0 0 0

Otázky pro starostu

Tato rubrika umožňuje vložit dotaz směřovaný přímo starostovi města Příbram. Vždy, prosím, uveďte své jméno. Anonymní dotazy nebudou zobrazeny. Pokud si přejete, aby Vaše jméno nebylo v odpovědi uveřejněno, viditelně tento požadavek uveďte.

Na vulgární, osobní či hrubá sdělení nebudu reagovat, a to ani v případě, budou-li ukryta za otázkou. Je vhodné si uvědomit, že i starosta města, byť je zodpovědný za množství věcí, zůstává stále obyčejným člověkem se standardním prožíváním a běžnou mírou odolnosti vůči invektivám.

Mgr. Jan Konvalinka
starosta města

Pošlete svou otázku:

Jméno (zobrazí se u otázky):   E-mail (nezobrazuje se veřejně):
 
Text otázky:
 
Opište kontrolní kód:
Kontrolní kód
 
  Souhlasím s podmínkami odeslání otázky.
Informace o zpracování osobních údajů
 


Otázky a odpovědi:

Vyhledávání:
   
1 |…| 77  
10.01.2022 20:35:34 - Marie
Děkuji za částečnou odpověď,pane starosto, ale kdo a kdy dodržuje dodržování této vyhlášky. Den má 24 hodin a odpalování pyrotechniky je cca 15 hodin!!!!! Žádné kontroly, sankce a nic podobného. Tak proč by si lidé "neužívali", že a nějací nemocní, staří lidé a zvířata jsou, jak je vidět i vám, radnim .....jedno
Odpověď - 11.01.2022 09:54:39
Vážená paní Marie, dodržováním této i jakékoli jiné obecně závazné vyhlášky je pověřena městská policie, která v rámci běžných pochůzkových činností dohlíží na veřejný pořádek. Bohužel, není v našich silách být na všech okolností na všech místech. V případě, že se někdo dopouští přestupků, je tedy vhodné na to upozornit prostřednictvím tísňové linky 156. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
08.01.2022 17:13:44 - Marie
Dobrý den, nejen mně, ale i jiné pejskaře velice zlobí ohňostroje, rachejtličky a různé rány, které v našem městě byly slyšet už od začátku prosince do 2.1.2022 včetně. Myslela jsem, že je nějaká vyhláška, která je následně i kontrolována. Praha 6 a jiná města toto už dávno zakázala a žijí spokojeně, bez rámusu, zvířata jsou klidná. Proč nejde něco takového i v našem městě... nebo tady zvířata, starší lidé a lidé, kterým tento hluk vadí jsou bezcenní?! Hluk nemusí být součástí života...... Děkuji za odpověď.
Odpověď - 10.01.2022 08:45:05
Vážená paní Marie, v našem městě je v platnosti Obecně závazná vyhláška o užívání pyrotechniky, která mj. stanovuje přesná data, kdy je možno zábavnou pyrotechniku používat. V prosinci se jedná o 5. a 31. Veškeré odpalování zábavné pyrotechniky mimo tyto dny, je přestupkem proti vyhlášce. O její platnosti jsme opakovaně občany informovali prostřednictvím různých sdělovacích kanálů. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka
05.01.2022 15:29:41 - Václav
Dobrý den, viděl někdo z kompetentních osob, v jakém stavu je po rekonstrukci silnice v Obecnické ulici? Ve směru do centra v nově položeném asfaltu křivě nainstalované poklopy a druhým směrem, kde se dělal pouze překop staré silnice, x nově vzniklých retardérů díky nekvalitně opravenému povrchu.
Je vůbec všeobecně nějaká zpětná kontrola, jak se dílo vydařilo, nebo jen vyčkáváte, kolik se najde nespokojených uživatelů a pak se možná zmetek reklamuje?
Odpověď - 11.01.2022 09:50:59
