0 0 0

Otázky pro starostu

Tato rubrika umožňuje vložit dotaz směřovaný přímo starostovi města Příbram. Vždy, prosím, uveďte své jméno. Anonymní dotazy nebudou zobrazeny. Pokud si přejete, aby Vaše jméno nebylo v odpovědi uveřejněno, viditelně tento požadavek uveďte.

Na vulgární, osobní či hrubá sdělení nebudu reagovat, a to ani v případě, budou-li ukryta za otázkou. Je vhodné si uvědomit, že i starosta města, byť je zodpovědný za množství věcí, zůstává stále obyčejným člověkem se standardním prožíváním a běžnou mírou odolnosti vůči invektivám.

Mgr. Jan Konvalinka
starosta města

Pošlete svou otázku:

Jméno (zobrazí se u otázky):   E-mail (nezobrazuje se veřejně):
 
Text otázky:
 
Opište kontrolní kód:
Kontrolní kód
 
  Souhlasím s podmínkami odeslání otázky.
Informace o zpracování osobních údajů
 


Otázky a odpovědi:

Vyhledávání:
   
1 |…| 81  
07.08.2022 18:58:10 - Ivana
Dobrý den,
bydlím proti Malému kotli.Lidé sedící do 23 hodin na terase mi vadí,ale toleruji.V poslední době ale hraje poměrně hlasitě reprodukovaná hudba.Od rána do noci.Bylo na to vydáno nějaké povolení,nebo záleží jen na provozovateli?
Děkuji Synková
Odpověď - 08.08.2022 08:03:17
Vážená paní Ivano, povolení hudební produkce, jedná-li se o hudbu reprodukovanou, není městem udělováno. V případě, že dochází k nadměrnému rušení, můžete buď sama vyzvat původce, popř. kontaktovat městskou policii na lince 156. Osobně vyzvu provozovatele restaurace, aby hudební produkci utlumil. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
04.08.2022 12:39:58 - Jitka
Dobrý den pane starosto,
bylo by možné v Podbrdské ulici (naproti hřbitovu) opravit retardér přes vozovku? Již delší dobu jízda přes něj je horor.
Děkuji.
Odpověď - 10.08.2022 09:16:44
Vážená paní Jitko, v současné době pracuje Odbor silničního hospodářství na zadání veřejné soutěže na opravu tohoto retardéru. Děkuji za podnět a zůstávám s pozdravem, Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
28.07.2022 15:07:01 - Lenka
Dobrý den.S údivem pozoruji, co se děje s jakýmsi cyklohřištěm na Zdaboři pod Drkolnovem. Místo sportujících dětí tu vidím hromady hlíny a kameni, které si tu někdo zdarma odkládá a město mu za to ještě zaplatilo. To je takto v pořádku?
Odpověď - 08.08.2022 08:06:53
Vážená paní Lenko, na cyklistickém hřišti, tzv. Pumptrack, probíhají stavební práce na úpravu a rozšíření stávající dráhy. Tyto práce provádí uživatel spolek Koolo, z.s. na vlastní náklady. Město zajišťovalo pouze dovoz zeminy pro tuto stavbu. Stavební práce budou dokončeny nejpozději v polovině září. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
25.07.2022 21:14:20 - František
Dobrý den pane starosto,

Chtěl bych se zeptat jak to aktuálně vypadá s jednáním města a krajem o veřejné dopravě v našem regionu .
Četl jsem teď článek o městu Kladno které bohužel s krajem nespolupracovalo a od 1.září čeká město zásadní omezení dopravy .
Tak jenom doufám že tohle nečeká i nás .
Tak bych byl vděčný za vaše vyjádření .

A ještě by mě zajímalo jak vypadá jednání ohledně zapojení naší MHD do systému PID .

