Využívání sociálních služeb na Příbramsku

Otázky pro starostu

Tato rubrika umožňuje vložit dotaz směřovaný přímo starostovi města Příbram. Vždy, prosím, uveďte své jméno. Anonymní dotazy nebudou zobrazeny. Pokud si přejete, aby Vaše jméno nebylo v odpovědi uveřejněno, viditelně tento požadavek uveďte.

Na vulgární, osobní či hrubá sdělení nebudu reagovat, a to ani v případě, budou-li ukryta za otázkou. Je vhodné si uvědomit, že i starosta města, byť je zodpovědný za množství věcí, zůstává stále obyčejným člověkem se standardním prožíváním a běžnou mírou odolnosti vůči invektivám.

Mgr. Jan Konvalinka
starosta města

Pošlete svou otázku:

Jméno (zobrazí se u otázky):   E-mail (nezobrazuje se veřejně):
 
Text otázky:
 
Opište kontrolní kód:
Kontrolní kód
 
  Souhlasím s podmínkami odeslání otázky.
Informace o zpracování osobních údajů
 


Otázky a odpovědi:

Vyhledávání:
   
1 |…| 72  
21.02.2021 20:44:05 - Marie
Dobrý den, pane starosto,,
chtěla bych se zeptat, proč v době, kdy máme dodržovat bezpečnostní opatření, musíme jako chodci sahat na tlačítka ke spuštění semaforů. Na jaře, kdy bylo v celé republice pár stovek nakažených a v Příbrami se nakažení počítali v jednotkách, se semafory pro chodce spouštěly automaticky a nyní, kdy je situace tisíckrát horší, na ně musíme denně sahat . Další dotaz je na autobusovou dopravu, jestli by šlo zajistit, aby řidiči v MHD automaticky otevírali na zastávkách všechny dveře, ne jen přední. Ve většině autobusů si musíme na zastávce otevřít dveře sami opět stisknutím tlačítka. Na jaře to bylo tak, že tlačítka byla přelepená a nesmělo se na ně sahat. Třetí věc, na kterou bych se chtěla zeptat je , jestli bych mohla vidět kopii smlouvy nebo faktury, na jaké období má Hnutí ANO zaplaceno reklamu na billboardu, který je umístěný na plotě areálu venkovního plaveckého bazénu. Děkuji
Odpověď - 23.02.2021 13:37:01
Vážená paní Marie, máte pravdu, v jarní vlně pandemie byla tlačítka semaforů deaktivována. Po konzultaci s dopravním expertem, zástupcem Policie ČR, bylo však od tohoto upuštěno, a to z bezpečnostních důvodů a plynulosti dopravy. Domnívám se, že pandemie už je s námi tak dlouhou dobu, že lidé běžně dodržují hygienická pravidla a např. tlačítko u semaforu ovládají pomocí lokte. Ujišťuji Vás, že tlačítka jsou pravidelně dezinfikována. O žádosti o otevírání všech dveří autobusu oslovíme dopravce. Billboard je v majetku SZM a je pronajímán společností EUROPLAKAT GROUP s.r.o., která dále reklamní plochu poskytuje pro různé účely, tzn. město Příbram neovlivňuje to, co je na billboardu vyobrazeno a inkasuje stále stejný pronájem od jmenované společnosti. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města
Odpověď - 24.02.2021 14:08:59
Vážená paní Marie, Váš podnět jsem prohovořil s dopravcem a shledali jsme, že automatické otevírání všech dveří autobusu na zastávkách není aktuálně vhodné. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
09.02.2021 01:17:23 - Tomáš
Dobrý den Pane starosto,chtěl bych se vás zeptat na plánovanou
rekonstrukci mostu v Plzenské ulici které ŘSD už dříve avizoval. Naposledy bylo řečeno že práce by měli začít již v Březnu. Tak se chci zeptat jestli k tomu máte nějaké informace jestli se v Březnu začne nebo se to pozastavilo.Děkuji a přeji pěkné dny.