Vážený pane Václave, rekonstrukce ulice Obecnická ještě zdaleka není dokončená. V současné době se jedná jenom o provizorní úpravu povrchů komunikace po provedení výměny vodohospodářských sítí, povrchy byly provedeny na základě domluvy s Krajskou správou a údržbou komunikací Středočeského kraje, majitele komunikace. V zimních měsících nám platné ČSN normy a předpisy nedovolují provést plnohodnotnou opravu povrchů komunikací a chodníků v dostatečné kvalitě. Z toho důvodu jsou práce přerušeny do jarních měsíců. Cca koncem března začnou probíhat další práce do kterých je zahrnuto i rovnání kanalizačních poklopů, vodovodních šoupat a revizních šachtic. Dojde k pokládce nových silničních obrub, rekonstrukci chodníků a veřejného osvětlení. Nakonec bude položen nový asfaltový povrch v celé šíři. Co se týče „retardérů“, které vznikly v místech vybudování vodovodních a kanalizačních přípojek: Opět se jedná o nedokončené dílo a jsme si vědomi, že propad komunikace v místech hloubení přípojek znepříjemňuje život řidičům. Po zjištění závady dne 7.1.2022 jsme ihned sjednali nápravu v podobě vystavení objednávky a objednání dodatečných prací, a to předláždění překopů žulovými kostkami. V současné době je oprava provedena. Projíždějící řidiči si musí také uvědomit, že projíždějí stavbou a na nerovnost vozovky a povolenou max. rychlost vozidel upozorňují dopravní značky. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
03.01.2022 07:45:01 - Prosíková J.
Dobrý den, s povděkem jsem kvitovala zprávu, že (konečně!!) v Informačním centru v Pražské ulici budou zaměstnankyně na požádání vydávat naočkovaným lidem jejich Certifikát o očkování proti Covid-19 (zdejší nemocnice ho totiž po naočkování nevydává). Jsem starší osoba, invalidní, tiskárnu doma nemám, ani nikoho, kdo by mi tento potřebný doklad kdekoliv vytiskl. V létě jsem tedy zašla do Informačního centra v Pražské ulici a poprosila o tuto službu. Ač zaměstnankyně neměla evidentně nic na práci a věnovala se soukromé činnosti (mobilu), příkře mne odbyla, že "to nedělají". Když jsem se zeptala, poradila-li by mi, kam se mám obrátit, řekla, abych šla do Knihovny Jana Drdy, 2. patro. Naštěstí pro mne (ale i jiné) byli v knihovně velice milí a vstřícní (ostatně jako vždy) a pomohli mi z této nesnáze. Doufám, že nově zřízené (a jistě ne za malé peníze provozované) Informační centrum bude prospěšné obyvatelům Příbrami i všem, kteří naše město navštíví. Hodně zdraví do nového roku 2022 přeje Prosíková
Odpověď - 05.01.2022 07:45:00
Vážená paní Prosíková, děkuji za Vaši zpětnou vazbu. Mrzí mě, že jste si tisk certifikátu o očkování obstarala se značnými obtížemi Tisk, skenování a kopírování jsou služby, které za úplatu řadu let v rámci struktury městských organizací zajišťuje Knihovna Jana Drdy. Poslání informačního centra vidíme v poskytování jiných služeb, nicméně si uvědomujeme složitou situaci především starších spoluobčanů, kteří si nejsou schopni zajistit certifikát sami. Z tohoto důvodu jsme tuto službu zavedli i v městském infocentru. Přeji Vám do roku 2022 pevné zdraví a vše dobré. Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
29.12.2021 08:53:01 - HonzaK
Dobrý den, zajímal by mě stav a postup prací na kanalizaci na rozhraní Dlouhé a Milínské ul. Krátce po začátku prací se objevily nějaké problémy s podložím a dlouho se nic nedělo. Pak zde byla vidět těžká technika a nyní je opět klid. Chápu, počasí zemním pracím nepřeje, přesto bych uvítal informace o stavu a průběhu prací.
Děkuji
Odpověď - 04.01.2022 10:46:22