Moc děkuji a přeji krásné léto.
Odpověď - 11.08.2022 11:53:50
Vážený pane Františku, v současné době probíhají jednání ohledně integrace naší MHD do systému PID a zároveň optimalizace v systému SID. Proběhlo několik schůzek, kde v současné době řešíme hlavně otázky ohledně návrhu integrace z pohledu tarifního, optimalizace linek, tarifní pásma, licence a další. Jednání probíhá i za účasti zástupců společnosti ARRIVA, se kterým má město uzavřenou smlouvu o zajištění obslužnosti MHD na území města až do roku 2029. Nyní čekáme na návrhy ze strany zástupců PID a SID na základě předaných podkladů a po provedené analýze budeme dále jednat tak, aby nedošlo k omezení dopravy nebo nárůstu nákladů a zároveň došlo k optimalizaci spojů MHD. Toto vše bude následně projednáváno v zastupitelstvu města a budeme o tom informovat občany prostřednictvím informačních kanálů města. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
19.07.2022 07:44:00 - František Haš
Dobrý den pane starosto, chci upozornit na problém v části zdi březohorského hřbitova, konkrétně roh zdi pod Družstevní ulicí(u zadní branky do nemocnice).V této části jsou opadané velké kusy omítky v trávě ve zdi trhlina. Chtělo by to tuhle část alespoň dočasně asanovat, ať to nepokračuje a problém se nezvětšuje. Ostatní části zdi po jejím celém obvodu se zdají býti dle mého názoru relativně ok. Díky za předání dále. Pěkný den František Haš
Odpověď - 19.07.2022 09:39:52
Vážený pane Haši, děkuji za podnět, který předávám na Odbor investic a rozvoje města k řešení. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
Odpověď - 20.07.2022 08:37:18
Vážený pane Haši, na oplocení kolem hřbitova Příbram VII je zpracováno statické posouzení, které ukládá pravidelné kontroly jednotlivých částí oplocení 1x ročně nebo 1x za 5 let statikem. Vámi poukazovanou část oplocení shlédne statik a určí způsob sanace. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
08.07.2022 17:28:33 - Anet
Dobrý den, chci se zeptat, jestli není v plánu nějaká obnova dřívějšího dětského hřiště na rohu ulic U Prokopa a Josefa Bartoše na Březových Horách? Alespoň více laviček, nějaké nové prvky, kde by se mohly děti z okolních ulic scházet? Je fajn, že už je alespoň posekaná tráva. Díky za info.
Odpověď - 20.07.2022 08:35:22
Vážená paní Anet, s technickými službami jsem diskutoval možnost obnovy mobiliáře. Pokusíme se dodat lavičku a nějaký jednoduchý herní prvek. Děkuji za podnět a zůstávám s pozdravem. Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
02.07.2022 19:23:01 - Kuba
Dobry den, mohli by jste v minutkach z radnice ozvucit nazvy sekci? Casto se mi stane, ze se koukam a k necemu se odtrhnu a pak se o necem mluvi a ja nevim o cem, protoze to nikdo nerekl, ale bylo to jen napsano.
Predem dekuji.
Odpověď - 12.07.2022 09:39:20
Vážený pane Kubo, děkuji za Váš podnět. Myslím si, že to bude vhodné např. i pro osoby se zhoršeným zrakem, které Minutky třeba "jen" poslouchají. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
29.06.2022 14:36:14 - Prosíková J.
Pěkný dobrý den, nevím, zda je v Příbrami nějak "hlídán" výskyt invazijní rostliny bolševníku. Každoročně vyrůstá nad vyschlým rybníčkem u kraje pole, nedaleko statku na Sázkách. Letos se ale mohutně rozšířil - a už je v květu! - mezi Barrandovem a Sázkami. Je velice nebezpečný pro lidi, zvířata, i pro domácí rostliny. Velice špatně se s ním bojuje a vymycuje se a naopak neskutečně rychle se semeny rozmnožuje. Pamatuji si stavy této rostliny v Kynžvartu a jeho okolí v 80. letech minulého století. Plantáže bolševníku musely tehdy mechanicky ničit vojenské posily údajně i pomocí tanků. Mám proto obavy z popsaného stavu zde a teď. Děkuji za odpověď. Zdraví Prosíková
Odpověď - 12.07.2022 10:19:13
Vážená paní Prosíková, situace ohledně bolševníku je naším Odborem životní prostředí monitorována. Přesto Vás prosím případně o upřesnění Vámi popisovaného problému. Kontaktujte prosím Odbor životní prostředí, Mgr. Bc. Kratochvílová, tel.: 318 402 479. Děkuji a zůstávám s pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
28.06.2022 18:40:10 - Tomáš Tesařík
Dobrý den pane starosto,