Odpověď - 11.02.2021 09:28:43
Vážený pane Tomáši, dle poslední koordinační schůzky byla rekonstrukce mostu v Plzeňské ulici naplánovaná na jaro 2021. Vzhledem k tomu, že zde má zároveň dojít k úpravě okružní křižovatky na silnici I/18, která byla plánovaná na podzim 2020 je možné, že dojde k posunutí rekonstrukce mostu na pozdější měsíce roku 2021. Obě tyto stavby provádí ŘSD. Odbor silničního hospodářství požádal o aktualizaci plánu těchto staveb. Toto zatím nebylo doplněno. V případě dalších dotazů se neváhejte obrátit na Mgr. Klečku vedoucího odboru silničního hospodářství, ondrej.klecka@pribram.eu. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
29.01.2021 17:32:07 - Jaroslav
Dobrý den, jen k Vaší odpovědi z 27.1., za kterou děkuji, především pak za část se sloupy. U druhé pak - bude to tedy někdo za město řešit? Jen se ptám, je mi jasné, že vyčlenit úředníka na takovou práci asi není jednoduché a nevím, jestli někdo má takovou náplň. Velmi za Vaší snahu děkuji, ať už tak, nebo tak.
Odpověď - 01.02.2021 12:17:57
Vážený pane Jaroslave, ano, všemožnými nevzhlednými věci se zabýváme v rámci koncepční činnosti likvidace vizuálního smogu. Nejde jen o různé pozůstatky a nevzhledné útvary, ale např. i o přebujelou reklamu. Vyhledáváním a návrhy řešení je pověřen architekt města, se kterým v dané věci úzce spolupracuji. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
29.01.2021 09:08:39 - Daniel
Dobrý den starosto, v loňském rozpočtu města bylo počítáno s finanční částkou na zhotovení technické studie proveditelnosti propojení ulic Zdabořské a Rožmitálské. Předpokládám, že je již studie hotova. Je někde k nahlédnutí? Děkuji za odpověď
Odpověď - 02.02.2021 08:35:05
Vážený pane Danieli, na základě zpracovaného územního plánu Příbram uzavřelo v roce 2020 město Příbram se společností Valbek s.r.o. smlouvu na zpracování technické studie Propojky ulic Zdabořská - Rožmitálská, Příbram, 1. část (mezi ulicí Táborská a JV obchvatem). Po projednání možností napojení na JV obchvat byl zpracován návrh - situace napojení. Po nesouhlasném vyjádření investičního referenta ŘSD ČR a poukázání na rozpor s normou ohledně vzdáleností okolních křižovatek a zachování rychlostí na obchvatu, byl zadán a zpracován odborný posudek za účelem projednání s Policií ČR Středočeského kraje. V současné době se čeká na vyjádření Policie ČR a poté při souhlasném stanovisku bude možné technickou studii dokončit. Na Váš e-mail bude odeslána zpracovaná situace napojení. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města. S pozdravem
27.01.2021 08:21:09 - Jitka
Dobrý den pane starosto,
chci se zeptat co město zamýšlí s pozemkem na Drkolnově - vedle české pivnice, kde do nedávna stálo velké množství garáží. Většina z nich byla odstraněna a pár jich tam stále hyzdí tento prostor. Budou tyto garáže odstraněny?ˇKomu patří pozemek pod garážemi? Pokud městu prosím o informaci jak bude pozemek dále využit. Děkuji. Jitka
Odpověď - 29.01.2021 11:11:27