vážený pane Honzo, o započetí provádění výkopových prací a hloubení výkopu pro obnažení kanalizační stoky v ul. Dlouhá bylo zjištěno, že v hloubce od 2 m je podloží nestálé a dochází k sesuvu zeminy do výkopu. Projektantem bylo navrženo použít pažení, které v této situaci bylo nedostatečné a z důvodu zabezpečení ochrany zdraví pracovníků byly práce pozastaveny. Kromě toho bylo zjištěno, že kanalizační stoku kříží teplovodní kolektor zhotovený z vyzděných cihel. V době pracovní nečinnosti na stavbě bylo nutné provést následující úkony: - zorganizovat pracovní schůzku se zástupci Příbramské teplárny a domluvit postup při rozebírání kolektoru a zabezpečení teplovodního vedení tak, aby nedošlo k přerušení dodávky tepla ke koncovým zákazníkům - zorganizovat pracovní schůzku s projektantem, geologem, statikem, stavebním dozorem, zástupci investora a rozhodnout další postup zabezpečení pracovní rýhy - výkopu - navrhnout (nakreslit) a schválit miniprojekt pro zabezpečení rýhy - objednat prováděcí firmu - schválit vícepráce Radou města - zpracovat dodatek Smlouvy o dílo Až po podpisu dodatku ke Smlouvě o dílo se může pokračovat dál v provádění prací. Toto všechno se nám podařilo zprocesovat ve velmi krátké době a výkopové práce pokračovaly neprodleně dál. V období od 27.12.2021 - do 31.12.2021 pracovníci čerpali řádnou dovolenou. Další práce v ul. Dlouhá započaly dne 3.1.2022 s předpokládaným ukončením do konce února 2022. S ohledem na počasí se může doba výměny kanalizační stoky prodloužit. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
22.12.2021 22:55:27 - Kučerová
Dobrý den, zrovna čtu, že příští rok budete na Flusárně vyměňovat veřejné osvětlení. Myslím si, že je to dobrý nápad, vzhledem k tomu, že zde bude i parkoviště. Z hlediska bezpečnosti by nebylo úplně nejlepší, kdyby lampy na budoucím parkovišti svítily jen v létě - teď v zimě totiž nesvítí vůbec. Chci se zeptat, co uděláte s těmi solárními světly, které jsou tam nyní. Najde se někde jinde ve městě místo pro jejich uplatnění? Děkuji za odpověď.
Odpověď - 30.12.2021 08:53:34
Vážená paní Kučerová, pro solární svítidla zajisté najdeme vhodné umístění s ohledem na specifikaci jejich fungování, tzn. bude nutno najít takové místo, kde se svítidla budou přes den dostatečně nabíjet, aby pak vydržela svítit po celou noc. O konkrétních místech není zatím rozhodnuto. Pokud byste měla nějaký návrh, budeme za něj rádi. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
15.12.2021 14:57:37 - Kuba
Dobry den,
je super, ze se navysuje kapacita cisticky odpadnich vod.
Ovsem proc tato kapacita vubec byla vycerpana tak rychle?
Protoze se do cisticky dostava i destova voda.
Muj dotaz tedy zni. Dela mesto neco pro to, aby se systematicky jakekoliv opravy vodohospodarskych siti provadeli tak, aby se pridala i destova kanalizace, ktera do cisticky potom nepotece?
Vim, ze se to delalo treba v ulici Riegerova, kdyz se opravovala kanalizace.
Planuje se destova kanalizace vsude?
Diky
Odpověď - 16.12.2021 09:57:38
Vážený pane Kubo, základním problémem čistírny není vyšší objem vtékající dešťové vody, naopak, za určitých podmínek je tato tzv. balastní voda ku prospěchu při budování nových kanalizačních řadů a při opravě těch stávajících. Dbáme na to, aby byly kanalizace odděleny. Ne vždy a všude je to však technicky možné. Naplnění kapacity čistírny došlo zejména v důsledku použití nevhodných technických a konstrukčních postupů při jejich rekonstrukci, která probíhala v letech 2007 - 2008. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
14.12.2021 18:36:51 - František
Dobrý den, děkuji za odpověď .