Dosti často se zde přetřásá postávání osob u koloniálu Ryneček .Některé lidi zřejmě obtěžuje, že se na ně dívají, když prochází kolem.Já tam chodím též a stran těch nepřizpůsobovaných jsem tam žádného incidentu svědkem nebyl. Ta sestavička co se tam zdržuje je rozmanitá chodí tam i zaměstnané osoby a i ty co tam dokáží strávit celý den. Ty snahy, někam je odstranit asi efekt mít nebudou.

To co toto zapříčinilo je s velké míry zákaz kouření v nálevnách, které ukončili svoji činnost a kde tito osoby trávily čas a nebyli tak na očích.. Mimochodem jsem před časem byl svědkem, jak přímo před školní budovou kouřili zcela nepokrytě tak žákyně šesté třídy a chlapy kteří po šichtě v lakovně, svařovně apod. si nemohou v nálevně zapálit. To mi přijde dosti zvláštní.

Chtěl jsem jen poukázat, že tato problematika nemá žádné jednoduché řešení ,pokud vůbec nějaké.

Na sídlišti u billi se zdržuje taky bezdomovec na vozíčku, který se tam motá jak nudle v bandě a tráví tam zimní měsíce. Má se taky na takového chudáka, který takto vegetuje a defakto čeká na nevyhnutelné volat MP?

Ty rádoby nepřizpůsobiví jsou také lidské bytosti. Proč takto žijí, či přežívají může mít více faktorů. Nicméně bych se přikláněl k rozumnému přístupu k těmto osobám.

Oni také jistě nestojí o žádné neshody . Již jsem zaznamenal že tam někteří popíjí nealko pivo, čímž de fakto nic neporušuji. Závěrem bych s povděkem kvitoval, že tam bylo umístěno mobilní wc., aby nedocházelo k popuzování kolemjdoucích a netrpěla zeď trafostanice.

