Otázky pro starostu

Tato rubrika umožňuje vložit dotaz směřovaný přímo starostovi města Příbram. Vždy, prosím, uveďte své jméno. Anonymní dotazy nebudou zobrazeny. Pokud si přejete, aby Vaše jméno nebylo v odpovědi uveřejněno, viditelně tento požadavek uveďte.

Na vulgární, osobní či hrubá sdělení nebudu reagovat, a to ani v případě, budou-li ukryta za otázkou. Je vhodné si uvědomit, že i starosta města, byť je zodpovědný za množství věcí, zůstává stále obyčejným člověkem se standardním prožíváním a běžnou mírou odolnosti vůči invektivám.

Mgr. Jan Konvalinka
starosta města

Pošlete svou otázku:

Jméno (zobrazí se u otázky):   E-mail (nezobrazuje se veřejně):
 
Text otázky:
 
Opište kontrolní kód:
Kontrolní kód
 
  Souhlasím s podmínkami odeslání otázky.
Informace o zpracování osobních údajů
 


Otázky a odpovědi:

Vyhledávání:
   
1 |…| 59  
23.05.2019 20:05:28 - Ladislav
Vážený p. Starosto, chodím často domů přes park, který je za Sokolovnou před vchodem na Příbramský hřbitov. Park je krásný, udržovaný, odpočívají a setkávají se tu senioři, děti i mládež z přilehlých škol,lidé kteří chodí na úřady, do blízké nemocnice, nebo ti, co navštěvují své pozůstalé na hřbitově. Ti všichni si tu rádi za hezkého počasí na lavičkách posedí. Škoda, že toto krásné místo hyzdi zákoutí, kde je obouchaná a orezlá bouda, dříve sloužící k prodeji květin a za ní oprýskaná zeď dělící park od hřiště Sokolovny.Můj dotaz proto zní: nešlo by tu zeď opravit a boudu odvézt, či prodat a místo, které vznikne upravit, zazelenit, dát tam lavičku a pod. Pro TS by to asi nebyl problém a občané by to ocenili .Děkuji a zdravím Vás.
Odpověď - 24.05.2019 08:26:12
Vážený pane Ladislave, děkuji za podnět. Prověřím, jaké jsou majetkoprávní vztahy k uvedenému objektu a věc se pokusíme vyřešit. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka.
23.05.2019 09:29:35 - Vlasta
Dobrý den,gratuluji pane starosto.Chtěla bych se zeptat, bylo by možno zvát do Příbrami některé zpěváky televize ŠLÁGR ? Vlasta
Odpověď - 24.05.2019 08:15:06
Vážená pan Vlasto, na předminulém plese seniorů umělci ze Šlágr TV vystupovali. Váš podnět předávám pořadatelům akce s doporučením, aby některého z interpretů vystupujících na uvedeném programu oslovil ke spolupráci. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
16.05.2019 11:22:35 - Josef
Zdravím starosto. Rád bych se zeptal, kdo a jak se má starat o kanály ve městě? Spousta z nich je plných bordelu a neplní svou funkci. Díky za odpověď
Odpověď - 20.05.2019 09:34:46
Vážený pane Josefe, dovoluji si přeposlat vysvětlení ředitele technických služeb. Sám si dovoluji také požádat o eventuální vyjádření ke konkrétnímu místu závady tak, abychom mohli konat. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
Odpověď - 20.05.2019 09:35:55
O část kanálů se starají TS, o část provozovatel vodárenské a kanalizační sítě 1.SčV. Proto bez uvedení konkrétního místa nelze odpovědět zda je v naší péči. V některých případech jsou kanály i v majetku jiného vlastníka, než města tak jako komunikace. S pozdravem Ing. Pavel Mácha, ředitel, Technické služby města Příbrami, p. o.
07.05.2019 12:33:49 - Petr
Dobrý den chci se zeptat kdy bude konečně hotové lanové centrum na Novaku ,diky.
Odpověď - 09.05.2019 10:30:26
Vážený pane Petře, firma MTStav opakovaně slibuje termín dokončení nejpozději do konce května tohoto roku. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
03.05.2019 07:17:03 - Petr