Musím říct že mě vaše odpověď nepotěšila ale zároveň jsem ji očekával . Jelikož je zvykem že v našem městě všechno dlouho trvá než se radnice s něčím rozhoupe. Ve všech městech dělají všechno proto aby bylo všechno co nejrychleji . Nejdřív jste tvrdil jak s tím souhlasíte aby MHD obsluhovala Baumax a že to spustíte ještě letos .. až teď tu čtu že možná až v červnu 2022… nezdá se vam jenom trošičku že je to pozdě ?? To potřebujete tolik času na rozmyšlenou ? Jestli chcete MHD k baumaxu a nebo ne ?? … to rozhodování vám opravdu trvá dlouho .
To samé se týká i integrace MHD do systému PID … opět Příbram a integrace v nedohlednu . .. ale v ostatních městech jde vše jako po másle .
Prostě veškerá jednání naši radnice jsou dost pomalá .
Co se týká integrace MHD … tak jde o to že veškeré linky už jsou skoro v PID a na naši MHD stále musím kupovat zvlášť kupon ..
Toto by už také chtělo konečně dojednat ..moc vás prosím !!!

Děkuji ..
Odpověď - 20.12.2021 09:51:34
Vážený pane Františku, zatím poslední schůzka se zástupci IDSK, na které se projednávala integrace MHD Příbram, proběhla dne 24.08.2021. Protože v průběhu integračního procesu v předchozích obdobích došlo k významným změnám, přišla IDSK s informací, že je nutno vypracovat nový návrh řešení začlenění linek MHD do středočeské dopravy. Jakmile pak město tento nový návrh projedná a schválí, může být integrace MHD Příbram realizována. Práce na návrhu IDSK zahájila na konci měsíce září, ale návrh městu dosud předložen nebyl. Je to proto, že současně s projektem integrace MHD pracuje IDSK ještě na přípravě integrace autobusových linek v dalších částech našeho okresu i celého kraje. To vše dle vlastního harmonogramu. Dobu trvání jednotlivých jednání ani termíny realizace jednotlivých návrhů proto město ovlivnit nemůže. Harmonogram přípravných prací a pořadí zavádění jednotlivých změn v rámci kraje je výhradně v režii organizátorů dopravy, tedy společností IDSK a ROPID. Dle nám dostupných informací nejbližší termín, kdy IDSK plánuje integrování dalších autobusových linek je v červnu příštího roku. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
09.12.2021 14:48:20 - František
Dobrý den, mohu se po nějaké době zeptat jak to vypadá se zajizdením MHD k Baumaxu na Evropské ? Děkuji
Odpověď - 14.12.2021 09:50:18
Vážený pane Františku, pro zavedení obsluhy okolí obchodního domu Baumax ještě stále hledáme vhodné varianty řešení. Kromě původní úvahy, o obsluze zastávkových zálivů na Evropské ulici linkou MHD č. 6, se snažíme najít další, vhodnější variantu. Protože plánovanou změnu obslužnosti lze provést pouze v řádném provozu, momentální období výluky v MHD (z důvodu uzavírky Plzeňské ulice) využíváme k přípravě návrhu řešení. Pro provádění změn jízdních řádů jsou pak stanoveny Ministerstvem dopravy pevné termíny. K těmto termínům se přihlíží i při schvalování změn licencí k provozování autobusových linek. Nejbližší možný termín realizace je v tomto případě pravděpodobně termín 12.06.2022 (další možný termín je 28.08.2022). V každém případě o chystaných změnách budeme cestující veřejnost předem podrobně informovat. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
02.12.2021 12:04:15 - Martina