Vážená paní Jitko, pozemek, až na určité malé části, náleží městu Příbram. V současné době jednáme s vlastníky garáží o jejich odstranění. Tato jednání nejsou snadná jsou velice časově náročná. S předmětným pozemkem nemáme v tuto chvíli žádné konkrétní plány. Po jeho sanaci, která nastane v okamžiku kdy budou odstraněny všechny garáže, bude pravděpodobně sloužit jako veřejné prostranství - zeleň. Vzhledem k jeho umístění lze také uvažovat o vybudování parkovacích ploch. O tom však ještě není rozhodnuto. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
25.01.2021 11:56:51 - Hulman Vladimír
Pane starosto zdravím Vás a moc si Vás vážim. Bydlím taky na Drkolnově ve Slunné ulici č.295 a jsem moc spokojen za vybudování místa pro sběr odpadu a možnost jeho třídění. Jedině co mi zde chybí je kontejner na sběr přepálených kuchynských olejů, které zatěžují pak odpadové potrubí. Mám to štěstí, že dcera bydlí v Podlesí a tam mají kontejner na jeho zvoz, tak ho vozím tam.
Odpověď - 01.02.2021 12:23:52
Vážený pane Hulmane, ještě na jaře tohoto roku budou na šesti vybraných místech ve městě vč. Drkolnova umístěny kontejnery na vkládání nádob s olejem. Domnívám se, že budou občany hojně využívány a že v budoucnu bude počet nádob na olej navyšován. Stále bude možné olej odevzdat v areálu technických služeb a v areálu sběrného dvora. Děkuji Vám za podnět a podporu, které si velice vážím. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
19.01.2021 15:21:09 - Luboš
A já jsem za to pane starosto rád i vděčný a pevně věřím ve schopnosti vedení SZM se správou chaty. Díky Vám za hledání skutečně asi jedné z posledních schůdných variant.
18.01.2021 16:28:41 - Luboš
Dobrý den, tak bodově: 1. ano, oni prodávali ze zoufalství, protože neměli peníze. Tím by se možná jejich prodej dal omluvit, váš ne... Naopak, tři roky se město holedbá, kolik má peněz na účtech a pláče, jak je nedokáže proinvestovat. 2. Budova I. polikliniky jako dědictví. No dobře... Ale proč se město o své dědictví nestará a nechá ho chátrat do podoby, v jakých je (Granit, Rudné doly, Čs. Armády...) a pak holt prodává? A když je tedy I. poliklinika dědictví, budova v Čs. Armády, kterou chcete také prodat, jím není? 3. Právě že v dnešní době tím spíš, že může město nabídnout občanům, o to více zaměstnancům města nebo přidružených organizací, levnou dovolenou v krásné lokalitě. Které město to může říct? A doplácí ostatní? Možnost jet tam má každý. Všichni také doplácíme na odpadech a ne každý stejně třídí a vyhazuje. Vaše argumenty bohužel neobstojí u mě, abych kontroval vaše slova. A já pevně doufám, že až si zítra tuto odpověď přečtete, bude Granit ještě města a bude se plánovat jeho oprava. Pokud ne, stojím si za svými slovy z prvního dotazu a je mi to líto. Raději bych pronajímal s minimálním ziskem a hlídal si tu nemovitost, než se jí zbavil.
Odpověď - 19.01.2021 09:53:49
Vážený pane Luboši, jak jste možná zaznamenal, tak na včerejším jednání zastupitelstva byl odhlasován můj návrh, který znamená, že chata Granit zůstává ve vlastnictví města Příbram a bude provozována příspěvkovou organizací Sportovní zařízení města Příbram, p. o. Domnívám se, že ačkoliv toto řešení má svá nesporná rizika, může být dobré pro město a jeho občany. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
18.01.2021 13:13:45 - Honza