Dobrý den, aktuálně město hledá parkovací místa, přitom na jeho pozemku u skladiště ČD (jehož pozemek by pravděpodobně šlo také odkoupit od ČD), parkují pouze autobusy, které mají místa na odstavovaní na autobusovém nádraží. Tyto místa zejí prázdnotou a to jen proto, že na ně praží slunce.Bude se v tomto prostoru realizovat další parkování P+R?
Odpověď - 13.05.2019 08:48:29
Vážený pane Petře, níže si Vám dovoluji přeposlat stanovisko Samostatného oddělení silničního hospodářství. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka.
Odpověď - 13.05.2019 08:49:11
Vážený pane Petře, ve Vámi navrhovaném prostoru se v tuto chvíli neplánuje realizace parkování P+R. Za Váš podnět velmi děkujeme a tuto možnost prověříme. Ing. Zuzana Štěrbová, vedoucí Samostatného oddělení silničního hospodářství, tel.: 318 402 554, e-mail: zuzana.sterbova@pribram.eu.
03.05.2019 07:15:19 - Marcela Mikešová
Dobrý den pane starosto,
jelikož mě velice mrzí projevy vandalismu, a to zejména v nově krásně zrevitalizovaném Novém rybníku, napadlo mě, zda by objekt po dobu jeho uzavření nemohli hlídat psi. Myslím si, že je to nejspolehlivější způsob...
Pane starosto, jelikož jsem se právě dozvěděla, že hodláte odstoupit z funkce. Děkuji Vám tímto za práci, vynaložený čas a úsilí! Město Příbram pod Vaší vedením, dle mého názoru, vzkvétalo... Přeji mnoho zdaru, sil a více času pro rodinu...
Odpověď - 03.05.2019 08:10:11
Vážená paní Mikešová, děkuji za podnět stran hlídání Nového rybníka pomocí psa. Je faktem, že jsme dříve již několikrát o této možnosti hovořili. V minulosti již dokonce po nějakou dobu tento způsob hlídání Nového rybníka fungoval. Z důvodu protestu ochránců zvířat, který jsem tehdy ne zcela pochopil, se od tohoto upustilo. Dalším problémem bylo i znečištění výkaly pejska, ke kterému by nutně docházelo. Myslím, že se k tomuto tématu ještě musíme vrátit. Váš podnět přeposílám řediteli SZM. Vaše poděkování a upřímnosti si vážím. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
01.05.2019 23:03:28 - Pokorná
Dobrý den pane Vařeko, ze sdělovacích prostředků jsem se dozvěděla, že končíte ve funkci starosty města Příbram v polovině května 2019, údajně i z rodinných důvodů. Je mi to velice líto a je mi líto lidí, kteří, konkrétně Vám osobně, dali ve volbách důvěru. Nevadí Vám, že jste tolik lidí zklamal?! Jsou i tací, kteří čekají, jakou ještě uděláte "kulišárnu". Hodně štěstí.......
Odpověď - 02.05.2019 08:34:08
Vážená paní Pokorná, děkuji Vám za Váš názor. Jak jsem již sdělil, došlo bohužel v mé rodině k zásadní změně, kterou jsem snad mohl v delším horizontu očekávat, ale rozhodně jsem nečekal, že ji budu muset řešit tak brzy. Omlouvám se. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
01.05.2019 17:29:22 - Petr
Pane starosto, díky za krásnější město... Hodně štěstí!
Petr
Odpověď - 02.05.2019 08:35:02
Vážený pane Petře, děkuji za milé vyjádření. I Vám přeji jen to nejlepší. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
30.04.2019 22:14:03 - Věra Splítková
Vážený pane starosto,
čtu informaci o Vaší abdikaci a je mi smutno. Nicméně Vám velmi dobře rozumím.V konzumní společnosti ocení málokdo, že nastavujete svůj volný čas, spánek, zdraví...aby vše ve městě fungovalo.Nikdy nebudou všichni spokojeni. Vy však dobře víte, že spokojenost je vnitřní pocit nezávislý na vnějších okolnostech.
Děkuji Vám za skvělou práci a přeji pevné zdraví!
Věra Splítková, Žežice
Odpověď - 02.05.2019 08:36:13
Vážená paní Splítková, děkuji za milé vyjádření a i já Vám přeji jen to nejlepší. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
27.04.2019 14:49:51 - Tomáš
Vážený pane starosto,
chtěl bych se zeptat na pár věcí ohledně plánované rekonstrukce bazénu a s tím doplňujících otázek.