Dobrý den, pane starosto, mám dotaz ohledně opravy asfaltu v Tiché ulici. Cca uprostřed ulice se dělala oprava vodovodního uzávěru, je zde díra v silnici už asi měsíc a na ní stojí výstražná značka. Uprostřed silnice! Kdy bude prosím zaasfaltována opravená část vozovky a silnice průjezdná v plném rozsahu. Za současné situace zde neprojedou silničáři (pluh - zima na krku), popeláři, záchranka apod. na telefonický dotaz na úřadu nikdo nechce dát konkrétní odpověď.
Děkuji za odpověď.
Odpověď - 07.12.2021 08:53:55
Vážená paní Martino, o situaci, kterou popisujete, vím. Opravu prováděla společnost 1. SčV, která bohužel neuvedla povrch do bezvadného stavu. Opakovaně urgujeme společnost o uvedení věci do pořádku. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
01.12.2021 19:07:21 - Aleš Kratochvíl
Dobrý den
Po Příbrami nefungují některé semafory. Pod ZUNZem již dlouho, dnes u OD Skalka
Prosím o zprovoznění, a to rychle
Děkuji
Odpověď - 03.12.2021 08:50:08
Vážený pane pane Kratochvíle, věřte, že pro jejich zprovoznění děláme maximu. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
29.11.2021 18:47:16 - Petr
Zdravim,pane starosto,bude někdy opraven chodník v ulici pod Čertovim Pahorkem,nebo si tam nejdříve budem muset zlámat nohy aby se něco dělo.Děkuji za odpovědˇ
Odpověď - 15.12.2021 10:50:41
Vážený pane Petře, vzhledem k tomu, že město Příbram plánuje celkovou rekonstrukci vnitrobloku "Pod Čertovým pahorkem", Odbor silničního hospodářství zde neplánuje žádné souvislé opravy chodníků ani vozovky. Drobné opravy udělají po zimě technické služby. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
17.11.2021 11:22:52 - Jana
Zdravím, zajímalo by mě, po letech opět, kdypak se asi tak chystá nějaká změna v oblasti garáží nad Kauflandem? Kdysi se plánoval chodníček v Anenské? To už je dávno, možná se na to jaksi zapomnělo. Zkrátka... mezi garážemi vede taková hnusná cesta, která je co rok v horším stavu. A ne, nepomůže to tam vysypat kupou různě velkých kamínků, různého štěrku, písku, či čeho všeho. Ten povrch je hrbolatý a neosvětlený. Chodím tam tudy ráno, není tam jediná lampa a upozorňuji na to cca deset let.
Kdysi mi bylo řečeno, že pozemky garáží jsou různých vlastníků, město je bezradné s rukama svázanýma, pak zase že se úpravy plánují... a kdesi, cosi.
Dotaz: různí vlastníci si rozdělili i tu hlavní cestu??? A to jim nejde připomenout, že ji mají udržovat ve schůdném stavu? Případně proč tam nejde dát nějaký druh osvětlení? Podotýkám, město chodníček nezřídilo a jinudy se to obejít nedá. Silnice v té části je jedna divná zatáčka. Tak se ptám, to fakt myslíte vážně?
S pozdravem Jana Dvořáčková
Odpověď - 23.11.2021 13:17:14
Vážená paní Jano, město Příbram již nechalo zpracovat projektovou dokumentaci: Chodník Anenská – západní část. Jedná se o výstavbu chodníku s napojením na chodník v ulici Husova včetně veřejného osvětlení. Odbor silničního hospodářství speciální stavební úřad schválil uvedený stavební záměr, který nabyl právní moci dne 07. 04. 2021. Předpokládaná cena stavby je 1.000.000,00 Kč a jeho realizace je plánovaná na rok 2023. Pokud máte na mysli soukromou cestu, vlastníkem účelové komunikace jsou osoby fyzické či právnické osoby. Ovšem na účelovou komunikaci se nevztahuje odpovědnostní režim dle ZPK (zákona o pozemních komunikacích), jako je tomu u obcí, co by vlastníků místních komunikací. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
11.11.2021 14:51:40 - Tomáš
Vážený pane starosto,