Dobrý den pane starosto. Od 15.1.2021 je možné registrovat seniory 80+ na očkování proti Covid. Registrace sice funguje, ale nemocnice v Příbrami dosud ne. Na svém webu se odvolává na metodický pokyn Středočeského kraje s tím, že termíny do konce ledna pravděpodobně nebudou. Přitom např. nemocnice v Benešově, která je také ve Středočeském kraji, termíny reservace poskytovala. Mohl by jste se prosím postarat o informování veřejnosti, jak a kdy to bude? Děkuji
Odpověď - 19.01.2021 09:06:26
Vážený pane Honzo, dle nám sdělených informací Oblastní nemocnice Příbram v tuto chvíli stále v souladu se zadáním Středočeského kraje a s ohledem na dodávky vakcín očkuje zaměstnance prioritních skupin. V dalším kroku bude následovat očkování klientů pobytových sociálních služeb. Jakmile bude mít nemocnice volné kapacity, zcela jistě bude včas o očkování jednotlivých skupin obyvatel informovat. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
18.01.2021 11:37:17 - marie
Děkuji za odpověď, pane starosto. Nejsem tak hloupá, abych tento dotaz, ohledně špatně udělaného parkovacího místa pokládala MP, jak se zřejmě domníváte. MP mi neodpovídá na dotazy ohledně parkování aut v Ostravské ulici - na chodníku, za značkou zákaz zastavení, a my, chodci, pak musíme chodit po ulici....Stejně, jako mi neodpovídá, proč tolerují parkování před garážemi v ulici Pod Haldou...., na trávníku za značkou zákaz zastavení. Tyto dotazy jsem pokládala několikrát v období minulých let 2020, 2019..... Nejde vše svádět na Koronavirus, že jsou všichni nemocní!!!!! P.S. Kdyby se v Kremnické ulici posunuly sušáky na prádlo o několik metrů , vzniklo by před objekty 156-158 také několik parkovacích míst, a profily jsou již položené.......
Odpověď - 20.01.2021 09:14:39
Dobrý den, v případě že nabydete podezření ze spáchání přestupku, neváhejte se obrátit na linku 156 a celou záležitost nahlásit. Na místo dorazí hlídka MP a bude se situací zabývat. Ulice Ostravská i Pod Haldou jsou pravidelně kontrolovány okrskovou službou a samozřejmě také motohlídkou. V ulici Ostravská je od roku 2019 do konce roku 2020 zaevidováno 205 dopravních přestupků, z toho drtivá většina byla řešena blokově. V ulici Pod Haldou bylo zaznamenáno 164 přestupků s obdobným způsobem řešení. Bohužel i přesto se najdou tací spoluobčané, kteří i přes opakované řešení přestupku vůči jejich osobě na chodníku či trávě zaparkují. Jak už jsem zmiňoval, v případě že se budete domnívat, že stojící vozidlo je zaparkováno v rozporu se zákonem, neváhejte a zavolejte na linku 156, která je tu pro Vás 24/7. S pozdravem a přáním hezkého dne Ondřej Stehlík, zástupce velitele městské policie. Ondřej Stehlík zástupce velitele městské policie
14.01.2021 16:22:43 - marie
Dobrý den pane starosto, nevíte náhodou, proč místostarostové neodpovídají na otázky?!? A nejen oni, MP je to samé aj. Tak se obracím na Vás. V posledním čísle Kahanu bylo uvedeno, že v Kremnické ulici byly vytvořeny 4 parkovací místa. To si ale paní místostarostka asi dělal legraci, že?! Do této lokality byl dán na louku kus , asi gumového, profilu. Ano, na tuto plochu se vejdou 4-5 aut. Ale, všude po PB se dělá zámková dlažba a p., ale tady je to rozbahněný pozemek. Nyní to vypadá, že tam nebylo vůbec nic daného. Proč je to tak ošklivé?! Přijeďte se na to podívat, jistě, že ne nyní, když je zem zmrzlá, jako to dělal p. Vařeka!!!! Děkujeme