1) Řešil se jenom bazén nebo i celý prostor komplexně (sportovní hala, venkovní bazén, parkoviště)? Pokud jenom bazén, tak z jakého důvodu? Byla vypsána architektonická soutěž?

2) Jaký je Váš názor na současný stav sportovní haly a venkovního bazénu? Mělo by mít město Příbram sportovní zařízení, která poskytují uskutečnění mistrovských utkání bez výjimek ve sportech jako je volejbal, florbal, futsal, basketbal, házená, plavání apod.?

3) Jaký bude stav parkovacích míst po rekonstrukci bazénu?

Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den
Odpověď - 30.04.2019 12:05:32
Vážený pane Tomáši, níže si Vám dovoluji přeposlat odpověď pana 1. místostarosty Ing. Buršíka, do jehož gesce Vaše otázka náleží. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
Odpověď - 30.04.2019 12:06:29
1) Řešil se jenom bazén nebo i celý prostor komplexně (sportovní hala, venkovní bazén, parkoviště)? Pokud jenom bazén, tak z jakého důvodu? Byla vypsána architektonická soutěž? Řešen je celý prostor okolo bazénu, protože se bude budova aquaparku rozšiřovat ve směru k parkovišti i k zimnímu stadionu. Architektonická soutěž vypsána nebyla, byl vysoutěžen hlavní projektant veřejnou zakázkou a celý projekt byl dále dozorován městským architektem Ing. arch. Jaroslavem Malým a odborníkem na urbanistické celky Ing. arch. Janem Horkým. 2) Jaký je Váš názor na současný stav sportovní haly a venkovního bazénu? Mělo by mít město Příbram sportovní zařízení, která poskytují uskutečnění mistrovských utkání bez výjimek ve sportech jako je volejbal, florbal, futsal, basketbal, házená, plavání apod.? Sportovní hala i venkovní bazén zatím slouží a město v tuto chvíli neuvažuje o zásadní změně v tomto směru. Souhlasím s Vámi, že město by mělo mít sportovní halu, která vyhovuje bez výjimek soutěžím ve více sportech. Bohužel na tuto stavbu, která by stála okolo 50-100 milionů korun, město nemá finanční prostředky. Nicméně existují dotační tituly a zabýváme se proto i tímto záměrem. Jakmile bude vhodný dotační titul na výstavbu nové sportovní haly, budeme se jím aktivně zabývat. 3) Jaký bude stav parkovacích míst po rekonstrukci bazénu? Ještě před dokončením rekonstrukce aquaparku bude vybudováno okolo stovky parkovacích míst v ulici Legionářů, Tř.Osvobození a v areálu zimního stadionu. Parkoviště u zimního stadionu bude revitalizováno bez změny počtu parkovacích míst. Ing. Martin Buršík, 1. místostarosta.
23.04.2019 19:33:19 - Eva.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak to vypadá s radarem v Milínské ulici. Děkuji
Odpověď - 26.04.2019 10:01:06
Vážená paní Evo, na realizaci úsekového měření v ulici Milínská se pracuje. Pro Vaši informaci, podobný proces trval v ulici Rožmitálská téměř 2 roky. Jsem přesvědčen, že i přes obvyklé potíže, se kterými se setkáváme i v tomto případě, nejpozději do konce tohoto roku bude radar v ulici Milínská. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta.
11.04.2019 18:25:58 - Prosíková J.