to snad ŘSD nemyslí vážně, že menší mostek u Obory se bude dělat ještě příští rok a MHD bude stále po zasekané Evropské! Proč nedělali o víkendech....k tomu na jaře přibude v Husový ulici železniční most a pokračovaní znovu Obecnické ulice. To si může dělat ŘSD co chce ?! Přeji pěkný den.
Odpověď - 12.11.2021 13:28:21
Vážený pane Tomáši, nedomnívám se, že si ŘSD dělá co chce, pouze je někdy trochu složitější koordinovat naše investiční akce. Myslím si, že je velký úspěch to, že most u Obory je již průjezdný obousměrně (resp. pro osobní dopravu). Obecnická je projektem města. Snažíme se o co nejrychlejší postup prací tak, aby dopravní omezení trvalo co nejkratší dobu. O opravě mostu v Husově ulici se hovoří již delší dobu. Dle dostupných informací k rekonstrukci ŘSD přistoupí v dubnu příštího roku s tím, že se budou snažit o alespoň částečnou jednosměrnou průjezdnost. Chápu Vaše rozhořčení, nicméně vzniknuvší komplikace jsou pouze dočasné a již se blíží doba, že bude vše opět v pořádku. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
25.10.2021 19:42:42 - Karel
Dobrý den pane Starosto, velice by mě zajímalo kam lidé ze začátku Milínské v návaznosti na Dlouhou ulici, mají házet smíšený odpad? Sklo? Kromě papíru a plastů je všechno pryč.
Odpověď - 26.10.2021 09:14:55
Vážený pane Karle, kontejnery v Dlouhé ulici byly odstraněny z důvodu nedostatku místa a nemožnosti vyvážení kontejnerů po dobu rekonstrukce. Nejbližší možné místo pro ukládání odpadu je v Jungmannově ulici. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
25.10.2021 19:16:15 - Josef
Znovu otvírám téma linky 6. Zdá se celkem rozumné tuto linku k Baumaxu vést, zejména pokud ji k jiným účelům nepotřebujete. Bydlím u hvězdárny a linka 6, která jezdí jednou za hodinu, je naším jediným zpožděním k lékařům na 3. polikliniku. Se změnou trasy budeme muset vyrazit o 1 hodinu dřív. O nějakém přestupu si pane starosto můžeme nechat jenom zdát, protože linky na sebe absolutně nenavazují. Například linka č.1, kterou bychom se dostali ke 3. poliklinice, jede z Jiráskových sadů vždy o několik minut dříve, než tam dorazí linka 6. A přestupy o víkendu? Pokud chceme nakoupit třeba v Kauflandu, musíme v Jiráskových sadech čekat 50 minut na linku č. 10. Zdálo by se mi logičtější, stejně jako panu Karlovi, odklonit k Baumaxu nějakou linku z nádraží. V Praze je běžné k nákupním centrům dojet autobusy provozovanými těmito obchody nebo centry (Zličín, Štěrboholy...), a to dokonce zdarma. Pokud mají v Baumaxu o zákazníky bez auta zájem, jistě budou rádi takovou autobusovou nebo mikrobusovou linku provozovat.
Odpověď - 27.10.2021 12:07:35
