Projekt Comenius Regio

0 0 0

Zástupci partnerských organizací z projektu Comenius Regio včele se starostou města Ing. Pavlem Pikrtem byli ve dnech 3. - 6. října 2013 pozváni do německého Idar – Obersteinu k návštěvě velké události, a to 29. ročníku výstavy šperků a drahých kamenů s názvem INTER-GEM. Výstavu zahajoval starosta města Idar - Oberstein a zemská ministryně hospodářství.
Vystavovatelé z celého světa na výstavě předvedli nové trendy ve šperkařství a nepřeberné množství nádherných šperků a drahých kamenů. Výstava byla zároveň prodejní, takže většina z nás si odvezla malou památku.

I další program zahraniční návštěvy byl velmi bohatý a zajímavý. Navštívili jsme například historický důl mědi ve Fischbachu. Sice se zde měď již 200 let netěží, ale rekonstruovaný důl ukazuje těžkou práci horníků ve středověku. Zajímavou zastávkou bylo i historické městečko Herrstein, které určitě stojí za návštěvu projíždějících turistů.

Další mobilita projektu se uskuteční koncem října tohoto roku a zde bude probíhat práce na společném projektu s německými partnery.

Irena Karpíšková, ředitelka OHK PříbramPočet zobrazení: 4295 | Aktualizováno: 09. 10. 2013