Odpověď - 15.01.2021 12:36:47
Vážená paní Marie, pro letošní rok je vytipováno cca 12 lokalit, kde budou vznikat parkovací místa. Zejména se zaměřujeme na oblast sídliště. O nevhodném povrchu parkovacích ploch v ulici Kremnická víme. I zde dojde v letošním roce k nápravě. Co se týká odpovědí mých kolegů. Dotaz tohoto typu v sekci MP nenacházíme, místostarostové tento dotaz obdrželi 29. 12. 2020. Pravděpodobně dochází ke zpracování odpovědi prostřednictvím více odborů. Je pravdou, že vzhledem k epidemiologické situaci a s ní související vyšší absence pracovníků městského úřadu dochází k průtahům v odpovídání na otázky. Tato věc nás mrzí a věřím, že se to v dohledné době zlepší. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
13.01.2021 09:44:18 - Petr
Dobrý den,chtěl bych se zeptat zda li neuvazujete o prodeji městských bytů dekuji
Odpověď - 14.01.2021 08:49:23
Vážený pane Petře, město Příbram bohužel disponuje s velmi malým bytovým fondem. V dřívějších dobách probíhala masívní privatizace bytů. Nicméně toto již není v dnešní době možné. Proto neuvažujeme o rozprodávání městských bytů. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
13.01.2021 07:08:08 - Josef
Dobrý den starosto, na pozemcích města (např. poblíž čerpací stanice MOL, u velkého parkoviště v Podbrdské aj.) stojí billboardy na "čtyřech nohách". Chtěl jsem se zeptat, zda to již není jeden z prvních "výsledků" pracovní skupiny v boji města proti vizuálnímu smogu? Děkuji za odpověď
Odpověď - 14.01.2021 08:47:00
Vážený pane Josefe, o umístěných billboardech samozřejmě víme. Zjišťujeme, komu tato "krása" patří. Ty, které jsou umístěny na pozemcích města, budou odstraněny a deponovány. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
11.01.2021 16:54:54 - Martina
Dobrý den pane starosto,mohla bych zaplatit svoz odpadu aniž bych musela na měst.úřad? Poukázat to z účtu na účet města? Dekuji
Odpověď - 14.01.2021 08:44:28
Vážená paní Martino, ano, za svoz odpadu můžete zaplatit bezhotovostně. Kontaktujte prosím Odbor ekonomický (e-mail: venuse.stochlova@pribram.eu) s uvedením informací adresy trvalého bydliště a datem narození. Poté Vám bude přidělen variabilní symbol. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města
05.01.2021 16:12:16 - Šimon
Dobrý den,
měl bych dotaz týkající se rekreačního střediska GRANIT. Kolik stál v minulém roce provoz střediska? (Jaké byly výdaje za energie/vodu...) Je podle mě důležité, aby byla tato čísla známá veřejnosti, zejména s ohledem na eventuální jednání o prodeji nemovitosti.
Odpověď - 07.01.2021 12:53:56
Vážený pane Šimone, Vámi požadované údaje budou dostupné v okamžiku uveřejnění materiálu do Zastupitelstva města Příbram, které naleznete zde: https://pribram.eu/mesto-pribram/samosprava/zastupitelstvo/zasedani-zastupitelstva-2018-2022.html. V současné době probíhají přípravy materiálu a údaje tak nemusí být kompletní. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
04.01.2021 18:55:45 - Tomáš
Dobrý den pane starosto,