Vážený pane Josefe, návrh obsluhy obchodního domu Baumax, zavedením zastávky „Příbram, Pod Hvězdičkou“ do jízdního řádu linky 6A, je zvažován zejména proto, že je to jediná linka, která do této lokality zajíždí. Prodloužením její trasy o jednu zastávku se časová osa jízdního řádu nijak výrazně nezmění. Dle vyjádření dopravce dojde k úspoře času na spoji v důsledku odstranění „levého“ odbočování k LIDLU a celkový nárůst bude dle jeho odhadu cca 5-6 minut oproti řádným jízdním řádům (nyní platí jízdní řády výlukové). Odstraněním odbočování vlevo se navíc zvýší bezpečnost trasy. Jak jsme již informovali, toto vše je zatím ve fázi příprav a využití linky 6A je zatím prvotní návrh. Teprve dle míry využití zkušebního provozu (obsluha zastávky na objízdné trase) bude rozhodnuto, zda, jakým způsobem a kolika spoji bude zastávka nakonec obsluhována. V souvislosti s plánovaným zavedením zastávky do jízdních řádů MHD Příbram je nutno podotknout, že evidujeme požadavky na obsluhu této lokality ještě před vybudováním obchodního domu Baumax. Jeho nynější existence samozřejmě zvyšuje míru předpokládaného využití již dříve zvažovaného spojení. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
24.10.2021 21:48:34 - Michal
Dobrý den,
žádám znovu o vyřešení situace s kontejnerem viz. dotaz, který už jsme řešili v roce 2020:
"19.11.2020 19:49:15 - Michal
Dobrý den,
předem děkuji za zahájenou opravu nejhoršího chodníku na Drkolnově - a to nejsem nijak starý, ani maminka s kočárkem - musel to být pro ně roky děs. Zároveň bych ale chtěl požádat o vyřešení související neutěšené situace s velkým zeleným kontejnerem, který je právě na jednom "konci" této opravované části umístěn, konkrétně u dětského hřiště před domem č. 289 v ulici Slunná. Kontejner stojí v místě, kde není možné kolem něj po chodníku projít sám, natož s kočárkem aj. Umisťují ho tak špatně (v 99 procentech) technické služby, které ho vyváží. Chápu nicméně, že oni nemají moc na výběr - není možné ho posunout ani o půl metru, kvůli v těsné blízkosti stojícím autům. Tato auta tam ale nemají co dělat - není tam zakresleno parkovací místo, takže opět bohužel upřednostňujeme řidiče na úkor pěších. Jedním z řešení by byl přesun kontejneru např. do nově vytvořeného místa při boku zmíněného domu (po pravé straně sjezdu na hlavní silnici) - nicméně poté by zcela jistě došlo k tomu, že zasahovat do chodníku začnou ihned zmíněná vozidla místo přesunutého kontejneru. Či namalovat na asfalt v nynějším místě zákaz stání a místo na kontejner tak, aby tento nevadil chodcům v pohybu po chodníku, který je pro ně právě teď opravován. Děkuji moc za reakci a případné vyřešení v nynější příhodné době.
Odpověď - 03.12.2020 09:28:09
Vážený pane Michale, z formulace Vaší stížnosti je patrné, že je Vám známý důvod, proč je velkoobjemový kontejner „špatně umisťovaný“. Vámi navrhované řešení jsou logické, ale současně připouštíte, že i ta mají svá úskalí. V současné době jsme přijali opatření ve smyslu poučení řidičů, kteří zmiňovanou nádobu vyvážejí. To znamená, že nádobu budou umisťovat takovým způsobem, aby pokud možno nezasahovala do chodníku. V tomto ohledu jsou však samozřejmě odkázáni na slušnost řidičů okolo zaparkovaných vozidel. Dalším krokem bude vyznačení místa pro umístění kontejneru vodorovným dopravním značením. Toto však bude možné, až klimatické podmínky dovolí. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města."