S přáním pevného zdraví Tomáš Tesařík
Odpověď - 13.07.2022 10:28:32
Vážený pane Tesaříku, děkuji za Váš podnět ohledně osob postávajících v okolí koloniálu na Rynečku. Vaše reakce je svým způsobem ojedinělá, neboť není primárně negativní a odsuzující. Každý člověk má trochu jinou toleranční mez, někoho obtěžuje už to, že někdo postává u vchodu do obchodu a hlasitě se baví, jinému to začne vadit až v okamžiku, kdy dojde k nějakému kontaktu. Obecně přítomnost osob, které svou vizáží a chováním mohou působit dojmem bezdomovců, vyvolává v lidech pocity nejistoty a strachu. Je pravdou to, co píšete, že ne všichni jimi skutečně jsou. Mnozí z nich mají kde být a postávání u koloniálu je jen jejich specifickým způsobem trávení volného času. Tím, že někdo někde postává, se nedopouští žádného přestupku. Dokonce, i když si na veřejném prostranství „ustele“ pod strom nebo na lavičce. Kolize nastane ve chvíli, kdy takový člověk svými projevy začne obtěžovat kolemjdoucí, porušovat vyhlášku či snad působit obecné pohoršení. Pak nutně musí nastat represe. A ta také není vždy nejúčinnější. Na sociálních sítích se často od diskutujících v příspěvcích začínajících slovy „já bych je…“ dozvíme, jaký by byl ten nejúčinnější způsob řešení problému. Zpravidla se jedná o postupy na nebo za hranou zákona. Pravomoc policie ať už státní nebo městské není bezbřehá. Naši strážníci se též musí řídit zákonem a nesmí se dopouštět protiprávního jednání, kterým by kohokoliv poškodili. Máme stanovené postupy, které se zatím jeví jako víceméně úspěšné. Provádíme pravidelné i namátkové kontroly problémových míst – Ryneček, Cíl, Mototechna. Mobilní toaletu jsem nechal k trafostanici umístit proto, aby lidé nechodili konat potřebu do blízkosti bytového domu. Máte pravdu i v tom, že zákaz kouření v hospodách vedl ke zvýšení výskytu závadového chování na veřejných prostranstvích. Dalším důvodem shlukování lidí zejména u vietnamských večerek je skutečnost, že zde je dostupný levný alkohol. Lahvové pivo nebo krabicové víno zde tito lidé pořídí za ceny daleko nižší než v hospodě a to je do těchto míst též láká. Opakovaně jsme prodejce vyzývali k tomu, aby tento sortiment neprodávali. Vyzývat sice můžeme, ale nařizovat ne. Zkrátka. Důvodů, proč se lidé u koloniálů shlukují, je více. Tím hlavním je skutečně dostupnost levného alkoholu. Možným řešením by bylo i to, kdyby ostatní zákazníci přestali podporovat obchodníka, který svými aktivitami napomáhá a podporuje závadové chování některých osob. I takový podnikatel si musí uvědomovat společenskou zodpovědnost, kterou za svou činnost nese. Na závěr ještě pár slov k onomu bezdomovci u obchodního domu Billa. Myslím, že oba máme na mysli tutéž osobu… Opakovaně jsme se mu snažili pomoci prostřednictvím všech dostupných služeb. Dokonce jsme mu našli ubytování se stravou a veškerou péčí. Odtud se po pár týdnech vrátil a je zpátky na ulici… Zkrátka, pro někoho je bezdomovectví problém, který chce vyřešit a pro někoho je to způsob života. Ještě jednou Vám, Tomáši, děkuji za Váš podnět. Mějte se dobře. Ať se Vám daří, Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