nemáte bližší informace k letošní plánované opravě mostu v Husově ulici v Příbrami ? Předem děkuji za odpověď. S přáním pěkného dne přeje Tomáš Tesař
Odpověď - 06.01.2021 08:37:02
Vážený pane Tomáši, na stavbu bylo vydané stavební povolení a stavba je plánována na jaro 2022. Stavba by měla trvat 8 měsíců. Došlo k posunutí realizace stavby z důvodu koordinace s opravou mostu na Plzeňské ulici tak, aby nedošlo k souběhu těchto staveb a tím k velkému dopravnímu omezení na území města Příbram. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
01.01.2021 18:44:01 - Luboš
Dobrý den přeji vedení města, zastupitelům i čtenářům, musím reagovat na dotaz pana Novotného. Pokud skutečně dojde k prodeji Granitu, beru to jako největší selhání radnice od dob prodeje I. Polikliniky. Pokud na ní město prodělává 100 až 200 tisíc za rok, jedná se o sumu snadno řešitelnou rekonstrukcí chaty, která je jedním z největších benefitů ze strany města občanům. A správce? No možná stačilo ne
vyhodit paní správcovou, která zde fungovala dobře. A nastavit pravidla, která se v chodu chaty neměnila 20 let. Ono se do toho spíš nikomu pořádně nechce. Nemluvě o tom, že cestování do zahraničí bude do budoucna možná složitější, tím spíš mít chatu na Šumavě a moci ji výhodně poskytnout občanům. Pořád věřím, že prodej není ani krajní řešení, ale jen zoufalost.
Odpověď - 14.01.2021 08:54:40
Vážený pane Luboši, prodej chaty Granit skutečně navrhla Rada města Příbram zastupitelům ke schválení, a to přesto, že jsme se k podnětům vyzývajícím k jejímu prodeji dlouho (zhruba od roku 2015) stavěli zamítavě. Ano, provozování této chaty je ztrátové, ale nejedná se „pouze“ o záporný hospodářský výsledek ve výši cca 200 000,- Kč, jak uvádíte. Tato ztráta není jednorázová, ale každoročně se opakující. Nesmíte také zapomenout na další skryté náklady. Úředníci města suplují činnost CK, což jsou další náklady, které musí město vynaložit. Jestliže má město dostát požadavku zákona být dobrým hospodářem, nedává provoz chaty po ekonomické stránce vůbec smysl. Píšete, že prodej Granitu berete jako největší selhání radnice od dob prodeje I. polikliniky. Vaše přirovnání však nemůže obstát, a to hned z několika důvodů. 1. Tehdejší vedení města prodávalo I. polikliniku ze zoufalství kvůli nedostatku peněz v městské kase. Současné vedení města navrhuje prodej Granitu právě proto, že je dobrým hospodářem a na účtu města i přes vysokou proinvestovanost zůstává přiměřené množství finančních prostředků, protože je pečlivě zvažován každý výdaj. 2. Budovu I. polikliniky, která je jednou z nejstarších historických budov města a dnes je bohužel její hodnota v očích příbramského občana ponížena vědomím, že již nepatří mezi rodinné stříbro města Příbrami, nelze v žádném případě srovnávat s chatou Granit. 3. Také hodnocení potřebnosti obou budov nesnese porovnání. Poliklinika se nachází na území města, proto jakékoliv zde nabízené služby jsou využitelné pro velkou část příbramských občanů. Vaše konstatování, že chata Granit je jedním z největších benefitů ze strany města občanům, v tomto porovnání nemůže obstát. Granit využívá v podstatě opakovaně pouze několik desítek lidí z Příbrami, ale náklady na provoz chaty jsou hrazeny de facto z daní všech příbramských poplatníků. Setkali jsme se i s názorem, že přemýšlíme, jak provozovat něco, co nepotřebujeme. Ke zmínce týkající se správce chaty lze pouze sdělit, že informaci ohledně bývalé paní správcové Vám někdo podal mylnou. Vaše úvahy v tomto směru se nezakládají na pravdě. Vzhledem k popsané ekonomické nevýhodnosti provozování chaty Granit, vzhledem k tomu, že úředníci města nemohou při výkonu své práce suplovat referenty cestovní kanceláře, vzhledem k tomu, že vedení města nechtělo jít cestou prodeje chaty, a vzhledem k nutnosti nastavení nových parametrů při provozu Granitu, byla nejdříve od 1. 10. 2019 uzavřena obstaravatelská smlouva ve prospěch chaty Granit mezi městem Příbram a společností Alteris, s.r.o., a návazně schválila RM dne 25. 11. 2019 záměr pronájmu uvedené nemovité věci, který byl zveřejněn na úřední desce MěÚ Příbram, a na úředních deskách 8 obcí v okolí chaty Granit. Na tento záměr nikdo nereagoval, proto byl zveřejněn ještě jednou. Rada města následně dne 14. 12. 2020 projednávala nabídky 2 zájemců o pronájem a posuzovala celkově návrhy budoucích záměrů při nakládání s majetkem města – s rekreačním zařízením, chatou Granit, kdy nabídky obou zájemců o pronájem neschválila z důvodu neakceptovatelnosti jejich požadavků. Vhodného zájemce o pronájem se bohužel nepodařilo ani opakovaně nalézt, proto RM nyní doporučuje Zastupitelstvu města Příbram schválit záměr prodeje tohoto rekreačního zařízení a přináležejících pozemků. I přes tento návrh zastupitelům jednalo a jedná vedení města o dalších možnostech. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
