakým způsobem možné zredukovat stav holubů v této lokalitě. Nešlo by pro začátek vydat alespoň zákaz jejich krmení? Po opravách střech, kde holubi hnízdili si hledají nová místa na vyvedení mladých a neustále se o to snaží na mém balkoně, přičemž mi nejen trusem ničí rašící květiny v truhlících a znečišťují balkon. Letos jsem vyhodila čtyři hnízda, některá i s vejci.
S pozdravem Ivana
Odpověď - 07.06.2019 10:45:35
Vážená paní Ivano, k Vašemu dotazu uvádím, že se nepodařilo dohledat žádnou obecně závaznou vyhlášku města, která by obsahovala zákaz věšení prádla, ani v platné legislativě nebyl tento zákaz dohledán. Tuto úpravu v dřívějších dobách mohly obsahovat domovní řády, které však v současnosti nejsou právním režimem regulovány. Je možné, že jednotlivá společenství vlastníků si přijala vlastní úpravu. K regulaci holubů - město Příbram provádí regulaci holubů formou odchytu, popř. odstřelem ve vhodných lokalitách. Bohužel tento způsob regulace není možné realizovat ve všech částech města - nemožnost umístění odchytové klece a střelby. Důležité je také zmínit významný odpor části veřejnosti takové regulace. Krmení holubů - není zakázáno zákonem a nelze zakázat obecně závaznou vyhláškou či nařízením obce (jak na veřejném prostranství, tak mimo něj). Takový pokus v Příbrami na veřejném prostranství byl - vyhláškou bylo zakázáno krmení. Toto však bylo shledáno ministerstvem vnitra jako nezákonné. I přesto, že zde sice nezákonně byl upraven zákaz krmení, nebylo v silách městské policie toto nějakým způsobem sankcionovat. Jistá cesta, která by mohla přicházet v úvahu (dle vyhodnocení konkrétní situace) je možnost případného přestupku na úseku veřejného pořádku - znečištění veřejného prostranství. Zabránění hnízdění - nutno upozornit, že vlastní zabránění hnízdění na nemovitosti (stavbě) je v kompetenci jednotlivých vlastníků staveb. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
1 |…| 60