Vyplňte prosím online dotazník: Strategický plán rozvoje města

Oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů

 

Občanské průkazy připravené k vyzvednutí

Cestovní doklady připravené k vyzvednutí 

Stav na přepážkách on-line

Elektronické objednání
 

Změny ve vydávání občanských průkazů od 1. července 2018

Změny ve vydávání cestovních dokladů od 1. července 2018


Vedoucí: Marcela Vívodová

Seznam činností zajišťují

Agenda občanských průkazů

Agenda cestovních dokladů

Děti potřebují vlastní cestovní doklad

Informace pro občany:

Seznamujeme Vás se systémem samoobslužného odbavení cestujících, který pomocí biometrických bran umožňuje snadný a rychlý průchod hraniční kontrolou. Cestujícím je k dispozici na příletu i odletu v Terminálu 1 Letiště Václava Havla Praha. Vyzkoušejte ho a zjistíte, že se jedná o moderní, elegantní a komfortní způsob překročení hranice - viz. přiložený odkaz - Systém samoobslužného odbavení cestujících
 
Upozorňujeme, že neplatné cestovní pasy se dle zákona o cestovních dokladech odevzdávají. Pokud občan ČR nepožaduje cestovní pas obnovit, je i zde povinnost odevzdat neplatný cestovní pas na oddělení OP a CD MěÚ Příbram.
 
Dnem 26. června 2012 skončila možnost vycestování dětí zapsaných v cestovních dokladech rodičů. Pro vycestování do zahraničí od 26. června 2012 musí mít každý občan České republiky vlastní cestovní doklad.
Pro vycestování do států EU je cestovním dokladem cestovní pas i občanský průkaz. Pro tuto situaci lze kromě cestovního pasu dítěte použít rovněž občanský průkaz dítěte, neboť od 1. ledna 2012 lze požádat o vydání občanského průkazu také pro občany mladší 15 let.
 
Při podání žádosti o vydání cestovního dokladu nebo občanského průkazu pro dítě mladší 15 let je nutné předložit rodný list dítěte, rodný list rodiče, občanský průkaz rodiče.
Doba vyřízení dokladu od podání žádosti - cca 4 týdny.
 

Podrobné informace včetně legislativy lze vyhledat na webových stránkách MV ČR zde.

 
Návody ke stažení
 


Počet zobrazení: 27983 | Aktualizováno: 04. 01. 2019