28.06.2022 08:27:58 - Jana Žílová
Dobrý den, pane starosto,
dovoluji si Vás požádat, zda byste byl tak laskav a mohl z Vaší pozice apelovat na Městskou policii ohledně častějších výjezdů do lokality Pod Čertovým pahorkem, kde jsou dvě ubytovny. Jde o to, že děti z ubytoven jsou díky letnímu počasí více venku, což není nic neobvyklého, ale ony si normálně nehrají, ale u garáží dělají nadměrný hluk, lezou po střechách garáží a v neposlední řadě kopají míčem do garážových vrat. To se odehrává celé odpoledne až do večerních hodin, cca 21 hodin. Jistě uznáte, že poslouchat mlácení do vrat celé hodiny není opravdu příjemné. Pokud někdo z obyvatel paneláku, který je hned pod garážemi na děti zavolá a požádá je, aby přestaly nebo si šly hrát na hřiště, tak děti začnou sprostě nadávat, například: "zalez, krávo", stahují si kalhoty a ukazují holý zadek, sprostě nadávají. Pokud někdo zavolá MP, tak buď nepřijedou, nebo přijedou až za delší dobu. Pokud přijedou, děti se samozřejmě rozutečou, ale za chvíli se vrátí. Chápu, že tam MP nemůže být pořád, ale bydlet v této lokalitě je skutečně za trest. A to ještě nezačaly prázdniny. V panelovém domě v blízkosti ubytoven bydlí převážně starší a nemocní lidé, kteří potřebují klid. Vím to podle svých rodičů a jejich sousedů, kteří zde od roku 1972 bydlí. Takový nepořádek a hluk tady však nikdy nebyl. Vím, že si rodiče i ostatní obyvatelé domů v okolí ubytoven chválili Vaši osobní návštěvu v této lokalitě, kdy většina nabyla dojmu, že jim chce Město pomoci. Chvíli byl klid. Ti lidé, jsou bezradní a bezmocní. Chápu, že je to velmi složitá situace, děti jsou děti a chtějí si hrát. Tady však nejde o hraní, ale i o ničení majetku. Pokud byste mohl apelovat na MP, aby strážníci ještě častěji tuto lokalitu navštěvovali, snad by si děti méně dovolaly dělat nepořádek a hluk a šly si hrát na hřiště. Nebo snad více zainteresovat firmu Stavus, která ubytovny provozuje. V této lokalitě se díky obyvatelům ubytoven nedá normálně bydlet. Děkuji a doufám, že se budete tomuto problému věnovat.
Odpověď - 28.06.2022 11:40:39
Vážená paní Žílová, městskou policii jsem již před několika týdny zaúkoloval zvýšením dohledu v lokalitě Pod Čertovým pahorkem, stejně tak jako v dalších 3 lokalitách, které vykazují stejnou problematiku. Pověřím městskou policii a vyzvu ji k větší součinnosti s Policií ČR, abychom zajistili pokud možno klidnější soužití v lokalitě. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
24.06.2022 11:24:21 - Petra
Dobrý den,
prosím, mohlo by město Příbram zajistit u vlastníků pozemků ve městě Příbram, aby si své zarostné pozemky alespoň 2x do roka posekali. Když se může město Příbram starat o městské prostory, proč se toleruje, aby vlastníci své pozemky nechávali zarostré a nevzhledné, i přímo ve městě.
Děkuji
Odpověď - 15.07.2022 08:04:20
Vážená paní Petro, obecně takovou pravomoc město nemá, až na specifické případy. Kontaktujte prosím v dané věci vedoucího Odboru životní prostředí Ing. Walenku: petr.walenka@pribram.eu. Děkuji za podnět a zůstávám s pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
23.06.2022 20:16:58 - Tomáš
Dobrý den pane starosto,