Dobrý den, zajímalo by mne, z jakého důvodu dochází k výkopovým pracím na Svaté hoře. Od Svatohorské studánky ke spodní části louky (pod křížem p. Toufara)přes západní svah až k Alšově ulici tam bagr snad už 3 týdny hloubí trasu. A ještě druhý dotaz: Kolem Čekalikovského rybníka vídáváme v posledních dnech pracovníky TS prořezávat mladší stromky a pracují tam zřejmě geodeti - zaměřovači. Plánuje se i v těchto místech nějaká úprava terénu pro veřejnost (včetně rybníku samotného)? Děkuji za odpovědi, zdraví Prosíková.
Odpověď - 12.04.2019 09:57:33
Vážená paní Prosíková, v současné době se provádí běžná údržba zeleně kolem Čekalikovského rybníka, jejíž cílem je postupné zkultivování tohoto zanedbaného místa. Zároveň bylo zadáno vypracování poměrně rozsáhlé studie na pokračování Zelené páteře v oblasti Čekalikovskéh rybníka a zahrádek. Tato druhá část Zelené páteře by měla být realizována v příštích letech a měla by mít charakter místa oázy klidu a odpočinku. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
Odpověď - 15.04.2019 08:10:09
Výkopové práce na Svaté hoře, od Svatohorské studánky ke spodní části louky (pod křížem p. Toufara)přes západní svah až k Alšově ulici provádí 1.SčV, a.s. z důvodu výměny kanalizace v havarijním stavu. Dle sdělení 1.SčV by měly být práce k dnešnímu dni již hotovy.
08.04.2019 21:10:31 - Petr S
K bezdomovcům.
Co pro začátek pane starosto využít městskou policii k tomu, aby byla přítomna preventivně v ulicich a ne u kamer. Co jim přidělit činnost, veřejně prospěšné práce nebo například nechat je uklidit po sobě samých. Nelze akceptovat stav, kdy v mistech, kde si hraly děti, se nyni usilují tyto osoby.
Odpověď - 09.04.2019 11:06:18
Vážený pane Petře S., děkuji za konkrétní návrhy. Díky kamerám se podařilo zachytit řadu nekalých aktivit a trestných činů. Nemyslím si, že opustit tento způsob ochrany společnosti by bylo dobrým řešením. Trend ve světě se skutečně ubírá právě tímto směrem neboť jeho velkou výhodou kromě operativnosti je i to, že daný přestupek, popř. trestný čin zároveň zdokumentovává a může být jeho činnost prokázána. O přidělení veřejně prospěšné práce nemůže rozhodovat Městská policie ani starosta neboť taková pravomoc není v jejich kompetenci. Městská policie je však připravena bez prodlení reagovat a dorazit na "místo činu" vzápětí poté, co bude kýmkoli na zakázanou činnost upozorněna. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
08.04.2019 11:56:18 - Nikola
Dobrý den pane starosto,chtěla jsem se zeptat jak to vypadá s kanalizaci v Lazci, děkuji a přeji hezký den
Odpověď - 18.04.2019 07:52:34
Vážená paní Nikolo, na vybudování kanalizace v Lazci město Příbram podalo žádost o dotaci z Ministerstva zemědělství. Zatím čekáme na závěrečné stanovisko tohoto dotačního programu. Přesný termín, kdy budeme znát, zda jsme s naší žádostí o dotaci uspěli, či nikoliv,nejsme schopni s větší přesností odhadnout. Pokud by dotace nebyla přidělena, musela by rada města a následně zastupitelstvo o investici provedené výhradně z vlastních finančních prostředků dále rozhodnout. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
08.04.2019 10:15:38 - Jana
Dobrý den, nezlobte se, ale platit 15,- Kč za hodinu parkování u nemocnice mi přijde tak trochu nemorální. Důvody placeného parkoviště bych i pochopila, ale hodinovou sazbu už ne. V pátek jsem s otcem absolvovala nutná předoperační vyšetření v nemocnici a když jsem platila 60 Kč, tak jsem teda moc nechápala. Dobu vyšetření neovlivním, otce přivézt musím, jelikož je méně pohyblivý a je mu 81 let, takže to není nějaká zpovykanost ale nutnost. Nezlobte se, ale tohle už není služba občanům. Děkuji. Žílová