Řekl jste, že místo na kontejner bude následně vyznačeno, až klimatické podmínky dovolí. Celý rok to klimatické podmínky pracovníkům TS nedovolili p. starosto?
Odpověď - 12.11.2021 11:47:21
Vážený pane Michale, v tuto chvíli již je stanoveno vodorovné dopravní značení, které bude technickými službami při nejbližší příležitosti (za předpokladu vhodných klimatických podmínek) instalováno. Věřím, že se tak stane v horizontu několika málo týdnů. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
24.10.2021 20:28:02 - Petr
Vážený pane starosto, po opravě kanalizace zůstala lipová alej v ulici Aloise Jiráska, Příbram IV v otřesném stavu. Bývala tam tráva, nyní je tam písek v kombinaci s kameny, kterými prorůstá lebeda už delší dobu. Takto odbor investic přebral dokončenou stavbu?? Už jednou jsem se dotazoval touto formou technických služeb, ti můj dotaz předali odboru životního prostředí, tak jsem předpokládal, že bude zveřejněna nějaká co odpověď, ale nestalo se tak. Zajímá mě kdy firma, která tuto stavbu prováděla uvede alej do původního stavu. Děkuji za odpověď. Petr
Odpověď - 26.10.2021 08:25:45
Vážený pane Petře, souhlasím s Vámi, že stav travního porostu a zeleně není ideální. Doposud nedošlo k finální úpravě povrchu ve smyslu navezení humusu a osetí travou, a to z důvodu, že výkop byl proveden v cca dvoumetrové hloubce a v zimních měsících lze předpokládat jeho pokles. V jarních měsících příštího roku dojde k finální úpravě, kdy se prostor dosype, oseje travou a technické služby zároveň vysadí květiny, popř. křoviny. Poprosím Vás tedy ještě o trpělivost. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
19.10.2021 18:15:54 - Karavan
Dobrý den pane starosto v ulici Jáchymovská Již několik let stojí nevzhledný karavan a pomalu se z něho stává vrak, nebylo by možné nevzhledná vrak odstranit. Když jsem se ptal strážníků okrskářů tak karavan již mají delší dobu zaregistrovaný a předaný na příslušný odbor Městského úřadu. Prosím vás můžete sdělit kde je problém. Údajný majitel má v okolí mít 5 vozidel a sám víte jak je to s parkovacími místy. S pozdravem předseda bytových jednotek v okolí.
Odpověď - 22.10.2021 08:33:38
Dobrý den, Karavan v ulici Jáchymovské byl na Odbor silničního hospodářství nahlášen městskou policií jako odstavený, bez registrační značky v roce 2020. Vozidlo bylo z důvodu nemožnosti identifikace označeno jako vrak a bylo zahájeno správní řízení k jeho odstranění. V zákonné lhůtě se k vozidlu přihlásil jeho majitel a požádal o prodloužení lhůty k nápravě z důvodu trvání nouzového stavu. Na řízení se v té době vztahovala možnost uznání nouzového stavu jako důvodu pro prominutí zmeškání úkonu. Toto bylo majiteli karavanu oznámeno spolu s poučením, jak postupovat po skončení nouzového stavu. Povinnost nápravy mu nově vznikla nejpozději v dubnu 2021. Dne 29.04.2021 byla proto provedena městskou policií kontrola na místě. Při ní bylo zjištěno, že karavan je nově opatřen registrační značkou s vylepením platné STK. Registrační značka byla následně ověřena v evidenci vozidel, včetně platnosti STK. Vozidlo již nebylo možno označit jako vrak (neodpovídalo zákonným důvodům označení), ale ani jako vozidlo odstavené na komunikaci bez platné STK. Je zaregistrováno v evidenci vozidel, má platné pojištění i STK. V evidenci městské policie o tom byl pořízen záznam. Pokud od dubna nedošlo k poškození vozidla takového rozsahu, že by se stalo "vrakem" ve smyslu zákona, toto odstranit z komunikace jako vrak nelze. Za Váš podnět děkujeme, samozřejmě prověříme aktuální situaci na místě a vozidlo budeme dále monitorovat. Je také pravděpodobné, že bude vozidlo odstraněno (pokud tak neučiní majitel sám) při blokovém čištění, které plánujeme opět na začátku jara. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
16.10.2021 16:27:15 - Karel
Dobrý den starosto, nechápu zavedení zastávky pro linku MHD 6 u Baumaxu. Zkuste si touto linkou jet ze Zdaboře do staré Příbrami. To je chuťovka kam to všude zajíždí, hlavně 6B, která jede ještě okolo Kauflandu! Já už třeba radši jedu k nemocnici autem, než abych se kodrcal touhle linkou. Když tak strašně tam chcete udělat zastávku, tak udělejte novou linku, která bude odjíždět z nádraží a pojede k Baumaxu. Na nádraží na ní můžou přestoupit ze všech ostatních linek. Logické, ne? A hlavně se běžte podívat, jak autobusy odbočují od LIDLu doleva. Tam je to o bouračku! Tohle snad normální člověk nemůže schválit! Ale vám je to jedno, vy MHD nevyužíváte. V tomhle městě nikdo nerozumí MHD, neumíte udělat trasy a časy tak aby to bylo atraktivní pro co nejvíc lidí a ne jen pro důchodce. Zkuste si cestovat páni radní po našem krásném městě tou naší krásnou MHD...
Odpověď - 19.10.2021 09:18:07
Vážený pane Karle co se týká obsluhy obchodního domu Baumax prostřednictvím MHD Příbram, v současné době plánovaná obsluha linkou 6A bude zavedena zatím zkušebně, po dobu vedení linky po objízdné trase. Na základě údajů o využití spojení bude poté stanoven rozsah spojů v řádném jízdním řádu. Dle tohoto připravovaného jízdního řádu již spoje do LIDLU nebudou odbočovat doleva. Plánované změny se týkají pouze linky 6A. Na lince 6B žádná změna obslužnosti plánována není. Rovněž tak není v plánu zřízení úplně nové linky. Co se týká trasy linek 6A a 6B, jsme si plně vědomi jejich délky. Dovolujeme si ale upozornit na to, že linka č. 6 původně vznikla jako první bezbariérová linka v Příbrami a její trasa je spojnicí mezi domem s pečovatelskou službou na Fialce, poliklinikami, úřady, nemocnicí, obchodními centry a v neposlední řadě i se Svatou Horou, kam umožňuje dopravu v době konání mší. Píšete, že vyhovuje spíše našim starším spoluobčanům. Máte pravdu, proto také měnit nebo zkracovat její trasu nemáme v plánu. Hlavním záměrem při jejím zřízení bylo umožnit pohodlnou dopravu starším a handicapovaným občanům na důležitá místa ve městě a to bez přestupů. Pro potřebu rychlejší dopravy po městě lze využít jiné linky s rychlejší trasou a v případě potřeby využít možnosti přestupu v souladu s platnými tarifními podmínkami. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
1 |…| 77