chtěl bych se zeptat, nevíte, jak to vypadá s opravou propadající silnice směrem k CZC ? Několikrát tam došlo k proražení vany osobních aut. Člověk tam musí kličkovat nebo počkat až auto od CZC projede dolů. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Tomáš.
Odpověď - 01.07.2022 13:17:22
Vážený pane Tomáši, komunikace nacházející se na pozemku parc. č. 4351/1 v k.ú. Příbram (ulice Ke Skalám) není ve vlastnictví města Příbram, nýbrž soukromých osob. Tato komunikace není zařazena v pasportu komunikací jako místní komunikace. Opravy takové komunikace jsou tedy v režii vlastníků této komunikace. V dané věci jsem se informoval. Soukromé subjekty podniknou kroky, aby vozovku uvedly do vyhovujícího stavu. Komplikací je údajně situace na stavebním trhu. Nicméně byl jsem ujištěn, že komunikace bude v dohledné době opravena. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
23.06.2022 15:05:08 - Prosíková J.
Dobrý den, dne 16. června 2022 jsem zde dvěma dotazy žádala o jejich zodpovězení. Na jeden (týkající se termínu rekonstrukcí vozovek Milínská, Alšova, Mixova) mi bylo 21. 6. odpovězeno, za což děkuji. Na druhý dotaz z téhož dne (a bylo mi zpětně potvrzeno jeho řádné odeslání) dosud čekám na odpověď a doufám, že bude zveřejněna.
Věc se týká Svatohorských sadů. Zde více než před měsícem(!) patrně proběhly Sousedské slavnosti. Bylo sem dovezeno asi 16 dřevěných palet (dosud se tam v trávě válejí), ale hlavně v době jara zde bylo obaleno 16 vzrostlých stromů do výšky cca 1,5 - 2 metrů (včetně tří mohutných staletých lip, které lemují Svatohorskou alej) různými pestrými upletenými výtvory! Nechápu, proč tyto stromy už přes měsíc ve vegetačním období mají být takto znetvořeny a utiskovány. A sloužilo-li toto "dílo" nějakému jednorázovému "účelu", proč už nebylo dávno odstraněno? Na jednom stromě s pletáží jsem rozpoznala nápis: "STROMY OBLÉKL BABÍKOV Z.S. DĚKUJEME!" a logo města Příbrami. Připadá mi to až zrůdné "starat se" o živou přírodu zrovna tímto způsobem. Je jistě chválihodné a záslužné, pletou-li seniorky tohoto sdružení ponožky pro lidi, kteří si jejich práce váží a jimž slouží. Proč ale tímto způsobem ničit přírodu? Děkuji velice za zveřejnění mého dotazu, odpovědi na něj, a hlavně za vysvobození kmenů stromů z babíkovského upleteného sevření.
Odpověď - 24.06.2022 11:39:21
Vážená paní Prosíková, oblečené stromy jsou součástí 1. dílu Sousedských slavností. Do konce června budou všechny stromy opět svlečeny. Současně vydávám pokyn k odstranění palet a hromádek oblečení. Děkuji za podnět a zůstávám s pozdravem, Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
22.06.2022 14:35:54 - Novák
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat ohledně plánované "zrychlené" autobusové lince do Prahy jedoucí z Drkolnova, přes Flusárnu a autobusové nádraží (viz Minutky z radnice). Znamená to tedy, že když bude linka zrychlená, nebude objíždět zastávky v Žežické a Školní ulici, ale pojede rovnou přes Seifertovu ulici? A z autobusového nádraží pojedou rovnou do Prahy (tj. přes Evropskou ulici), nebo budou klasicky obsluhovat zastávky v Jiráskových sadech, na Nové Hospodě a na Dubně jako stávající linky? Děkuji za odpověď.
Odpověď - 24.06.2022 11:37:39
Vážený pane Nováku, dle našeho uvážení by právě zrychlená linka měla zastavovat pouze na Drkolnově, Flusárně, autobusovém nádraží a rovnou přes Evropskou do Prahy. Dále do centra by zajíždět neměla. Jde o to obsloužit záchytná parkoviště, která právě jsou (případně budou) na těchto zastávkách. Finální podoba jízdního řádu prozatím není stanovena. Děkuji za podnět a zůstávám s pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
22.06.2022 13:49:56 - Kučerová