Odpověď - 08.04.2019 14:14:21
Vážená paní Jano, Vaše argumenty samozřejmě chápu a rozumím jim. Bohužel, byly doby, kdy u nemocnice zaparkovat nešlo vůbec. Teprve se zavedením parkovného se omezilo odstavování a dlouhodobé parkování vozidel, která nemají s poskytováním služeb nemocnice nic společného. Co se parkování týče, věřte že žádné rozhodnutí není ideální. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
07.04.2019 15:58:32 - Martin Kadlec
Dobrý den , nemá město v plánu udělat něco s parkováním v okolí ulice slunné , odpoledne a večer je téměř nemožné zde zaparkovat , často lidé zaplní i parkoviště u Billy a musí se parkovat až u hřbitova …
Odpověď - 09.04.2019 11:14:20
Vážený pane Kadleci, v současné době jsou parkovací místa po obou stranách komunikace. Z některých podélných parkovacích míst by teoreticky bylo možné udělat šikmá parkovací místa, ale bude nutné toto prověřit. Počet parkovacích míst je také omezen zastávkou autobusu. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
07.04.2019 14:38:08 - Miloš Bureš
Pane starosto.
Vracím se k Junior klubu a občerstvení na Nováku.Dle Vašeho vyjádření jsme měli rok 2018 oslavit v Junioru???Další termíny otevření Junioru i občerstvení bylo - začátek sezony 2018,pak červen,červenec a nakonec Vaše mluvčí dala prohlášení,4.8.2018,že dle vás,se otevře začátkem září 2018.To prohlásila na Facebooku.V září tam město dokonce chtělo uspořádat "párty", i když kolem Junioru bylo lešení a stavba se pro párta nedala použít ani náhodou.Je 7.4.2018 a na stavbách je ticho...V lednu 2019 píšete,že stavby byly zastaveny a bude nové výběrové řízení.Zmiňujete firmu SPO Příbram,která si neplnila své úkoly.Chodím kolem denně a vždy jsem tam viděl pouze auta firmy MT STAV,nikdy SPO.Tak kdo vlastně stavěl,nebo o firmě MT STAV se "nesmí" psát? Myslím si také,že radnice asi nevykonávala kontrolní činnost na stavbách,protože jinak by jste viděli to "zázračně rychlé tempo 3 až 4 pracovníků a vyvodili z toho nějaké závěry již dříve.Myslím si, že jenom na stavebních firmách to jenom není.Na stavbách se zatím nic neděje a proto bych rád konečně viděl datum ukončení a následné využívání těchto staveb.
Děkuji Vám a přeji hezký den
Miloš Bureš
Odpověď - 08.04.2019 13:49:29
Vážený pane Bureši, na stavbu restaurace na Nováku a Junior klubu jsem chodil každý den. Postup prací mne trápil daleko více nežli Vás a trápí mne dodnes. Bohužel jsem v zajetí legislativy, tak jako ostatně i každý jiný veřejný činitel. Pokud se sejde špatný projekt a nedobrá stavební firma, stane se taková záležitost neodvratně smrtící pastí. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
07.04.2019 07:22:04 - Jindřiška Hešnaurová
Pane starosto, bydlím Příbram VII, Legionářů 340. Chtěla bych vědět, zda si vedení města při plánování placeného parkování uvědomilo, že zde bydlí staří lidé, kterým děti jezdí pomáhat. Já jsem si letos zlomila nohu, moje dvě dcery mě jezdily navštěvovat a pomáhat mi. Neumím si představit, když jsou u mne celé dopoledne, že budou platit parkovné. Nyní mě vozí na rehabilitaci. Ani jedna dcera nebydlí přímo v Příbrami. Mají tedy v budoucnu podle Vás tři možnosti:
1. Budou platit jak mourovaté
2. Zkrátí návštěvu, aby tolik neplatily nebo čas který by mohly být se mnou budou věnovat tomu, aby šly z nějakého odstavného parkoviště.
3. Nebudou mi tak často pomáhat.
Domnívám se, že tento krok radnice je velmi neuvážený. Stále se poukazuje na rodinné vztahy, ale tímto krokem radnice je nepodpoří.
S pozdravem Hešnaurová Jindřiška
Odpověď - 08.04.2019 14:39:35
Vážená paní Hešnaurová, velice mne mrzí, že záležitost rezidentního parkování v ulici Legionářů byla překroucena až do současné podoby. Heslovitě proto vysvětluji následovně. Zavedení výhody možnosti /nikoli povinnosti/ zvýšit šanci možnosti zaparkování co nejblíže svému vchodu pro rezidenty ulice Legionářů bude zavedena ke konci tohoto roku. V každém případě se tak stane až teprve poté, co bude navýšena kapacita parkování v ulici Legionářů o dalších 75 míst. O navýšení další kapacity uvažujeme i v samotném areálu Aquaparku a Zimním stadionu. Časy, ve kterých bude výhoda pro rezidenty platit, budou radou města určeny dodatkovou tabulkou. Situace s parkování v ulici Legionářů by se tím měla do značné míry zlepšit. Pokud budou chtít rezidenti svoji situaci ještě vylepšit, budou si moci přikoupit rezidentské parkování. Bude tedy pouze na Vás, zda budete nebo nebudete chtít této výhody využít. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
06.04.2019 14:49:04 - Iveta Roubíčková
Vážený pane starosto,bydlím v Průběžné ulici,kam jste nedávno přistavili kontejner na oblečení a obuv.I já jsem dala nepotřebné věci na pomoc ostatním do tohoto kontejneru.O to více mě zarazila dnešní věc,kterou jsem viděla z balkonu bytu.V cca 13,30hod. dne 6.4. v sobotu přijela stříbrná dodávka s dvěma muži(jeden tvavé pleti) ,otevřeli kontejner a přehrabovali se ve věcech a dávali je do igelitových pytlů.Jeden pytel si dali do kabiny dodávky a zbytek do zadu do dodávky.Když odjížděli,spolujezdec si vyndaval věci z pytle a ukazoval je řidiči dodávky.Pak odjeli.
Není asi vhodné sbírat věci pro lidi,kteří na to nemají peníze,když ti,co je nakládají do auta z kontejneru si je berou pro svojí potřebu.Ráda bych,aby se toto neopakovalo,protože mi to připadá dost nemorální vůči těm lidem a městu Příbram.Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem Roubíčková I.
Odpověď - 08.04.2019 13:43:59
Vážená paní Roubíčková, z toho co píšete vyplývá, že se nepodařilo celou věc nafotit nebo jinak zdokumentovat. V takovém případě bychom mohli účinně konat. V tomto případě nevím, co bych mohl učinit jiného, než pouze souhlasit se vším, co píšete. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
05.04.2019 18:11:49 - Petr S.
Dobrý den,
jaký postup chcete zvolit proti skupinám bezdomovců, které se obejvují v různých částech města, nyní nejčastěji v ulici Boženy Němcové a zde se opíjejí, močí na veřejnosti, a obtěžují okolí?
Děkuji
Odpověď - 08.04.2019 13:40:50
Vážený pane Petře S., jaký postup navrhujete Vy? S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
1 |…| 59