29.12.2020 14:59:04 - Jiří Novotný
Dobrý den pane starosto,
měl bych na Vás jeden dotaz v této nelehké době. Je pravdou, že město opět uvažuje o prodeji rekreačního střediska GRANIT v šumavském Zadově, Zadov čp. 224, 384 73 Stachy, okres Prachatice, Jihočeský kraj, jehož vlastníkem je město Příbram.
Děkuji. S přáním hezkého dne plného zdraví přeje Jiří Novotný
Odpověď - 30.12.2020 09:24:21
Vážený pane Novotný, prodeji jsme se po mnoha měsíců bránili a snažili se najít vhodnou obstaravatelskou firmu, popř. správce, který by objekt spravoval a vedl jej alespoň v trochu přijatelném ekonomickém režimu. Všechny naše pokusy o toto skončily nezdarem. Je tedy pravděpodobné, že v následujících obdobích bude rada města, popř. zastupitelstva města znovu projednávat osud rekreačního objektu Granit, přičemž prodej zmíněné nemovitosti jeví se jako východisko ideální. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
20.12.2020 18:59:49 - Lukáš
Vážený pane starosto, omlouvám se, že Vás otravuji v této nelehké době, ale jde mi o dosti závažný problém s veřejným osvětlením. Tento problém jsem již řešil s panem Jindrou z Technických služeb a chápu, že v této věci dělají TS asi nejvíce co mohou, ale situace dle mého názoru není stále optimální. Jde o veřejné osvětlení kolem Hořejší obory a navazující ulici Pod Branou. Každý týden zde pravidelně dochází k výpadku osvětlení v nočních hodinách, a to i klidně vícekrát během týdne. Dle slov pana Jindry, zde dochází k úmyslnému vypínání veřejného osvětlení a tudíž to není technická závada. Prosím Vás touto cestou, zda by tato situace nešla řešit jinak, než neustálým nahlašováním "závady" a jejím odstraňováním pořád dokola. Chápu, že situace je komplikovaná, ale nenapadá mě jiné řešení, než umístit k rozvaděči kameru nebo nějaký jiný druh zabezpečení. Pro občany, nejen zde žijící, ale například i procházející (ze zaměstnání, z města), není vůbec příjemné chodit ve večerních hodinách kolem Hořejší obory po tmě. A to ani nemluvě o tom, že díky neosvětlení této části města už zde i v nedávné době došlo k pokusu o vykradení obytného vozu a dalším nepříjemnostem. Já osobně nechápu, proč někdo takovou věc vůbec dělá a naopak chápu, že takovým případům není vůbec lehké zabránit, nicméně bych byl rád, kdyby tuto věc bylo možné nějak vyřešit. Děkuji mnohokrát a věřím, že situace v této lokalitě se brzy zlepší.
Odpověď - 21.12.2020 09:11:43
Vážený pane Lukáši, o opakujícím se výpadku veřejného osvětlení víme. Jak Vám již sdělil pan Jindra z TS, skutečně se nejedná o závadu, ale o úmyslné počínání, zřejmě, chorobomyslného jedince. Společně s městskou policií hledáme taková řešení, která by do budoucna zamezila tomuto nežádoucímu manipulování s veřejným osvětlením. Do té doby prosím o trpělivost a o nahlašování nefunkční veřejného osvětlení. Děkuji za podnět a přeji klidné svátky Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
16.12.2020 11:40:44 - Martin V.
Dobrý den,

už před nějakou dobou jsem psal dotaz ohledně vozů Technických služeb města Příbram. TS mají své vlastní parkoviště a zaměstnancům je dovoleno si vozidlo vzít k sobě (mimo parkoviště) v pátek. (Tak mi to aspoň bylo řečeno). Tak se chci zeptat, jak je možné, že v ulici 28. Října u školky Perníková chaloupka či před bytem č. 99 stojí téměř každý den vozidlo TS s SPZ 5SB 6136? vozidlo je dost veliké a zabírá místo, kterého tu není mnoho, lidé jsou pak nuceni stát mimo vyznačená místa a riskovat tak pokutu. Je opravdu nutné, aby zaměstnanci TS si brali vozidla kam chtějí? Zajímá mě Váš názor. Děkuji za odpověď
Odpověď - 18.12.2020 12:18:03
Vážený pane Martine, Váš podnět jsem diskutoval s ředitelem TS a ten svého zaměstnance upozorní, aby si v případě parkování služebního vozidla počínal obezřetně a nezabíral místo, popř. aby pokud možno v této lokalitě vůbec neparkoval. S pozdravem Mgr. Jan Konvalinka, starosta města.
1 |…| 72  
Využívání sociálních služeb na Příbramsku