Starosta přijal volejbalistky

Tisková zpráva 16. 6. 2015

„Stříbrné“ volejbalistky již po druhé přinesly starostovi cenné medaile aneb Nezastavitelná parta z Příbrami

Možná si vzpomenete, jak v dubnu příbramské volejbalistky věnovaly starostovi města Příbrami Jindřichu Vařekovi tu nejcennější medaili, kterou se jim kdy podařilo získat - stříbrnou z Českého poháru v kategorii starších žákyň. Děvčata TJ Baník Příbram tehdy starostovi slíbila, že za ním přijdou i podruhé: to aby mu donesla další úlovek - tentokrát z Mistrovství České republiky 2015 v kategorii starších žákyň, pořádaného ve dnech 8. - 10. května v Olomouci. A že se pokusí mu donést kov ještě vzácnější - zlatý.  Svůj slib naše sportovkyně slíbily, nakonec na Mistrovství ČR skončily na vynikajícím druhém místě, po jediném prohraném zápase v průběhu celého turnaje.

Další medaili, tentokrát už zlatou, k tomu naše volejbalistky přidaly po vítězství v republikovém finále sportovní ligy základních škol o Pohár ministra školství ve volejbalu v Teplicích. V dívčí kategorii prokráčely příbramské hráčky základní skupinu, semifinále i finále zcela suverénně. Ve čtyřech finálových zápasech pak neztratily ani jediný set a potvrdily roli velkého favorita.

„Úplně si nemyslím, že jsme cestovali do Teplic jako jasný favorit – už proto, že jsme neznali úroveň ostatních družstev. V průběhu turnaje se však projevilo, že se nám sešel velice silný ročník. Byl to výborný turnaj s perfektní organizací, moc jsme si to tady užili,“ pochvaloval si Pavel Kotěšovský, trenér a učitel ze ZŠ Pod Svatou Horou.

„Před turnajem jsme si s holkami říkaly, že na vítězství určitě máme, ale nečekaly jsme snadné zápasy. Nakonec jsme to dokázaly. Na naší straně byl především dobrý servis a hodně bodů jsme získávaly také kvalitním útokem. Oslava? Ještě něco vymyslíme…,“ komentovala hlavní příbramské zbraně kapitánka a smečařka týmu Karolína Nová.

Naše volejbalistky si v přátelské atmosféře společně pohovořily nejen se starostou, ale i s místostarosty města Příbrami Alenou Ženíškovou a Václavem Švendou. Vedení města sportovkyním i jejich trenérům popřálo mnoho zdaru do dalších let a poděkovalo za vzornou representaci města Příbrami.

 

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí

Pavlina.Svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I

tel. č.: 318 402 240,
mob.: 778 533 946
Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

 Počet zobrazení: 3935 | Aktualizováno: 16. 06. 2015