Dobrý den, jak se řešily lokality pro ty solární lampy, které se budou přemisťovat od plotu u Nového rybníku, tak mě napadlo, že by se hodily na úsek cyklostezky od křižovatky Žežická/Podbrodská směrem k ZUNZu. Kdyby se daly na stranu blíže k heliportu, tak tam žádné stromy nejsou (jen jeden), kvůli kterým se v zimě nenabijí, tak by pak možná mohly fungovat. Těch míst je samozřejmě víc, ale napadl mě právě tento úsek za nejvhodnější, protože zde chodí dost lidí a v nočních hodinách je tu temno. Přeji hezký den.
Odpověď - 24.06.2022 11:27:54
Vážená paní Kučerová, děkuji Vám za velmi dobrý podnět. V současné době hledáme nejvhodnější místa, na která by bylo možné umístit solární lampy z Flusárny. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
22.06.2022 12:03:49 - Václav
Dobrý den,
od 9.6.probíhá na Sevastopolském náměstí oprava vozovky. Začalo se tedy až 10.6. stržením povrchu a od té doby se tam pouze sporadicky objeví na pár hodin 1-2 dělníci a není vidět žádný posun. Oprava má trvat tři týdny. Bylo nutné uzavírat silnici na tak dlouho, když se zde nic neděje? Informaci o rekonstrukci jsme dostali necelý týden předem, zatímco o ostatních stavbách, se diskutuje měsíce předem. Nestálo by za to zrevidovat a případně opravit/obnovit zároveň přípojky odpadů, vody, napojení okapových svodů zapuštěných do chodníku, kde se evidentně vymývá podklad atd., než potom znovu kopat do silnice? V jakém stavu je místní kanalizace rovněž asi nikdo neví. Navíc chodník, kde je obrubník téměř s úrovní vozovky je cca půl metru do chodníku propadaný a zaježděný díky zásobování. Cca za rok by se mělo pokládat el. vedení do země, takže se bude znovu kopat...
Odpověď - 24.06.2022 11:43:38
Vážený pane Václave, jedná se pouze o opravu povrchu komunikace, nikoli o stavbu. O této opravě bylo informováno na webových stránkách města Příbram. Stavba se protáhla právě z důvodu rekonstrukce kanalizačních vpustí. Zároveň toto bylo konzultováno s provozovatelem vodohospodářských sítí 1.SčV. Přípojky jsou ve vlastnictví jednotlivých nemovitostí a u liniových staveb není v našich silách obcházet každou nemovitost a koordinovat opravu soukromého vlastnictví. Chodník se neopravuje, tedy napojení okapových svodů se této stavby netýká. Oprava chodníku se plánuje až po pokládce elektrických kabelů právě do tělesa chodníku. Asfaltování bude probíhat v příštím týdnu. Stavební firma koordinuje tuto stavbu s dalšími stavbami a musí tak nakládat se stavební technikou. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
21.06.2022 11:58:54 - Daniel
Dobrý den starosto, přečetl jsem si článek jak vám památkáři v případě opravy budovy RD hází klacky pod nohy. Povedzte nám .... čo si máme představit pod takým slovom "památkáři"?? Já si je představuji jako nerudné úřednice důchodového věku, které nedají svou kůži lacino. Nevím kde mají kancelář a jakou mají moc. Ale dle různých vyjádření z MěÚ a z radnice to vypadá, že téměř neomezenou ... Prozradíte nám něco víc?
Odpověď - 22.06.2022 11:43:09
Vážený pane Danieli, jakékoliv zásahy do budov, které jsou buď památkově chráněné nebo se nachází v ochranném pásmu jiných památek, např. kostelů, jsou oproti těm běžným nesmírně komplikované. Již od samotného záměru opravy či rekonstrukce je nutné vše konzultovat s orgány památkové péče. Stává se, že lhůty, v kterých tyto orgány na podněty reagují, bývají neúměrně dlouhé a zároveň požadavky, které památkáři mají, bývají často obtížně realizovatelné. Město má snahu památky chránit a zároveň chce, aby objekty sloužily svému účelu, obdobně jako slouží stavby modernější. Ne každé tzv. řešení je vhodné a funkční v dnešní době. Nedomnívám se, že přílišné lpění na absolutní původnosti má pozitivní vliv na zachování a využívání objektů, které jsou památkovou péčí chráněny. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
18.06.2022 16:34:08 - Jana
Dobrý den, pane starosto,
nedávno jsem si přečetla, že se přes léto chystá zkracování nočního klidu:
https://www.pribram.cz/clanek/dodrzovani-nocniho-klidu-bude-mit-i-letos-sve-vyjimky/23067/
Nepřipadá mi to vhodné s ohledem na lidi, kteří normálně chodí do práce a o víkendu se chtějí vyspat. Bydlím u KD a třeba v noci na dnešek (18.6) jsem jakousi zábavu (buď odtamtud, nebo z okolí), slyšela minimálně do půlnoci.
Nevím, proč by se na úkor mého zdraví měl někdo bavit. Okno si zavírat nebudu, mám jen jedno a se zavřeným oknem se za tepla dost blbě spí. Špunty do uší dlouhodobě nevyhovují. Prášky na spaní také znám a opět - nezájem. Byla jsem po nich unavená víc, než bez nich.
To je takový problém prostě respektovat přirozené bio rytmy a potřeby člověka a v noci ty veřejné akce vynechat?
A ne abyste mi napsal, že se musí dorovnat tržby za dobu covidu.
Jana Dvořáčková
Odpověď - 21.06.2022 10:57:21
Vážená paní Jano, zastupitelstvo města na dubnovém zasedání schválilo drtivou většinou hlasů změnu obecně závazné vyhlášky týkající se nočního klidu s tím, že v červenci a srpnu bude vždy z pátka na sobotu a ze soboty na neděli začínat až od 23. hodiny. Pro tento návrh byla, jak jsem již psal, naprostá většina zastupitelů. Důvodem pro toto opatření není pouze pomoci podnikatelům v pohostinství, ale také umožnění většího společenského a kulturního vyžití pro občany. Mohu Vám upřímně říci, že mě se toto opatření týká ještě více než Vás, neboť okna mé ložnice vedou přímo ke 2 provozovnám - k baru a k pivnici, které mají předzahrádky. Zvýšená míra hluku ve večerních hodinách je bohužel to, s čím se musíme my, kteří žijeme ve městě, smířit. V případě, že bude kdokoli provádět hlučné činnosti po 22. hodině, resp. po 23. hodině, kontaktuje prosím městskou policii. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
17.06.2022 04:31:08 - Prosíková J.
Dobrý den, prosím o informaci, jaký je předpokládaný konečný termín ukončení rekonstrukcí vozovek v Milínské, Alešově a Mixově. Děkuji, zdraví Prosíková
Odpověď - 21.06.2022 10:42:10
Vážená paní Prosíková, do konce července 2022 by měla být hotova křižovatka v ul. Alešova a budou probíhat práce na opravě povrchů od ul. Dlouhá - po křižovatku Alešova (včetně). Pokládka asfaltového koberce v tomto úseku bude probíhat 26. 8. - 1. 9. 2022. Tento úsek bude průjezdný (včetně křižovatky ul. Alešova) 2. 9. nebo 3. 9. 2022. Dle situace, na jaké podloží narazíme v úseku křižovatky Alešova a křižovatky ul. Mixova, budou práce probíhat do konce září 2022. Na křižovatku v ul. Mixova budou mít stavební práce minimální vliv. Ke konci září by měla být ul. Milínská průjezdná, s omezením, v obou směrech. Poté budou probíhat práce na kanalizačních přípojkách rodinných domů mezi ul. Mixova - ul. Alešova - cca 1 měsíc. Vše záleží na náročnosti zemních prací a výskytu podzemních sítí, které nejsou zakresleny v mapových podkladech a jejich výskyt v dané lokalitě je velmi hustý. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
16.06.2022 17:55:45 - Prosíková J.
Dobrý den, můžete mi, prosím, sdělit, proč je obaleno už minimálně měsíc na Svaté hoře v sadu i podél Svatohorské aleje 15 stromů (třešně, lípy, javory) různými háčkovanými aj. výtvory? Snad tam proběhla nějaká víkendová akce. Po ní tam ale zbyly dřevěné palety a stromům určitě neprospívající "ozdoby". Kdy a kým budou, prosím, odstraněny? Děkuji za sebe i za ty stromy a přírodu vůbec. Zdraví Prosíková
Odpověď - 24.06.2022 11:40:20
Vážená paní Prosíková, oblečené stromy jsou součástí 1. dílu Sousedských slavností. Do konce června budou všechny stromy opět svlečeny. Současně vydávám pokyn k odstranění palet a hromádek oblečení. Děkuji za podnět a zůstávám s pozdravem, Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
1 |…| 81